Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Filma "Antikrists"

 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011

Sveikas, šajā vēlajā vakara stundā! :-D

Gribēju uzjautāt, tām, kas redzējušas.. Lielākā daļa, gandrīz kā viens saka to, ka šī filma ir tīrākie suņa murgi un tml., bet ne tas mani interesē.. Mani interesē, vai viņa ir vienkārši papildināta ar morāli pretīgiem skatiem, nu tā, šīzīgi, vai arī, kaut kas līdzīgs zāģim, kuru tu skaties, un sāc jau fiziski izjust visus pretīgos, tiešām pretīgos skatus? Respektīvi jautājums ir šāds: Vai filma ir ar pretīgiem skatiem, kādus vien pretīgus varam iedomāties, vai arī cauri vijas tādi notikumi, kas uzdzen emocionāli pretīgu sajūtu? Vienkārši, neesmu skatījusies nevienu pašu zāģa daļu, jo pietika redzēt dažus momentus.. Kurus tiešām riktīgi likās, ka izjustu pat uz savas ādas, tamdēļ visi tie mokošie skati maniem nerviem bija par vāju. Vai šī filma, tādā ziņā ir līdzīga? ;-)

14.07.2011 04:04 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Es esmu liela kino mīļotāja, taču konkrēti "Antikristu" ieslēdzu un izslēdzu pēc 15 minūtēm. Man Larss fon Trīrs riebjas kā personība - esmu lasījusi intervijas, skatījos viņa īsfilmas un lai arī viņa šķietamo ģenialitāti noliegt negrasos, tomēr mani viņš atgrūž. Viņa kino valoda kā tāda nav man tuva un patīkama it nemaz.
Par filmu kā tādu - cik zinu (brīnišķīgi izklausās, ja ņem vērā to, ka gandrīz vai neskatījos, bet tomēr), tur netrūkst ne pretīgu skatu, ne arī emocionāli pretīgu sajūtas uzdzenēju. Protams, tā nav parasta šausmu filma Zāģa stilā, bet tomēr.
14.07.2011 04:12 |
 
Reitings 124
Reģ: 15.03.2009
neiesaku
nejau tāpēc ka pārāk pretīga
bet viņu tiešām nožēloju ka skatījos, jo viņa ne tikai skatu pēc bija pretīga, bet arī psiholoģiski pretīga.
Es arī domāju, ko visi tur šausminās, bet garīgais bija sabojāts uz veselu dienu
14.07.2011 04:17 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Autorkino vienmēr ir piesātināts ar režisoru, tādēļ nedomāju, ka vienīgā problēma sižetā. Ir tāds somu režisors Aku Louhimies, kuram gandrīz visas filmas ir ārkārtīgi drūmas un reizēm pat ar atklātu tekstu par to, ka dzīve ir bezjēdzīga un pretīga, taču viņa filmas es varu skatīties, pat ar visu to, ka man parasti nepatīk sociālas drāmas un it kā mani vairāk vajadzētu interesēt Larsa fon Trīra filmas, par cik tajās tomēr realitātes ir mazāk. Pie tam jāņem vērā, ka Trīram filmas filmēšanas laikā bija smaga depresija, tādēļ nebrīnos par garastāvokļa sabojāšanas faktu. Nevajag skatīties, ja nav vēlmes pēc tādas pēcgaršas.
14.07.2011 04:34 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Gan fiziski, gan emocionāli pretīga. Skati, man personīgi pretīgāki kā zāģī un īsti arī neuztvēru to tik ļoti dziļo, ģeniālo domu. Ja par tiem skatiem, piem. kā sievietei nogriež klitoru ar šķērēm, utt.
14.07.2011 04:55 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
par kuru filmu tiek runāts? es zinu, ka esmu redzējusi kaut kādu, bet vecajā versijā, teikšu tā, ka tā filma atstāja uz mani spēcīgu iespaidu, ja nemaldos to filmu noskatījos kādos 15 gados. noteikti nevēlētos vēl kādu reizi tādu filmu noskatīties. un filmā atstāja emocionāli pretīgu sajūtu, skati paši par sevi nebija tik pretīgi
14.07.2011 04:55 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011
Jā, par to Trīra depresiju lasīju.. Vispār, tagad tik par šādu režisoru uzzināju, jo reāli viņa filmas nebija "nonākušas" līdz manām ausīm. Bet, tieši tas, ka viss ir tādiem faktiem tīts (pretīga, emocionāli šausmīga u.tml), gribējās pašai to izjust, vai viņa ir tik "skatāma", kā visi saka. Kā jau mēdz teikt, gribās to, ko, iespējams, nemaz nevajag. Un, tapēc jāpārliecinās, ka to tiešām nevajag! :-)

Esmuarmieru - nomācošs/ slikts garastāvoklis mani nesatrauc, esmu kritusi uz filmām, par kurām savā ziņā var pārdzīvot vai just naidu.
Taču, paldies, par viedokli! :-)

Vienrz - Paldies, arī par tavu viedokli, un arī par to režisoru, kas tagad būs viens no jaunatklājumiem, kura filmas gribētu kādreiz apskatīties. :-)
14.07.2011 04:55 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011
Saulesbrille - tieši pēc izlasīšanas, ka viņa sev nogriež dzimumorgānus, iedomājos, izveidot šo diskusiju. Tātad tik traki, tam skatam līdzīgi vēl filmā arī parādās daudz, ja? :-/

Murrr - es runāju, par to, kura bija pirms neilga, labi neteiksim, neilga,taču tomēr, salīdzinoši nesen nonākusi uz kinoekrāniem. 2009.gads. ;-)
14.07.2011 04:59 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Starp citu, Trīram šobrīd tapusi jauna filma, saucās "Melanholija". Kannās jau rādija, Dānijā arī jau maijā, kā ir ar pārējo pasaules daļu īsti nezinu, jo internetā atrodama nav un Latvijā arī nav rādīta. Spriežot pēc treilera tā ir pirmā viņa filma, kuru gribētu patiešām ļoti noskatīties - ieinteresēja sižets un kopējā atmosfēra, tādēļ iespējams, ka pēc šīs filmas mans viedoklis pat mainīsies, vismaz parasti, ja treileris patīk, tad patīk arī filma. :-)
14.07.2011 05:03 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Tikko atradu informāciju, ka lielākajā daļā Eiropas filma būs redzama šovasar (šur tur jūnijā, citur jūlijā un vēl kaut kur arī augustā), savukārt ASV tikai novembrī. Tad jau Latvijā vēl vēlāk. :-D
14.07.2011 05:05 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011
Vienr - noskatījos treileri "Melanholijai", godīgi sakot, ieinteresēja. Taču arī šī izskatās savā ziņā šīzī. Kaut gan man patīk tāda tipa filmas. Un jā, šim režisoram jau kā diagnozi pasludinu "mazliet dīvains" :-D
14.07.2011 05:07 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ir, ir viņš dīvains, to jau nu noliegt nevar. Taču ļoti daudziem patīk un uzskata viņu par ģēniju. Tas ir ļoti subjektīvi un gaumes jautājums. Es viņu nespēju uztvert kā sev tuvu, taču varbūt tiešām Melanholija mainīs manu viedokli, redzēsim. :)
Esi skatījusies Deivida Linča filmas? Viņš ir ļoti šizīgs, droši vien jocīgākas filmas grūti iedomāties, taču bez pretīguma un šausmu filmu piedevas.
14.07.2011 05:15 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011
Nu jā, arī es piekrītu tam, ka tas tāds subjektīvais no katra puses, taču tā kā neesmu redzējusi nevienu viņa filmu, noteikti noskatīšos, lai ir ieskats cik gan prāts vai neprāts viņam tālu nesas. It kā lejuplādēju to "Antikristu", tad jau redzēs vai nostāvēs datorā vai skatīšos. :-D
Nē, neesmu, arī par tādu pirmo reizi dzirdu. :-D Taču, tagad skatoties, kas viņam par filmām, varu sacīt, ka nesen gribēju skatīties 'Mullholand drive', tik nezinu cik tā ir skatāma. Reāli, agrāk tiem režisoriem nepievērsu tik daudz uzmanību, bet tagad ļoti iepatikušās tās "dīvainīgās" filmas, un tapēc cenšos, pēc iespējas jaunas atklāt, un redz, ka tu manu uzdevumu atvieglo! :-) Varbūt esi redzējusi un vari dot kādu atsauksmi par D.Aronofskija "The Fountain" :-P
14.07.2011 05:23 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Vispār Deividu Linču es arī nevarētu nosaukt par savu režisoru, esmu redzējusi The Elephant Man, Mulholland Drive, Blue Velvet un Inland Empire. Visas bija skatāmas, noteikti iesaku pamēģināt, jo ja iepatiksies viena, tad droši var skatīties pārējās. Viņš ir savdabīgs, no normālā kino tur nav pilnīgi nekā, bet reizēm kaut ko tādu gribās un vajag.
Nē, The Fountain neesmu redzējusi, vispār mana pirmā un vienīgā iepazīšanās ar šo režisoru bija caur Black Swan. Noskatoties treileri gan nekāds viedoklis neradās, bet nu - tā kā Melnais Gulbis mani ieinteresēja kaut vai ar to, ka var just, ka režisoram ir savs stils, varbūt būs jānoskatās. :-)
Prieks, ja varu palīdzēt, kino ir mans lauciņš un varu runāt par to stundām ilgi. :-D Vienīgi, mani žanri ir mazliet citi, šizīgo un dīvaino kino reizēm paskatos, tomēr nav tas primārais. :-)
14.07.2011 05:32 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011
Jā, Linča darbus noteikti "izmēģināšu". :-) :-)
Iesaku tev Aronofskiju, jo principa viņam filma tiešām vadās pēc `viena stila`. Starpcitu, tad jau sanāk, ka neesi redzējusi arī `Requiem fo a dream`, vai kļūdos? Ja tā, tad to noteikti jānoskatās, lai gan, pēc viņas paliek ilgu pārdomu un emocionālas līdzjūtības pēcgarša..
Nu jā, man jau arī ir tā, ka uznāk tāds laiks, kad, vienkārši, vēlos tās šizo palūrēt :-D Taču, neteiktu, ka man būtu kāds mīļākais žanrs, principā skatos visu, un uzticos arī cilvēku viedokļiem un atsauksmēm, kā redzi :-D
14.07.2011 05:41 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Oj nē, nē, nezinu kā es varēju tādas muļķības sarunāt - esmu gan redzējusi Requiem for a Dream, aizmirsu, ka tas ir tas pats režisors! (s) Bet tas man atkal liek visu pārdomāt, jo tā kā biju aizmirsusi šo faktu, tad arī neņēmu vērā to, ka man taču nemaz nepatika tā filma. Vismaz pirms tiem daudzajiem gadiem, kad skatījos. Manuprāt, Black Swan nemaz nelīdzinās Requiem for a Dream, kurā man nepatika atmosfēra un pēcgarša, lai arī jāsaka, ka tieši Deivida Linča filmām ir mazliet līdzīga. Protams, šizīgums ir abās, tikai tāds atšķirīgs, bet varbūt tā tikai man šķiet.
14.07.2011 05:52 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Lai skatītos "Antikristu" ir jābūt emocionāli ļoti nebriedušam. Es noskatījos un vēl 2 dienas bija tādas mieles kaut kur iekšā. Bet mērķi Trīrs ir panācis - ar kino raisīt ekstremālas sajūtas cilvēkā
14.07.2011 12:00 |
 
Reitings 610
Reģ: 31.07.2010
Kad es tikko biju viņu noskatījusies, tad gāju gulēt ar tādu domu "kāda vella pēc es to filmu skatījos un tērēju savu laiku", bet tagad, kad pagājis kāds gads, nenožēloju, ka noskatījos to morāli izkropļoto filmu bez nekāda zemteksta :D
14.07.2011 12:12 |
 
Reitings 1468
Reģ: 04.04.2011
man 'antikristu' ieteica filosofijas profesore un viņa bija nenormālā sajūsmā - kāda doma,kāda filosofija, kāda māksla utt.
sākām skatīties, vīrietis atteicās skatīties pirmo 10min laikā, es noskatījos visu un pēc tam bija vnk tāds - wtf? :S
pretīga, bet tiešām māksla... jo ir jāmāk cilvēkā radīt to pēc-sajūtu pēc filmas.
jebkurā gadījumā iesaku noskatīties
14.07.2011 12:15 |
 
Reitings 1720
Reģ: 29.01.2009
Vienīgā filma, par kuru nevaru pateikt- patika vai nepatika. Noteikti nenožēloju, ka noskatījos! Nezinu, vai ieteiktu skatīties, jo, kā jau šeit minēja, ir jābūt pietiekoši nobriedušai domāšanai un gatavai izjust ļoti smagas sajūtas! Pēc noskatīšanās gribējās raudāt, spieda dvēseli, rāva sirdi laukā! Skati nav tas briesmīgākais.
14.07.2011 12:26 |
 
Reitings 503
Reģ: 29.07.2009
Vajag attiecīgu noskaņojumu, noteikti nav tāda filma, ko var paskatīties tāpat vien. Noskatījos divas reizes - patika. Simboliem un zemtekstiem pilna filma. Lieliska.
14.07.2011 12:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits