Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ciemošanās mājās

 
Reitings 176
Reģ: 06.02.2023
Sveikas! Vai uzņemat ciemiņus savās mājās, vai arī izvēlaties neitrālu vietu?
Kā rīkotos situācijā, kad jums tuvs ģimenes loceklis neievērotu privātās robežas un šiverētu pa jūsu skapjiem, plauktiem un personīgajām lietām tiklīdz aizgriežaties, vai uzņemtu pie sevis?
19.06.2024 16:09 |
 
Reitings 14
Reģ: 08.10.2023
Es pajautātu kādēļ tā dara, skatītos pēc atbildes un reakcijas. Te rodas jautājums, vai pēta Tavas mantas, lai ko analizētu? Iespējams ciemiņš atnākot ciemos, ko nevis atnes (kā tas parasti ir), bet aiznes. Ja 2. variants, tad labāk tiktos ārpus savas dzīvesvietas.
19.06.2024 16:41 |
 
Reitings 176
Reģ: 06.02.2023
Pasmaida, pasaka, ka neko jau tādu nedara un turpina.
19.06.2024 16:47 |
 
Reitings 176
Reģ: 06.02.2023
EveEve @ 19.06.2024 16:47
Pasmaida, pasaka, ka neko jau tādu nedara un turpina.

Nekas gan nav nekad pazudis.
Tā kā runa ir par vienu no vecākiem, tad jāatzīst, ka tā tas ir bijis vienmēr. Jau no mazotnes tika pārmeklēta mana soma, rakstāmgalds, skapis tiklīdz biju pa istabas durvīm ārā. Es tikai nesaprotu, KO meklē.
Manā mājā vīra mantas neaiztiek, pārmeklē tikai manas.
19.06.2024 17:02 |
 
Reitings 882
Reģ: 03.11.2023
Man liekas te nav jautājums par viesu aicināšanu pie sevis, bet gan par robežām un komunikāciju ar vecākiem
19.06.2024 17:31 |
 
Reitings 486
Reģ: 07.04.2022
Gan jau nekāda dziļāka iemesla tur nav, vienkārši tāda vecāka suga, ka visur grib būt lietas kursā. Varbūt banāli domā, cik daudz tev drēbju ir, vai viss pietiekami, apskata/aptausta grāmatas, loriņus uz plauktiem, jo ko tad, neesat jau svešinieki, lai kaunētos paņemt rokā loriņu, tāpēc un šiverē. Kopumā pret vispārīgu mantu cilāšanu no redzamiem plauktiem man nebūtu nekas pretī, tieši otrādāk tas parāda, ka ir tā pati saikne ar vecāku, uzticība un atvērtas attiecības. Nevis kā tiešām ciemiņš uz dīvāna maliņa kūtri sēdētu...
Cita lieta, ja tā jau ir patiesi privātā satura izpēte, piemēram, apakšveļas plaukti (ne garderobe kopumā, kur sakarinātas kleitas, blūzes, džemperi/mēteļi) vai arī rakstāmgalda/datorgalda šuflāžu saturs. Tad gan pateiktu, ka droši var skatīties, kas ir atklāts acīm, ja kaut kas vairāk interesē, tad lai pajautā.
19.06.2024 18:51 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3911
Reģ: 31.10.2010
Pat ja tas ir tavs bērns, bez atļaujas rakņāties pa cita mantām ir pretīgi. Ģimene vai nē, bet robežas ir robežas. Arī vecāki nedrīkst darīt visu, kas ienāk galvā. Es būtu kategoriski pret, ja mana māte vai tēvs vandītos pa manu somu vai atvilktnēm. Nevis tāpēc, ka man būtu kas slēpjams, bet tāpēc, ka tās ir manas privātās lietas.
19.06.2024 18:58 |
 
Reitings 713
Reģ: 13.12.2023
EveEve @ 19.06.2024 17:02

Nekas gan nav nekad pazudis.
Tā kā runa ir par vienu no vecākiem, tad jāatzīst, ka tā tas ir bijis vienmēr. Jau no mazotnes tika pārmeklēta mana soma, rakstāmgalds, skapis tiklīdz biju pa istabas durvīm ārā. Es tikai nesaprotu, KO meklē.
Manā mājā vīra mantas neaiztiek, pārmeklē tikai manas.

Nu te izklausās, ka nepieciešama nopietna saruna, kuras laikā skaidri un stingri nosaki savas līnijas, nevis aplinkus kaut ko runā, bet tā arī pasaki - man tas nav pieņemams, ka tu lien manās mantās. Paskaidro, kā rīkosies, ja tas netiks ievērots, un precīzi tā arī rīkojies. Viss.
19.06.2024 19:25 |
 
Reitings 25
Reģ: 12.06.2017
EveEve @ 19.06.2024 17:02

Nekas gan nav nekad pazudis.
Tā kā runa ir par vienu no vecākiem, tad jāatzīst, ka tā tas ir bijis vienmēr. Jau no mazotnes tika pārmeklēta mana soma, rakstāmgalds, skapis tiklīdz biju pa istabas durvīm ārā. Es tikai nesaprotu, KO meklē.
Manā mājā vīra mantas neaiztiek, pārmeklē tikai manas.

Es varu iedomāties par kāda "tipa" radinieku ir runa... ir zināma pieredze, tiesa, ne ar okšķerēšanu pa mantām. Pastāv ļoti maza varbūtība, ka cilvēcīga komunikācija tiks uztverta nopietni, sevišķi, ja problēma ir ieilgusi.
1) Ja mani aizrādījumi netiek ņemti vērā, es vīram lūgtu ar šo radinieku nopietni parunāt.
2) Ja sarunu ceļā situāciju neizdodas atrisināt, pie sevis neaicinātu. Ja man jautātu kāpēc vairāk pie sevis neaicinu - tā arī teiktu, ka nepatīk, ka rakājas pa manām mantām.
Mājoklis tomēr ir īpaša vieta, kur mēs gribam justies droši un patīkami. Es vienmēr esmu ļoti filtrējusi, kādus cilvēkus es ielaižu savās mājās.
Katrā ziņā noteikti neiesaku paciest vai samierināties ar situāciju, kura autorei nav pieņemama un aizstāvēt savas robežas.
19.06.2024 22:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits