Iznāks grāmata latviešu valodā par Stīva Džobsa biogrāfiju

13.07.2012

Par pasaules dižpārdokli kļuvusī Valtera Aizaksona sarakstītā biogrāfija "Stīvs Džobss" sniedz teju līdz sekundes desmitdaļām detalizētu Stīva Džobsa portretējumu. To lasot, izbrīns, smiekli, apbrīna un līdzjūtība mijas ar dusmām, cik veikli cilvēce ir kļuvusi par tehnoloģiju reliģijas sekotājiem, kuras viens no priesteriem neapšaubāmi ir bijis Džobss.

 

Stīvs Džobss (24.02.1955. – 5.10.2011.) visiem labi zināms kā uzņēmējs, kas nelokāmi īstenojis vispārdrošākos sapņus, iedvesmojis sekotājus un nav rīkojies pretēji savai pārliecībai. Autsaiders kopš dzimšanas līdz pat nāvei, pretrunīga personība ar ietekmi uz miljoniem cilvēku visā pasaulē – tāds ir bijis Džobss. Par pirmo Apple personālo datoru panākumiem un tai sekojošo uzņēmuma dibinātāja – paša Stīva Džobsa! – izslēgšanu no sava uzņēmuma, par Džobsa spēju kā fēniksu no pelniem atmodināt ne tikai Pixar, bet arī savu "bērnu" Apple, par iPod, iPhone un iPad panākumiem ir daudz dzirdēts. Aizaksons ļauj izzināt Džobsa personības daudzpusību un ieraudzīt šī cilvēka vājuma brīžus līdzās fenomenālajiem panākumiem.

Pavirši vērtējot, šķiet, ka Stīva Džobsa dzīvesgājums ir viens no American dream stāstiem. Adoptēts uzreiz pēc dzimšanas, audzis mīlošu audžuvecāku mājās, kas rūpējušies par Džobsu ar pēdējiem dolāriem, lai izpildītu visas viņa iegribas, jauneklis vienmēr bijis ar tehniku aizrāvies neatkarīgs brīvdomātājs. Viņa dzīvē ir bijis veģetārisms, radikālas diētas (no burkāniem kļuvis oranždzeltens, bet zaļumus ēdis tikai tādus, ko "mēnesgaismā plūkušas jaunavas"), zālīte, dzenbudisms, Austrumu filozofija un atziņas, ka “intuīcija ir spēcīgāka nekā intelekts” un Apple ir labs nosaukums jaunajam uzņēmumam, jo tas "telefongrāmatā ir pirms Atari" [Atari – Džobsa tābrīža darbavieta], ierašanās slēgt darījumu par Apple I pirmo 500 datoru piegādi basām kājām, spēja pārliecināt un ticēt "ja es tā varu, tad jāvar visiem". Lūk, ekscentrisks uzņēmējs, kas par savu darbu var prasīt $ 1 lielu gada algu!

Taču šī biogrāfija ļauj arī ieraudzīt publiski mazzināmo Džobsu. To, kurš visu mūžu cīnās ar savu identitāti un nespēju samierināties ar adopcijas faktu. Neveiksmju sagrauto Džobsu. Slimības novārdzināto Džobsu, kurš dažas nedēļas pirms savas nāves – 2011. gada 24. augustā – slepus jo slepus ratiņkrēslā tika nogādāts Apple centrālajā ēkā, lai tās dibinātājs nolasītu ilgi gatavoto un rūpīgi pārdomāto astoņu teikumu atvadu runu, vadības grožus nododot Timam Kukam. Spēcīgas personības nekļūst vājas, tās ir kā ugunskura liesmas, kas kvēlo līdz pēdējai pagalei.

Pasauli virza neparastas personības. Viens no Apple vadmotīviem bija: "Cilvēki, kuri ir pietiekami traki, lai uzskatītu, ka var mainīt pasauli, ir tie, kas to arī izdara". Stīvs Džobss neapšaubāmi ir stāvējis pie plaša patēriņa tehnoloģiju šūpuļa, lai ikvienam no mums radītu pārliecību, ka tieši Apple izstrādājumi ir tie, kurus tik ļoti vēlamies. Alkas pēc vienkāršības, spēja intuitīvi just lietotāju vēlmes un pārliecināt par savas vīzijas īstenošanu veido Stīva Džobsa veiksmes formulu, kuras ēnā ir Stīvs Džobss – pats savā pasaulē iegrimis īpatnis.

 

Rakstu sagatavojusi Sintija Buhanovska.

 
Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs. Esi pirmais!

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji!