Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ēdieni ikdienā

 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009

Ietekmējoties no Gandrīz Ideālajām vakariņām aizdomājos par to cik cilvēki dažādi ēd. Neviens no raidījuma vieiem nav gatavojis parastus ēdienus, piemēram, vistas zupu, kuru noteikti es gatavotu, ja tādā šovā piedalītos.

Ko Jūs ikdienā ēdat? Standarta karbonādi ar kartupeļiem vai tomēr kādus veselīgākus ēdienus, kādus?

Cik laika Jums aizņem gatavošana dienā? Ja negatavojat, kādēļ?

Mīļākās receptes?

Ja Jums būtu vairāk naudas, laika, Jūs gatavotu citus ēdienus?

Droši izpaužamies par šo tēmu :)

06.12.2011 17:40 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Gatavoju reti, jo 1. nepatīk gatavot, 2. uzskatu, ka tā ir laika izšķiešana (tas tādēļ, ka nepatīk). Ēdiena gatavošanā ikdienā neaizņem vairāk laika kā tējas/kafijas taisīšana, kādu gatavo ēdienu uzsildīšana, pārsvarā ēdam ārpus mājām. Izvēlos vai nu ko ļoti tradicionālu vai arī kaut ko, ko neesmu garšojusi, bet arī visnotaļ tradicionālu.
06.12.2011 17:43 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Zupas, sautējumus, biezputras, kartupeļus ar karbonādi/gulašu/maltās gaļas mērci/vistas mērci utt.

Patīk man gatavot :)
06.12.2011 17:45 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ideālajās vakariņas jau tie dalībnieki pasaka, ka taisa kko tādu, ko grib parādīt, ko citi nav redzējuši, bet tajā pašā laikā viņu ēdienkartē iekļautu.

Es pārsvarā gatavoju tos parastos ēdienus, kartupeļus ar dažādām piedevām, rīsus ar piedevām, dažādas zupas. Ja uznāk iedvesma iztaisu kko netaisītu no Rimi receptēm.
Pamatā ēdiena gatavošanai veltu 1-1,5h vakārā. Nākamajā dienā darbā pusdienās ņemu vakariņās taisīto.
Par vairāk līdzekļiem es vairāk eksperimentētu, bet noteikti neizslēgtu "parastos" ēdienus.
06.12.2011 17:45 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Tajā raidījumā jau katrs grib pašikot un pagatavot kaut ko interesantu nevis vnk kotletes un vistas zupu.

Ikdienā visbiežāk gatavoju standarta ēdienus, jo manam vīrietim baigi eksotiskie eksperimenti īpaši nemaz negaršo, viņš man tāds latviešu vīrietis parastais. :D Un man jau arī garšo tie paši kartupeļi, rīsi, griķi, makaroni + vista dažādos veidos, cūkgaļa vai zivs.
No zupām arī vāru klasiskās - skābeņu, vistas, pupiņu, utt.

Darba dienas vakarā ilgāk par stundu negribas stāvēt pie plīts un caurmērā tā arī sanāk. Ja vāru zupas, tad lielo katlu, kas pietiek 3-4 dienām.

Mīļākās receptes mainās ik pa laikam - vienmēr varu ar gardu muti ēst vistas fileju karija mērcē, ceptu vistu un plovu.

Ja būtu daaaudz vairāk naudas, tad biežāk slinkotu un vakariņotu ārpus mājas vai pirktu jau gatavu kulināriju, piemēram, Gastronome. :D
06.12.2011 17:45 |
 
Reitings 209
Reģ: 29.11.2011
kā ēdīsi, tā dzīvosi!!!


kolosāla grāmata!
06.12.2011 17:46 |
 
Reitings 82
Reģ: 04.12.2011
Man vienmeer siekalas satek mutee, kad juus meitenes, runaajat par vistu karija meercee. Luudzu, iemaaciet man to pagatavot.
P.S. Neesmu neprasha virtuvee, taapeec varat piedaavaak kkadu tieshaam labu receptiiti. :)
06.12.2011 17:49 |
 
10 gadi
Reitings 1951
Reģ: 09.07.2011
Kopsh dziivoju prom no vecaakiem, praktiski vairs nekad neko negatavoju, tikai retu reizi kaut ko veikalaa gatavu nopirktu uzsildu vai zupu no burcinjas uzvaaru :-D
Pirmkaart, jau taapeec, ka nepatiik un nav nemaz laika kaut ko baigi gatavot un otrkaart, taapeec ka gandriiz katru dienu eedu darbaa pa briivu un nav nemaz vajadziibas veel ko speciaali gatavot.
06.12.2011 17:50 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Nūūū.. es gatavoju vismaz 3x nedēļa, jo pārējās dienās vnk man pēc darba nav vēlmes cept un šmorēt :-D

Tieši tāpēc es gatavoju tā, lai to pašu var ēst otrās dienas vakarā, atnākot no darba. Vīrietis ir pirmais mājās, viņam tikai jāuzsilda vai kkas nedaudz jāpieliek klāt un vakariņas gatavas līdz manai atbraukšanai.

Ikdienā ēdu ļoti daudz dārzeņu, visos iespējamos veidos.. Protams, obligāti klāt jābūt gaļai, ja nebūs, būs iebildumi no otras puses :-D

Laiku man aizņem nu maksimums 3 stundas, ja man tā diena ir brīva. Šodien ir brīvdiena, pagatavoju burkānu mērci, kartupeļus un vistas filejas karbonādes. Vēlāk domāju uzcept biezās pankūkas.

Ja būtu vairāk naudas... Hmm.. pašlaik finanses ir pietiekami daudz, bet tik un tā veikalā izvēlamies akcijas produktus, jo es un otrā puse vnk pēc dabas esam taupītāji :-P Protams, ja gribam kko ekskluzīvu, tad arī nopērkam, nežmiedzamies :-D
06.12.2011 17:52 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
MissDille - vista karijā ir viens no ātrākajiem un vieglākajiem ēdieniem. Nu vismaz man..

Apcep uz pannas vistas filejas gabaliņus ar garšvielām pēc savas gaumes + sojas mērci. Kad vista apcepusies, pārkaisa bagātīgi ar kariju un pielej saldo krējumu. Pacepina uz lēnas uguns, kamēr krējums uzkarsis un uzmet burbuli.
Viss! Pasniedz ar rīsiem un ēd! :)
06.12.2011 17:52 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2010
Karijvistiņa :)
gatavo - pannā sviestiņā apcep sīpoliņus, kārtīgi apcep sīki sagrieztus vistas gabaliņus, tiem pieberot visas garšvielas un nedaudz medus. pievieno visus dārzeņus (secībā- cietākie dārzeņi pirmie, tiem ilgāk jāsautējās (burkāni, tad brokolis, ja lieto, tad paprika, tad cukini, zirnīšus, puravu, smalki sasmalcinātu ingversakni un ananāsus). ja panna liekas par "sausu", pielej nedaudz no ananāsu koservu sīrupa (vai saldo krējumu, tikai ar sald.krēj. riskē, ka pazudīs skaistās krāsas..), pievieno riekstiņus un visam ļauj vēl mirklīti sautēties (gatavs ir tad, kad burkāns ir it kā kraukšķīgs, it kā nē..) garšvielas tālāk dozē pēc patikas.

paraleli ir uzvārīti rīsi vai olu nūdeles (vai sagatavotas stikla nūdeles)
var maisīt ar visu kopā, var nemaisīt, kā sirds kāro
06.12.2011 17:53 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Man nepatīk gatavot un es tam veltu apmēram stundu dienā, ja vien neizdodas pie plīts pielikt vīrieti. Neko sarežģītu nemēdzu gatavot - vakar bija makaroni jūrnieku gaumē, šodien būs dārzeņu-vistas zupa. Reizi mēnesī uztaisu kādu ātro kūku. Ja man būtu vairāk naudas, katru dienu pasūtītu ēdienu uz mājām un vispār negatavotu.
06.12.2011 17:54 |
 
Reitings 82
Reģ: 04.12.2011
Leila un Zakjis- ak, paldies jums meitenes!!!! :)
06.12.2011 18:01 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu jā, es uzrakstīju basic variantu. Klāt var likt, ko sirds kāro - papriku, sēnes, tomātus, ananasus, utt.
06.12.2011 18:03 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
nu bet šovā tacu nebūs interesanti skatīties kā gatavo parastus ēdienus, es skatos , lai ieraudzītu ko interesantu..
un lai paskatītos kādu interesantu recepti ko pagatavot.
06.12.2011 18:11 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2010
MissDille, vienmēr laipni! ;)
06.12.2011 18:45 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
nuuu, man laikam izteikties nav jēga. Manu mīlestību pret ēdienu un gatavošanu var novērtēt te - http://silva.prieksgatavot.lv/

Bet par raidījumu...nu, tak padomā - ja visi taisītu kotletes, kas tad no tā beigās sanāktu? Tur jau vispār pat, ja nav doma "pašikot", gribas un arī vajag uztaisīt kaut ko interesantu..man, piemēram, būtu boooring skatīties, kā parastus ēdienus gatavo.

Es pati ik dienā reti kad ēdu vienu un to pašu, man patīk eksperimentēt. Ja būtu vairāk nauda, vairāk arī gatavotu.
06.12.2011 18:46 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
ups, sorry, negribēju copy paste variantu, neizlasīju citus komentus pirms rakstīju par raidījumu.. :-)
06.12.2011 18:48 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mēs ar draugu esam tādi ēdāji - eksperimentētāji. Biezzupas, interesanti salāti, lasis vai vistas filejas jaunos veidos pagatavotas, dažādi rīsi, kuskuss, sacepumi - tā ir ikdiena. Kartupeļus ar karbonādi gatavojām pēdējo reizi varbūt.. nē, nekad :-D Tādas lietas ēdam, kad aizbraucam pie vecākiem ciemos :-)
Parasti gatavojam reizi dienā un tad tas aizņem ~stundu. Bet, ja man ir brīvs un draugs strādā, tad es varu stundām pa virtuvi šiverēties gatavojot kaut ko īpašu.
06.12.2011 19:16 |
 
Reitings 216
Reģ: 02.10.2011
Ikdienā gatavoju salīdzinoši maz, jo nepatīk. Tādēļ vairumā gadījumu izvēlos ēst ārpus mājas, pasūtīt ar piegādi, vai arī paņemt jau gatavu ēdienu Stockmann.
Tajās reizēs, kad tomēr gatavoju, tad tie ir tie paši ēdieni, ko izvēlos ārpus mājas, piemēram, grillēts lasis ar dārzeņiem, vistas fileja, mocarellas salāti, garneļu salāti, utt. Nekas īpaši sarežģīts vai dīvains.
06.12.2011 19:36 |
 
Reitings 1441
Reģ: 09.04.2011
ikdienā ēdu ļoti dažādus ēdienus, pārsvarā tie ir tradicionālie kartupeļi/rīsi/griķi ar piedevām - mērce, gaļa, kādi salātiņi klāt.. tāpat arī šad tad zupas, kuras man vairāk iet pie sirds un sautējumi ..
pārsvarā ikdienā ir tikai šīs lietas, pievienoju kādu interesantāku garšvielu vai piedevu un ir ok :)
bet,protams, dažkārt gribās iemēģināt kaut ko jaunu, netradicionālu un nenogaršotu, tad nu arī notiek eksperimentēšana. ar tiem laikiem ir tā, ja vienkārši taisu pusdienas, kaut ko tādu, ko ikdienā ēdu, tad tā ir 1h. ja eksperimentēju, tad jau vidēji 2-3 h.
mīļākās receptes - varu grāmatu sarakstīt, jo patīk nobaudīt visdažādākās lietas! :-)
06.12.2011 19:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!