Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tehnikumi

 
Reitings 5
Reģ: 23.05.2011

Sveiki, visiem.

Es zinu, ka šeit tā tēma ir daudz apspriesta, bet es netieku galā.

es beigšu devīto klasi un ilgāku laiku prātoju par iešanu uz tehnikumu komerczinībās, jo tas dos man pieredzi, stipendiju utt. un vidusskolas sistēma mani neapmierina, tāpēc ne īpaši gribu vidusskolu. Savā skolā palikt negribu, sekmes ir labas, bet baidos, ka aizejot uz labāku skolu, teiksim, ģimnāziju, manas atzīmes pasliktināsies.

1. Nevaru izvēlēties starp Rīgas Valsts tehnikumu (komerczin.)un Rīgas Tirdzniecības tehnikumu (rūpn. komerczin.)

Kādas ir atsauksmes? Kurā tehnikumā stāties?

2. Vai tehnikums man netraucēs tālākās izglītības gaitās, piemēram, stājoties augstskolā? Vai tehnikums ir OK?

3. Varbūt ir kādi citi varianti?

Paldies. (l)

23.05.2011 21:25 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
nekad neizveletos tehnikumu,
šogad beidzu ģimnāziju un,jā, aiziimes ir švakakas kā pamatskolaa,bet esmu sagatavota dzīvei un augstkolai.
23.05.2011 21:29 |
 
Reitings 2087
Reģ: 29.01.2009
dodekanesa, tiešām tici, ka ģimnāzija sagatavo dzīvei?
23.05.2011 21:44 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Kā mana skolotāja teica: labāk būt zemākām atzīmēm labā skolā,nevis izcilām atzīmēm lauku skolās. :-D
23.05.2011 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
nevis ticu,bet zinu,protams,ja nerunaajam par kojām ,kur sagatavo ''īstajai dzīvei''
23.05.2011 22:14 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.05.2011
Domas mazliet mainījušās, padomāju par Rīgas 3. ģimnāziju, piemēram, kur ir komerczinību novirziens.. ko par 3 varat teikt?
23.05.2011 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
nu visas prestižajās tevi drāzīs :D:D ja macisies visur būs ok..
patiesibaa ja man velreiz būtu jāizvelas es pat nezinu ko datiru,moš ietu uz to pašu tehnikumu un butu laimiiga par stipendiju..
23.05.2011 22:31 |
 
Reitings 108
Reģ: 29.01.2009
manā uztverē "tīrai" vidusskolai un ģimnāzijai nav nekādas jēgas, absolūti nederīgi 3 gadi. varbūt der tiem, kas nezina ko grib un tiem, kas vispār neko negrib. ideālā variantā iet mācīties uz tehnikumu/arodskolu, jo pabeidzot to, vismaz ko iemācies darīt un ir bijusi prakse (kas bieži vien nozīmē arī lielākas iespējas atrast darbu).
māsa beidza rtt reklāmu un ir apmierināta, dabūja labu darbu. bet tas jau arī atkarīgs no cilvēka attieksmes un apgriezieniem.
taču, kas attiecas uz iespējām iestāties augstskolā, tas nav atkarīgs no skolas, ko beidz, bet gan no atzīmēm.
23.05.2011 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es domāju, ka reāli visvairāk dzīvei sagatavo tieši vienkārša, parasta vidusmēra vidusskola. Tehnikumam ar nav ne vainas, bet, ja jādzīvo kojās un sākas ballītes, labās sekmes var pazust. "Prestižās ģimnāzijas", kā te tika minētas, manuprāt, nodara vairāk ļaunuma nekā labuma. Reāli jā, tu visu laiku kulies ar tām savām vidējām atzīmēm, bet tā prestižās skolas apziņa sadod pa galvu. Un beigās nekas tur nesanāk - prestiža viduvējība. Pati esmu lauku skolā mācījusies un viss ok man dzīvē - visus skolas gadus biju klases sekmju augšpusē, zināju, ko varu, bet nesakāpa galvā, draugi, kolektīvs - viss forši. Ārpus budžeta un olimpiādēs zem manis palika daudzi ģimnāzisti.
Tehnikumu pluss varētu būt papildus profesija, ja tā tev tiešām interesē.
23.05.2011 22:40 |
 
Reitings 135
Reģ: 09.12.2010
Es savā laikā beidzu tehnikumu un nenožēloju savu izvēli, manuprāt, daudz vairāk ieguvu, nekā, ja būtu gājusi vienkārši vidusskolā. :-)
23.05.2011 22:45 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Es arī esmu beigusi tehnikumu un varu teikt tikai to,ka esmu pilnībā apmierināta ar savu izvēli!Neko nenožēloju un esmu priecīga,ka neizvēlējos dirnēt vidusskolas solā,dienu no dienas tik pie grāmatām,bet tehnikumā esmu bijusi vairākās prakses vietās, bija man stipendija, daudz ko noderīgu iemācījos un tagad ir skaidrāks-ko gribu un ko nē :-) Skolu beidzu ļoti labi un arī augstskolā iestājos ar ļoti labiem rezultātiem,tiku budžetā-viss ok ;-)





































23.05.2011 22:48 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Sorry,kkāds gļuks biku sanāca (s)
23.05.2011 22:49 |
 
Reitings 24
Reģ: 02.07.2009
tūlīt pabeigšu parastu vidusskolu un vienīgais, kas tajā ir labs, ir klasesbiedri.
no visiem pārējiem aspektiem skatoties iesaku izvēlēties tehnikumu. :)
23.05.2011 23:13 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Kādas te prestižās ģimnāzijas? Esmu satikusi tik daudzus prestižo ģimnāziju absolventus, kuri pat gramatiski pareizi rakstīt nav spējīgi, ka nu...man nav ko teikt.
Noteikti par tehnikumu! Es pati 10. klasi uzsāku mācīties parastā vidusskolā, tur nepatika ļoti sausās zināšanas, likās, ka atsēžu. Un skola bija no labāko gala Rīgā, jā, kaut arī ne ģimnāzija. Aizgāju uz mākslas vidusskolu, kaut gan tieši tas, ko tur mācījos neinteresēja tik ļoti. Nenožēloju.
24.05.2011 00:01 |
 
Reitings 179
Reģ: 16.11.2009
Es tehnikumā daudz ko esmu guvusi-vidējā izglītība, viesnīcu pakalp. speciālista profesija, varu turpināt mācīties augstskolā, prakse, darbs, draugi no dažādām Latvijas pilsētām, kļuvu patstāvīgāka, ir dažādas nodarbes ārpus lekcijām. Stipendija veicina sekmību. Tagad vēl teķis tiek remontēts, kojas uzlabojušās.
Jāzin, ko grib. :-)
24.05.2011 04:13 |
 
Reitings 110
Reģ: 29.01.2009
!!!!!!!tehnikumi vislabākie!!!!!!!!

pliku vidusskolu beidzot tu nesi nekas a tehnikumam nāk līdzi prakses kurās var noveikties un uz prakses laiku pieņem darbā +maksā algu ir gadījumi kad turpina strādāt arī pēc tehnikuma tajā pašā prakses vietā

+ veidojas jau savi kontakti jo attiecīgais prakses vietas vadītājs novērtē un iesaka tevi attiecīgi talak

protams sevi jāpierāda

primārais jau darba devējam ir darba pieredze un ja cv ir viesmaz viens ierakst tas jau ir viens liels +
24.05.2011 12:14 |
 
Reitings 190
Reģ: 12.04.2011
Iesaku tehnikumu, jo tieši tehnikumi sagatavo augstskolas dzīvei - daudz apjomīgāka info, pieradīsi darīt vairāk un nebūs kā tagad, kad 1majos kursos augstskolās lielākā daļa neizpratnē, ak ir "daudz" jāmācās un nebeidz vien gauduļot :) a tehnikumos jau sāc pierast un, attiecīgi izvēlētajā profesijā, gūsti vismaz pieredzi, mācoties patiešām nozīmīgu informāciju un izejot prakses, nevis lažu laist :)
25.05.2011 17:17 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Pirms vairākiem gadiem izvēlējos tehnikumu, nu esmu beigusi. Esmu tikai priecīga par to, un ja tagad būtu jāizvēlas otrreiz darītu tieši to pašu. Pabeidzu komerczinību kursu un tagad mācos tālāk biznesa vadību augstskolā. Nebija nekādu grūtību tur tikt un savā kursā esmu ieguvēja. Man ir stipri labākas zināšanas nekā tiem pēc vidusskolas. Bieži vien pieredze, prakse dod krietni vairāk zināšanu nekā tukšā teorija vidusskolā vai ģimnāzijā. To saka arī mani bijušie tehnikuma kursa biedri.

Protams dažiem ir ļoti svarīgi labāk mācīties prestižā videnē vai vēl labāk ģimnāzijā, nekā iet uz necilo tehnikumu, ko bieži vien neuzskata par labu mācību iestādi. Patiesību zina tikai tie kas tam ir gājuši cauri.

Arī man sākotnēji tehnikums nelikās laba doma, bet kad pabeidzu sapratu savu ieguvumu un biju priecīga par iegūto.
25.05.2011 17:35 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Varu atkārtot to pašu, ko RausīC-ja vēlreiz būtu jālemj, es ietu atkal uz tehnikumu, varbūt citu, bet doma ir skaidra-mācītos uzreiz kādu profesiju.
Augstskolā budžetā netiku (bet tur arī mana vaina tajā,ka es pat nebiju domājusi iet augtsksolā-eksāmenus liku bez stresa-nemācoties pat īpaši un darīju to citādāk-kā jau profskolās-savādāki termiņi eksāmeniem), bet pašlaik jau pēc gadrīz viena kursa-esmu jau daļu budžetnieku, ar kuriem kopā iestājos, apsteigusi, -tātad viss balstās uz pašu, nevis skolu, kurā mācies.
25.05.2011 19:57 |
 
Reitings 2925
Reģ: 29.01.2009
es esmu beigusi RTT un tieši Tevis minēto profesiju, neko nenožēloju, tur ir stingra disciplīna un labi pasniedzēji.
mācoties 2ajā kursā es varēju rakstīt savam draugam augstskolas darbus :-D
prečzinībās ir labi pasniedzēji,mārketingā, inovācijās,saskarsmē,loģistikā.
tur ir ļoti daudz labu priekšmetu..
25.05.2011 20:01 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Vēl pirms gada biju ar visām četrām PAR VIDUSSKOLU.
Bet tagad ieteiktu tomēr tehnikumu, jo šobrīd cilvēks ar teorētiskām vidusskolas zināšanām un akadēmiskām bakalaura zināšanām bieži vien ir pilnīgs bezdabnieks, savukārt vidējās izglītības profesijas (tehnikumietis) pārstāvis var šādu tādu darbu tomēr atrast.
Šī iemesla dēļ, Latvijā šobrīd pa mājām dzīvo pat maģistranti.
Lieki piebilst, ka neviens no variantiem nenodrošina ne 100% darbu, ne 100% bezdarbu.
25.05.2011 21:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!