Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dāma - karjeriste

 
Patīk
Reitings 527
Reģ: 02.05.2020
Sveikas foruma dāmas un kungi.
Šeit nereti attiecību tēmā tiek lauzti šķēpi par to, ka sievietes - karjeristes nav laba izvēle attiecībām, to parasti saka kungi. Mani interesē - kā jūs definētu sievieti - karjeristi? Nepazīstu nevienu sievieti, kam nav darba, tāpēc mani interesē kur ir tā robeža, kur mēs tiekam uzskatītas par karjeristēm un kāpēc tas ir slikti/labi?
Ir daudz piemēru sabiedrībā, kur gan sieviete gan vīrietis ir ļoti entuziastiski savās karjerās un ir power couple un šķiet, nekāda vaina.
Ja sievietei jāatsakās no savas darba dzīves priekš attiecībām/ğimenes, tad es sagaidītu, ka vīrietis man tad spēj nodrošināt to dzīvi, kuru līdz šim esmu sev nodrošinājusi pati. Bet nav daudz vīriešu, kas to līmeni man varēti nodrošināt.. tas nav loğiski! Kāpēc tad diviem cilvēkiem nebūvēt pārticīgu nākotni, piedaloties abiem? Vai tas ir vīriešu ego? Nespēj šādu sievieti pavilkt, tad labāk šādu sievieti nolikt kā nederīgu? Kā tur ir?
09.06.2024 19:45 |
 
Reitings 1436
Reģ: 19.05.2016
Vai visas sievietes, kuru prioritāte ir karjera, ir vienas? Nē
Vai visas sievietes, kas grib būt trad, ir laimīgās attiecībās? Nē
Vai visim cilvēkiem ir lemts vai ir izdevies satikt kādu, kam viņš/a ir perfekti piemērots? Arī nē.
Vai tas, ka citi ir vai nav attiecībās, ir mana darīšana? Nē.
Vai mani satrauc, ko par citu cilvēku būšanu vai nebūšanu attiecībās domā random foruma personas? Nē.
Nav te nekādas korelācijas. Ko Tu gribi uzzināt un kā šo infu izmantot? Vienīgais, ko es varu iedomāties noderīgu - ja esi atradusi savu sapņu vīrieti un viņam besī karjeristes - pārstāj būt karjeriste.
09.06.2024 20:52 |
 
Reitings 860
Reģ: 03.11.2023
Kāda tieši būtu jēga šai diskusijai?
Lai katra strādā cik grib un cik var atļauties.
09.06.2024 21:00 |
 
Moderators
Reitings 3895
Reģ: 13.11.2016
Kur tieši tev problēma?
Man draudzenes šī vārda plašākajā nozīmē gandrīz visas ir labi izglītotas, ar labu, cienījamu profesionālo nodarbošanos un ienākumiem vairāk par vidējo algu. Kas interesanti, gandrīz visas ir stabili aizņemtas, ar līdzvērtīgiem vīriešiem līdzās. Vispār man šķiet, ka visbiežāk visapmierinātākās ar savu dzīvi ir šo to profesionālajā dzīvē sasniegušas sievietes, kas profesionālo jomu tur veselīgā līdzsvarā ar ģimenes dzīvi.
09.06.2024 21:03 |
 
Reitings 696
Reģ: 13.12.2023
Man personīgi liekas, ka šī tēma jau ir sevi izsmēlusi 😂
Viens ir tas, ko vīrieši gribētu, bet jāskatās jau arī, ko reāli var pacelt un panest 😂
09.06.2024 21:12 |
 
Moderators
Reitings 3895
Reģ: 13.11.2016
Aaa, daži kungi te ir vienkārši troļļi.
Savā ziņā bija interesanti palasīt Ghostu, bet šis kaut kur pazudis.
Esmu YT arī redzējusi rullīšus par šīm tēmām. Nu tur no populāriem saprātīgiem autoriem var dzirdēt, ka vīrieša acīs sievietes karjeras panākumiem nav izšķirošas nozīmes, nevis, ka tas būtu kas slikts. Ar piebildi, ka sievietes panākumi karjerā nekompensē, piemēram, riebīgas rakstura īpašības, draņķīgu attieksmi pret potenciālo vai esošo partneri.
Tad vēl vajadzētu tomēr nodalīt karjeristes parastās- šo to dzīvē sasniegušas sievietes - no ļoti augstu karjeras sasniegumu sievietēm. Pirmo ir daudzreiz vairāk kā otro. Taču YT attiecīgā satura veidotāji stāsta, ka bieži dažādas priekš attiecībām nelabas īpašības ir sastopamas tieši šīm ļoti augstu karjeras sasniegumu sievietēm.
09.06.2024 21:15 |
 
Patīk
Reitings 527
Reģ: 02.05.2020
Jupiter @ 09.06.2024 20:52
Vai visas sievietes, kuru prioritāte ir karjera, ir vienas? Nē
Vai visas sievietes, kas grib būt trad, ir laimīgās attiecībās? Nē
Vai visim cilvēkiem ir lemts vai ir izdevies satikt kādu, kam viņš/a ir perfekti piemērots? Arī nē.
Vai tas, ka citi ir vai nav attiecībās, ir mana darīšana? Nē.
Vai mani satrauc, ko par citu cilvēku būšanu vai nebūšanu attiecībās domā random foruma personas? Nē.
Nav te nekādas korelācijas. Ko Tu gribi uzzināt un kā šo infu izmantot? Vienīgais, ko es varu iedomāties noderīgu - ja esi atradusi savu sapņu vīrieti un viņam besī karjeristes - pārstāj būt karjeriste.
viss skaidrs, bet kas tieši skaitās karjeriste? Ja dáma strādā labu ofisa darbu, vidējā menedžmentā, vai tā ir karjeriste? Vai dāma, kas ir manikìre ar savu saloniņu un strādā 40-50 stundas nedēļā skaitās karjeriste? Kur ir tā robeža?
09.06.2024 21:35 |
 
Moderators
Reitings 3895
Reģ: 13.11.2016
Mangosaldejums @ 09.06.2024 21:35
viss skaidrs, bet kas tieši skaitās karjeriste? Ja dáma strādā labu ofisa darbu, vidējā menedžmentā, vai tā ir karjeriste? Vai dāma, kas ir manikìre ar savu saloniņu un strādā 40-50 stundas nedēļā skaitās karjeriste? Kur ir tā robeža?

Kāda tev nozīme, ko citi uzskata par karjeristēm?
09.06.2024 21:42 |
 
Patīk
Reitings 527
Reģ: 02.05.2020
law7 @ 09.06.2024 21:42

Kāda tev nozīme, ko citi uzskata par karjeristēm?
es vēlos saprast. Kas, pēc citu domám, ir karjeriste un kāpēc. Jaunībā, strādājot apğērbu veikalā, kolēğe mani izsmejoši apsaukāja par karjeristi, jo vēlējos iet mācīties tālāk un labāku dzīvi. Tādam cilvēkam lūk, vienkārši vēlēties mazliet vairāk no dzīves, skaitās karjeriste.
09.06.2024 21:45 |
 
Reitings 1436
Reģ: 19.05.2016
Mangosaldejums @ 09.06.2024 21:45
es vēlos saprast. Kas, pēc citu domám, ir karjeriste un kāpēc. Jaunībā, strādājot apğērbu veikalā, kolēğe mani izsmejoši apsaukāja par karjeristi, jo vēlējos iet mācīties tālāk un labāku dzīvi. Tādam cilvēkam lūk, vienkārši vēlēties mazliet vairāk no dzīves, skaitās karjeriste.
Kur Tu šo infu izmantosi? Dzīvo savu dzīvi, kaut kādas kolēģes viedoklis Tev ir tik būtisks?
09.06.2024 21:49 |
 
Patīk
Reitings 527
Reģ: 02.05.2020
Jupiter @ 09.06.2024 21:49
Kur Tu šo infu izmantosi? Dzīvo savu dzīvi, kaut kādas kolēģes viedoklis Tev ir tik būtisks?
kāpēc te tiek iztirzāts kāpēc es gribu saprast? Dāmas var krustu šķērsu iztirzāt Didrihsones kājstarpi blakus diskusijá un neviens nejautā kāpēc. Kad kāds reāli grib saprast lietas, nez kāpēc jautājumi. Piedod ka pajautāju, ej aprunā Kivičus - tām diskusijām vērtīgāks pienesums!
09.06.2024 21:54 |
 
Reitings 1436
Reģ: 19.05.2016
Mangosaldejums @ 09.06.2024 21:54
kāpēc te tiek iztirzāts kāpēc es gribu saprast? Dāmas var krustu šķērsu iztirzāt Didrihsones kājstarpi blakus diskusijá un neviens nejautā kāpēc. Kad kāds reāli grib saprast lietas, nez kāpēc jautājumi. Piedod ka pajautāju, ej aprunā Kivičus - tām diskusijām vērtīgāks pienesums!
Tāpēc, ka didra ir izvēlējusies būt sabiedrības uzmanības centrā un pelna ar to naudu - nav svarīgi pozītīvi vai negatīvi komentāri. Atsevišķu cilvēku finansiālie lēmumi NAV Tava darīšana un "karjeriste" nav likumā aprakstīts konkrēts ienākumu vai darba stundu daudzuma lielums - katrs cilvēks Tev sniegs citu atbildi. Tāpēc saprast - ko tieši Tu plāno ar šo infu iesākt, ir svarīgi. Ja 100 vīrieši viebsies par to, ka man darba ir par daudz - es atradīšu 101. kurš neviebsies - kas tur daudz ko diskutēt?
09.06.2024 22:00 |
 
Reitings 191
Reģ: 21.01.2024
Karjeriste - tā, kas virzīsies uz augstākiem un augstākiem amatiem, strādās/mācīsies ārpus 40h darba laika, lai pārspētu citus, kas ir ar viņu tajā brīdī līdzīgā pozīcijā, dedzīgi pieteiksies uz uzņēmuma internal intervijām labāk apmaksātajām pozīcijām. Ne-karjeriste neiebildīs daudzus gadus būt tajā zemajā pozīcijā, kur sākusi strādāt, ''ir labi kā ir, negribu lielāku atbildību un stresu''.
09.06.2024 22:05 |
 
Patīk
Reitings 527
Reģ: 02.05.2020
Jupiter @ 09.06.2024 22:00
Tāpēc, ka didra ir izvēlējusies būt sabiedrības uzmanības centrā un pelna ar to naudu - nav svarīgi pozītīvi vai negatīvi komentāri. Atsevišķu cilvēku finansiālie lēmumi NAV Tava darīšana un "karjeriste" nav likumā aprakstīts konkrēts ienākumu vai darba stundu daudzuma lielums - katrs cilvēks Tev sniegs citu atbildi. Tāpēc saprast - ko tieši Tu plāno ar šo infu iesākt, ir svarīgi. Ja 100 vīrieši viebsies par to, ka man darba ir par daudz - es atradīšu 101. kurš neviebsies - kas tur daudz ko diskutēt?
Tāpēc te ir forums un cilvēki veido diskusijas lai diskutētu, saprastu kaut kādu tēmu labāk un dzirdētu citu viedokli. Šeit parasti negaida copy-paste konkrētu atbildi, bet jautá viedokļus - tāpēc tas ir forums. Redzu, ka te neinteresē diskutēt, bet kaut ko kašķēties. Ja negribi diskutët un dot padomu - kas, tavuprāt skaitās karjeriste, tas ir ok un tad neatbildi.
09.06.2024 22:05 |
 
Reitings 1436
Reģ: 19.05.2016
Mangosaldejums @ 09.06.2024 22:05
Tāpēc te ir forums un cilvēki veido diskusijas lai diskutētu, saprastu kaut kādu tēmu labāk un dzirdētu citu viedokli. Šeit parasti negaida copy-paste konkrētu atbildi, bet jautá viedokļus - tāpēc tas ir forums. Redzu, ka te neinteresē diskutēt, bet kaut ko kašķēties. Ja negribi diskutët un dot padomu - kas, tavuprāt skaitās karjeriste, tas ir ok un tad neatbildi.
Karjeristei vienmēr darbs būs pirmajā vietā. Tas ir prioritātes jautājums. Kaut kāda kolēģe, kas kādam pārmet cenšanos uzlabot savu situāciju, ir vienkārši skaudīga kompleksaina tante.
09.06.2024 22:12 |
 
Reitings 696
Reģ: 13.12.2023
Mangosaldejums @ 09.06.2024 21:45
es vēlos saprast. Kas, pēc citu domám, ir karjeriste un kāpēc. Jaunībā, strādājot apğērbu veikalā, kolēğe mani izsmejoši apsaukāja par karjeristi, jo vēlējos iet mācīties tālāk un labāku dzīvi. Tādam cilvēkam lūk, vienkārši vēlēties mazliet vairāk no dzīves, skaitās karjeriste.

Visus šos gadus turēji sāpi par to, un šodien beidzot sadūšojies izkratīt sirsniņu 😂
Tu pati atbildēji uz savu jautājumu. Nav tādas definīcijas. Viena sevi uzskatīs par baigo karjeristi, ja vienu nedēļu pastrādās virsstundas. Otrai liksies pilnīgi pašsaprotami, ka dzīve ir darbs.
09.06.2024 22:19 |
 
Patīk
Reitings 527
Reģ: 02.05.2020
Diabolus @ 09.06.2024 22:19

Visus šos gadus turēji sāpi par to, un šodien beidzot sadūšojies izkratīt sirsniņu ?
Tu pati atbildēji uz savu jautājumu. Nav tādas definīcijas. Viena sevi uzskatīs par baigo karjeristi, ja vienu nedēļu pastrādās virsstundas. Otrai liksies pilnīgi pašsaprotami, ka dzīve ir darbs.
ak dievs, devu vienu piemēru, tagad vēl par to izsmies. Riktīgi foršs kontingents šajā forumā nolasījies, nevis runā par lietu, bet galvenais, otram uzd*rst. Paldies par atbildi, kļūdījos, meklējot normālu diskusiju žurku midzenī.
09.06.2024 23:40 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Mangosaldejums @ 09.06.2024 23:40
ak dievs, devu vienu piemēru, tagad vēl par to izsmies. Riktīgi foršs kontingents šajā forumā nolasījies, nevis runā par lietu, bet galvenais, otram uzd*rst. Paldies par atbildi, kļūdījos, meklējot normālu diskusiju žurku midzenī.

😬
Man "karjeriste" nesaistās ar konkrētu profesiju, līmeni vai algu, bet asociējas ar sievieti, kas neapstājas pie sasniegtā, mācās, strādā vairāk, kas, protams, agrāk vai vēlāk noved pie augstākiem amatiem.
Tas var būt gan veselīgi, gan nepārāk, ja darbs kļūst svarīgāks, bet tad to sauc par darbaholismu.
Manuprāt, ir daudz karjeristes, ir arī mājsaimnieču tipa sievietes un ir pa vidum, kurām labi ir tur, kur viņas ir, un negrib lieku stresu tiekot uz paaugstinājumiem darbā, un tas viss man liekas vienlīdz labi (esmu dzirdējusi no citiem, ka noliek tos, kam negribas augt pa karjeras kāpnēm).
Un tas netraucē veidot attiecības, ja atrodi sev piemērotu vīrieti. Varbūt kādas attiecības nestrādāja tā, bet traucēt izveidot attiecības var arī citas atšķirības, nesaskanīgas vēlmes nākotnei.
10.06.2024 00:47 |
 
Reitings 860
Reģ: 03.11.2023
Galvenais, ka runājot par sievieti, gan karjeriste, gan mājsaimniece lielākoties būs kā apvainojums.
Vīrietis grib karjeru - viss ok, vīrietis grib ģimeni - chill.
Bet par sievietes izvēlēm te kko gudri jāspriež.
Dzīvo kā gribi, neļauj citiem traucēt.
10.06.2024 00:58 |
 
Reitings 80
Reģ: 20.02.2024
Manuprāt, karjeriste ir tas pats, kas mājsaimniece. Vakarā sataisu ēst un nomazgāju traukus - nav mājsaimniece. Tāpat - pirms tam no rīta aizeju uz darbu nav karjeriste. Vismaz man lasot šādas tēmas rodas iespaids, ka ja tev ir darbs, tad bez maz vai automātiski skaities karjeriste.
Ja neupurē ģimenes dzīvi, tad neesi karjeriste, tāpat kā ja neupurē darbu, tad neesi mājsaimniece. Un tad arī pilnīgi loģiski izriet, ka attiecībām karjeristes ir mazāk derīgas, jo karjeristes upurēs attiecības. Protams, tas neattiecas uz power couple tipa pāriem, kur abiem darbs un prestižs ir vissvarīgākais. Vidusmēra pāris nav ne power couple, ne arī ar šādām ambīcijām.
Ja pirmajā vietā ir nauda, dzīves līmenis u.tml., to es jau nesauktu par karjerismu, bet par materiālismu. Jo tad parādās - ja nauda ir darbā, tad strādāšu, ja naudu dos vīrs, tad būšu mājsaimniece. Tā nav karjeriste.
10.06.2024 09:28 |
 
Reitings 123
Reģ: 29.12.2014
Manā uztverē karjeriste ir tāda nevis kura visu laiku pilnveidojas, bet tāda, kurai darbs dzīvē ir 1. vietā.
10.06.2024 10:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits