Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā plānot savu dienu

 
Reitings 61
Reģ: 08.02.2024
Ar kādiem tips and tricks varat padalities, kaa efektivak saplanot savu dienu/nedelju/menesi?
Ir tik daudz dazadu darbinju, bet es kaut ka mevaru tos izdarit, slinkums.
Piemeram, no parvaksanas jau gadu kastees stav gramatas, ka lai sanemas sakartot?
Kaa lai saorganize sevi dzert katru dienu 2l udens? Regulari aizmirstu.
Pat esmu taisijusi to do listus pa dienai un nedelai, tapat kaut ka nesanak to izpildit.
Vajag kka sanemties + atrast labu organizatorisko pieeju.
Un veel tas, ka nenormali gruti no ritiem pamosties. Gribetos celties 8, 9, bet vienmer no rita miegs svarigaks.
Uzklausisu visus ieteikumus! :)
22.08.2024 18:19 |
 
Patīk
Reitings 11217
Reģ: 18.09.2021
Test Product @ 22.08.2024 18:19
Ar kādiem tips and tricks varat padalities, kaa efektivak saplanot savu dienu/nedelju/menesi?
Ir tik daudz dazadu darbinju, bet es kaut ka mevaru tos izdarit, slinkums.
Piemeram, no parvaksanas jau gadu kastees stav gramatas, ka lai sanemas sakartot?
Kaa lai saorganize sevi dzert katru dienu 2l udens? Regulari aizmirstu.
Pat esmu taisijusi to do listus pa dienai un nedelai, tapat kaut ka nesanak to izpildit.
Vajag kka sanemties + atrast labu organizatorisko pieeju.
Un veel tas, ka nenormali gruti no ritiem pamosties. Gribetos celties 8, 9, bet vienmer no rita miegs svarigaks.
Uzklausisu visus ieteikumus! :)

Oi, labi Tevi saprotu. Es esmu prokrastinācijas princese :D
Pāris lietas, ko varu ieteikt:
* Atliktos/iekrājušos darbus nemēģināt izdarīt vienā dienā un tad noplīst, bet izdarīt pa vienam katru dienu.
Vēl ir jautājums, vai darbi, kas ir "jādara", patiešām ir jādara... Varbūt tos var nedarīt vispār? Un attiecīgi nepārmest sev, ka nav izdarīti :)
* Paanalizē, kāpēc nevari pamosties? Varbūt pārāk vēlu ej gulēt vai ēd, lieto alkoholu (tāpēc organisms naktī neatpūšas), vēlu sporto, skaties TV...
Varbūt nav iedvesmas celties agrāk, jo vienkārši negaidi nākamo dienu. Tad jāpadomā, ko mainīt dzīvē, lai mošanās būtu ar prieku.
P.S. Man pašai iet dažādi. Ir periodi, kad mostos ap 5/6iem brīvi, ir periodi, kad ap 9iem vēl nejūtos izgulējusies. Un līdzīgi ar darbiem. Mana metode ir vienkārši neuzlikt sev pārāk daudz darbu un optimizēt dzīvi tā, lai nebūtu visu laiku vāveres ritenis ar 1000 lietām backlogā.
22.08.2024 18:56 |
 
Reitings 2
Reģ: 19.12.2023
Varbūt zem tava slinkuma slēpjas kāda dziļāka problēma nekā pati iedomajies. Neredzi jēgu tam? Padomā par to, ka nebūsi mūžīgi jauna un lokana ar labu veselību un tad vairs nevarēs tik daudz izdarīt kā jaunībā tad būs pagājuši gadi un nekas nebūs izdarīts. Nolasi sev morāli par to kāpec nevari saņemties kur ir problēmas sakne. Ja netiec galā pati meklē palīdzību pie ģimenes locekļiem. Tev varbūt nemaz nav svarīgas tas grāmatas un celšanas agri jo rīta. Vēlme ir bet pati nezini kāpēc tev vajag celties agrāk? Ko tu darīsi agrāk no rīta izdomā un pieraksti, gatavosi veselīgas brokastis, vingrosi, iesi pastaigāties ar suni piemēram.
22.08.2024 19:15 |
 
10 gadi
Reitings 580
Reģ: 24.11.2012
Mani arī interesē dienas plānošanas optimizācijas veidi.
Par sevi varu teikt- esmu produktīvāka, kad pamostos agrāk!! ja ceļos vēlāk, piem. 8-8:30, tad nesanāk rīta vingrošana, pārāk vēlas brokastis un nepaspēju ne apgriezties, kad pulkst. jau 12.
Man palīdz svaigs gaiss, pēc pastaigas vienmēr jūtod labāk un enerģiskāk. Ja slikta laika dēļ kādu dienu nesanāk iziet laukā, tad esmu pilnīgi neproduktīva un meklēju mierinājumu ledusskapī 😬
22.08.2024 19:29 |
 
Reitings 960
Reģ: 13.12.2023
Nav nekādu “tips&tricks”, tikai pašdisciplīna. Izdomāju-izdaru. Ja galīgi vajag kā bērnudārzniekam, tad izdomā sev apbalvojumu par līdz galam paveiktu darbu.
Es esmu pati sev visskarbākais kritiķis, tādēļ mans apbalvojums ir vienkārši apmierinājums par izdarīto.
22.08.2024 20:22 |
 
Reitings 1294
Reģ: 03.11.2023
Nu nezinu, kādam tiešām ir tie life hacki palīdzējuši? Viss tāpat atduras pret vēlmi un gribasspēku, lai nu kā to pagrieztu.
22.08.2024 22:49 |
 
Reitings 182
Reģ: 08.03.2024
Galvenais ir sākumā ievērot, vismaz, vienu disciplīnu. Tālāk jau ir vieglāk sākt jaunas disciplīnas.
Vislabākā disciplīna būtu sports, ko var darīt visu cauru gadu, noteiktās dienās un laikos. Kad paliksi stiprāka, tad paliksi arī pašpārliecinātāka un motivētāka darīt ko citu.
Lai celtos no rītiem var dzemdēt bērnu vai adoptēt suni. Un tad jau motivācijas netrūks! 😬
22.08.2024 23:11 |
 
Reitings 61
Reģ: 08.02.2024
Bērns ir, bet vins necelas agrak par 10iem 😂
22.08.2024 23:51 |
 
Reitings 703
Reģ: 28.01.2023
Iegādājies plānotāju, uz katru dienu attiecīgi uzdevumi un izpildi tos. Neraksti kaut ko neiespējamu vai par daudz tos uzdevumus. Sāc ar kaut ko mazu, kaut vai sakārtot vienu plauktu skapī, nevis visu skapi, izkārtot vienu kasti nevis visas kastes. Bet ja nav pašdisciplīnas un motivācija, baigi nekādi tips&tricks nepalīdzēs
23.08.2024 08:12 |
 
Reitings 11
Reģ: 11.07.2020
Galvenais nav uzreiz vienā dienā jāiedomājas, ka vot rīt es pamodīšos un būšu cits cilvēks, modīšos agrāk, būšu sportiste un visu dienu tikai produktīva
Te būs vienkarši ieteikumi no manas puses:
* saraksti savu dienas plānu, kāda tava diena ir parasti, padomā no kā vēlies atbrīvoties, domāju, ka noteikti tur ietilpst ilgs ekrānlaiks
* sāc likt modinātāju 10 min agrāk, paiet nedeļa un tad vel 10 min agrāk
* telefona programmām uzliec ierobežojumu, paskaties ekrānlaiku un izlem cik būtu optimāls, pieņemsim 2h dienā
* ejot gulēt telefonu neatstāj pie gultas, atstāj virtuvē uz galda vai kaut kaut kur plauktā, kad dodies gulēt, ja tv ir guļamistabā, tad to vislabāk būtu vispar noņemt, ja nav tādas iespējas tad noteikt, ka TV tiek izslēgts stundu pirms gulēt iešanas
* ar mājaslietām nosaki, ka katrai nedeļai ir sava istaba ko uzkop vairāk nekā ikdienas tīrīšana, piem., šonedeļ tiek vairāk uzkopta virtuve, tad pievērsies vairāk tur, katru dienu kaut pa vienam plauktam, tā neiekrāsies putekļu kalni vai milzīga nekārtība
* parasti centies istabas sakartot pirms dodies gulēt, lai pamostos tīrā istabā, tas mums ari dot labāku sajūtu no rīta, nevis saprotot, ka vel ir jānovāc vakariņu galds
*
23.08.2024 13:09 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.05.2024
Vislielākā kļūda, ko var pieļaut ir uzņemties daudzas lietas mainīt uzreiz vienā piegājienā. Tā attapsies pie sasistas siles - sāks parādīties neapmierinātība kaut kāda (pati varbūt pat nesapratīsi kāpēc). Iesaku sākumā piesēsties un parunāt ar sevi - apraksti kādu dienu Tu vēlētos redzēt. Uzraksti dienas gaitu, bet pēc tam padomā - kāpēc es šo vēlos tieši tā. Varbūt ir lietas, kas Tev neliekas nemaz tik svarīgas, bet Tu viņas dari, tāpēc, ka "tā vajag" vai "visi tā dara". Pavēro kā jūties viscaur dienai - varbūt tās kastes, kas tur stāv Tev nosit vēlmi vispār kaut ko darīt? Bet varbūt tas visgrūtākais ir tas, ar ko jāsāk. Grūtāko uzdevumu vislabāk ieplānot sev dienas sākuma - smadzenes tad strādā vislabāk un ir vairāk spēka. Man apetīte rodas ēdot - kad nav vēlme kaut ko lielu sakārtot, vnk sāku un tad saprotu - man sāk patikt, ko redzu, kā jūtos un gribu VĒL kaut ko sakārtot. Nekas pats no sevis nenotiks - motivācija pati neatnāks, būs tikai pašdisciplīna. Jo vairak pašdisciplīnu ievērosi, jo vieglāk to būs praktizēt citās dzīves jomās. Piem., pasaki sev, ka noskan plkst. 9, es veļos ārā no gultas un viss. Motivāciju noliec kaut vai kafija, ko vari padzert pirms diena sākas. Also, vai Tev mentālo enerģiju nepaņem piem., TV/Youtube/Instagram/utt? Šī ir diezgan liela sērga un nemanot atņem mentālo enerģiju, kas vajadzīga motivācijas veicināšanai, disciplīnai.. Dopamīns citādi jau ir augšā un liekas, ka viss kārtībā, tāpēc neko arī nesāk. 😁 Un sports ir kaut kas, kas man palīdz ar disciplīnu - iesaku pamēģināt.
23.08.2024 14:35 |
 
Reitings 101
Reģ: 09.08.2024
Jāatšķir iekšējo un ārejo motivāciju uz sakārtošanu un labiem ieradumiem. Darīt tāpēc, ka ta vajagot, vai tāpēc, ka juti, ka Tev būs labi no tā…
Šeit, iedvesmai, IG konts par vides organizāciju santa_organized.home viņa arī runā, ka jābūt sistēmiskam piegājienam,
bet tieši tas, par ko jautāji, man liekas, te varētu atbilde: instagramā un fb mani atrada reklāma par bezmaksas 1. nedēļas ilgu maratonu “Ģeneālā sakārtošana”, kaut gan krieviski. Paskaties, vai pieteikšanās vēl vaļā https://school.megamama17.com/gun vai pieseko IG megamama17
Šo klausīšos no pirmdienas, man šī tēma ir eksistenciālā, un atcērējos Tavu jautājumu, kad ieraudzīju šos medijus. Es domāju, ka Tev vajag iekšējo motivāciju, piem., mīlēt omulīgu sajūtu mājās un to tāpēc veidot; just, cik paliek labi no ūdebs padzeršanās, un tāpēc sniegties pēc ūdens pudeles; un ka vajag sistēmātisku piegājienu uztūrēt šos labus ieradumus.
08.09.2024 22:30 |
 
Reitings 101
Reģ: 09.08.2024
Ar ūdens padzeršanos ir tā, ka ja vienmēr pa rokai vai uz darba virsmas metājās smuka, mīļākā water-bottle, vai tājā smuki peld citroniņš vai rozmarīna zariņš, tad ūdens padzeršnās kļūst par Tavu dzīves stila neatņemamo sastāvdaļu
08.09.2024 22:33 |
 
Reitings 101
Reģ: 09.08.2024
Un baigā atklāsme - izmantot Ganta diagramu pat mājas darbu veikšanā - ne tikai biznesa projektos.
08.09.2024 22:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits