DIEVIŠĶĀ KOMĒDIJA

 
Reitings 102
Reģ: 25.06.2010

Šodien sāku lasīt Dantes Aligjēri Dievišķo Komēdiju. Esmu jau pāri I daļas (Elles) pusei, bet ne sūda nesaprotu, kas tur notiek! Pilns ar kkādiem vēsturiskiem faktiem, personām, katrā dziedājumā kkāds sviests!! Nesaprotu, kā citi šo Komēdiju varējuši tā apbrīnot! A varbūt es pati kļūdos?

Moš kāda var palīdzēt un pastāstīt, kas tad tur īsti notiek, lai lasot man nebūtu tāda sajūta, ka es tik buros cauri vārdiem, nesaprazdama to jēgu.. PALDIES!

30.06.2011 23:14 |
 
Reitings 563
Reģ: 17.02.2011
vienrz, patiešām paldies par atbildi :-) Bokačo "Dekameronā", starp citu, ir nu ļoooti daudz atsauču uz "Dievišķo komēdiju", lai gan saturiski šie abi darbi ir ļoti atšķirīgi :-) 15gadīgam bērnam, domāju, "Dekamerona" lasīšana būtu nedaudz nepiedienīga, taču vieglāk sagremojama gan :-D :-D
02.07.2011 05:16 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
tējas roze, esi kā saistīta ar mākslu, ka tā vēlies apliecināt savas zināšanas?
02.07.2011 05:33 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Man ir ļoti grūti sagremojams viss, kas ir senāks par 18., nu varbūt, varbūt 17.g.s. Sākot jau ar to, ka necietu skolā vēstures stundas par šiem vēstures periodiem, beidzot ar to, ka nespēju skatīties mākslas filmas, kur darbība norisinās, piemēram viduslaikos. :-) Priekš manis varonis ir tas cilvēks, kurš spēj lasīt un adekvāti uztvert, piemēram Homēra "Odiseju" vai "Iliādu". Kaut gan, esmu lasījusi Platona "Valsti" un to manas smadzenes spēja uztvert kā normālu literatūru, vairāk vai mazāk.
02.07.2011 05:43 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
man, savukārt, ļoti patīk Platona dialogi. :-)
02.07.2011 05:45 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Man vispār šķiet, ka Senajā Grieķijā literatūra bija krietni vien tuvāk mūsdienām, kā šie paši itāļu Renesanses pārstāvji. Laikmeta īpatnība, droši vien, kaut gan otrie ietekmējušies no pirmajiem. :-) Bet nu, kā jau teicu, Homēru lasījusi neesmu, tik nojaušu, ka viņa eposi ir tikpat piesūcināti ar mitoloģiju.
02.07.2011 05:57 |
 
Reitings 41
Reģ: 06.08.2010
Dantes Dievišķā komēdija. Es arī sākumā lasīju ar domu - kā gan es to izlasīšu līdz galam, jo aiz katras piektās rindas jāskatās skaidrojums. Bet lasot es sapratu, ka tas ir diez gan apbrīnojami uzrakstīts. Un man šķiet, ka, lai saprastu, kāpēc šis darbs tik loti patika tā laika cilvēkiem, ir jāzina vēsture, tā laika notikumi utt. Galu galā Dante šo darbu rakstīja savai tautai valodā, ko viņi saprot. Tajā ir daudz simbolikas, vēstures personāži utt utj., ka to tiešām nav viegli saprast skolā.

Es drīkstu Tējas Rozei atbildēt par "Dekameronu"? Visu gan neesmu izlasījusi, bet taisos.
Gribēju tieši par to pateikt, kura novele ārkārtīgi palika atmiņā. Respektīvi, 9. dienas 9.novele tā bija, ja nemaldos. Par vīrieti, kam neklausīja sieva, tāpēc viņš gāja pie Zālamana pēc padoma... utt. Un padoms, rupji sakot, bija tāds - sit savu sievu, tad viņa sāks klausīt. Nopietni, tas mani pārsteidza. Vēl neesmu dzirdējusi kādu, kurš man pateiktu, ka arī šo padomu ņemtu vērā.
02.07.2011 14:23 |
 
Reitings 1
Reģ: 17.03.2013
Meitenes, nevajag aizskart, ja cilvēks meklē palīdzību. Arī man jālasa šis darbs, bet tik grūti man, personīgi neliekas, jo tas ir jālasa augstskolā, nevis skolā.
Katrā gadījumā, arī es, lai labāk izprastu šo darbu, pameklēju kādu papildus informāciju. Lūk, šis varētu būt noderīgs: http://www.gudrinieks.lv/referati/eseja-domraksts/dante-dieviska-komedija.html

Jauku visām dienu! :)
17.03.2013 19:58 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Karinjo
Taa arii isiti neizlasiiju, ka kaada meeginaatu to super saprotamo Danti izskaidrot, bet spalvas sev paspodrinat gan nepiemirstam.


+++
17.03.2013 20:12 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Par klasiku-Gargantija un Pantagriels" tapat ka Dons Kihots man liekas pilnīgs sviests. patīk Dekamerons labak vai Nožēlojamie.
17.03.2013 20:17 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man ir neizprotams domāšanas veids no sērijas " to, ko es nesaprotu/nezinu/kas man nepatīk, ir sviests, murgs utt. Tā ir aprobežota un šaura domāšana, kas daudz ko atņem cilvēkam pašam.
17.03.2013 20:22 |
 
Reitings 1
Reģ: 01.10.2013
ee, chica del a loco, Dantes Aligjēri Dievišķo Komēdiju lasa vel vidusskolaa, velams, normala, nekadaa otrskirigaa vsk, gimnazijaa utt, parasti cilveki saprot tur visu pareizi.. vismaz velak, kad jau kadi 2-3 gadi paiet ari apgaismiba var pienaakt... taa kaa - take care!
01.10.2013 07:52 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
not_for_sale, sanāk, ka ja netēloju tad ESMU gudrīte?

Necel sevi debesīs - gudrība nesakņojas mīlestībā pret klasiķu darbiem. Vēl vairāk - tā nesakņojas cilvēkā, kurš kāda prāta spējas apšauba izrietot no viena neveiksmīga izteikuma.
Jo tādā gadījumā nāktos apšaubī arī pašus klasiķus un viņu prāta spējas - secīgi arī viņu darbus un tos cilvēkus, kuri apbrīnojuši viņu darbus vispār varētu saukt par tumsoņiem. Fakts, ka lasi klasiku nepadara tevi par tās pazinēju vai labāku/gudrāku cilvēku.
Klasiķi ir dažādi, viņu darbi ir dažādi un žanri, kurus tie pārstāv ir dažādi - ko viens spēs izprast un pieņemt, otram liksies pilnīgs murgs un savārstījums. Tā piemēram - vienā maisā nekad neliksi - "Justīne jeb tikumības nedienas" un "Čailda Herolda ceļojums".
01.10.2013 08:32 |
 
10 gadi
Reitings 4269
Reģ: 03.08.2009
Pilnīgi skaidrs ka 10.klases skolniekam šāda literatūra nav piemērota... Autorei iesaku pameklēt kādus aprakstus un darba analīzes latviešu vai angļu valodā. Domāju ka kaut ko var atrast. :) Es atceros ka arī man skolas laikā šis darbs nebija īsti saprotams, kaut gan bija lieliska skolotāja kura visu izskaidroja.

Tām, kuras sevi uzskata par super klasikas pazinējām-izlasiet Prusta "Zudušo laiku meklējot" un pamēģiniet paanalizēt. ;)
01.10.2013 10:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits