Izlasīju jaunākajā Cosmo žurnala temu par izglītību un darbu attiecīgajā profesijā, un radās pārdomas, pat nedaudz "uzcepos", rakstā dalās domās 3 meitenes kuras ieguvušas vai gandrīz ieguvušas augstāko izglītību, taču darbu atrast savā profesijā nevar, jo Latvijā vienkārši nav pieprasījuma pēc šo profesiju pārstāvjiem, un ja ir tad obligāta prasība ir pieredze, tāpēc protams ir "škrobe" nauda maksāta, darba nav, pieredze arī nav lai dabūtu darbu, un ko tad vispār augstskolas tādas programmas ievieš, sasola ka pēc skolas būs darbs, skola sagādās praksi, tātad arī pieredzīte būs bet še tev, skola uzmet- praksi meklē pati, darbu arī.
Jautājums ir sekojoš, vai uzskatat, ka valsts ir atbildīga par to, ka nevar atrast darbu, iegūtā augstākā izglītība ir nekam nederīga un kā pliķis pa vaigu- bet viņi taču solīja ka viss būs, prakse būs, darbs būs, un kādā mērā ir atbildīga?
Vai tāpēc mēs mācamies augstkolā lai iegūtu garantiju? Manuprāt tas ir tikai kā nosacīts nodrošinājums, bet nevis garantija ka darbs kritīs no gaisa, un viss tiks pasniegts uz paplātes.