Studiju uzsākšana pēc 30

 
Reitings 14
Reģ: 13.05.2024
Vēlētos dzirdēt pieredzes no tām kas uzsākušas studijas pēc 30 gadu vecuma.
Kādu nozari un kādēļ izvēlējāties studēt ?
Kā veicas apvienot ar citām dzīves lietām?
Manuprāt nekad nav par vēlu studēt un vispàr ko jaunu apgūt.
19.05.2024 01:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4217
Reģ: 31.10.2010
Ja kādam konkrētam cilvēkam smadzenes kaut ko nepavelk, tad nevajag domāt, ka visi pārējie ir tādi paši🤦Sviests.
19.05.2024 20:49 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Krišjānis Kariņš @ 19.05.2024 20:31

Pats atbiri, tāpēc arī kā iestrēdzis magnetofons mal vienu un to pašu. Nekāda objektīva pamatojuma šīm gaudām nav, joprojām, pat kad tev vairākkārt prasīja. Sadziedē brūces un beidz spamot.

Tur atbira 60 cilvēku, ja ieskaita vel tos, kas ķīmiķos bija par maksu. Vai tu domā, ka tas ir normāli izmest visu kursu? Respektīvi, RTU studiju programmās var arī nebūt absolventu. Pirms manis bija ķīmiķos un ķīmijas tehnogos 105 budžeta vietas. Absolventu ap 20. Tolaik izmeta ārā pat 35 ķīmiķu lielu studentu grupu. Atlase ir ap 3 kanditātiem uz vienu studiju vietu. LU tik baisa atbiruma nav. Un RTU par šo atbirumu klusē. Un nesaka pat ķīmijas sagatavošanās kursos par šo bēdu, nebrīdina. Toties visi studē budžetā. Arī jaunieši un jaunietes no lepnām, labām, gudrām un sociāli atbildīgām ģimenēm.
Diez vai Turība tā uzdrošinātos rīkoties kā RTU. Un uz to brīdi jau bija jaunā LU DAC ēka svaigi atvērta.
19.05.2024 20:54 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 19.05.2024 20:47

Tev ir baigais “mana nozare ir visgrūtākā” sindroms ?? es runāju par medicīnu, kas, kā zināms, neizceļas ar īpaši vieglām studijām

Ir ārsti. Ir medmāsas. Ir kosmētiķi. Nez kāpēc tie arī skaitās kā medpersonāls, jo ir ārsniecības personu reģistrā.
Ārstam mācīšanās ilgst 10 gadus, bet biologs jau 8 gadu laikā ir ar doktora grādu. Bioloģija ir vieglāka. Ir daudz apšpecialitāšu. Studē to, ko vari pavilkt. Realitātē pietiek studēt 5 gadus, lai būtu darbs, pajumte un ēdiens. Var arī pat savu biznesu uztaisīt laukos.
19.05.2024 21:01 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 19.05.2024 20:47

Tev ir baigais “mana nozare ir visgrūtākā” sindroms ?? es runāju par medicīnu, kas, kā zināms, neizceļas ar īpaši vieglām studijām

Es domāju, ka Stradiņos tikai 1/3 studentu kļūst par ārstiem. Statistiku nezinu. Bet man ir pieņēmums. Ne visi, kas dodas studēt, laikus apzinās grūtības pakāpi izvēlētajā jomā un dzīves dārdzību.
Izmestie ārsti var būt par medbrāļiem, ja pāriet uz citu studiju programmu un veic kredītpunktu pielīdzināšanu. Bet tās ir izmaksas un kreņķi.
19.05.2024 21:05 |
 
Reitings 120
Reģ: 20.02.2024
Latvian pagan @ 19.05.2024 20:54

Tur atbira 60 cilvēku, ja ieskaita vel tos, kas ķīmiķos bija par maksu. Vai tu domā, ka tas ir normāli izmest visu kursu? Respektīvi, RTU studiju programmās var arī nebūt absolventu. Pirms manis bija ķīmiķos un ķīmijas tehnogos 105 budžeta vietas. Absolventu ap 20. Tolaik izmeta ārā pat 35 ķīmiķu lielu studentu grupu. Atlase ir ap 3 kanditātiem uz vienu studiju vietu. LU tik baisa atbiruma nav. Un RTU par šo atbirumu klusē. Un nesaka pat ķīmijas sagatavošanās kursos par šo bēdu, nebrīdina. Toties visi studē budžetā. Arī jaunieši un jaunietes no lepnām, labām, gudrām un sociāli atbildīgām ģimenēm.
Diez vai Turība tā uzdrošinātos rīkoties kā RTU. Un uz to brīdi jau bija jaunā LU DAC ēka svaigi atvērta.

Un kāds tavam komentāram sakars ar jebko?
19.05.2024 21:06 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Minelūše @ 19.05.2024 20:49
Ja kādam konkrētam cilvēkam smadzenes kaut ko nepavelk, tad nevajag domāt, ka visi pārējie ir tādi paši?Sviests.

Ko teiksi par statistiku ar studentu atbirumiem dekanātā?
19.05.2024 21:09 |
 
Reitings 936
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 19.05.2024 21:01

Ir ārsti. Ir medmāsas. Ir kosmētiķi. Nez kāpēc tie arī skaitās kā medpersonāls, jo ir ārsniecības personu reģistrā.
Ārstam mācīšanās ilgst 10 gadus, bet biologs jau 8 gadu laikā ir ar doktora grādu. Bioloģija ir vieglāka. Ir daudz apšpecialitāšu. Studē to, ko vari pavilkt. Realitātē pietiek studēt 5 gadus, lai būtu darbs, pajumte un ēdiens. Var arī pat savu biznesu uztaisīt laukos.

Tu sajauci māszinības ar medicīnu. Starp citu, mediķiem jābūt arī ļoti kompetentiem arī bioloģijā un ķīmijā, bet tas jau neskaitās 😂😂😂
19.05.2024 21:12 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Krišjānis Kariņš @ 19.05.2024 21:06

Un kāds tavam komentāram sakars ar jebko?

Cilvēkiem taču ir jāzina studentu dzīves aizkulises. Skolā skolēns mācās un nesaskaras ar to, ka visu viņa klasi var izmest par nesekmību. RTU ir tā, ka ir studiju programmas, kur aizpildās budžeta vietas, bet nav absolventu studentu nesekmības dēļ.
Daļa jauniešu pavelkās uz šīm budžeta vietām nezināšanas un nabadzības dēļ. Jābrīdina ir uzreiz. Lai nebūtu jauniešu vecākiem finansiālu zaudējumu. Par riskiem ir jārunā bez kautrēšanās. Ir lietas par ko RTU senāts, mācībspēki un dekanāts klusē. Bet nevajag klusēt. Ir jāpasaka kā ir. Un vel pamatskolas solā, lai bērni nedzīvo ilūzijā, bet cītīgi mācās.
19.05.2024 21:15 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Diabolus @ 19.05.2024 21:12

Tu sajauci māszinības ar medicīnu. Starp citu, mediķiem jābūt arī ļoti kompetentiem arī bioloģijā un ķīmijā, bet tas jau neskaitās ???

Vai māszinības neskaitās medicīna? Ne par fakultātēm runājot, bet par to, ka gan ārsti, gan māsas, gan ārstu palīgi ir ārstniecības personas, vai tad nē? Es to nezinu, bet man tā likās un šis skanēja kaut kā iedomīgi, no sērijas - lol, māszinības nav medicīna.
19.05.2024 21:20 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
humm @ 19.05.2024 01:15
Vēlētos dzirdēt pieredzes no tām kas uzsākušas studijas pēc 30 gadu vecuma.
Kādu nozari un kādēļ izvēlējāties studēt ?
Kā veicas apvienot ar citām dzīves lietām?
Manuprāt nekad nav par vēlu studēt un vispàr ko jaunu apgūt.

Piekrītu, ka nekad nav par vēlu studēt. 30 gadi ir jauns cilvēks, visu var iemācīties. Tas, ka viens sevi uzskata par pensionāru 30 gadu vecumā, nu.. visticamāk viņš tās studijas nepavilktu arī 20 gados un šobrīd šo vecumu izmanto kā attaisnojumu.
Protams, jāsaprot, kā organizēt savu dzīvi, kā savienot ar darbu, ar bērniem, finanses utt.
19.05.2024 21:21 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Latvian pagan @ 19.05.2024 21:15

Cilvēkiem taču ir jāzina studentu dzīves aizkulises. Skolā skolēns mācās un nesaskaras ar to, ka visu viņa klasi var izmest par nesekmību. RTU ir tā, ka ir studiju programmas, kur aizpildās budžeta vietas, bet nav absolventu studentu nesekmības dēļ.
Daļa jauniešu pavelkās uz šīm budžeta vietām nezināšanas un nabadzības dēļ. Jābrīdina ir uzreiz. Lai nebūtu jauniešu vecākiem finansiālu zaudējumu. Par riskiem ir jārunā bez kautrēšanās. Ir lietas par ko RTU senāts, mācībspēki un dekanāts klusē. Bet nevajag klusēt. Ir jāpasaka kā ir. Un vel pamatskolas solā, lai bērni nedzīvo ilūzijā, bet cītīgi mācās.

Tu nopietni tagad cilvēkiem 30+ stāsti, ka augstskolā neauklējas kā skolā?
19.05.2024 21:23 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 19.05.2024 21:12

Tu sajauci māszinības ar medicīnu. Starp citu, mediķiem jābūt arī ļoti kompetentiem arī bioloģijā un ķīmijā, bet tas jau neskaitās ???

Bioloģiem arī ir ķīmija. Teju visiem dabaszinātniekiem ir vispārīgās ķīmijas kurss. Un bioķīmija nav ķīmija klasiskā ķīmijas nozīmē. Tur sintēzes (vielu iegūšanu, attīrīšanu) neveic. Ir vien kaut kādi skrīningi (analīzes) laboratorijas darbos. Pēc būtības tas ir šūnu bioloģijas padziļināts kurss. Un literatūra ir vien angļu valodā. Kursa darbos un diplomdarbos, tas studentiem rada mulsumu, jo latviski kļūst grūti izteikties. Trūkst terminoloģisko vārdu.
Es mediķus cienu, jo tur bez vecāku maciņa vajag vel sīkstumu un asu prātu. Man ir problēma, ka es to, ko iemācos, ja mani neinteresē, aizmirstu. Bet mediķim jauns kurss sākas ar atspērienu no senākiem kursiem. Un ja pamats ir vājš, tālāk nevar studēt. Reāli 10 gadus studēt pat ar vecāku maciņu ir jāmāk. Ne visi to māk.
19.05.2024 21:25 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
chihiro @ 19.05.2024 21:23

Tu nopietni tagad cilvēkiem 30+ stāsti, ka augstskolā neauklējas kā skolā?

Šaubos, ka humanitārās specializācijās ir tādi atbirumi kā RTU. RTU ir vakars uz ezera. Tur ģimnāzistiem ir grūti. Parasto vidusskolu vai arodskolu absolventiem nav jēgas tur nākt. Var divus gadus nomācīties un maksāt par kredītpunktu pielīdzināšanu, lai tie būtu iekļauti citas augstskolas diplomā. Bet kam to vajag?
19.05.2024 21:28 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Latvian pagan @ 19.05.2024 21:28

Šaubos, ka humanitārās specializācijās ir tādi atbirumi kā RTU. RTU ir vakars uz ezera. Tur ģimnāzistiem ir grūti. Parasto vidusskolu vai arodskolu absolventiem nav jēgas tur nākt. Var divus gadus nomācīties un maksāt par kredītpunktu pielīdzināšanu, lai tie būtu iekļauti citas augstskolas diplomā. Bet kam to vajag?

Ir humanitārajās jomās tāds pats atbirums.
Cilvēkiem 30+ ir jau cita augstskolas pieredze vai, ja nav, tad ir darba pieredze, bērni utt., t.i. ir dzīves rūdījums. Nav ilūziju par to, ka katram, kas iestājas, ir jāpabeidz. Protams, ir augstskolas, kur diplomu vieglāk iegūt (tā teikt - ja maksā, tad pabeigsi) un ir kur grūtāk (jo nav tikai šī maksas elementa), par to, protams, forši iepriekš zināt, bet tavs sašutums nu tāds nesaprotams.
19.05.2024 21:29 |
 
Reitings 936
Reģ: 13.12.2023
chihiro @ 19.05.2024 21:20

Vai māszinības neskaitās medicīna? Ne par fakultātēm runājot, bet par to, ka gan ārsti, gan māsas, gan ārstu palīgi ir ārstniecības personas, vai tad nē? Es to nezinu, bet man tā likās un šis skanēja kaut kā iedomīgi, no sērijas - lol, māszinības nav medicīna.

Tās ir divas dažādas studiju programmas, kopīgā nozare ir veselības aprūpe.
Bet man tagad smieklīgi. Misters Akadēmiķis sūdzas, ka studenti izkrīt, jo ir nesekmīgi. 30+ cilvēkiem, kuri reālo dzīvi ir pieredzējuši, tas nu gan ir pārsteigums 😂😂
19.05.2024 21:33 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Diabolus @ 19.05.2024 21:33

Tās ir divas dažādas studiju programmas, kopīgā nozare ir veselības aprūpe.
Bet man tagad smieklīgi. Misters Akadēmiķis sūdzas, ka studenti izkrīt, jo ir nesekmīgi. 30+ cilvēkiem, kuri reālo dzīvi ir pieredzējuši, tas nu gan ir pārsteigums ??

Nu to, ka 2 dažādas studiju programmas, es saprotu. Zobārstiem arī ir cita studiju programma.
19.05.2024 21:36 |
 
Reitings 936
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 19.05.2024 21:28

Šaubos, ka humanitārās specializācijās ir tādi atbirumi kā RTU. RTU ir vakars uz ezera. Tur ģimnāzistiem ir grūti. Parasto vidusskolu vai arodskolu absolventiem nav jēgas tur nākt. Var divus gadus nomācīties un maksāt par kredītpunktu pielīdzināšanu, lai tie būtu iekļauti citas augstskolas diplomā. Bet kam to vajag?

Pēc 2019.gada datiem eksaktajās zinātnēs ir vislielākais atbirums, bet nejau tādēļ, ka kāds speciāli iegāž vai tml, bet vienkārši šajās nozarēs katastrofāli trūkst speciālistu, un astotnieku pelnītāji saceras, ka nu tik easy peasy dabūs super profesiju budžeta vietā. Bet, oh no, uzlēca augstāk par savu pakaļu un nezināja, ka augstkolā nevienam neinteresē, vai tu absolvēsi. Par to arī ir lielā bēda. :/
19.05.2024 21:42 |
 
Reitings 120
Reģ: 20.02.2024
Latvian pagan @ 19.05.2024 21:15

Cilvēkiem taču ir jāzina studentu dzīves aizkulises. Skolā skolēns mācās un nesaskaras ar to, ka visu viņa klasi var izmest par nesekmību. RTU ir tā, ka ir studiju programmas, kur aizpildās budžeta vietas, bet nav absolventu studentu nesekmības dēļ.
Daļa jauniešu pavelkās uz šīm budžeta vietām nezināšanas un nabadzības dēļ. Jābrīdina ir uzreiz. Lai nebūtu jauniešu vecākiem finansiālu zaudējumu. Par riskiem ir jārunā bez kautrēšanās. Ir lietas par ko RTU senāts, mācībspēki un dekanāts klusē. Bet nevajag klusēt. Ir jāpasaka kā ir. Un vel pamatskolas solā, lai bērni nedzīvo ilūzijā, bet cītīgi mācās.

No taviem penteriem vairāku lapu garumā izklausās, ka atnāci izgāzt emocijas par to, ka izkriti RTU.
Daudzi atkritēji var iet un rakstīt šausmu stāstus par savām programmām. Jautājums, cik viņu stāsti būs objektīvi.
Ja students nevelk, daudz labāk ir viņu izmest no programmas, nekā ļaut kaut kā jau absolvēt, lai viņš iznieko vēl vairākus gadus no dzīves, tad nonāk darba tirgū, kur saprot, ka nevelk, un ja vispār atradīs darbu, visur būs starp sliktākajiem darbiniekiem ar ļoti vājām izredzēm uz paaugstinājumiem.
Bērni jebkurā gadījumā dzīvos ilūzijās, jo nesaskaras ar profesionālo pasauli, tikai zubrās ar deguniem grāmatās.
19.05.2024 21:52 |
 
Reitings 9097
Reģ: 27.02.2022
Latvian pagan @ 19.05.2024 18:13

Atkārtoju otrreiz, ka eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Ar eksaktajām zinātnēm es domāju matemātiķus un fiziķus, kuri studē LU Zinātņu mājā. Ķīmiķus, kuri studē LU dabas mājā. Ar inženieriem es domāju RTU četrgadīgās inženierzinātņu programmas. Tur 30-gadniekam nav ko darīt. Tās ir ļoti smagas studiju jomas.
Biologiem un ģeogrāfiem ir vieglāk, bet tur teju visi beidzēji ir tie, kas iestājās uzreiz pēc vidējās izglītības apguves.
Man šogad biologos 17. maijā ir beidzies studiju gads. Trešā kursa beigas. Pensionāru kursā nav. Un bez teicamām angļu valodas zināšanām LU nav ko darīt.
RTU ir bēdīgāk. Tur ķīmijas tehnologus beidz ap 20 cilvēkiem. Pats izturēju tur divus gadus. No 75 konkursu izturējušiem studentiem ir ap 20 absolventu. Te es, protams, saskaitīju kopā RTU dabaszinātņu ķīmiķus un RTU ķīmijas inženierus. Ķīmijas inženieros no 60 cilvēkiem ir ap 20 absolventu. Dabaszinātņu ķīmiķos RTU izlidoja viss kurss. Tā gadu no gada līdz programmu slēdza. LU ĶF absolvē 40 līdz 50 ķīmiķu. Cilvēks, kurš nav gājis cauri akadēmiskās dzīves nedienām, mani nesapratīs.
Universitāte nav skola. Un visi konkursu izturējušie skolā mācījās uz >7 ballēm. Daudz tādu, kam vidējā atzīme skolā bija virs 8 ballēm. Vismaz tur, kur es studēju.
:D:D:D:D:D man ir 31 gads un studēju inženierzinības. lohs.
20.05.2024 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 2816
Reģ: 29.01.2009
Kad studēju Banku augstskolā, kursā bija vīrietis 50+. Pēc kāda laika ejot gar RISEBA, atkal viņu redzēju ārā pīpējam. Tā kā, ja ir skaidri zināms ko vēlies, ir apņēmība un iespējas - ļoti apsveicami! :)
20.05.2024 10:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits