Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Netic, ka nezin krievu valodu

 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Tām, kas ar krievu valodu ir uz Jūs, vai saskarieties ar situācijām, ka cilvēki netic, ka nezinat krievu valodu?
26.03.2024 19:20 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Man ir vienalga, lai netic. Man nav nevienam jāpierāda. Mirkšķinu acis, smaidu un saku "nesaprotu". Tas nav grūti.
26.03.2024 19:31 |
 
Reitings 2171
Reģ: 10.04.2022
Vot es neticu, ka LV dzīvojošie krievi nemāk latviešu valodu. Man nav klientu apkalpošanā speciāli ar viņiem jārunā krieviski un to necenšos darīt.
26.03.2024 19:38 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Gadās. Vēl iesaka iemācīties, jo "kad atnāks Putins", man tas noderēšot🤦
P.S. Krievu valodu es zinu labi, bet nelietoju principiāli.
26.03.2024 20:40 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
sauliiite.paula @ 26.03.2024 19:38
Vot es neticu, ka LV dzīvojošie krievi nemāk latviešu valodu. Man nav klientu apkalpošanā speciāli ar viņiem jārunā krieviski un to necenšos darīt.

Tādu ir milzum daudz. Darbā regulāri ar to saskaros. Daudzi krievu tautības pensionāri latviešu valodu mācās praktiski no nulles, neprot saskaņot vārdu galotnes, nezina, kā locīt vārdus, citi nemaz nevar atbildēt uz jautājumu, kā viņus sauc, jo nesaprot, ko no viņiem grib. Daudzi ukraiņi, kuri tikai nesen sāka dzīvot Latvijā, spēj pateikt latviski vairāk kā cilvēks, kurš šeit dzīvo gadu desmitiem.
Valdības pieņemtais lēmums par to, ka ir jākārto valsts valodas eksāmens, pamudināja visus tagad sākt mācīties latviešu valodu. No vienas puses nosodu, ka cilvēks, kurš dzīvo Latvijā daudzus gadus, nemāk runāt valsts valodā, bet no otras puses nemaz nav bijusi motivācija arī mācīties to darīt. Galu galā visas ziņas, pārraides, filmas, sociālie tīkli ir pieejami krievu valodā, turklāt arī paši latvieši nemaz necenšas runāt latviski, ja saprot, ka otrs cilvēks latviešu valodu nemāk tik labi, jo ērtāk un ātrāk ir sarunāties krieviski.
Nevajag kautrēties no tā, ka tu nemāki krievu valodu. Ir pat labāk, ja tu ar citiem runāsi tikai latviski, jo tas viņus mudinās izmantot un mācīties latviešu valodu praktiski. Pati krievu valodu pārvaldu gandrīz tādā pašā līmenī kā latviešu valodu, bet vienalga ar citiem cenšos runāt tikai latviski.
26.03.2024 21:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits