Varu dot padomu pēc būtības.
Ienākot ģimenē viena vecāka vietā svešam cilvēkam, bērna lielākās bailes ir būt pamestam novārtā, zaudēt sava vecāka uzmanību, mīlestību. Tāpēc rodas agresijas, nepieņemšanas, konflikti jaunpienācējam ar bērnu.
Ir pāris lietai, ko vari lietas labā darīt:
1. Bērna klātbūtnē velti vairāk uzmanības (piedāvā kaut ko kopā darīt ar bērnu- ideāli, ja izliecies, ka bērna hobijs/aizraušanās tevi arī interesē) bērnam nekā tēvam;
2. Ierosini darīt kaut ko kopā visiem trijiem, piemēram, divatā ar tēvu viņš nevar spēlēt futbolu un citas spēles, kur vajag vismaz trīs dalībniekus. Parocies internetā un atrodi kādas spēles. Sīkais novērtēs to, kas esat trīs, jo tad var vairāk interesantas lietas kopā darīt. Un galvenais- nejutīsies atstumts.
3. Ja rodas situācija, ka kaut ko var darīt tikai divatā (nu kaut vai sēdēt blakus transportā, utml.), vienmēr piedāvā bērnam iet blakus tētim.
4. Kad būsi iekarojusi bērna uzticību, izdomā kaut kādu jums abiem īpašu rituālu, piemēram, ja neviens cits to nedara- ne mamma, ne tētis, palasi bērnam pirms gulētiešanas kādu grāmatu.
5. Nekad, nekad un vēlreiz pilnīgi nekad neiesaisties bērna audzināšanā/kritizēšanās/aizrādīšanā/sodīšanā. Bērnam ir vecāki- viņi lai audzina. Tavai lomai drīzāk jābūt kā auklītei- cilvēkam, kas bērnu izklaidē un ar ko bērns jūtas labi, droši, forši. Drīzāk kādu reizi noklusē (vai ja nav nekas nopietns- pat palīdzi noslēpt vai atrisināt) tēvam par bērna blēņām- tā tu iemantosi cieņu bērna acīs.
Es lietoju daudzās vietās vārdus "kaut ko", jo es nevaru pateikt, ko tieši- jāskatās kāds bērns- atvērts, noslēgts, kas viņam patīk, kas nepatīk.