Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezmiegs

 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
Sveikas,
Jautājums tām, kura dzīvē reiz saskārušas ar bezmiegu.
Nu jau pusgadu cīnos ar negulētām naktīm un no tā jau ir izveidojusies pamatīga trauksme. Nepalīdz nekas - visas parastās metodes jau ir izmēģinātas. Arī daļa medikamentu.
Vai kādai ir izdevies šo problēmu atrisināt ar medikamentu palīdzību? Ja jā, tad kādus un cik ilgi lietojāt?
Varbūt kāda ir mēģinājusi kognitīvi biheiviorālo terapiju?
19.03.2024 07:52 |
 
Reitings 650
Reģ: 31.03.2023
Lietoju vieglus antidepresantus dienas laika, neatceros vairs nosaukumu, jau kādu laiku ka nelietoju. Bet līdz ar to pa dienu sanāca sevi tik ļoti nesatramdīt. Uz nakti dzēru kventinax. Lēnam beidzu lietot dienas zāles un samazināju kventinax devu. Tad vispār nelietoju. Protams arsta uzraudzība.
Kādu pusgadu pēc tam viss bija labi. Nu jau mēnešus divus trauksmes ir atgriezušās, bailes gulēt utt. Šonedēļ atstāku medikamentus uz nakti, 1/4 daļu no devas, plus sevi noslogoju, lai ir nogurums. Bet nu atbildot uz jautājumu - ar medikamentiem var risinat un kontrolēt, bet vajag labu ārstu.
19.03.2024 10:39 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
Kventiax arī dzeru, bet tas nepalīdz. Neguļu tāpat. Vari ieteikt labu àrstu?
19.03.2024 10:54 |
 
Reitings 650
Reģ: 31.03.2023
meicha @ 19.03.2024 10:54
Kventiax arī dzeru, bet tas nepalīdz. Neguļu tāpat. Vari ieteikt labu àrstu?

Tas nav miega zāles, jāsāk ir ar trauksmes cēloni un tā mazināšanu. Jāiet ir pie arsta. Diemžēl savu psihoterapeiti ieteikt nevaru, viņa jaunus pacientus nepienem.
Ieteiktu šeit paskatīties, daudz labu ārstu.
https://www.arstipsihoterapeiti.lv/lv/psihoterapeits.html
19.03.2024 11:49 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
Dzer kādas miega zāles? Cik stundas guli pa nakti?
19.03.2024 13:12 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Somnol, bet nav paredzēts ilgstošai lietošanai.
KBT būtu noderīgi.
19.03.2024 13:32 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
Es dzeru tikai kvetiapīnu, bet man godīgi sakot, negribas uzsēsties uz medikamentiem, tàpēc eju psihoterapijā un apsveru KBT. Man šķiet, ka medikamenti tikai apslāpē simptomu, bet nerisina problēmu. Tāpēc gribēju zināt, vai kādai ir izdevies tikai padzerot AD vai ko citu, izārstēt bezmiegu.
19.03.2024 14:19 |
 
Reitings 1297
Reģ: 07.09.2023
Pirms doties pie psihoterapeita, sākumā būtu labi pārbaudīt, vai pie vainas nav kāda fiziska kaite vai mikroelementu trūkums, jo iemeslu bezmiegam var būt ļoti daudz. Sākumā nodot pilnu asinsainu, pārbaudīties pie ginekologa - endokrinologa, neirologa, utt. Pēc tam jau var sākt skatieties, kas notiek mentālā sfērā.
Pati arī periodiski mokos ar bezmiegu, tāpēc mājās vienmēr ir Stilnox paciņa (recepšu medikaments). Bet cenšos neaizrauties, daudz lasīts, ka no viņām rodas atkarība. Tādi populāri sedatīvie līdzekļi kā noofens vai adaptols man diemžēl nepalīdz
19.03.2024 14:35 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
Viss ir pārbaudīts no galvas līdz kājām. Fizisku iemeslu nav. Pati apzinos, ka man ir bail no gulētiešanas un tieši šis bailes arī neļauj aizmigt. Izmēģināts ir tiešām daudz kas. Liekas, ka AD būs pēdējais salmiņš, pie kā pieturēties. Ja vien tas vispār risina problēmu. Kaut kur tepat forumā lasīju, ka dažām meitenēm ir izdevies, padzerot 3 mēnešus AD, novērst bezmiega problēmu. Uz tādu brīnumu neceru, bet labprāt paklausītos šos brīnumstāstus.
19.03.2024 15:13 |
 
10 gadi
Reitings 2016
Reģ: 29.01.2009
Vai B vitamīnu lieto? Tā kā neesmu smago zāļu piekritēja(pat ne melatonīna, kas ir vieglais, bet kas raisa atkarību), man palīdzēja B grupas vitamīni, lielākā devā. Bezmiegs bija pat tāds, ka bieži neaizmigu ne minūti un devos uz darbu. Protams, svarīgi saprast, kas izraisa nemieru - trauksme, stress, daudz domu(par ko?). Jāmāk palaist to visu vaļā un atslābt. Pieņemt sliktākos scenārijus un uzlikt ''pohuju'' :D Jānostāda savs miera stāvoklis pāri visam. Nu tas, tā subjektīva pieredze, jo iemeslu var būt simtiem.
19.03.2024 15:36 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
Lietoju tikai magniju. Cik ilgi tev bija bezmiegs?
19.03.2024 16:55 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Jālieto īstas miegas zāles, nevis Quetiapīns. Stilnox vai Hipnogen, jau no pustabletes iemigsi.
19.03.2024 17:20 |
 
Reitings 1787
Reģ: 11.10.2022
man jau sadi ir gadu.Kops darba likvideja nakts mainas un pargaju uz dienas mainu.
Ka jaiet uz darbu vai kur svarigi jacelas,es nspesju gulet visu nakti.pat ja izdodas aizmigt,mostos stresa ik pa pusstundai.
Gimenes arsts izrakstija nervu zales,neko man vinas nelidz,acimredzot ta trauksme ir parak liela.
Man jau tas viss ir tik talu,ka nak virsu tadas lekmes,ka infarkts.
Sodien izsaucu atros,bet neko neatrada.Atrie pateica,ka kautkas jadara ar to bezmiegu,savadak tiesam nonaksot lidz infarktam.Ka jaejot pie psihiatra un stipras zales
.Bet man ir jauniba bediga pieredze,kur no nervu zalem bija smagas blaknes,kad biju ka darzenis un taisiju pasnavibu
Aprili man saksies valsts apmaksatais psihologs,ceru,ka ieteiks kadu padomu.
Nu vienigais,kas so problemu atrisinatu,butu nestradat,bet diemzel miljonu vel neesmu vinnejusi😀
19.03.2024 17:44 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
Īstas miega zāles drīkst lietot max mēnesi un tas tikai novērš simptomu, bet nerisina problēmu.
Man žēl to dzirdet @pepija. Varbūt tavā gadījumā, ja trauksme ir tik liela, noderētu kāds psihiatra izrakstīts medikaments.
19.03.2024 19:44 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.02.2024
Man nekad naktīs nenāk miegs un tāpat spēju agri piecelties. Saprotu tevi, jo ir arī bijis tā, ka gribās aizmigt, bet miegs vienkārši nenāk. Taču man liekas, ja mazāk koncentrēsies uz to aizmigšanu un ja mazāk uztrauksies par to, tad tieši arī izdosies aizmigt :D
19.03.2024 21:24 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.08.2016
@MR tev ir pilnîga taisnība. Kad esmu aizņemta pa dienu un vakaros neatliek laika domāt par miegu, es guļu labāk. Bet kad brīvāks laiks ir grūti sevi izraut no tām domām. Strādāju ar psihologu un saprotu, ka tas nav viegls ceļš, jo vieglāk būtu iedzert brīnumtabletīti un lieta atrisināta. Bet es tiešām negribu uzsēsties uz zālēm. Tagad, kad ņemu pamazām nost kvetiapīnu, jo tas tāpat neko nelīdz, jau ir pietiekami grūti.
19.03.2024 21:43 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.02.2024
meicha @ 19.03.2024 21:43
@MR tev ir pilnîga taisnība. Kad esmu aizņemta pa dienu un vakaros neatliek laika domāt par miegu, es guļu labāk. Bet kad brīvāks laiks ir grūti sevi izraut no tām domām. Strādāju ar psihologu un saprotu, ka tas nav viegls ceļš, jo vieglāk būtu iedzert brīnumtabletīti un lieta atrisināta. Bet es tiešām negribu uzsēsties uz zālēm. Tagad, kad ņemu pamazām nost kvetiapīnu, jo tas tāpat neko nelīdz, jau ir pietiekami grūti.
Nav jau brīnums, es tieši tagad mācos par psihologu 😂
19.03.2024 22:18 |
 
Reitings 609
Reģ: 11.08.2022
Varu ieteikt ārstu - psihiatrs Jevgeņijs Iznovs, specializējas tieši uz trauksmi, bezmiegu. Ar zālēm uzreiz virsū neskrien, tikai, ja tiešām ir nepieciešamība. Vizītes gan padārgas. Bet noteikti tā vērtas.
19.03.2024 22:54 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
meicha @ 19.03.2024 21:43
@MR tev ir pilnîga taisnība. Kad esmu aizņemta pa dienu un vakaros neatliek laika domāt par miegu, es guļu labāk. Bet kad brīvāks laiks ir grūti sevi izraut no tām domām. Strādāju ar psihologu un saprotu, ka tas nav viegls ceļš, jo vieglāk būtu iedzert brīnumtabletīti un lieta atrisināta. Bet es tiešām negribu uzsēsties uz zālēm. Tagad, kad ņemu pamazām nost kvetiapīnu, jo tas tāpat neko nelīdz, jau ir pietiekami grūti.

Tu pašā sākumā teici, ka nekas no ierastajām metodēm nelīdz. Nevar saprast, ko tieši esi izmēģinājusi, bet palasi par miega higiēnu.
AD uc medikamenti, kas nav miegam, īsti neietekmēs miegu, var padarīt miegaināku noskaņojumu varbūt, ja dzer vakarā, var pa dienu noņemt trauksmi, bet kopumā daudziem cilvēkiem dzerot AD tāpat ir miega problēmas un papildus dzer miega zāles vai ne miega zāles, bet kas pie mums tiek izrakstītas miegam (kā kvetiapīns).
Vislabāk tiešām sekot visiem ieteikumiem par miegu (kur arī iesaka piepildītu dienu, lai ir fizisks nogurums naktī) un pie psihologa, psihoterapeita, ja ir problēmas, ko risināt (kāpēc bail aizmigt..)
19.03.2024 23:25 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
gii_star @ 19.03.2024 15:36
Vai B vitamīnu lieto? Tā kā neesmu smago zāļu piekritēja(pat ne melatonīna, kas ir vieglais, bet kas raisa atkarību), man palīdzēja B grupas vitamīni, lielākā devā. Bezmiegs bija pat tāds, ka bieži neaizmigu ne minūti un devos uz darbu. Protams, svarīgi saprast, kas izraisa nemieru - trauksme, stress, daudz domu(par ko?). Jāmāk palaist to visu vaļā un atslābt. Pieņemt sliktākos scenārijus un uzlikt ''pohuju'' :D Jānostāda savs miera stāvoklis pāri visam. Nu tas, tā subjektīva pieredze, jo iemeslu var būt simtiem.

1.reizi dzirdu, ka melatonīns izraisa atkarību, man likās, ka tas ir vienā līmenī ar visiem citiem uztura bagātinātajiem un vitamīniem.
Un melatonīns daudziem labi strādā, bet droši vien autorei pēc kvetiapīna uzreiz tā nešķitīs.
Vispār esmu novērojusi, ka dažas dienas pēc zāļu miegam nomešanas (piemēram, Somnol) ir daudz grūtāk aizmigt, vispār nesanāk principā, un tad kādā trešajā ceturtajā dienā tas sakārtojās.
19.03.2024 23:27 |
 
10 gadi
Reitings 3475
Reģ: 05.08.2013
Man ir sava teorija, kuru cenšos pielietot praksē.
Manuprāt, atslēga ir rutīna un disciplīna.
Negaidīt, ka pēc vienas garas pastaigas, pēc vienām veselīgām vakariņām, karstas vannas un vienas zāļu tējas krūzes iemigsim kā bēbīši. Ilgtermiņā ejam ar savu individuālo rituāliņu gulēt. Aizvācam viedierīces pirms miega. Atpūtinam smadzenes.
Es ļoti labi zinu, kas ir bezmiegs, trauksmes, depresijas, panikas lēkmes. Ja ir pavisam traki - okei, maģiskās ripiņas, dakteri un ir pat pieejami miega ārsti. Bet būtībā jau mēs paši zinām, kas mums kaiš.
20.03.2024 21:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits