Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šizofrēnija - lūdzu pieredzi

 
Reitings 5
Reģ: 01.09.2024
Sveikas!
Sen sen šeit bija profils un atceros Cosmo kā vietu, kur lielākoties tomēr ir zinošas un informētas sievietes.
Situācija diezgan bēdīga. Pirms nedēļas manu māsu nogādāja Psihiatriskajā slimnīcā ar aizdomām par šizofrēniju. Vairāk kā pusotru gadu centāmies ar ģimeni pierunāt aiziet pie psihiatra, bet nekādīgi. Līdz šogad situācija pasliktinājās vēl vairāk, cilvēks galīgi citāds kā atceramies, noslēdzās, slikti ēd, neloģiski atbild, ir agresijas-dusmu izpausmes, kad demolē māju. Līdz pirms nedēļas, viņu apciemojot, sapratu, ka ir slikti un jau sen vajadzēja, vnk izsaukt ātros un vest pie ārsta. Ļooti smags lēmums, bet ar ģimeni domājam, ka tomēr jau sen šādi vajadzēja un ceram uz labāko.
Es nedēļu murgoju pa naktīm, nav dienas, kad par māsu nedomāju, kā tas varēja notikt, kas ar viņu notika, kas ierosināja, vai jebkad būs man pretī tas cilvēks, kādu viņu atceros. Ārstējošais ārsts, kad biju apciemot, ieminējās, ka šāds stāvoklis kā ir māsai, atgādina izvarošanas upuri.... Mēs ar ģimeni esam šokā un es jau meklēju terapiju, jo mazā māsa man vienmēr bijusi viens no tuvākajiem cilvēkiem, es pat teiktu, ka dēļ ģimenes situācijas, es bērnībā esmu viņai bijusi kā trešais vecāks... :((
Lūdzu dalieties pieredzē. Par zālēm, par ārstniecības iestādēm, par jebko, kas dod kādu noderīgu informāciju. 🙏
Lai mierpilns vakars un sargājam savus tuvākos.
01.09.2024 20:42 |
 
Reitings 10802
Reģ: 21.09.2023
Psihoterapijai un pareizi piemeklētiem medikamentiem vajadzētu līdzēt. Žēl, ka situācija ielaista, būs grūtāk un ilgāk atlabt. Tikai nevainojiet sevi. Turpmāk būs jāpieskata māsa cītīgāk. Katrs šizofrēnijas slimnieks tomēr atšķiras. Daļa labi pakļaujas ārstēšanai un apzinās situācijas nopietnību, daļa nē, pretojas.
01.09.2024 21:03 |
 
Reitings 5
Reģ: 01.09.2024
Varbūt ir vairāk info/pieredze par medikamentiem? Ārsts teica vien to, ka lietos 2. paaudzes medikamentus, būs psihologs, dažādas radošās terapijas.
Pēc cik ilga laika cilvēkam paliek labāk, lietojot medikamentus? Ko šajā kontekstā nozīmē atlabt, vai ir cerība, ka māsa būs kā agrāk?
01.09.2024 21:19 |
 
Reitings 10802
Reģ: 21.09.2023
haven @ 01.09.2024 21:19
Varbūt ir vairāk info/pieredze par medikamentiem? Ārsts teica vien to, ka lietos 2. paaudzes medikamentus, būs psihologs, dažādas radošās terapijas.
Pēc cik ilga laika cilvēkam paliek labāk, lietojot medikamentus? Ko šajā kontekstā nozīmē atlabt, vai ir cerība, ka māsa būs kā agrāk?
Ja tiešām ir diagnoze - šizofrēnija, tad māsa diemžēl nebūs tāda kā agrāk. Tā ir ļoti nopietna psihiska saslimšana. Ir labie periodi un saasinājumi vidēji 2reiz gadā, bet ar to iemācās sadzīvot. Galvenais, lai jums ir sadarbība, regulāra terapija un medikamenti. Iesaku izlasīt grāmatu “Šizofrēnija iesācējiem”
01.09.2024 21:37 |
 
Reitings 703
Reģ: 28.01.2023
Ļoti reti gadījumi, kad pacienti, kas slimo ar paranoīdu šizofrēniju, spēj atgrizties normālā dzīvē. Tagad mēnesis stacionārā, pec tam uzskata sevi par veseliem, uzskata, ka nav jālieto zāles un viss uz riņķi.
Var lietot depo injekcijas, kas ir uz mēnesi, un tad katru mēnesi pacientu vest uz stacionāru.
Grāmata šizofrēnija iesācējiem tiešām laba.
Nepieciešams atbalsts, aprūpe, piesakatīšana ikdienā. Kad atkal sāksies visa tā padarīšana, kad liekas, ka kāds izseko, slēdz ārā visus elektro piederus, taisa ciet aizkarus, tad atkal nav īsti labi jau un var vest uz stacionāru. Bet nu mēdz būt ka tiešam 1x gadā un viss, pārejo laiku normāli ja dzer zāles
Un pagaidām ar pirmo stacionēšanas reizi uzreiz neliek diagnozi ka šizofrēnija, bet gan šizofrēnija ar novērošanas laiku mazāks par gadu, vai akūtus polimorfus traucējumus.
02.09.2024 01:37 |
 
Reitings 69
Reģ: 30.08.2024
Šizofrēnija patiesībā neeksistē. Tur ir kas cits.
Šizofrēnijai pārāk plaša definīcija.
02.09.2024 08:32 |
 
Reitings 703
Reģ: 28.01.2023
Bebermans @ 02.09.2024 08:32
Šizofrēnija patiesībā neeksistē. Tur ir kas cits.
Šizofrēnijai pārāk plaša definīcija.
eksistē dažādas šizo formas- paranoīda, heberfrēna, ar reziduālām parādībām pieaugošām, remitējošām.
Pirmo reizi dzîvē stacionējot pacientu, parasti tie tiek klasificēti kā akūti polimorfi traucējumi ar stresu/bez stresa, ar šizo vai bez šizo simptomiem. Dažkārt tos var provocēt kāds nopietns stress vai notikums dzīvē.
Pēc autores teiktā īsti nav skaidrs ka pacinetei būtu šizofrēnija.
Šizofrēnija sākas lielako ties ar to, ka ir mānijas sajūta, ka kāds izseko, noklausas, murgi par politiku vai tuviniekiem, kad cilvēki sāk bēgt, mainīt tel.numurus, slēpties, mājās never vaļā aizkarus, uzskata ka noklausās, kam seko arī agresija, dusmas, neēšana, uzskata ka ēdiens saindēts.
02.09.2024 12:14 |
 
Reitings 956
Reģ: 13.12.2023
Pieredzes un ieteikumu nav, varu tikai vēlēt pacietību un izturību šajā briesmīgajā situācijā.
02.09.2024 13:10 |
 
Reitings 5
Reģ: 01.09.2024
debestinaa @ 02.09.2024 12:14
eksistē dažādas šizo formas- paranoīda, heberfrēna, ar reziduālām parādībām pieaugošām, remitējošām.
Pirmo reizi dzîvē stacionējot pacientu, parasti tie tiek klasificēti kā akūti polimorfi traucējumi ar stresu/bez stresa, ar šizo vai bez šizo simptomiem. Dažkārt tos var provocēt kāds nopietns stress vai notikums dzīvē.
Pēc autores teiktā īsti nav skaidrs ka pacinetei būtu šizofrēnija.
Šizofrēnija sākas lielako ties ar to, ka ir mānijas sajūta, ka kāds izseko, noklausas, murgi par politiku vai tuviniekiem, kad cilvēki sāk bēgt, mainīt tel.numurus, slēpties, mājās never vaļā aizkarus, uzskata ka noklausās, kam seko arī agresija, dusmas, neēšana, uzskata ka ēdiens saindēts.

Šogad bija variants, kad nesaprotamu iemeslu dēļ viņa 3x saplēsa interneta rūteri. Atslēdza savu telefona nr., nevarējām ar viņu nekādi sazināties. Kad tik tikko sāka jocīgi uzvesties, tad viņai likās, ka tiek pa nakti sazāļota, murgus stāstija, pa nakti bultēja durvis ciet. Diemžēl nesanāca toreiz pie ārsta pierunāt, ļoti žēl, ka tajā laikā tik nezinoši bijām. :(
Man liekas tik liela stigma ir mūsu sabiedrībā pret šāda veida saslimšanām. Tagad nav bijušas šādas mānijas izpausmes, bet māju izvandalēja, tākā kkas bija prātā cilvēkam ne tā saslēdzies.
Kas jocīgi - vēl nesen bija arī reizes, kad viņa likās nu ļoti okey, ciemojās un palīdzēja ēst gatavot, bija runātīgāka. Tas laikam tā normāli? Vai šādu "okey" stāvokli ir iespēja noturēt ar zālēm vai tas ir mainīgi?
02.09.2024 15:24 |
 
Reitings 5
Reģ: 01.09.2024
Varbūt ir ieteikumi ārstniecības iestādēm / psihiatram?
Vēl tepat forumā lasīju, ka ir parastās bezmaksas un labākas zāles, par maksu, bet, kuras var lietot un kas iespējams strādā labāk un ar mazāk blaknēm?
Kāda pieredze?
02.09.2024 15:27 |
 
Reitings 69
Reģ: 30.08.2024
Bezmaksas zāles ir
- fizisks darbs
- uzturēties saulē un svaigā gaisā
- veselīga un mērena pārtika
- nelietot internetu un saprast kādā informatīvajā telpā cilvēks uzturas.
- pasportot pa stundai dienā.
Vajadzētu nostrādāt. Bet gan jau ka cilvēks sevi sargās no šādām radikālām izmaiņām.
02.09.2024 16:00 |
 
Reitings 703
Reģ: 28.01.2023
haven @ 02.09.2024 15:24

Šogad bija variants, kad nesaprotamu iemeslu dēļ viņa 3x saplēsa interneta rūteri. Atslēdza savu telefona nr., nevarējām ar viņu nekādi sazināties. Kad tik tikko sāka jocīgi uzvesties, tad viņai likās, ka tiek pa nakti sazāļota, murgus stāstija, pa nakti bultēja durvis ciet. Diemžēl nesanāca toreiz pie ārsta pierunāt, ļoti žēl, ka tajā laikā tik nezinoši bijām. :(
Man liekas tik liela stigma ir mūsu sabiedrībā pret šāda veida saslimšanām. Tagad nav bijušas šādas mānijas izpausmes, bet māju izvandalēja, tākā kkas bija prātā cilvēkam ne tā saslēdzies.
Kas jocīgi - vēl nesen bija arī reizes, kad viņa likās nu ļoti okey, ciemojās un palīdzēja ēst gatavot, bija runātīgāka. Tas laikam tā normāli? Vai šādu "okey" stāvokli ir iespēja noturēt ar zālēm vai tas ir mainīgi?
vai nav bijis kāds stress? Atlaista no darba, beigušās attiecības , vai citas tādas problemas pirms pamanījāt pirmās izmaiņas ? Varbūt fiziska/seksuāla vardarbība?
02.09.2024 16:45 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.07.2024
Cik māsai gadu?
02.09.2024 17:20 |
 
Reitings 1276
Reģ: 03.11.2023
Bebermans @ 02.09.2024 16:00
Bezmaksas zāles ir
- fizisks darbs
- uzturēties saulē un svaigā gaisā
- veselīga un mērena pārtika
- nelietot internetu un saprast kādā informatīvajā telpā cilvēks uzturas.
- pasportot pa stundai dienā.
Vajadzētu nostrādāt. Bet gan jau ka cilvēks sevi sargās no šādām radikālām izmaiņām.

Ej atpakaļ savā sūnu būdā
02.09.2024 17:59 |
 
Reitings 69
Reģ: 30.08.2024
No šīm bezmaksas zālēm vieni labumi. Pat ja nepalīdz.
Un bez maksas.
02.09.2024 23:33 |
 
Reitings 31
Reģ: 30.08.2024
Jautājums, vai māsa nav pati mēģinājusi vai kāds cits viņai iebarojis narkotikas? Es vairākas paziņas no skolas laikiem zinu, kuriem pēc narkotiku lietošanas sākās šizofrēnija/psihoze. Ar smagajām narkotikām pietiek tikai ar vienu reizi, lai smadzenēs kaut kas saietu uz īso.
03.09.2024 11:45 |
 
Reitings 1276
Reģ: 03.11.2023
juveliere @ 03.09.2024 11:45
Jautājums, vai māsa nav pati mēģinājusi vai kāds cits viņai iebarojis narkotikas? Es vairākas paziņas no skolas laikiem zinu, kuriem pēc narkotiku lietošanas sākās šizofrēnija/psihoze. Ar smagajām narkotikām pietiek tikai ar vienu reizi, lai smadzenēs kaut kas saietu uz īso.

Nu nepietiek gan ar vienu reizi
03.09.2024 13:06 |
 
Reitings 5
Reģ: 01.09.2024
debestinaa @ 02.09.2024 16:45
vai nav bijis kāds stress? Atlaista no darba, beigušās attiecības , vai citas tādas problemas pirms pamanījāt pirmās izmaiņas ? Varbūt fiziska/seksuāla vardarbība?

Sāku pamanīt jokainības pirms pusotra gada. Diemžēl tad nebiju tik gudra, lai uzstātu uz konkrētiem ārstiem un tas viss ieilga līdz šim mēnesim.
Tikai tagad apjaušu cik situācija ir nopietna un ārstējošais ārsts arī ieminējās par iespējamu vardarbību, pēc viņas novērošanas.
Jautājums tikai, kas notika... jo murgu idejas ir viens, bet kas bija reāli... mēs nezinam un tas ir mulsinoši cik no visa ir taisnība, cik idejas. Vai ārstēšanās procesā kaut kādi ar psihologu varēs viest skaidrību... es ļoti ceru.
03.09.2024 22:31 |
 
Reitings 15
Reģ: 02.09.2024
Šizofrēnija u.c. nerodas no narkotikām, tas vai nu ir iekšā vai nav un var būt visādi notikumi, kas to izsauc uz āru. Ne tikai narkotikas vai vardarbība, bet, piemēram, pārāk liela noslodze, nelaimīga mīlestība. Ar šīm slimībām ir dažādi, kādam var izpausties tik minimāli, ka, dzerot zāles, normāls cilvēks, strādā, ir ģimene, bet kāds regulāri nonāk slimnīcā. Atkarīgs no konkrētas diagnozes un tās smaguma un no tā, vai dzer zāles. Pameklē par šo tēmu grupas Facebook u.c.
04.09.2024 07:27 |
 
Reitings 26
Reģ: 14.11.2023
Zinu pazinu - bija sizofrenijas lekme ar murgiem daudzus gadus atpakal, bet tagad viss vairak vai mazak ok. Medz but gadijumi, ka ir viena epizode un pec tam ok.
Varbut vajag paspalidzibas grupu ar citiem pacentiem, youtube ir loti daudz video, kur sizofrenijas pacenti stasta par savu dzivi.
Galvenais cilvekam jalieto zales un, kad paliek pavisam slikti, jaiet pie arsta
04.09.2024 16:54 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.04.2018
haven @ 01.09.2024 20:42
Sveikas!
Sen sen šeit bija profils un atceros Cosmo kā vietu, kur lielākoties tomēr ir zinošas un informētas sievietes.
Situācija diezgan bēdīga. Pirms nedēļas manu māsu nogādāja Psihiatriskajā slimnīcā ar aizdomām par šizofrēniju. Vairāk kā pusotru gadu centāmies ar ģimeni pierunāt aiziet pie psihiatra, bet nekādīgi. Līdz šogad situācija pasliktinājās vēl vairāk, cilvēks galīgi citāds kā atceramies, noslēdzās, slikti ēd, neloģiski atbild, ir agresijas-dusmu izpausmes, kad demolē māju. Līdz pirms nedēļas, viņu apciemojot, sapratu, ka ir slikti un jau sen vajadzēja, vnk izsaukt ātros un vest pie ārsta. Ļooti smags lēmums, bet ar ģimeni domājam, ka tomēr jau sen šādi vajadzēja un ceram uz labāko.
Es nedēļu murgoju pa naktīm, nav dienas, kad par māsu nedomāju, kā tas varēja notikt, kas ar viņu notika, kas ierosināja, vai jebkad būs man pretī tas cilvēks, kādu viņu atceros. Ārstējošais ārsts, kad biju apciemot, ieminējās, ka šāds stāvoklis kā ir māsai, atgādina izvarošanas upuri.... Mēs ar ģimeni esam šokā un es jau meklēju terapiju, jo mazā māsa man vienmēr bijusi viens no tuvākajiem cilvēkiem, es pat teiktu, ka dēļ ģimenes situācijas, es bērnībā esmu viņai bijusi kā trešais vecāks... :((
Lūdzu dalieties pieredzē. Par zālēm, par ārstniecības iestādēm, par jebko, kas dod kādu noderīgu informāciju. ?
Lai mierpilns vakars un sargājam savus tuvākos.

Ģimenē kāds ir bijis slims ar šizofrēniju? Vectēvs, vecmāte? Ja, jā, tad pamats domāt, ka iedzimta lieta.
07.09.2024 23:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!