Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pavasara tumšā puse

 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011

Sveikas, šajā saulainajā dieniņā!

Atļaušos mazliet pasūdzēties. Tūlīt beigšu vidusskolu. Daudz nav palicis. Darbu ir pāri galvai, bet, nē, grūž tik virsū vēl un vēl. Ir jūtama nokaitēta atmosfēra. Iekšā stress, skumjas, reizēm atkal pacēlumi - prieks, laime. Dažāda emociju gamma, kas var mainīties katrā minūtē. Es daru daudz, raujos, cīnos ar sevi, cīnos ar daudzajiem darbiem, bet man vairs nav spēka. Palikušas plus mīnus 3 nedēļas, bet es vairs nevaru. Īpaši šodien. Es esmu pārstrādājusies, bet man vēl nepelnīti uzbrauc virsū par neatbildību, par tīšu neierašanos uz papildstundām,bet es ierodos uz tām stundām un es neesmu neatbildīga. Ziniet, cik stulba sajūta,ka tu cīnies, dari, mācies, bet tev pasaka, ka tu neko nedari? Stress, nogurums un motivācijas trūkums, bet pāri visam... blakus atrodās cilvēks, kurš visu laiku tik stāsta, cik viņam viss viegli nāk, cik forši,ka dabūjis visaugstāko vērtējumu, kaut arī neko nav darījis, cik dzīve ir skaista, cik pats cilvēks skaists un izdevies u.t.t. Man neskauž, bet pie šī brīža sakāpinātajām emocijām tāds cilvēks manā klātbūtnē ir nevēlams, jo jūtos līdzās maza, pelēka un neglīta neveiksminiece. Reizēm šķiet,ka ienīstu visu pasauli un negribu nevienu redzēt. Dusmas un neapmierinātība. Visa šodienai ir par daudz. Asaras birst. Par katru sīkumu. Savākties nevaru. Varu pat raudāt par neko.

Fū, vieglāk mazliet palika. Paldies tām, kuras izlasīja un paldies tām, kurām ,iespējams, ir ko teikt.

Lai jums jauka šī diena! ;-)

28.04.2011 18:21 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es atkal nesaprotu, kas videnee ir tads, par ko shitaa jacepas un jastreso?? Nee nu var jau but, ka pedejo 10 gadu laika izglitibas sistema ir mainijusies, bet mana laikaa videne bija iizii.. (t)

Ka teiktu Lauris - Njem to visu vieglak! ;-)
28.04.2011 18:23 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Runa ir par skolas darbiem?
28.04.2011 18:24 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Zakjis*, es nezinu, kā ir citās skolās, bet vismaz pie manis ir tā,ka ieskaites, garie, laikietilpīgie darbi visos priekšmetos ir reizē. Tā tiešām ir elle. Es nesaprotu,kāpēc laicīgi nevar jau likt ieskaites, lai nav tā,ka katrā dienā ir pa 3 vai 4 ieskaitēm, plus vēl tekošie darbi?!? Tas tiešām ir neizturami un grūti. Nu nevar visu reizē, lai cik mierīgi censtos visu uztvert.

Jā, runa ir par skolas darbiem.
28.04.2011 18:28 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
No vidusskolas eksāmeniem, cik man zināms, neviens vēl nav nomiris :-)

Ieteiktu izvērtēt prioritātes. Darbi veiksies uz priekšu, ja atteiksies no dažiem neveselīgiem paradumiem, piemēram, šīs lapas. Izstrādā plānu un rīkojies!

Mums visiem ir dotas precīzi 24 stundas! Tātad Tu nepareizi plāno savu laiku, ja jau, teiksim, Tavs kolēģis lieliski tiek galā, bet Tev nav laika visiem darbiņiem. Jā, jā, zinu, ka beru kā no grāmatas, bet tā nu tas ir- paši vien esam pie savām problēmām vainīgi! :-)
28.04.2011 18:28 |
 
Reitings 315
Reģ: 20.04.2011
eh...man tavas problēmas!
28.04.2011 18:29 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
Izlasīju Tavas atbildes- nu, protams, vidusskolas klasika :-D Es Tavā vecumā čīkstēju tieši tāpat!

Mīļā, ko tad augstskolā darīsi? Un, ja vēl būs jāstrādā? Pupu mizas tā Tava vidusskola! :-)
28.04.2011 18:30 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Nicco - Tu vēl sesiju neesi piedzīvojusi, problēmas darbā utml. Sesijā visas ieskaites un eksāmeni 2 nedēļu laikā jānoliek vai arī izkrīti no budžeta - lūk tad var stresot, ja pēkšņi 1000Ls jāsadabūn.
Vienkārši izdari kas Tev jādara un tad paies pāris gadiņi un, ja ne pavisam nebūsi aizmirsusi šo it kā lielo stresu, tad kā dzīves sīkumu atcerēsies.
28.04.2011 18:31 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, tās nav nekādas lielās problēmas, vai arī izglītības sistēma ir totāli mainījusies.
Mums arī bija ieskaites, mājasdarbi utt., bet to VAR paspēt.
28.04.2011 18:32 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Protams,ka esmu stipra un skaidri zinu,ka pavisam drīz pati teikšu,ka sīkums vien bija, bet kad ir sakāpinātas emocijas, tad ziniet, kā tas ir...
28.04.2011 18:33 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ķeries klāt saviem darbiem un pārtrauc deldēt laiku forumos.
28.04.2011 18:33 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Par videnes atzīmēm uz atestāta necīnījos, bij vidējā kaut kāds 6, man pietika, jo reāli tā atzīme neko nenozīmē, vismaz man nekur baigi tās atzīmes nebija vajadzīgas ;-) Galvenais ir atkārtot eksāmeniem visu, jo augstskolā stājoties iekšā skatās līmeņus :-) Un tur Tevi novērtēs objektīvi, nevis kaut kāda učene,kurai Tu nepatīc Tev ieliks mazāku atzīmi ;-) Par spīti savām ne īpaši labajām atzīmēm eksāmenos dabūju B līmeņus :-) AA un priekšmetus,kuri mani neinteresēja mācījos uz 5 un 6, tas tā, lai nebūtu nesekmīga, jo manā izvēlētajā profesijā ar šiem priekšmetiem nav nekāda sakara ;-)
Un par vsk eksāmeniem nestreso, tie ir samērā viegli, vismaz man tā šķta, neko pārdabiski grūtu tur neliek darīt :-)
Katrā ziņā augstskolas eksāmenos es nevaru kā vsk iziet uz pieredzīti :-D Tur tiešām ir jāpazubras un jāiemācas apmēram viss,kas ir teikts lekcijās ;-)
28.04.2011 18:34 |
 
Reitings 219
Reģ: 04.04.2011
common meitenes, arī man beidzot vidusskolu likās ka viss gāžas pār mani, nekam nav laika, bet tik daudz kas jāpadara ka vairs pat prieku nekamī nevari saskatīt. protams tagad liekas ka tas bija īzīīī..
tagad beidzot augstskolu-arī liekas ka visa kā ir jau par daudz, nekam vairs nav spēka, bet nu jācīnās līdz galam ir.
un nebrīnos ka pēc 5 gadiem man liksies-īzī tā augstskola likās.
katrā vecumā mums ir savu spēju robežas, ar gadiem tās palielinās līdz ar dzīves pieredzi iegūto.
tāpēc novēlu tev tikai izturību un atrst spēku sevī! :-)
28.04.2011 18:34 |
 
Reitings 4261
Reģ: 28.04.2011
Ir jau tā,ka liekas-tūliņ būs, kas nozīmīgs, visu gribas perfekti. Jāsāk jau domāt par izlaidumu, bet pirms tam vēl tik daudz kas jādara.
pazīstama sajūta, man arī tā laikam bija. Bet pārdzīvojām mēs, pārdzīvosi arī Tu.
Vēlu veiksmi eksāmenos.
28.04.2011 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Un tas ir tikai sākums.
Skolas laikā Mani netracināja tie ''es neko nedaru,bet dabūju 9''.Laikam tāpēc,ka reti kāds tāds bija. Mani tracināja klases ģēnijs,kurai vienmēr visur bija tikai 10 un tas,kā viņa pirms katra kontroldarba/eksāmena čīkstēja kā neko nav mācījusies,neko nesaprot un kā viņa jau to eksāmenu knapi nokārtošot un ka šajā kontroldarbā viņai noteikti knapi 4 būs.Mani reāli besīja,ka var tā muldēt,labi zinot,ka vispār nekad nav saņemta zemāka atzīmi par 10 un ir iekalta visa viela un vēl mazliet.Tagad jau pat maģistros daži tādi kadri ir,bet nu jau esmu ļoti labi iemācījusies ignorēt tādus un koncentrēties tikai uz sevi un to,kas man jādara :)
Bet kā jau teicu-tas ir tikai sākums.Iedomājies,kas būs kad vajadzēs bakalauru aizstāvēt vai nokārtot daudzus eksāmenus/referātus līdz sesijas beigām,lai no budžeta neizkristu utt.
Velti vienu svētdienu relaksācijai,nomierinies un ar jauniem spēkiem ķeries klāt darbiem.
28.04.2011 18:47 |
 
Reitings 1475
Reģ: 05.01.2010
Kā mans tētis teica "Neuztraucies, meitiņ, nāks nākošie sūdi un šie aizmirsīsies" :-D

Veiksmi un izturību :-)
28.04.2011 18:47 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Paldies jums par laba vēlējumiem un dalīšanos pieredzē. Jūtos gan labāk, gan arī nošļukušais degungals lēnām atgriežās vajadzīgajā pozīcijā. :-D Pareizi jau saka, ka "dalīta bēda ir pusbeda". ;-)
28.04.2011 19:05 |
 
Reitings 57
Reģ: 24.04.2011
ai saulīt. es tevi saprotu. šijā gadījumā labāk skaties tikai uz sevi, neņem pierē klases gudrīšus un citu noniecinājumus.
Labāk iedomājies izladiuma dienu- visi sūdi garām.
un tiešām nāks nākošie un šitie aizmirsiisies :D tu kādu dienu šo lasīsi un atcerēsies ar preicīgām nopuutaam, ka tas ir garām. es tev novēlu turēties !! :)
28.04.2011 19:08 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
saprotu tevi. un jā, jā, augstskolā būs grūtāk and stuff. tik atceros diskusiju, kā daudzas stāstīja, ka augstskolā vieglāk kā vidusskolā. bet ticu, ka sesiju laiks ir saspringts. Man ta vsp viss daudz maz īzī šķiet, vienīgi pati vainīga, ka tagad tik attopos, ka matemātikā tupa zoss esmu, bet gjau, ja vairāk atkārtošu līdz eksāmenam, arī nokārtošu :D Bet kas mūsu skolā totālu sviestu un stresu tagad uzdzen - ka pēksņi, gada pēdējā mēnesī, skolas vadība attapusies, ka jākontrolē tak bastotāji. Ja pagājušajā pusgadā citi ar 100 neattaisnotajām pat bez brīdinājuma izspruka, tad tagad jau par 20 neattaisnotajām mācību gada pēdējā mēnesī met laukā. Un stresina ārā visus ar to. Un jā, arī tas, ka, lai arī priekšā vismaz četri eksāmeni, kurus dažiem arī divu nedēļu laikā sanāk nokārtot, visos pārējos mācību priekšmetos skolotājas bāž kontroldarbus par visa gada vielu. UN grūtākais jau ir tajā, ka viss tik pēkšņi un uzreiz, ne jau kas cits.
Bet neuztraucies, ja esi visur sekmīga, tad tev galīgi vieglāk to vajadzētu ņemt, galvenais gatavojies eksāmeniem un miers :) padomā - mēnesis un jau tas viss būs garām un varēs uzelpot vieglāk kā jebkad agrāk.
28.04.2011 19:24 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ah, te ddirseji. man vini ar besija. nu nevar zinat vesturi, biologiju bez macisanas. nu nevar piedzimt ar zinasanam par sunu, zinat visus tos gadskaitlus bez macisanas. besi.

about you-vnk sanemies. tuvojas tak brivlaiks.
28.04.2011 19:26 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
man gan bija forši, jo mācību daļa bija noteikusi, ka vienā dienā nedrīkst būt vairāk par vienu lielo kontroldarbu, protams, mazie pārbaudes darbi varēja būt kaut katru mācību stundu!
atceroties 12.klases beigas.. man laikam nebija tāds stress iekšā.. un arī darāmā nemaz tik daudz nebija, jo pat ar visu mācīšanos paspēju apkārt tusēt!
jāmācās saplānot laiku! ;-)
turies, būs labi! šitie ir mazie dzīves sīkumi, kuri pēc izlaiduma aizmirsīsies :-)
28.04.2011 19:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits