Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve un tās vērtība

 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
Sveikas dievietes.
Dalos savās dzīves pārdomās, meklējumos. Varbūt kāda mani sadzirdēs, sapratīs, iedos uzmundrinājumu vai kādu labu padomu, pie kura turēties.
Dzīve man kā dzīve. Strādāju ārzemēs naudas dēļ un zinu, ka kādu dienu atgriezīšos mājās. Ir vīrs, bērnu vietā kaķis. Dotajā brīdī atvaļinājums, esmu atbraukusi uz dzimteni ciemoties un izdarīt arī svarīgas lietas. Šķiet ka pietrūkst kaut kādas dzīves vērtības. Laimes. Gribu dzīvot Latvijā, radīt savu ģimeni - tas nozīmē bērnus. Reāli saprotu ka vajadzētu vel mazliet pastrādāt, pakrāt naudiņu. Vīram ir sapnis par māju Latvijā kas pamazām tiek realizēts. Man ir dzīvoklītis Latvijā, kas tulīt jau dosies uz izīrēšanu. It kā viss notiek, vai ne? Bet nav laikam tas ko dvēseliski prasās. Zinu ka atvaļinājums drīz galā, atkal būsim darbu jūgā tur tālumā un viss būs atkal par un ap praktisko. Tad domāju kad pienāks manu sapņu realizācijas laiks? Ja jau pērkam māju.... puse ir jau sava, otra puse no bankas. Atmaksāt var, bomži nebūsim arī ar bērnu klēpī, un tomēr, visa tā saruna ved uz to, ka man jāpagaida, jāpaciešas. Šķiet mazliet negodīgi, varbūt man par maz pacietības. Viņš vairāk redz dzīves praktisko daļu, rūpējas par to. Man arī daudz palīdzējis ar praktisku padomu, finansēm, lietām kurām pats gājis cauri un ir zinošāks. Man prieks, taču gribas dzīvot arī tagad, ne kaut kad nākotnē. Brīžiem liekas ka esmu tāds kā augonis uz kakla, bīdāma.
12.07.2024 13:10 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
Panīdēšu ka gribu bērnus, dzīvi Latvijā, viņš man apstāsta plānu, ka tam pamazām tuvojamies un viss, kādu brīdi būs miers, līdz man atkal uznāks gaudošana. Cenšos saprast rezultātu, grūti kaut kā visu aptvert, redzēt kā tas būtu realitātē. Kurā brīdī mūsu dzīvē ienāk māja, kā tas realizēsies jo būs arī jāremontē, kur tajā visā ir vieta ģimenes pieaugumam. Viņš ir pārliecināts ka viss būs. Viņš to visu redz. Manī ir šaubas, nepārliecība par to kad un kā.
12.07.2024 13:11 |
 
Reitings 862
Reģ: 13.12.2023
Tev pašai jāvērtē, vai viņš ir tāds cilvēks, kurš parasti sacīto arī realizē. Ja jā, tad būs vien jāpaļaujas, ka kaut kad arī viss notiks. Jo patiesībā tas ir labi, ka cilvēks nesteidzas ar tādiem lieliem plāniem un vispirms sakārto finanses un visu pārējo. Bet, ja tā nav, nu tad…izdomā pati.
12.07.2024 14:57 |
 
Reitings 1642
Reģ: 11.04.2023
Daudzi nezināmie, cik veci esat, cik ilgi jākrāj otrai pusei, darba iespējas Latvijā vai vīrs piedalās uzkrājumu veidošanā.
12.07.2024 15:33 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
Diabolus @ 12.07.2024 14:57
Tev pašai jāvērtē, vai viņš ir tāds cilvēks, kurš parasti sacīto arī realizē. Ja jā, tad būs vien jāpaļaujas, ka kaut kad arī viss notiks. Jo patiesībā tas ir labi, ka cilvēks nesteidzas ar tādiem lieliem plāniem un vispirms sakārto finanses un visu pārējo. Bet, ja tā nav, nu tad…izdomā pati.

Viņš no tiem kas dara un kam sanāk. Laikam vairāk jāmācās pacietības.
akul12 @ 12.07.2024 15:33
Daudzi nezināmie, cik veci esat, cik ilgi jākrāj otrai pusei, darba iespējas Latvijā vai vīrs piedalās uzkrājumu veidošanā.

Savos 30. Puse jau ir, otra no bankas. Darbs atradīsies vienmēr, ir ienākumi no citām vietām, tapēc saku ka bomži nebūsim.
12.07.2024 15:42 |
 
Reitings 10
Reģ: 21.06.2024
Esam vienā laivā, ar to mazo atšķirību, ka dzīvojam Latvijā, savā mājoklī, tagad tikai atliek pārējos sapņus lēnām piepildīt. Vīrs man arī ir praktiķis, bet es viņu tādu izvēlējos, zinu, ka beigu beigās viss notiks, vajag tikai viņam uzticēties.
Manējais sāk aktīvāk kustēties tad, ja viņam prasa, kāds ir laika rāmis lielākiem plāniem - cik gados varētu nopelnīt mājai, kad būs laiks bērniem utt. Tas ieliek apziņā faktu, ka ir nosprausts dedlains un ir jākoncentrējas uz to, nevis jāsapņo, ka kaut kad jau būs.
Un tev ir jāiemācās pastāvēt par savām vēlmēm, ja gribi bērnus tagad, tā arī pasaki. Līdz piedzimšanai jums būs gandrīz gads, kura laikā sakārtot pārējos jautājumus. Vai vismaz vienosieties par to, kad beidzot varēsiet sākt par to domāt.
12.07.2024 16:20 |
 
Reitings 1642
Reģ: 11.04.2023
Phara teksts @ 12.07.2024 15:42
Savos 30. Puse jau ir, otra no bankas. Darbs atradīsies vienmēr, ir ienākumi no citām vietām, tapēc saku ka bomži nebūsim.

Konkrēti neatbildēji, tad saprotu, ka krāj viena, bet vīrs ķipa sapņo.
Ja tā, tad vīra iebildumi nav likums un pašai jāspriež ko vēlies un jārīkojas.
12.07.2024 16:38 |
 
Reitings 88
Reģ: 30.03.2023
Nu bet tāda ir vienkāršo cilvēku dzīve. Latvijā, UK, Dānijā utt. Rutīna un ikdiena visur vienāda. Cilvēki plāno, sapņo, krāj. Tikai miljonāriem un bandītiem nauda nāk daudz un ātri.
12.07.2024 17:04 |
 
10 gadi
Reitings 75
Reģ: 23.03.2012
Jāatrod līdzsvars starp dzīvošanu nākotnei un piepildījumu šodienā. Tas jau ļoti labi, ka vīrs praktiķis, kuram arī izdodas iecerētais - Tu vari uz viņu paļauties tātad. Taču Tavas vēlmes un vajadzības arī ir svarīgas, un, ja Tev jau ap/pāri 30, tad bioloģiskais pulkstenis gan jau arī tikšķ un to jau ar paciešanos tā vienkārši neapturēt. Viena lieta, kas arī jāņem vērā, - bērnus jau var plānot, bet reizēm centieni šos plānus īstenot apgriež visu dzīvi kājām gaisā. Ir, protams, pāri, kuriem viss izdodas, kā plānots, bet gadās arī, ka ceļš uz šīs ieceres īstenošanu ir visai smags. Un arī pēc bērna piedzimšanas gaidītā sapņa īstenošanās vietā atklājas pavisam cita realitāte, par ko pat iedomāties nevarēji, līdz pati nepiedzīvoji. Pēc visa, kam pati esmu gājusi cauri, mans skatījums ir tāds, ka sapņot un plānot nākotnei noteikti vajag, bet nevajag paļauties, ka tā nesīs piepildījumu. Ja šodienā kaut kas būtisks pietrūkst, tas jārisina šeit un tagad.
12.07.2024 18:24 |
 
Reitings 161
Reģ: 27.10.2022
tas saucās "atliktās dzīves sindroms"
tapec ka vajag pontus, kā visiem, kā sludina modes žurnāli un influenceres, ka tā jadzīvo
nu nevar būt visi pisnesmeņi un pelnīt, lai katram būtu māja, ģimenē vairaki auto, katru gadu doties uz ārzemēm utml
tādu turīgo skaits LV ir kādi 10-15%'pārējie - kredītu vergi, pontotāji, par savu dirsu , pž augstā lēcēji, lēcējas 😀
12.07.2024 18:39 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
akul12 @ 12.07.2024 16:38

Konkrēti neatbildēji, tad saprotu, ka krāj viena, bet vīrs ķipa sapņo.
Ja tā, tad vīra iebildumi nav likums un pašai jāspriež ko vēlies un jārīkojas.

Vīrs sapņo, krāj un dara. Es esmu parūpējusies par sava dzīvokļa realizāciju un tapēc arī krāšana mājai no manas puses nav notikusi, jo visas finanses aizgājušas tur. Beidzot tas drīz būs noslēdzies.
LifeLines @ 12.07.2024 18:24
Jāatrod līdzsvars starp dzīvošanu nākotnei un piepildījumu šodienā. Tas jau ļoti labi, ka vīrs praktiķis, kuram arī izdodas iecerētais - Tu vari uz viņu paļauties tātad. Taču Tavas vēlmes un vajadzības arī ir svarīgas, un, ja Tev jau ap/pāri 30, tad bioloģiskais pulkstenis gan jau arī tikšķ un to jau ar paciešanos tā vienkārši neapturēt. Viena lieta, kas arī jāņem vērā, - bērnus jau var plānot, bet reizēm centieni šos plānus īstenot apgriež visu dzīvi kājām gaisā. Ir, protams, pāri, kuriem viss izdodas, kā plānots, bet gadās arī, ka ceļš uz šīs ieceres īstenošanu ir visai smags. Un arī pēc bērna piedzimšanas gaidītā sapņa īstenošanās vietā atklājas pavisam cita realitāte, par ko pat iedomāties nevarēji, līdz pati nepiedzīvoji. Pēc visa, kam pati esmu gājusi cauri, mans skatījums ir tāds, ka sapņot un plānot nākotnei noteikti vajag, bet nevajag paļauties, ka tā nesīs piepildījumu. Ja šodienā kaut kas būtisks pietrūkst, tas jārisina šeit un tagad.

Paldies par tavu komentāru. Tas ir ļoti tuvu tam, ko domāju es.
Velta Kukarāne @ 12.07.2024 18:39
tas saucās "atliktās dzīves sindroms"
tapec ka vajag pontus, kā visiem, kā sludina modes žurnāli un influenceres, ka tā jadzīvo
nu nevar būt visi pisnesmeņi un pelnīt, lai katram būtu māja, ģimenē vairaki auto, katru gadu doties uz ārzemēm utml
tādu turīgo skaits LV ir kādi 10-15%'pārējie - kredītu vergi, pontotāji, par savu dirsu , pž augstā lēcēji, lēcējas ?

Mūsu gadijumā mēs gan uz to visu skatamies reāli, jo apzinamies, ka negribam būt kredītu jūgā. Pontiem te maza nozīme, jo es savu vīru nemaz nevaru iztēloties savādāku. Viņam patīk darīt pašam, viņā ir jauda, tapēc arī ir zināmas ambīcijas kuras viņš tāpat sasniegs, jo vienkārši to vēlas.
12.07.2024 19:11 |
 
Reitings 862
Reģ: 13.12.2023
Phara @ 12.07.2024 19:11

Vīrs sapņo, krāj un dara. Es esmu parūpējusies par sava dzīvokļa realizāciju un tapēc arī krāšana mājai no manas puses nav notikusi, jo visas finanses aizgājušas tur. Beidzot tas drīz būs noslēdzies.
Paldies par tavu komentāru. Tas ir ļoti tuvu tam, ko domāju es.
Mūsu gadijumā mēs gan uz to visu skatamies reāli, jo apzinamies, ka negribam būt kredītu jūgā. Pontiem te maza nozīme, jo es savu vīru nemaz nevaru iztēloties savādāku. Viņam patīk darīt pašam, viņā ir jauda, tapēc arī ir zināmas ambīcijas kuras viņš tāpat sasniegs, jo vienkārši to vēlas.

Nu gan sadusmoji. Ko tad tu gribi, lai viņš patin laiku ātrāk uz priekšu? Gribi dzīvot šodienai - ko tas vispār nozīmē?
Vispār neko jau sev. Tu SEV nopirki dzīvokli, bet viņš nevar tev pieņemamā laikposmā sakrāt JŪSU mājai, un tas tev šķiet negodīgi… ?
12.07.2024 23:07 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
Diabolus @ 12.07.2024 23:07

Nu gan sadusmoji. Ko tad tu gribi, lai viņš patin laiku ātrāk uz priekšu? Gribi dzīvot šodienai - ko tas vispār nozīmē?
Vispār neko jau sev. Tu SEV nopirki dzīvokli, bet viņš nevar tev pieņemamā laikposmā sakrāt JŪSU mājai, un tas tev šķiet negodīgi… ?

Jā, savam dzīvoklim, jo viņam jau tāds pašam ir. Lēmums par māju nāca pagājušo gad. Pa lielam man tur liela teikšana nav, būs jo grib. Un lai viņam tiek. Tik gribas arī kaut ko sev.
12.07.2024 23:29 |
 
Reitings 1108
Reģ: 03.11.2023
Tad problēma ir tur, ka tu gribi bērnus jau tagad, nevis gaidīt māju un tad?
13.07.2024 00:31 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
Džinga @ 13.07.2024 00:31
Tad problēma ir tur, ka tu gribi bērnus jau tagad, nevis gaidīt māju un tad?

Jā, principā man liekas to jau es tēmas pieteikumā minēju. Bet es vel lavierēju starp "te un tagad" un "pacieties, viss būs, viss atnāks, ļauj vīrietim realizēties un tad būs tas, ko gaidi".
13.07.2024 00:35 |
 
Reitings 15
Reģ: 25.06.2024
savam dzīvoklim, jo viņam jau tāds pašam ir

Jums katram jau ir pa dzīvoklim? Tad vispār neredzu jēgu plēsties vēl pēc īpašuma. Māja, protams nav slikta lieta, bet ne jau gadījumā, kad maksa par to ir atliktā dzīve. Šobrīd sanāk, ka 50% iekrāti, 50% vajadzētu no bankas, bet, ja jums katram pa dzīvoklim, tos izīrējot bankas aizdevumu var nosegt.
13.07.2024 08:59 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
Meredita @ 13.07.2024 08:59

Jums katram jau ir pa dzīvoklim? Tad vispār neredzu jēgu plēsties vēl pēc īpašuma. Māja, protams nav slikta lieta, bet ne jau gadījumā, kad maksa par to ir atliktā dzīve. Šobrīd sanāk, ka 50% iekrāti, 50% vajadzētu no bankas, bet, ja jums katram pa dzīvoklim, tos izīrējot bankas aizdevumu var nosegt.

Jā, tu esi pareizi visu sapratusi. Mani nebaida kredītatmaksa. Vienkārši es zinu, kamēr tas nebūs izdarīts, mazulis visdrīzāk tiks atlikts.
13.07.2024 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 2553
Reģ: 29.01.2009
Phara @ 13.07.2024 09:08

Jā, tu esi pareizi visu sapratusi. Mani nebaida kredītatmaksa. Vienkārši es zinu, kamēr tas nebūs izdarīts, mazulis visdrīzāk tiks atlikts.

Rēķinies, ka pie mazuļa netiek arī 24gadīgi veseli cilvēki. Ja pēc 30, tad iespējas paliek tikai mazākas. Nekad nezināsi kurš gadījums būsi Tu - veiksmīgais vai...tas otrs. Skaties, ka ar visu māju pēc tam nenākas nožēlot, ka nerīkojāties laicīgāk :)
13.07.2024 09:42 |
 
Reitings 13
Reģ: 27.04.2024
gii_star @ 13.07.2024 09:42

Rēķinies, ka pie mazuļa netiek arī 24gadīgi veseli cilvēki. Ja pēc 30, tad iespējas paliek tikai mazākas. Nekad nezināsi kurš gadījums būsi Tu - veiksmīgais vai...tas otrs. Skaties, ka ar visu māju pēc tam nenākas nožēlot, ka nerīkojāties laicīgāk :)

Dotajā brīdī ir tā, ka viņš ir lietas kursā par to ka gribu ģimenes pieaugumu. Viņš nav pret, bet saka, ka būtu labāk nokārtot praktiskos jautājumus. Respektīvi te vel ir vieta viņu "pierunāt". Viņš gan saka ka vajadzētu redzēt kā aiziet tā gaita. Respektīvi pa cik iziet tas dzīvoklis, kādu plānu sastāda banka. Jānogaida kar viss ieiet sliedēs. Nemāku teikt kāds ir tas laika posms.
13.07.2024 09:47 |
 
Reitings 1108
Reģ: 03.11.2023
Phara @ 13.07.2024 09:47

Dotajā brīdī ir tā, ka viņš ir lietas kursā par to ka gribu ģimenes pieaugumu. Viņš nav pret, bet saka, ka būtu labāk nokārtot praktiskos jautājumus. Respektīvi te vel ir vieta viņu "pierunāt". Viņš gan saka ka vajadzētu redzēt kā aiziet tā gaita. Respektīvi pa cik iziet tas dzīvoklis, kādu plānu sastāda banka. Jānogaida kar viss ieiet sliedēs. Nemāku teikt kāds ir tas laika posms.

Man liekas, ka tu arī vari kaut ko nolemt par jūsu kobdzīvi, nevis visus lēmumus atstāt viņam.
13.07.2024 10:37 |
 
Reitings 1642
Reģ: 11.04.2023

Respektīvi pa cik iziet tas dzīvoklis, kādu plānu sastāda banka

Tas būtu pāris mēnešu jautājums 😁
Gan jau vīram būs citi attaisnojumi, jo nav vēl vienkārši gatavs bērniem.
13.07.2024 11:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits