Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mūķenes

 
Reitings 296
Reģ: 13.10.2011

Sveikas. :-)

Šodien manīju pastaigājamies pa veikalu mūķeni .Nedaudz nošokējos. :-D

Vai tad viņām nav jātrodas pie klostera vai baznīcas ,nu kur nu viņām tur jābūt? :-|

Vispār vai Jums ir kāda pazīstama mūķene pazīstama ?Kā viņas tā nolēmušas visu dzīvi veltīt tikai vienam ?

Un kāpēc viņas vispār tādu lēmumu pieņēmušas kļūt par mūķeni :-O

Nevarētu iedomāties sevi par mūķeni :-O

08.11.2011 18:47 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
:D :D :D :D
nav man paziistamas mukjenes, bet atcereejos vienu filmu, kur visas muukjenes tik to vien dara, kaa sleepj no baznicas savus seksuaalos piedziivojumus :D nez, man jau shkiet, ka tomeer ir bijis kaads luuzuma punkts dziivee, kaapeec taa ir izdomaajushas. iespeejams, kada smaga vilshanaas dziivee, viirieshos vai sazin veel kur. bet kaa saka, ne ot horoshej ziznji!
08.11.2011 19:02 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Es vienreiz vasarā redzēju mūķeni un, iedomājies, viņa iesēdās mašīnā un aizbrauca.. Es tā "Wtf, vai tad mūķenes brauc ar mašīnu?" :D
Ja nopietni, tad katram cilvēkam, kā jau te minēja, ir savi iemesli. Noteikti arī mūķenei ir iemesli, kāpēc viņa ir izvēlējusies šādu ceļu. Visticamākais ir - ka viņa jau no bērnības ir reliģiozi audzināta.
08.11.2011 19:08 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
viņas tak iet iegādājas pārtiku, veļu, kko saimniecībai nav brīnums, ka cilvēks ir iegājis veikalā..
gan jau dažādi apsveŗumi, kas licis nodoties šādam dzīvesveidam.. bet nu kalpot Dievam jau varbūt nemaz nav tik slikti, labak kā nonarkoties pagrabā kādā..
08.11.2011 19:11 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Ir ari virieshi, kas kalpo Dievam:)
Pagajusho nedelj bija iespeja braukt uz klosteri Lietuvaa pie mukiem, lasit svetos rakstus, lugties kopigi :) redzeju, ka bija ielikts kristigajos pasakumos.

http://ej.uz/tess
08.11.2011 19:22 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Atvainojos, shii bija iistaa saite:

http://ej.uz/akdt

Es nepazistu nevienu personigi, bet esmu lasijusi intervijas. Ir tadas, kas dodas klosteri, jo jut aicinajumu, ir dievbijigas, velas kalpot Dievam.
Kaa ari reiz viena intervija lasiju,ka ir ari delj nelaimigas milestibas, cilveks vienkarshi velas sevi veltit Dievam, jo ir vilies laicigajaa dzivee..
08.11.2011 19:25 |
 
Reitings 296
Reģ: 13.10.2011
Un galvenais ka tādas gados jaunas meitenes ir redzētas kā mūķenes :-O
08.11.2011 19:29 |
 
10 gadi
Reitings 6212
Reģ: 01.04.2009
Nav jau par to tik ļoti jābrīnās, cilvēki īstenībā ir ļoti dažādi - katram savas domas, uzskati, vērtības...:)
08.11.2011 19:34 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Man jau liekas diezgan normāli, ka mūķene iepērkas veikalā, no gaisa jau nepārtiks! Bet ja par to lēmumu kļūt par mūķeni - aj, man tas liekas tās bezpreģels nedaudz, nu nav cilvēks nekāds svētais un nebūs - tas pat ir Bībelē rakstīts. Tad kāda jēga censties būt tam, kas neesi. Šajā laicīgajā pasaulē mums jādzīvo laicīga dzīve.
08.11.2011 19:38 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Est gribās arī mūķenēm. Klosteru tuvumā bieži viņas var redzēt.
Man kā pagānam tas nav saprotams, liekas kā izniekota dzīve, bet ne man par to spriest! Acīmredzot, šiem cilvēkiem ir sava motivācija un aicinājums.
08.11.2011 19:41 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Senos laikos, ~ apt. 1530. gadaa Riigaa daudz sievieshu dzivoja un kalpoja klosterii.
Es brivdienaas par to izlasiju gramatu.
Gramata ir balstita uz patiesiem notikumiem, satur daudz vesturiskas informacijas par Rigas dzivi ap sho gada un pec shi gada skaitli.. saucas "Rigas Dievmates klosteris". Tur ir rakstits ari par pedejo Rigas Sv.Marijas Magdalenas baznicas mukjeni, Annu Notkenu. Autore, kura ir uzrakstijusi gramatu, ir sanemusi no Annas stastu (vinja vinjai ir paradijusies sapnii). Parbaudot vinjas stastito arhivos, stastitais, tiesham izradijusies taisniba. Gramatas autorei pashai esot spejas..te intervija ar vinju:

http://ej.uz/616v

Bet gramata, skiet, ka spes uzrunat vairak ticigos un tos, kam interese vesture :)

Veel esmu draugiem.lv ari redzejusi mukjeni no LV :) vinja dzivoja Polijas klosterii :)

Taa, laikam uzrakstiju visu, ko zinu par sho teemu ;D




08.11.2011 19:45 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
pie mums mājās bija ienākusi topisī mūķene,kas brauks uz kaimiņvalsti un tur kļūs par mūķeni. pameta mazu bērnu pie radiem un pati devās prom. diez vai tas ir pareizākais. būtu izaudzinājusi vispirms bērnu un pēc tam pametusi Latviju
08.11.2011 22:39 |
 
Reitings 306
Reģ: 16.05.2011
Man drauga mājai pretī ir klosteris.
Viņš gan tikai kādas pāris reizes ir redzējis vienu no viņām - laikam galveno. Ne viņam, ne man nav ne jausmas, cik to mūķeņu tur pavisam ir un ar ko viņas tur nodarbojas, jo sēta augsta un apkārt kapa klusums (ēka ir diezgan biedējoša, kad es vakaros eju tai garām).

Vienīgi diezgan bieži tur piebraukā ļoooti labi un jauni auto ar tā sauktajiem garīdzniekiem. Tādos brīžos mums abiem panesāš mazie neķītrie jociņi.. :D
08.11.2011 23:04 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Ar ko gan klosterii var nodarboties - Dievu ludz par visiem cilvekiem, apgust ticibas jautajumus, notur mises.:) ar obligatajiem darbiem pec pienakumiem utt. :)
Ar ko gan garidziniekam jabrauc - ar vecu zaporozhecu ?:D
un nekur nav rakstits, ka tas ir vinju - cilveki tachu ludz macitajus uz kapiem izvadit berees cilveku pedejaa gaitaa, vai ludz uz majaam, nokristit un vel daudz ko citu :)
09.11.2011 00:29 |
 
Reitings 1331
Reģ: 29.01.2009
vienreiz stopeeju-mani panjeema muukjene,baigi jaukaa bij :)
neparasti kkaa muukjeni pie stuures redzeet :)
09.11.2011 01:05 |
 
Reitings 306
Reģ: 16.05.2011
zombie
Dā, nu es taču saprotu, ar ko mūķenes nodarbojas. :D
Bet vienkārši tas škīet ļoti nomācoši, ka tu nepārtraukti esi ieslēgts četrās sienās, pat ja tu pielūdz Dievu. Liekas muļķīgi, ka tāpēc būtu sevi jānorobežo no apkārtējās pasaules, itkā te ārā būtu lipīgs vīruss. Bet varbūt arī tas ir tikai šis spešl klosteris..

Es neteicu, ka jābrauc ar sūdīgiem auto. Bet vienkārši šķiet ļoti uzkrītoši, ka tur vienmēr piebrauc tikai jaunākie lexusi un bembji (tev, iespējams, tas nešķiet sevišķi, kā izskatās). Un tie IR garīdznieki, jo melnajās drēbēs.

Bļāviens, tagad pēc šī apraksta izskatās, ka es viņus pilnīgi novērotu... :D
09.11.2011 01:56 |
 
Reitings 319
Reģ: 29.01.2009
es esmu pirms kāda laika gājusi uz klosteri palīdzēt kā brīvprātīgā (sauksim to tā). Mūķenes kā visi citi cilvēki dodās uz veikalu pēc pārtikas. Viņas pērk pārtiku ne tikai sev, bet arī zupas virtuvēm.... Nezinu, kas tur tāds šokējoš.

09.11.2011 01:59 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
man kaimiņos arī viena dzīvo, nu, vajadzības jau viņai kā jebkuram cilvēkam, nesēž taču visu laiku 4 sienās.
09.11.2011 02:04 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Nu kāpēc gan mūķene nevarētu iet veikalā iepirkties :-D ?
Man jau liekas, ka dažas izlemj kļūt par mūķeni ar īpašu aicinājumu, tāpat kā dažs labs jau sen zin, ka viņš būs ārsts vai rakstnieks, bet dažas cenšas noslēpties no dzīves grūtībām, kā nelaimīga mīlestība un citi sekojoši stāsti.
Esmu lasījusi kaut kādu viedokli, ka bez mūkiem un mūķenēm uz Zemes būtu daudz vairāk ļaunuma. Tie cilvēki lūdzoties par visu cilvēci neitralizē negatīvo enerģiju, kas krājās starp cilvēkiem. Esot bijis pat tā kā eksperiments, kurā nosūtīta grupa mūku lūgties, uz vietu, kur notikusi vai draudējusi notikt karadarbība. Viss kļuvisi mierīgāk. Tā kā garīgi cilvēki arī ir vajadzīgi.
09.11.2011 02:13 |
 
Reitings 380
Reģ: 16.02.2011


Nu jā, katrai mūķenei (mūkam) savs stāsts, bet es arī domāju, ka kāds notikums, ka sizmainījis dzīvi un ja vēl iepriekš ticējis. Vai arī, ja no bērnības jau dzīvo reliģisku dzīvi.

īsti neatceros kā tur bija,jo pasen jau, man bija kādi 15 gadi varbūt, neatceros, braucām ar prāmi un tur mūki dzēra alu, ja nemaldos.








Mazais Peļuks. Par to grēkošanu, jā, visi cilvēki ir grēkojuši un grēkos, bet ir tādā iespēja kā grēku nožēlošana un piedošanas iegūšana ;-)

09.11.2011 02:17 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Jus zinajat, ka tie kristigie, kas velas (neatkarigi no konfesijas), katra menesha pirmaja sestdienaa brauc uz Aglonu un ludzaas tur, vakaraa un pec pusnakts, par labajiem cilveces nodomiem? (Lugšanu nakts) re:
http://ej.uz/m1x6


09.11.2011 02:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)