Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Man besī cilvēki

 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Laiks izgāzt žulti anonīmiem upuriem! 😂
Aizvakar biju koncertā. Viss forši, Arēna arēno, dzērieni dzeras, mūziķi mūziķo…
Bet! Vai kāds man var izskaidrot sekojošo fenomenu:
Man priekšā sēž dāma, iebliezusi telefonā maksimālāko spilgtumu, kādu vien nabaga Ķīnas strādnieciņš bija spējīgs iebūvēt ierīcē, lai to neklasificētu kā masu apdullināšanas ierīci. Man, protams, skats negribot novirzās uz telefonu, kurā atvērts Facebook un, pateicoties extra lielajam fontam, redzu, ka top ieraksts no sērijas: “Tik ļoti gaidīts koncerts!” ar obligāto selfiju. Protams, saprotu, ka obligāti vajag šajā notikumā padalīties ar lūzeriem, kuri sēž mājās un koncertu neapmeklē. Bet mani sadusmoja fakts, ka šī sieviete VISU koncerta laiku periodiski skatījās Facebook, joprojām ar ieslēgtiem lukturiem, atbildēja uz katru no četriem (!!!) komentāriem un nemitīgi tīksminājās, atrādot saņemtos komentārus blakussēdošajam vīrietim, kurš nešķita ieinteresēts.
Mans retoriskais jautājums: WTF? Kāpēc cilvēki tā dara? Es personīgi soctīklus nelietoju un varbūt tāpēc man nav saprotama šī tieksme, bet, ja jau koncerts bija nu TIK gaidīts, vai nebūtu forši to arī baudīt bez liekiem traucēkļiem? Nemaz nerunāsim par to, ka, gribi vai negribi, traucē arī pārējiem. Vai man tiešām turpmāk, ejot uz koncertiem, jāliek saulesbrilles?
Paldies, ka uzklausīji 😂
10.07.2024 14:45 |
 
Reitings 1484
Reģ: 19.05.2016
Koncerts notika operā? Tu bišķiņ pārspīlē. Man gan ir kaitinājis - es nejokoju - ka kāds man priekšā stāvot reivā pārāk skaļi sarunājas, bet tās nav kaut kas, kas ir citu cilvēku vaina.
10.07.2024 14:52 |
 
Reitings 1065
Reģ: 03.11.2023
Koncerta Arēnā Rīga un tas telefons bija spilgtākā lieta visā pasākumā? :D Izklausās, ka tev kaut kas besī in general, nevis konkrēti tā sieviete.
10.07.2024 15:00 |
 
Reitings 42
Reģ: 24.09.2023
Neapmeklē koncertus un sēdi mājās, ja negribi satikt stulbus cilvēkus, kas traucē. Ejot sabiedrība ir jārēķinās ar apkartejiem cilvēkiem, kuri traucē. . Tu neesi uz vientuļas salas. Vai nu pieņem situāciju vai nu turpini sūdzēties. Bet no tā nekas nemainīsies
10.07.2024 18:57 |
 
Reitings 42
Reģ: 24.09.2023
"Man besī cilvēki ". ko tad tu dari sabiedrībā? Ja tik ļoti kaitina un besī tad neradīes tik publiskās vietās. Problema atrisināta. Vajadzēja aizvakar koncertā izgazt žulti uz tiem cilvēkiem nevis foruma. Latvieša dabā ir pasūdzēties citiem nevis, tam kurš traucē. Ko tad ne sūdzējies koncertā?
10.07.2024 19:06 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Rezumējot, šī situācija ir normāla, un cilvēki, kuri tā dara, ir normāli. Paldies! ❤️
10.07.2024 21:30 |
 
Reitings 91
Reģ: 13.06.2024
Kad izlasīju tēmas nosaukumu, gribēju jau komentēt, ka "hei, jā, man arī besī cilvēki", bet, izlasot pašu tekstu, sapratu, ka, nē, neesmu tomēr tik liels mizantrops. :D Ja tēma būtu par simfoniskās mūzikas koncertu, es saprastu sašutumu, taču šajā gadījumā nesaprotu par ko cepiens. Tēmas autors/-e min to, ka soctīklus nelieto, tāpēc nesaprot konkrētās personas uzvedību. Nu, tātad šajā gadījumā problēmas atslēga esi tieši Tu pats/-i. Tas, ka Tu nelieto soctīklus, nenozīmē to, ka citi cilvēki nevar tos lietot. Ja Tevi traucē tas, ka kāds uzņem fotogrāfijas, liek selfijus un atbild uz komentāriem, tā nav tā cilvēka vaina, bet Tava. Respektīvi, mēs nevaram pieprasīt no citiem cilvēkiem, lai tie būtu tieši tādi, kādi esam mēs paši. Kā arī jāpiebilst tas, ka cilvēki, apmeklējot sev interesējošus pasākumus, mēdz fotogrāfēt un filmēt, un zibināt zibspuldzes, jo grib iemūžināt šo gaidīto mirkli tā, lai arī pēc tam, kad koncerts beigsies, būtu iemūžinātas atmiņas. Nezinu kā Latvijā, bet ārzemēs vispār koncertos to vien tikai var redzēt kā tūkstošiem gaisā paceltu telefonu ar ieslēgtām gaismiņām. Nezinu, man tas viss acis nežilbina, koncerta kvalitāti nemazina un neliek sākt ienīst cilvēkus.
10.07.2024 22:46 |
 
Reitings 1341
Reģ: 19.07.2019
Es autori saprotu. Ja zālē ir tumšs, tad kaitina, ka ir cilvēki, kuri izmanto telefonu ar maksimālo ekrāna spilgtumu. Gribi vai negribi, bet tas novērš uzmanību un traucē. Tas pats arī kino vai teātrī - ekrāns ir spilgts, bet vienalga kaitina cilvēki, kuri izdomā lietot telefonu pasākuma laikā.
Sabiedrība ir sabiedrība, tāpēc arī citiem cilvēkiem ir jāpadomā par apkārtējiem. Ok, ja ir kaut kas steidzams darāms telefonā un to dara ar minimālu spilgtumu, tad labi, var paciest, bet ne jau sēdēt lielāko daļu pasākuma telefonā un traucēt citiem. Galu galā sociālos tīklus var izmantot pēc koncerta, selfiji nekur nepazudīs. Sanāk, ka cilvēks ne tikai traucē citiem baudīt koncertu, bet arī pats to īsti neklausās.
Varat mest man ar akmeņiem, bet kopš kura laika tie cilvēki, kuri traucē, ir kļuvuši par tiem, kurus aizstāv? Ir normāli ievērot noteikumus sabiedrībā, lai visi justos labi. Ir dažādi varianti, kā to panākt. Ja viens indivīds traucē citiem, tad problēma ir viņā, nevis citos.
11.07.2024 00:26 |
 
Reitings 91
Reģ: 13.06.2024
TimeToDream @ 11.07.2024 00:26
Es autori saprotu. Ja zālē ir tumšs, tad kaitina, ka ir cilvēki, kuri izmanto telefonu ar maksimālo ekrāna spilgtumu. Gribi vai negribi, bet tas novērš uzmanību un traucē. Tas pats arī kino vai teātrī - ekrāns ir spilgts, bet vienalga kaitina cilvēki, kuri izdomā lietot telefonu pasākuma laikā.
Sabiedrība ir sabiedrība, tāpēc arī citiem cilvēkiem ir jāpadomā par apkārtējiem. Ok, ja ir kaut kas steidzams darāms telefonā un to dara ar minimālu spilgtumu, tad labi, var paciest, bet ne jau sēdēt lielāko daļu pasākuma telefonā un traucēt citiem. Galu galā sociālos tīklus var izmantot pēc koncerta, selfiji nekur nepazudīs. Sanāk, ka cilvēks ne tikai traucē citiem baudīt koncertu, bet arī pats to īsti neklausās.
Varat mest man ar akmeņiem, bet kopš kura laika tie cilvēki, kuri traucē, ir kļuvuši par tiem, kurus aizstāv? Ir normāli ievērot noteikumus sabiedrībā, lai visi justos labi. Ir dažādi varianti, kā to panākt. Ja viens indivīds traucē citiem, tad problēma ir viņā, nevis citos.

Nu, domāju, ka viss atkarīgs no tā, kur tieši tas cilvēks traucē apkārtējos. Ja cilvēks šādi izdarītos operā vai teātrī, tad, protams, ka tas kaitinātu ne tikai mani, bet, domājams, ka arī citus apmeklētājus. Ja cilvēks šādi izdarās koncertā, kurš notiek stadionā vai kādā festivālā, tā ir pavisam cita situācija. Tādos pasākumos jārēķinās ar to, ka cilvēki filmēs un fotogrāfēs. Jā, agrāk bija citi laiki un cilvēki devās uz koncertiem tīri tāpēc, lai vienkārši izbaudītu koncertu. Mūsdienās visi paceļ gaisā telefonus, ieslēdz gaismiņas, uzņem selfijus un bildes, un filmē video. Vai nu ar to jāsamierinās vai nu jādodas mājās, jo pasauli neizmainīsi.
11.07.2024 01:32 |
 
Reitings 692
Reģ: 18.06.2018
Kapēc autors domā ka var ierobežot cita cilvēka brīvību ja pats ir nūģis. Es atvainojos.
Ja konkrēti tu tā nedari vai nedzīvo,nenozīme ka visiem pārējiem jābūt tieši tādiem pašiem. Nespīdīnāja taču zibspuldzi acīs un nespīdzināja... Stulbums,ja jāiet uz koncertu un jādomā kā elposi,vai drīksti telefonu izvilkt no kabatas,tad drausmas.
11.07.2024 09:14 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Fantasia @ 11.07.2024 09:14
Kapēc autors domā ka var ierobežot cita cilvēka brīvību ja pats ir nūģis. Es atvainojos.
Ja konkrēti tu tā nedari vai nedzīvo,nenozīme ka visiem pārējiem jābūt tieši tādiem pašiem. Nespīdīnāja taču zibspuldzi acīs un nespīdzināja... Stulbums,ja jāiet uz koncertu un jādomā kā elposi,vai drīksti telefonu izvilkt no kabatas,tad drausmas.

Atvainošanās pieņemta, bet es neaģitēju par piespiedu roku sasiešanu publiskos pasākumos 😂 Mans jautājums bija - kāpēc. Joprojām gaidu jēgpilnu atbildi 😂
11.07.2024 11:31 |
 
10 gadi
Reitings 2515
Reģ: 29.01.2009
Tie vienkārši ir zema intelekta cilvēki ar uzmanības deficītu. Noteikti apmeklēja koncertu, lai būtu ko ielikt soc.tīklos un kaut kā pievērst sev uzmanību. Zems pašvērtējums, sevis necieņa. Normāli cilvēki bauda koncertu ar acīm un ausīm. Varbūt piemiņai uztaisa 1-2 foto vai video un noliek telefonu. Tā ir mūsdienu atkarība uz kuru pavelkas prātā vājie.
11.07.2024 12:38 |
 
Reitings 1484
Reģ: 19.05.2016
gii_star @ 11.07.2024 12:38
Tie vienkārši ir zema intelekta cilvēki ar uzmanības deficītu. Noteikti apmeklēja koncertu, lai būtu ko ielikt soc.tīklos un kaut kā pievērst sev uzmanību. Zems pašvērtējums, sevis necieņa. Normāli cilvēki bauda koncertu ar acīm un ausīm. Varbūt piemiņai uztaisa 1-2 foto vai video un noliek telefonu. Tā ir mūsdienu atkarība uz kuru pavelkas prātā vājie.
Un kas Tevi padarīja par "normāli" policiju?
11.07.2024 12:56 |
 
Reitings 1065
Reģ: 03.11.2023
Diabolus @ 11.07.2024 11:31

Atvainošanās pieņemta, bet es neaģitēju par piespiedu roku sasiešanu publiskos pasākumos ? Mans jautājums bija - kāpēc. Joprojām gaidu jēgpilnu atbildi ?

Nu kā kāpēc, koncerts interesē uz 50% nevis visiem 100, gribas iepostot soctīklos tāpat. Tur kaut kas ir nesaprotams? Ko tas maina?
11.07.2024 14:40 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Džinga @ 11.07.2024 14:40

Nu kā kāpēc, koncerts interesē uz 50% nevis visiem 100, gribas iepostot soctīklos tāpat. Tur kaut kas ir nesaprotams? Ko tas maina?

KĀPĒC posta autoram absolūti vajag, lai citi zinātu par lietām, kas knapi interesē pašu autoru? 😂 Tas arī ir tas neskaidrais moments. Es pārāk sarežģīti uzrakstīju, vai arī tev šodien neveicas ar saprašanu.
P.S. Ko tas maina?? Nopietni?? Man bija iespaids, ka foruma diskusijas izskata ANO sēdēs
11.07.2024 14:59 |
 
Reitings 1065
Reģ: 03.11.2023
Diabolus @ 11.07.2024 14:59

KĀPĒC posta autoram absolūti vajag, lai citi zinātu par lietām, kas knapi interesē pašu autoru? ? Tas arī ir tas neskaidrais moments. Es pārāk sarežģīti uzrakstīju, vai arī tev šodien neveicas ar saprašanu.
P.S. Ko tas maina?? Nopietni?? Man bija iespaids, ka foruma diskusijas izskata ANO sēdēs

mieriņš mieriņš :D
11.07.2024 15:27 |
 
Reitings 144
Reģ: 27.10.2022
mamašas ari mēdz besīt, ja že maķ izpausmes
20.07.2024 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 21.10.2009
Kā bija, tā bija, tagad to vairs neizmainīsi. Šobrīd par to cepoties, nozodz pati sev laiku.
20.07.2024 13:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!