Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU klasiskā filoloģija

 
Reitings 34
Reģ: 18.07.2011

Sveikas!

Vēlētos saņemt kādu informāciju no meitenēm , kuras studējušas klasisko filoloģiju. Patika/nepatika. Bija/nebija vērts. Pati diezgan interesējos par sengrieķu mitoloģiju un vēlētos vispār tākā izmantot iespēju mācīties Grieķijā gadu, varbūt kāda ir bijusi.

Protams, internetā ir ļoti daudz informācijas par to, kas tiek mācīts utt. bet nevienu reālu faktu vai pieredzes nav.

Lūdzu izpalidzat :)

18.07.2011 01:49 |
 
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Es pabeidzu Baltu filologus...ļoti vīlos..
18.07.2011 13:12 |
 
Reitings 527
Reģ: 05.01.2011
un kā ar LU Angļu filologiem? :-D
18.07.2011 13:23 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es varu par angļu filologiem pastāstīt! :-D Jāmācās daudz, lekcijas pārsvarā notiek angļu valodā. Ir interesanti, ja interesē valoda kopumā, valodas pētniecība, vēsture utml. Noteikti ar pliku bakalauru nepietiek, pēc tam var mācīties tālāk maģistru vai iet uz tulkošanu. Var arī paņemt pedagoģiju pēc tam klāt un strādāt skolā vai tml. iestādē. Jāmācās ir ļoti daudz, ja grib labas sekmes un reāli arī kko apgūt, lai gan zinu daudzus, kas ir visus gadus nolaiduši muļķi... :-D Ir apmaiņas programmas, bet ne Lielbritānijā (tur parasti viena divas vietas tik ir)- var tikt uz Franciju, Vāciju, Skandināvijas valstīm, Itāliju - tām valstīm, kuru valodas apgūsti kā otro valodu.
18.07.2011 13:29 |
 
Reitings 527
Reģ: 05.01.2011
paldies, pūkuminka! :-)
18.07.2011 13:34 |
 
Reitings 34
Reģ: 18.07.2011
un par klasisko filoloģiju nevienai nav ko teikt ? :-/
19.07.2011 03:22 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man ir, bet man slinkums tagad. :-D
19.07.2011 03:34 |
 
Reitings 34
Reģ: 18.07.2011
Tad, kad nebūs slinkums uzraksti
:D
19.07.2011 11:07 |
 
Reitings 1492
Reģ: 19.08.2010
Tur jau nav tikai mitoloģija, tur arī tās valodas jāmācās, protams, ne tik dziļi, bet dziļāk nekā pārējai HZF. Padomā vai gribi līst iekš latīņu un sengrieķu valodām :D
19.07.2011 11:26 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Ko pēc tam vispār var darīt klasiskās filoloģijas absolventi? (t)
19.07.2011 11:27 |
 
Reitings 1492
Reģ: 19.08.2010
Emba - es tiešām nezinu, viena palika par pasniedzēju un mācīja latīņu valodu :-D
19.07.2011 11:29 |
 
Reitings 34
Reģ: 18.07.2011
Nu par iespējām arī gribētu uzzināt, kur varētu strādāt, es tikai interesējos, vēl neko neesmu izlemusi.

Vienkārši biju iedomājusies, ka būtu forši mācīties par to , kas interesē un valodas arī ir mana stiprā puse :)
20.07.2011 02:21 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Taatad...
ja interesee antiikaa pasaule nedaudz dziljaak kaa "mitologjija ir tik aizraujosha", tad taas studijas ir piemeerotas, tachu par darba iespeejaam... it iipashi Latvijaa, kur pat materiaalu ir maz. Nu nezinu. Arii nemaaceeshu neko daudz par to pateikt, jo pati tur studeeju neilgu laiku (iemesli gan nedaudz citaadi, bet nu nevar teikt, ka filologjija (jebkaada) kaadreiz buutu bijusi LU stipraa puse. Padomju varas laikaa - jaa, bet vairs... nu ne gluzhi.
1. semestrii vairaaki priekshmeti (valodnieciiba un literatuurzinaatne) ir kopaa ar baltu filologiem, kas ir forshi, jo vinjiem tur daudz maaksliniecisko dveeseliishu un, jaatziist, ka taa atmosfeera kopumaa ir dikti jauka - ir gan miiliigi dzejas vakari, seezhot uz spilveniem un pustumsaa klausoties naakamajos Veerdinjos, gan radoshi konkursi un dazhaadas tieshaam interesantas aktivitaates. Par atmosfeeru plusinjsh, pat par spiiti vecajiem kabinetiem un neeertajiem kreeslinjiem vieniigajaa lielajaa auditorijaa (njem kladi ar cietajiem vaakiem, jo daudziem tie mazie galdinji vai nu nolausti vai ljurkaajas paaraak :-D).
Veel noteikti bonuss ir Vecgraavis!!! Es jau vidusskolaa biju sapnojusi vinjaa paklausiites un, kad uzzinaaju, ka VINJSH pasniegs literatuurzinaatni (kopaa ar dazhiem citiem, bet tik un taa), biju... hmm... sajuusmaa! (s) :-P
Sengriekju valodas pasniedzeejs arii forshs (neko vairaak neteikshu, ja tur studeesi, pati visu redzeesi :-P ), un diiiiiikti draudziigs ieteikums - NEIEKAVEE valodas! Es pirmaas divas nedeeljas apmekleejusi lekcijas taadaa kaa briivajaa rezhiimaa un iedziivojos daaaaaaaudzaas gruutiibas! :-D Valodaas maajasdarbi IR jaapilda, tas gan! Studiju metodikje ir forsha, pretimnaakosha + veel labi tas, ka klasiskie filologi nav iipashi pieprasiita programma, taadeelj kursabiedri aatri tiek iepaziiti un sajuuta kaa klasee nevis kursaa! :-) Manaa gadaa bija daudz viirieshu (10!!! :-D), bet parasti taa neesot, taa kaa neiesaku lolot ceriibas, ka iepaziisi kaadu intelektuaalo (un gliito! :-D) savaa kursaa. :-D Baltos gan dazhi parasti ir! :-P Vai tagad tajaas biznesa studijaas kaads var gadiities, bet taa paarsvaraa jau tur meitenes tomeer. Gan jau Tu tur viiru nemaz netaisiijies mekleet,es kaa vienmeer - par sev aktuaalo! :-D
Treshajaa kursaa ir teaatra maaksla - pirmaa kursa sapaziishanaas pasaakumaa (pirmsaristotelii) bija neliels ieskats tajaa un toreiz es sapratu, ka speeleeshana skaidraa nav kas taads, ko man patiik dariit! :-D Es nokaunos par savu nenopietnumu shovakar, jaa, bet ja kas konkreets jautaajams, jautaa droshi - varbuut vareeshu atbildeet, tikai jaapiebilst, ka es tur maaciijos liidz pirmajai sesijai, taa kaa taalaak neko daudz nezinaashu, vismaz no personiigaas pieredzes ne. Aa, pashpaarvalde arii forsha - dikti draudziiga! ;-) :-)
20.07.2011 03:41 |
 
Reitings 34
Reģ: 18.07.2011
Salome, pēc tava teiktā es kļuvu tikaai vēl vairāk ieinteresēta. Nemaz neliekas, ka tas būtu kaut kas garlaicīga un , ka tikai viena mācīšanāas :D un nav jau arīi daudz gadu jamacās, man liekas, ka, ja ir interese nekas zaudēts netiks tāvaitāa :)

Pastāsti varbūt par to vai tev bija daudz brīvā laika vai arī kā citi biji dienu un nakti tikai visa mācībās ?

Nūu nūu par tiem puišiem man jau interesēe :D Es jau biju te domājusi vai uz turieni diez daudz puišu ietu, bet bišķ vīlos. Man jau tie vīriešu kolektīvi kā nekā baigi patīk :D
Un nezini kāds nebrauca uz Grieķiju mācīties varbūt no kursa biedriem ? :-)
20.07.2011 04:02 |
 
Reitings 34
Reģ: 18.07.2011
āa un vēl, tas tākā tagad gan nedaudz atejot no tēmas, bet kādas man ir iespējas izpausties muzikāli LU ? kādas nodarbibas vai kas ?

Esmu pārāk ļoti jau pieradusi ārpus mācībām nodoties mūzikai un negribētos šo ieradumu mainīt :D
20.07.2011 05:12 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Vēlos pacelt šo diskusiju. :)
01.07.2012 22:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits