Valūtas kurss ietekmē eksporta un importa cenu attiecības, uzņēmuma peļņu, kā arī konkurētspēju.
Nacionālās valūtas kursa pazemināšanās (devalvēšanās, devalvācija).
Ja nacionālās valūtas kurss pazeminās un tam pretī nedarbojas citi faktori, tad eksports kļūst izdevīgāks. Eksports kļūst izdevīgāks, jo ārzemēs preces var pārdot lētāk. Eksportētājs peļņu iegūs uz apjoma rēķina.
Ja uzņēmējs ir importētājs, tad imports kļūst dārgāks, sevišķi štruntīgi ir tad, ja valsts importē energoresursus, tāpēc, ka tas ir viens no ražošanas faktoriem.
Smagāki kļūst tie parādi, kas ir ārvalstu valūtā, bet vieglāki tie, kas ir nacionālajā valūtā. Tajā ražošanas segmentā, kuru ražo valsts iekšienē, tad tas var attīstīt vietējo ražošanu un attīstību.
Peļņas repatriācija ir neizdevīga kļūst neizdevīga, jo zūd vērtība, tā var palielināt nacionālajā valstī un, piem., vairāk eksportētāj preces palielinās eksports.
Nacionālās valūtas paaugstināšanās.
Ja nacionālās valūtas paaugstinās un tam pretī nedarbojas citi faktori, tad eksporta nozares kļūst mazāk konkurētspējīgas, eksports samazinās, tad nozaru darbība sašaurinās, ja sašaurinās eksporta nozaru ražošana, tad palielinās bezdarbs, ar eksportu saistītās nozares sašaurina savu ražošanu, var notikt nacionālās ražošanas nozares sašaurināšanās.
Tā kā peļņas repatriācija ir kļuvusi izdevīgāka, tad ārvalstu kapitāls var ieplūst valstī. Savukārt pastiprināti tiek izvesti procenti, dividendes, peļņu.
Ārējais parāds – ja ārvalstu valūtā, tad samazinās, ja nacionālajā valūtā, tad paliek vai nu grūtāk vai nu paliek kā bija.