Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

dīvaina fobija, bailes

 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010

Man jau kopš bērnības ir tāda dīvaina fobija - man ir bail, ka man paliks slikti kādā telpā,vietā, kur ir daudz cilvēki un ir sava veida stingrība, t.i. ka es tajā situācijā nevarēšu neko mainīt. Es zinu, ka šis izklausījās ļoti nesaprotami, tādēļ izskaidrošu ar diviem piemēriem.

1. Saistībā ir lidošanu. Man ir bail nevis no tā, ka kaut kas ar lidmašīnu varētu notikt, bet gan, piemēram, ka man varētu palikt slikta dūša, trūkt elpas vai kas tamlīdzīgs un ka nevarētu, diezgan loģiski, iziet ārā, `paelpot svaigu gaisu`. Tadēļ vienmēr pirms lidošanām esmu pārstresojusies līdz nejēgai.

2. Skolas laikā, it sevišķi, kad bija kādi k.d. vai ļoti stingri skolotāji, ka bez maz vai nedrīkstēja ieklepoties, tad man bija paniskas bailes, ka ar mani kaut kas slikts nenotiek - uznāk nepārverams klepus (nu labi, var iziet ārā, bet cik tad ilgi tur stāvesi aiz durvīm), slikta dūša, reibonis u.tml. Un tad es arī sastresojos par to °virn iedomājoties un uz psiholoģiskā pamata es sev izraisu kaut kādas mistiskās galvassāpes. Vai arī, ja no rīta mazliet sāp vēders, uz skolu gāju PĀRBIJUSIES, ka tik nepaliek slikti.

Kamēr citi uztraucās, ka tikai pareizas atbildes būtu kontroldarbā uzrakstītas, mani drīzāk uztrauca, ka tik nepaliek slikti kontroldarba laikā.

Tas viss ir tik dīvaini, jo nedz ar mani kas slikts ir noticis, nedz mani skolā kāds apcēla, nedz tur baigās slimības vai kas ir bijušas. Es īsti nevaru saprast, kāds varētu būt visu to baiļu pamats. Meitenes varbūt variet palīdzēt!

21.08.2011 02:26 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
* tas virn bija domāts vien, atvainojiet
21.08.2011 02:28 |
 
Reitings 2643
Reģ: 06.01.2011
kādus 2-us gadus atpakaļ braucu sabiedriskajā un blakus man apsēdās 3-reizes lielā/ dušīgāka sieviete nekā es... un tad es iedomājos, ja kaut kas notiks es netikšu ārā... visu ceļu sēdēju kā uz adatām... :-(
21.08.2011 02:32 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
-Jauninja-
īstenībā man vienmēr tā ir sabiedriskajā negribu sēdēt iekšpusē, jo liekas, ka netikšu ārā man vajag kkur tuvāk pie durvīm :-D
Zinu, ka manai mammai vienu brīdi bija bail staigāt pa pilsētu, jo likās,ka arī kkadi sliktumi nāk virsū, vnk vienai pašai bail, nebūs kas palīdz ;-)
Izklausās pēc baigā stresa, tas Tev biežāk skolā KD laikā bija?
esmu skolā vēmusi, un nekas traks nenotika :-D
21.08.2011 02:37 |
 
Reitings 2643
Reģ: 06.01.2011
girl. man tā bija vienu reizīti, bet tad tiešām sabijos... (t)
21.08.2011 02:39 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
dažreiz bija k.d. laikā, bet tad vismaz bija tāda kā apziņa, ka būšu aizņemta ar risināšu, k.d. pildīšanu, bet vistrakāk bija garlaicīgās stundās pie stingrām skolotājām, tad, kad bija garlaicīgi, es kaut kā aizdomājos, ja nu paliktu slikti, ko es darītu. un tad viss, ir pilnīgs ārprāts, esmu pat gājusi stundu vidū pie māsiņas skolā, sakot, ka galva sāp. kaut gan patiesībā tā bija iekšēja panika.
pirms k.d. absolūti mācību ziņā nestresoju, par processu vai notiekošo man nav bijis stresa, man ir bail, ka var kaut kas šausmīgs ar mani notikt, ko izraisītu es.
21.08.2011 02:42 |
 
Reitings 1445
Reģ: 11.11.2009
tas par tevi
http://ej.uz/ompb
21.08.2011 02:46 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.06.2010
šerija - Man ir tāda sajūta, ka es lasu par sevi! nevienam nav izdevies to izteikt vēl tik labi :( viss tieši tas pats, lidmašīnā, arī skolā tas, ka bail, ja netikšu ārā, ja kkas būs, Pilnīgi Viss. es arī nezinu, kā lai ar to tiek galā, lai gan iemesls ir vairāk vai mazāk zināms.
21.08.2011 02:50 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
man laikam ir otrādi - nevis ir fobija, bet ļoti regulāri pa īstam arī kkas notiek :-D ģīboņi, slikta dūša, trūkst gaiss, klepus.. bet es neteiktu, ka visās reizēs esmu pārstresojusies, vnk ne no kā daudzas lietas man rodas (t)
21.08.2011 02:53 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
liels paldies par saitu, tiešām noderīgi!

un little, es nezinu kāpēc, bet man palika tā kā mazliet vieglāk, jo zinu, ka ir vēl kāds ar līdzīgu problēmu, ka neesmu vienīgā, jo visu laiku esmu domājusi, ka pati šo esmu izdomājusi un citiem tā nav. skatos uz saviem draugiem, viņiem vispār tik viegla attieksme uz visu...

vēl ko aizmirsu piebilst, ka šī sajūta mani piemeklē TIKAI tad, kad apkārt ir daudz cilvēki. Ja es lidotu lidmašīnā viena ar pilotu, man absolūti nebūtu bail. Kad es gāju uz konsultācijām pie stingrajām skolotājām, ar nebija bail.
Pat festivālos, koncertos, lielajās izstādēs man nav bail, jo zinu, ka jebkurā brīdī varu iziet ārā, bet stundās, sanāksmēs utml. tas ir problemātiskāk. :-/
un arī divaini, ka tā ari nekad, NEKAD nav uznākušas tādas paniskas bailes piemēram koncertos, nekad tā arī neesmu gājusi ārā, vai pat garlaicigas izstādēs. šis viss uznāk ik pa brīdim, divus mēnešus viss ir kārtībā un tad pēkšņi sākas. kad biju jaunāka, bija daudz izteiktāk, tagad jau daudz maz normāli, bet tik un tā mēdz piemeklēt tā sajūta un, ja jūtu, ka ,piemēram ,nodarbības laikā, uznāks panika, sāku jau laikus domāt `scenariju`, ko darīt, kā tikt āra vai vispār jau uzreiz iet projām. stulbi.
21.08.2011 02:59 |
 
Reitings 150
Reģ: 17.07.2009
heh, man kādreiz ar bij šī pati problēma, visvairāk tas izpaudās pamatskolas laikā :-|
21.08.2011 03:00 |
 
Reitings 1445
Reģ: 11.11.2009
es cosmo sarunu meklētājā ierakstīju tikai vārdu "distonija" un tur ir 9 tēmas. noteikti ir padomi,kā kaontrolēt sajūtas un tikt ar sevi galā,līdzīga pieredze :-)
21.08.2011 03:04 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
tādā gadījumā atvainojos, ka izveidoju lieku desmito tēmu, vnk nezināju kā šo fobiju ( ja to tā var nosaukt) sauc
21.08.2011 03:06 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.06.2010
šerija - man tieši tāpat ir. ja uznāk ķinītī, tad tikai tad, kad tur daudz cilvēku, ja sēdētu viena pati vai ar draudzeni, tad tā nebūtu. un daudzās vietās jau iepriekš sāku izdomāt, kā lai tiek ārā, ja nu gadījumā kas. starp citu - cik tev gadu?
21.08.2011 03:10 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
man par kino arī tieši tas pats, vienmēr gatavs scenārijs.
gandrīz 20. Cik tev? Tu iepriekš minēji, ka zini savu iemeslu, kā tu atklāji to?
21.08.2011 03:12 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.06.2010
man drīz būs 16, bet man tā bija jau 11 gados, un tad pārgāja, tagad kādu pusgadu atkal. nu, es to saistu ar to, ka man agrā bērnībā bija dažas operācijas, bieži biju slimnīcās, un tas kkā tagad atsit.. iespējams no narkozēm vai kā, vai arī man vienkārši zemapziņā ir bail nonākt atkal slimnīcā.
21.08.2011 03:17 |
 
Reitings 1445
Reģ: 11.11.2009
tas nebija uzbrauciens,es tik centos palīdzēt,lol :-D :-D aj mana labā sirds,ko es jaucos,kur man neviens neko nejautā
21.08.2011 03:19 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
es šīs bailes atceros kopš jau 1. klases. Bet man tās ir ļoti īslaicīgas. Noskanēja zvans,beidzās stunda, vai pat bija palikušas 15min līdz beigām - viss bija lieliski. Bet stundu vidū vai sākumā bija trakāk.
Par slimnīcām man tas pats - man ir bailes no tām! es esmu bijusi laikam tikai tur kādu 2 gadu vecumā, absolūti neko no tās reizes neatceros, bet nezinu kādēļ man ir tik ļoti bail. Man pat ir ļoti jāpiespiežas, lai kādu apciemotu, kas ir slimnīcā.
21.08.2011 03:22 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.04.2010
itaalija, nēēē, es neuztveru to kā uzbraucienu :-D absolūti nē :-D tas bija vienkārši mans iestarpinājums
21.08.2011 03:23 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.06.2010
man ir tāda sajūta, ka es lasītu, ko raksta mana dvīņu māsa :D arī tas pats, kad līdz stundas beigām 5 min, tad viss kārtībā, bet sākumā gaidu, kad varēšu tikt ārā utt.
21.08.2011 03:26 |
 
Reitings 8
Reģ: 29.01.2009
Es arī saprotu par ko tu runā, tikai man ir nedaudz savādāk, tas ir, kad daudz cilvēki apkārt, jāveic kāds rakstiskais darbs vai kas cits, tad man ir fobija uz to, ka tik man nesāk kurkstēt vēders :-D smieklīgi, bet tā ar mani ir... un nevaru to pārvarēt! Esmu paēdusi, viss ok, bet, kad klusums un kamēr visi ir aizņemti domās par darbu, es domāju par vēderu... bieži aizdomājos, tas tikai tā ar mani? :-|
21.08.2011 04:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits