Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cilvēks iznīcina pats sevi

 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010

Pēdējās dienas notikumi liek aizdomāties par to arvien vairāk un man tā ir mamma.

Lai arī to īpaši neizrādu ikdienā tomēr ļoti mīlu savu ģimeni - mammu, tēti un īpaši mazo māsiņu.

Bet manai mammai tas neliekas svarīgi, ka ar māsu mīlam viņu, ka uztraucamies par viņas veselību un nākotni. Viņa pat nedomā par suņuku, kurš ļoti pārdzīvo dēļ viņas. Viņai pirmajā vietā ir alkohols. Viņai vēl vakar bija darbs un vakar viņa aizgāja kārtējo reizi pārdzērusies uz darbu un viņu atlaida.

Tas viņu neuztrauc, jo saka, ka dabūs labāku darbu, bet es zinu, ka nedabūs, jo nespēj pārtraukt dzeršanu un krīt arvien zemāk - izskatās nodzērusies un vecāka par saviem gadiem.

Esmu visādi mēģinājusi palīdzēt, lai viņa pārtrauktu dzert, bet nekas nav līdzējis. Ārstēties atsakās, zāles nedzer, pirku sporta klubu abonamentu viņai, sākumā gāja, bet pēc tam pameta,jo alkohols pirmajā vietā.

Un šobrīd esmu izmisumā, vēlos glābt cilvēku, bet zinu, ka nevaru, jo cilvēks pats nevēlas būt vesels un dzīvot normālu dzīvi.

Turklāt mammai ir tās pašas problēmas ar aknām, kas bija Mārtiņam Freimanim un viņa apzinās, ka var nomirt, bet pat tas nav iemesls, lai pārtrauktu dzert..arī opja nāve 62,5 gadu vecumā no aknu cirozes nav iemesls, lai beigtu dzert..

Piedodiet, ka tik murgaini rakstu, bet man rokas trīc pilnīgi no pārdzīvojuma, kuru šobrīd izjūtu:(

29.03.2011 18:31 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Bulli, skarbi varbūt pateikšu - bet ābols no ābeles tālu nekrīt veselības ziņā - Tu pati par sevi arī nerūpējies, cik lasu, Tev vienmēr ir kādas veselības problēmas, bet vai Tu esi darījusi kaut ko lietas labā?
Un par mammu - turat viņu redzes lokā, neļaujat dzert, kaut gan atkal skarbi jāsaka - cilvēks, kas paņēmis glāzi rokā, ar to arī aizies.
Ja viņa neapzinās pati, ko ar to visu nodara, tad tur jau ir jāmeklē speciālista palīdzība, diemžēl.
Bet turies!
29.03.2011 18:37 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
diemžēl, bet bez viņas gribas,piekrišanas viņai palīdzēt nevar, tieši otrādi iespītēsis vēl vairāk. Varbūt kaut kā var mēģināt viņai parādīt, ka tā nevar turpināt, bet bez kliegšanas un uzbraucieniem, bet ja tas nstrādā, tad diemžēl šaubos vai kas vēl palīdzēs...
29.03.2011 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Manam tēvam arī pirmajā vietā ir dzeršana, lai vai kas, mamma visādi ir mēģinājusi, vinjs bija kodējies 3 x, ar dzidnieces palīdzību mēģinājām nekā...rakstura arī nav.

Ja cilvēks nevēlas, tu vinjam nepalīdzēsi, jo ir vajadzīga vēlme arī no tā otra cilvēka, lai pārtrauktu dzert. Tā ir slimība.
29.03.2011 18:40 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Nenoliegšu, ka man ir veselības problēmas - ar sirsniņu, jo man ir pārāk daudz stresa ikdienā un daudz pienākumi - vēlos sasniegt mērķus, būt ideāla draudzene vīrietim, labi izskatīties, pārāk maz laika un tas man uzdzen stresu un stress uzdzen sirdsklauves :-(
29.03.2011 18:41 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Tā kā manā ģimenē ir tieši tāda pati problēma, tad uzskatu, ka tur tu neko nemainīsi, jo cilvēks pats nevēlas neko mainīt. Man tas ir vēl smagāk, jo man tētis pirms 2 gadiem nomira un man ar šo problēmu ir jācīnās vienai.
Stulbākais jau ir tas, ka tagad, kad ir krīze Latvijā ir tik ļoti grūti atrast darbu, bet viņa ņem un palaiž to vējā. Mana māte jau vairākus darbus ir zaudējusi, taču šodien dabūja jaunu, bet nu es nezinu uz cik ilgu laiku tas būs.. :-/
Tā kā man spēka vairāk nav un arī nervi jau ir sabojāti, es nolēmu, ka ar draugu dzīvošu kopā, varbūt tad kaut kas mainīsies.
iesaku tev būt stiprai un turies kopā ar savu ģimeni, kopā varbūt jūs varat palīdzēt tavai mammai!
29.03.2011 18:43 |
 
Reitings 610
Reģ: 31.07.2010
Jūtu līdz! Sievietes nodzeras daudzreiz ātrāk par vīriešiem un no malas tas izskatās daudzreiz briesmīgāk :(
Tavai mammai pašai jāsaprot, ka tā dzīvot nevar, diemžēl Tu viņas domas mainīt nevarēsi, kaut arī kā censtos.
29.03.2011 18:48 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Šis ir otrais darbs, kuru viņa pazaudē dēļ dzeršanas un no palīdzības atsakās.
Zāles nedzer, jo saka, ka tad nevarēs dzert un, ja iedzers, tad no zālēm var nomirt. Visādi atrunājas. Izskats vairs neinteresē, visus apkārtējos nolād utt.
29.03.2011 18:49 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Esmu bijusi līdzīgā situācijā, bet ar citu ģimenes locekli. Cīnījos vairākus gadus un sapratu to, ko vairākas meitenes te jau raksta - kamēr pats neapzinās savu problēmu un nesāk ar to cīnīties, otram ir bezjēdzīgi bendēt savus nervus un dzīvi.
Vēlu Tev izturību un mammai - prāta apskaidrošanos
29.03.2011 18:55 |
 
Reitings 326
Reģ: 22.02.2011
Vienīgais, kas nāk prātā, ir vest pie psihologa, vismaz pamēģināt dažas reizes kaut vai aiz rokas aizvilkt. Vai arī uz Anonīmajiem Alkoholiķiem.
Ir cilvēki, kas no atkarībām izārstējas, pievēršoties reliģijai. Neesmu nekādas reliģijas piekritēja, jo tā jau arī parasti ir galējība, bet tā tomēr ir veselīgāka galējība un reizēm palīdz.
29.03.2011 18:59 |
 
Reitings 182
Reģ: 29.01.2009
Cik žēl, Bulli, ka Tev tā. :-(

Ar to ir ļoti grūti cīnīties, ja cilvēks pats negrib.

Zinu vairākus, kas gājuši kodēties, bet tikai vienu, kas tiešām vairs nedzer. Kodējās sevis un arī savas draudzenes dēļ. Viņa beigās vnk sāka stāstīt kāds viņš kļūst, kad piedzēries jau kuro dienu staigā apkārt, ja pareizi atceros, tad pat uzfilmēja, lai pats redz.

Bet izskatās, ka Tavai mammai pat jūs neesat svarīgas tik daudz, lai saņemtos... :-(
29.03.2011 18:59 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Bullīt, ar mammu Tu NEKO nevarēsi vairs izdarīt...

Sargā māsu un arī sevi, tagad saprotu no kā Tev tik augsta "planka" dzīvē, tāda pati bija situacija ar manas mammas, tiesa gan - tēvu, un mamma arī sev kā Tu sprauda mērķus, biznesu utt., bet no stresa iedzīvojās tādās sairds problēmās, ka tik turies... tikai kad tagad dzīvo mierīgāk, viss ir Ok 9izskats, nauda, vīrs, karjera - ne tik kruti viss kā agrak, bet mīļi un forši :))

1. Sargā sevi
2. Sargā māsu (arī no iespējamām dzreršanām, problēmām ar akniņām utt.)
3. mammu atbalsti BET, varbūt, viņai palīdzēs tikai šoka terapīja - atstājet viņu ar māsu 9tikai suņuku paņemoet kāda ;)), un varbūt vienā rītā viņa pati piekritīs ārstēties, kad sapratīs, ka viss.... pi, pi, pi... :0

Turies :)
29.03.2011 19:01 |
 
Reitings 326
Reģ: 22.02.2011
Vispār esmu novērojusi, ka Latvijā daudzi cilvēki pārāk daudz lieto alkoholu, īpaši vecāka gadagājuma cilvēki. Arī manā ģimenē tāda tendence ir izteikta. Protams, ir arī jaunieši, kas daudz par daudz dzer, bet manī tas viss ir radījis tādu riebumu un pat apjukumu - patīk man arī kādreiz kaut ko iedzert, bet bieži vien pieķeru pie domas, ka alkoholisms iedzimst, smagāk izpaužas sievietēm. Pat nedaudz bailīgi paliek, jo neviens jau, bērns būdams, nesapņo nākotnē kļūt par alkoholiķi, bet, acīmredzot, tā mēdz notikt.
Tas tā, vairāk filozofējot..
29.03.2011 19:05 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Uz anonīmajiem alkoholiķiem viņa atsakās iet, jo uzskata, ka tur iet pagrimuši cilvēki un niecības..:(
29.03.2011 19:06 |
 
Reitings 326
Reģ: 22.02.2011
Domāju, ka ir vērts viņu kaut vai aizmānīt uz tiem AA. Tur noteikti arī ir cilvēki, kas ilgi un spītīgi visiem stāstīja, ka viss ir kārtība, ka problēmu nav un varbūt kāds varēs tavai mammai kaut ko iestāstīt.
Vai arī, aizej pati un apjautājies vai nu cilvēkiem, vai, ja tur ir, grupas vadītājam, ko tu šajā sakarā vari darīt..
29.03.2011 19:08 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Pa mammas līniju nav neviens alkoholiķis bijis vispār..pa tēva līniju gan, tēva tēvs dzēra un tēva patēvs, kurš arī nomira..
29.03.2011 19:09 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Jūtu līdz...
Bet diemžēl tā tas ir-ja cilvēkam pašam nav vēlmes tikt galā ar šo problēmu,tad apkārtējie neko nepanāks.Tur pašam cilvēkam ir jāgrib atmest,izārstēties un tad radinieki var palīdzēt,atbalstīt...
Drausmīgi ir tas,ka nekas no notikumiem nav licis viņai aizdomāties(nu,kaut vai pieminētā vectēva nāve vai arī jau otrā darba zaudēšana) un nav atmodusies vēlme atmest.
29.03.2011 19:11 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Ir arī ekstremāls paņemiens (izmāntots un veikts, rezultats - bijis :):))

ka Tev ir nauda un sakari vari:

sarunāt kādus buibalus, lai ar spēku mammu aizved, un ārī arstu, kas ar spēku viņai ievada šo apmpulu - kodēšana 5 gadiem.

Viņa nedzers, jo baidīsies nomirt, viņai būs labāk sociālajā utt. ziņā, bet viņa tevi ienīdīs, ja sapratīs, ka tas ir tavs rokudarbs, paņemiens tika pielietots, bet cilvēks neuzzināja KURŠ No radiem to izdarīja un ar laiku samierinājās un pārstājis dzert, tik saldumus kādu laiku rijis :)
29.03.2011 19:11 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Pagaidām, ļaušu, lai viņa krīt vēl zemāk, lai paliek viena un vientuļa, lai saprot, ka bērni novērsušies.
Tik..māsai nav, kur iet, pagaidām, jo māsai alga maza, studiju kredīts un arī man mazs dzīvoklis (50m2)un trešajam te nav vietas, kad māja būs gatava, tad māsu gan varēšu ņemt pie sevis, bet līdz tam vēl laiks...
29.03.2011 19:17 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Katrā ziņā vēlu Tev izturību, Bulli!
Arī man audžutēvs dzēra, bet pats pie tā piespiedās un atmeta, tā kā pašam cilvēkam ir vajadzīgs gribasspēks.
Un pati, lūdzu, arī pie savas veselības piedomā, ok? :)
29.03.2011 19:22 |
 
Reitings 3096
Reģ: 09.06.2009
Landa-cik pēc beztēmas nopratu, tad Tev šodien svētki - apsveicu (l) (l)

Bulli, turies..
kad mātei nāks apskaidrība, vai arī kāds augstāks spēks aiz biksēm paraustīs, tad varbūt atleks tas prātiņš (t)
29.03.2011 19:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits