Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko darīt?

 
Reitings 45
Reģ: 06.10.2009

Situācija sekojoša:

Ģimenei pieder privātmāja ar 6 dzīvokļiem, kurus izīrē. Pati māja, pateicoties grimstošiem pamatiem ir smagā avārijas stāvoklī, ko remontēt nav jēgas, jo šādu grimstošu pamatu stiprināšana vien izmaksātu simtiem tūkstošu. Prātīgais ko varētu darīt būtu māju jaukt nost un celt jaunu. Pašiem tādas naudas nav un vienīgais risinājums ir kredīts.

Un tālāk sākas problēma - vecākiem kredītu neviens nedos, jo abiem jau 45 gadi un kredīta termiņš sanāktu pārāk garš. Palieku vienīgi es - studente ar 200ls lielu algu, kas, protams, arī ir nereāli.

No otras puses - atmaksāt šādu kredītu, problēmu nebūtu, jo ir iespēja uz esošā zemes gabala celt lielāku māju - 3-4 stāvi (attiecīgi kādi 9-12 dzīvokļi) kurus izīrējot varētu nosegt gan kredītu, gan arī vēl pāri paliktu. + vēl, protams, katrs no savas algas varētu maksāt.

Bet, kā, lai tagad saņemu aizdevumu, ja man šobrīd nav tādu ienākumu, ko uzrādīt? :-/

08.07.2011 14:02 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
domāju, ka ja jauno ēku liek kā ķīlu, tad gan jau banka piekristu, vajag tikai runāt.
08.07.2011 14:19 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Viss atkarīgs kurā vietā māja atrodas, ja ekskluzīvā vietā pieļauju domu, ka projekts varētu izdoties, bet ja nē tad nu apšaubu.
Šajā jautājumā esmu skeptiska, jo tieši šī ir tā nozare, kura pirmāmkārtām ietekmēja ekonomikas lejupslīde, daudzi iekrita ar jaunu ēku celtniecību, cik daudz ēku šobrīd pamestu, neapdzīvotu, vēl nepabeigtu, cik daudz projekti pat vēl nav sākti.
Nesaprotu kāpēc cilvēki redzot, ka tur neiet tāpat metas iekšā.
08.07.2011 14:34 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
piekrītu gurri,man liekas,ka ļoti riskants pasākums ar šī brīža tirgu..
08.07.2011 14:43 |
 
Reitings 796
Reģ: 29.01.2009
Tu nu gan ātri noraksti savus vecākus? :D
Ejiet visi 3 uz banku un runājiet. Ja šāds īpašums (projekts) banku ieinteresēs, tad kredītu jūs ļoti viegli dabūsiet.
08.07.2011 14:49 |
 
Reitings 45
Reģ: 06.10.2009
Māja ir ideālā vietā. superīgs, kluss rajons - Teikā (praktiski jau pie paša centra), jau tagad vecajā graustā īrnieki ir ar mieru nākt. Ja būtu jauna, normāla māja, tad problēmām atrast īrniekus nevajadzētu būt. Un ne jau es taisos baigo piķi plēst, bet pa normālu cenu īrēt. Cik te vien nav meitenes čīsktējušas, ka nevar normālu dzīvokli atrast, ko īrēt. ka, teiksim pa 100Ls mēnesī, tikai nodzīvotas šausmas var atrast.
Ir jau riskanti, to tak pati saprotu, bet citu izeju neredzu.
Un vecākus nenorakstu, tik domāju, ka banka gan norakstītu (jo teiksim, ja ņem kredītu uz 20 gadiem, tad tak viņiem jau pensija gandrīz.. un kurš no pensijas var par kredītu samaksāt? :-D
08.07.2011 16:18 |
 
Reitings 446
Reģ: 29.01.2009
Beidz, man jau liekas, ka kreditu ir dabūt pavisam reāli. Jo- zeme jau ir nr.1 ko var ieķīlāt.
Iesaku 3ata pastaigāt pa vairākām bankām. Paskatīties ko piedāvā, kādi nosacījumi, kredītprocenti. Un, jā- vēl jau vajag tāmi . No tās arī daudz kas atkarīgs. Turklāt pastāv iespēja algot pazīstamus cilvēkus, nemaksājot nodokļus (ak es ļaunā :-D ), bet projektu tāpāt jāizstrādā normālam arhitektam, tāmi jāizsniedz būvfirmai. Neesmu speciālists. Tās ir tikai manas domas :-D
08.07.2011 16:35 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
tev ir tikai 22 gadi un tu jau gribi sev taadu nastu :-/ silti silti neiesaku, veel jo vairaak, ja taa ir gimene. tas var ljoti letaali beigties. man jau beidzaas, tagad strebju laukaa savu ievaariito putru (par to varu pateikties savai maatei).
08.07.2011 17:10 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
tagad bankas ir ljoti nezeeliigas pret cilveekiem un arii valsts, neviens pretii nenaaks, ja tev buus probleemas ar naudas atmaksaashanu, tici man!
08.07.2011 17:11 |
 
Reitings 76
Reģ: 31.01.2011
Kredītu dabūt ir ļoti iespējams, un es redzu, ka esi apņēmīga, ja nenolaidīsi rokas, tad viss izdosies un vēlāk labi dzīvosi pateicoties saviem pūliņiem. ;-)

Ljika - iesaku noskaidrot ko tad īsti nozīmē vārds "letāli", kā arī bankas ir pretimnākošas, ja iet pie viņām risināt problēmas iesakot arī savus risinājumus, un atgādina par savu eksistenci un ieinteresētību. Ja bēguļo un izvairas, tad gan atsaucību nesagaidīt.
08.07.2011 17:31 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
es zinu, ko tas noziimee, bet es vairaak to biju domaajusi kaa - ЛЕТАЛЬНЫЙ ИСХОД. un ne jau burtiski!
un runaajot par manu situaaciju, es eju pretii bankas, tikai man taas nenaak nemaz, jo neizprot situaaciju, mana situaacija paaraak sarezgiita, lai tik vien kaa Tu pateikt, ka ir tikai jaarunaa!
08.07.2011 17:39 |
 
Reitings 45
Reģ: 06.10.2009
Es zinu un saprotu ļoti labi to visu, bet man nav, kur sprukt :-/ Māja brūk kopā un kaut, kas jādara ir..

Vēl, protams, māju var pārdot, kam vērtība ir, nu nezinu, uz dullo sakot ap 200 000Ls un pirkt māju citur, bet tas nozīmē, ka būs visiem kopā jādzīvo!!? Mamma ar vecvecākiem nedzīvos ne par kādu cenu. Tagad viņi vismaz dzīvo klusi savā dzīvoklī un nevienam virsū nebāžas.

Ja būtu māja, tad mums visiem būtu mierīgi atsevišķa vieta kur katram dzīvot, bet tā.. nu nezinu.
pārdodot māju, vietā varētu iegādāties max divas. dzīvoklī vecvecāki netaisās iet (Vispār ar viņiem ne par ko nav iespējams vienoties)

un pati es jau tagad dzīvoju atsevišķi dzīvoklī maskačkā un kopš aizvācos no mammas prom tā man riebjas kaut vai tas vien, ka man nav sava dārza kur iziet pasēdēt, pasauļoties, pacept gaļu. :-( Teikā man tas viss bija un būtu arī turpmāk, jas tas viss izdotos.

Varbūt kādai liksies, ka esmu super izlutināta un ar nezin kādām prasībām un ka būtu jāpriecājas par to, kas ir, jo daudziem pat puses no tā nav, bet man liekas, stulbi iet uz atpakaļu, kad vajadzētu iet uz priekšu un tiekties pēc tā labākā. Ja vēl pie tam ir iespēja un cerība to realizēt.
08.07.2011 17:52 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
piekrītu Ljikai diezgan riskanti ņemt to visu uz sevis..padomā kātrīgi!

Man viena pazīstama skolotāja tagad cīnās ar tiem kredītiem, jo viņas meita(māte kā galvotāja) paņēma tāāādus kredītus taisījās baigo biznesu bīdīt augšā un čiks no tā visa sanāca tagad raudādama visu laiku staigā apkārt, jo nezin kā galus savilkt un tad vēl cilvēki brīnās ka pašnāvnieki rodas..
08.07.2011 17:53 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
aha, Coeur droshi vien pati straadaa liidziigaa iestaadee un perina plaanu kaa apkrukjiit kaarteejo potenciaalo klientu :D

Gekata - man taads jautaajums - ko par tavu lielisko plaanu saka tavi vecaaki? es ljoti shaubos, ka vinji buutu sajuusmaa par to. Gan jau vinjiem pashiem kaads plaans ir? Pie tam, ja jau tu uzrakstiiji, ka maaju vareetu paardot un nopirkt vietaa veselas divas, kur probleema? tas man liekas, jau taapat ir shiki.
08.07.2011 18:47 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Sanemt kreditu, manuprat, nav gruti, salidzinajuma ar ta atdosanu.
08.07.2011 20:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits