Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

What took you so long??

 
Reitings 3
Reģ: 29.01.2009

Sveikas, dāmas!

Nu tad beidzot es saņēmos... gribat dzirdēt? nekas, tāpat pastāstīšu :D

Neilgi pēc Jaunā Gada izšķīros ar puisi (viņš pārvācās uz citu valsti, blaa blaa blaa), man uznāca taaaaaaaads besis un vienkārši mīkstais par visu, gāju uz skolu, strādāju, pārējā laikā sēdēju istabā un ēdu.

Pirms tam biju salīdzinoši aktīvs cilvēks, sportoju cītīgi, arī ēdu veselīgi...

Tad vienkārši ļoti strauji pieņēmos svarā par 15 kg. Esmu gara, tāpēc nebija TIK traki, bet nu skats nepatīkams - viduklis pazuda, seja uzblīda, vienīgi krūtis parādījās...

Un jā, vajadzēja ātri attapties un neielaist tik dziļi, jā, nepamodos vienā dienā ar tiem 15 kg; bet jo sliktāk es jutos, tāpat zināju, ka vienā dienā viņi nepazudīs, jo mazāk bija motivācija kaut ko sākt - likās, aj nu kāda jēga. Kāpēc mēs vispār cenšamies, kāpēc es 2h svīstu zālītē, lai tikai ielīstu kaut kādos džinsos, ja beigās tas man neko nedod - esmu viena un nelaimīga, labāk apēdīšu kūku, būšu vismaz 20 min laimīga.

Žēl, ka tā, bet tā es domāju. Arī atbalstītāju nebija; visiem pārsvarā vai nu vienalga, vai nu prieks.

Nu vo :) Bet laimīgāka jau es no tā nekļuvu, tieši otrādi. Tad es izlasīju citātu (nepateikšu kur), viena dietoloģe teica, ka cilvēkiem attiecībā uz svaru ir ļoti melnbalta domāšana - ja jau sačakarēju, tad viss pagalam ! Bet ko Tu dari, ja, braucot ar mašīnu pārsprāgst riepa? Vai tu tiešām kāp ārā un pārdur pārējās 3? Tas man lika pasmaidīt un nedaudz saņemties ;) Sāku ēst mazāk, kustēties vairāk un pirmie 5 kg noripoja nost salīdzinoši nemanāmi.

Tomēr zālīte palika tāds bubulis - tur kāju nebiju spērusi jau mēnešiem un nevarēju sev pārkāpt. Tad izlasīju vēl vienu citātu - Nekad neatsakies no sapņa tikai tāpēc, ka tas prasīs laiku, lai to sasniegtu. Laiks paies tik un tā, tik pat labi pa to laiku vari arī sasniegt savu sapni ;) Un tad es iedomājos - jā, man tas prasīs dažus mēnešus; bet tie mēneši tiešām paies paši no sevis! Un tai dienā es varu būt atpakaļ savā labākajā formā, vai atcerēties šo dienu, pirms mēnešiem un nožēlot, ka nepieņēmu to lēmumu!

Tā kā pāris dienas man ir brīvs no skolas, šodien aizgāju uz zālīti pa dienu, neviena tur nebija (vilku jau nu gan garumā, cik vien varēju :D pat dīvānu izsūcu pirms tam un vēl nez ko) un beigās iegāju tur ar savu ūdens pudeli un mp3, ieelpoju to pazīstamo smaržu un nesapratu, kā es vispār to varēju pamest ! 2 h tur ņēmos, svīdu kā cūka (atvainojos :D ), un tagad sēžu, saule spīd logā un es smaidu, jo zinu, ka to varu un daru to pati priekš sevis. Un tam IR jēga. Tas nav tikai sekli - kāda izmēra bikses man der; tas ir par gribasspēku, raksturu, cieņu pret sevi un rūpēm par ļoti svarīgu cilvēku :)

Vēl kas ? Kaimiņš man laipni izpalīdzēja un piepumpēja riteni, pieskrūvēja gaismas, ieeļļoja ķēdi un salaboja bremzes, es atsākšu braukt uz/no skolas/darba ar riteni ;)

Sakiet, ka cik reizes tas nav darīts, solīts un mēģināts? Jā, šī eiforija pāries, būs dienas, kad man sevi vajadzēs piespiest vilkties sportot, bet tad es palasīšu savu sarakstu ar iemesliem, kāpēc to sāku, pāršķirstīšu līmlapiņas ar iedvesmojošajiem citātiem, bet kopumā es zinu, ka man tikai vajag līdz turienei tikt, kad sāc vienreiz kustēties, tas ir tik patīkami, ka negribi apstāties.

Tā kā meitenes, visas, kas kaut ko gaida, kad būs siltāks, kad būs vairāk naudas, vairāk laika; es zinu, ka jūs to varat :) un jau tagad!

P.S. Visas briesmīgās bildes no šiem pāris mēnešiem esmu savā prātā pārvērtusi par lieliskām PIRMS bildēm :D

07.04.2011 20:15 |
 
Reitings 2057
Reģ: 28.07.2010
Nu tad novēlu tev šo apņemšanos nepazaudēt.
Kāda velna pēc neapstājies jau tad, kad saprati, ka esi uzēdusi piem. 3kg? Paņem 15 cukura pakas rokā un sapratīsi kādu lieko svaru nēsā līdz.. Veiksmi! :D
07.04.2011 20:20 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
IEDVESMOJOŠI (l) es arī sāku kaut ko darīt lietas labā :-D
07.04.2011 20:20 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Prieks lasīt šādus tekstus! ;-)

Man arī ir grūti saņemties, aizvilkties līdz tai zālei, bet kad aizeju, saģērbjos un sāku iesildīties ir tik forša sajūta uzreiz (l) Un pēc treniņa tiešām ir patīkami apzināties - es šeit biju, es darīju, ko tādu, kas man palīdz labāk izskatīties un justies!!!
07.04.2011 20:20 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Dzīvot veselīgi un patīkami reizē nav nekas grūts, tikai jāsaņemas beigt sevi žēlot. :) Baigais malacis!
07.04.2011 20:21 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Godīgi? Man šāda veida (motivējošie) teksti šķiet viens liels blā blā blā blā. Lai tas darbotos ilgtermiņā ir jāizskalo smadzenes un jāpieņem to par mūžīgo dzīvesveidu. Bet kuram gan gribās visu dzīvi pavadīt mocoties? Ja gribās nomest svaru ir tikai viens ieteikums-vajag mazāk rīt. Un viss! :-)
07.04.2011 20:24 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Abalone, ar rīšanu nekas netiks 100% līdzēts. Ķermenim vajag nostiprināties, ādai novilkties un to tikai var izdarīt ar sportu.
Ilgtermiņa sports nav mocības! Iesākumā ir, kamēr pierod, kamēr ķermeni pierod, bet kad esi pati morāli un fiziski pieradusi tās vairs nav mocības.
07.04.2011 20:27 |
 
Reitings 2057
Reģ: 28.07.2010
Endy, nu ja rīs mazāk un domās ko ēd, tad jau kādas izmaiņas būs :D
07.04.2011 20:28 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
* Endy, es esmu dzīvs piemērs tam, ka sports ir pielīdzināms nullei, ēšana samazināta un svars nokrities par kādiem 13 kg vismaz. Turklāt ēdu, ko gribu, nebadojos, bet arī neriju. :) Man āda nekarājas un viss daudzmaz savās vietās :) Es, protams, negribu nevienam teikt, ka sportot ir slikti. Tikai to, ka tievēšanai sports nav obligātais priekšnoteikums. :)
07.04.2011 20:29 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
volcom, protams, ka būs! Bet ja piemēram ir diezgan daudz liekais svars, visa āda nošļuks un izskatīsies ļoti slikti. Ja lieki ir max 8kg, varbūt diētas rezultātā izskatīsies labāk, bet ja ir jau virs max vajag arī sportiņu. Ādai vajag nostiprināties un vajag arī kādus muskulīšus ;-)
07.04.2011 20:30 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Abalone, prieks, ka Tev ir tik elastīga āda, bet tvirtu un skaistu augumu var iegūt tikai ar sportu!
Un sportam ir vēl daudz, daudz plusi. Es pati tam visam neticējam līdz nesāku pati sportot, tik daudz kas ir manā ķermenī un organismā mainījies :-)
07.04.2011 20:32 |
 
Reitings 2057
Reģ: 28.07.2010
Nu jā, taisnība jau tev ir. Man vienkārši nav bijušas tādas problēmas (tfu tfu tfu :D), tādēļ nezinu kas un kā. :D Kā arī tas, ka šodien kašķīgs garastāvoklis, gribu patrīt pirkstus, ne mēli :D
07.04.2011 20:32 |
 
Reitings 610
Reģ: 31.07.2010
Šovakar plānoju tikai pagriezt riņķi, bet izlasot šo, izdomāju, ka tomēr jāiet skriet :) Paldies!
07.04.2011 20:51 |
 
Reitings 3
Reģ: 29.01.2009
volcom - es jau rakstīju, jā, vajadzēja sākt ātrāk, bet jo sliktāk kļuva, jo mazāk gribējās par sevi rūpēties un, kad rij, saki sev - pēdējo reizi.

Abalone - uzturs ir milzīga tievēšanas sastāvdaļa. Bet tieši balanss starp ēšanu/kustībām ir galvenā atslēga.
Man, personīgi, sports daudz ko dod, mazina ēstgribu, mazina vainas apziņu pēc ēšanas (jūtu, ka savas ēdienreizes esmu nopelnījusi), tas man liek ēst pareizāk, jo vairāk apdomā to, ko liec mutē, cēļ pašvērtību un atbrīvo no stresa, noguruma un galvassāpēm.

Un vēl es varu teikt - darbs ar savu ķermeni ir mūža projekts, jā. Bet tās nav mocības. Mocības ir just tās "cukura pakas" viscaur ķermenim tā nedrošība, kas momentā parādās un, protams, dusmas uz sevi, vilšanās un ilgas "kaut nu"
07.04.2011 21:08 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Prieks par tevi! Tā turpināt! (l)
Bet viena lieta,ko esmu sapratusi - neskaitāmās apņemšanās neko nedod,vismaz man.Ir vienkārši jāsāk darīt bez domas - viss,tagad sākšu ēst veselīgi,tagad sākšu sportot cītīgi,man ir jāielien tajās biksēs vai kleitā utt. Vismaz man tāda noskaņošanās neko daudz nedod,tam vienkārši ir jāieiet tādā ikdienas ritmā.
Taču nesaku,ka apņemšanās ir slikta.Tieši otrādi. :)
07.04.2011 22:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits