RSU vai LU ?

 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2023
Sveikas , vēlos studēt māszinības un plānoju iesniegt dokumentus divās augstskolās. Protams , ka nav garantijas , ka tikšu abās , bet ja nu tomēr - kādas atsauksmes par LU un RSU ? Citi saka , ka RSU labāk , citiem tieši otrādi . Varbūt kāda mācās/ir mācījusies ? Interesē gan pasniedzēju attieksme , gan praktiskās nodarbības un mācību sistēma kopumā .
29.02.2024 18:54 |
 
Reitings 11284
Reģ: 13.08.2023
Latvian pagan @ 23.05.2024 14:21

Kas ir tā lielākā daļa? Pa vasarām es esmu strādājis algotu darbu kā kasieris lielveikalā. Specialitātē darba devēji studentus neņem.
Ja tu studiju laikā strādā, tad tu izkrīti. Tu runā par nestrādāšanu ar tādu skaudību. Ir studiju jomas, kur visu laiku ir jāvelta studijām. Specializācijas ir dažādas. Līdz ar to profesijas un darba pielaides ir dažādas.
Nevajag izdomāt pasakas, lai sevi mierinātu. Lielākā daļa studentu strādā un veiksmīgi pabeidz studijas, vajag tikai gribēšanu.
23.05.2024 23:30 |
 
Reitings 11284
Reģ: 13.08.2023
Es noteikti ieteiktu RSU
23.05.2024 23:36 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
novērotāja @ 23.05.2024 23:30
Nevajag izdomāt pasakas, lai sevi mierinātu. Lielākā daļa studentu strādā un veiksmīgi pabeidz studijas, vajag tikai gribēšanu.

Tad kāpēc RTU MLĶF ķīmijas tehnologos jeb ķīmijas inženieros bakalauros ir ap 20 absolventu? Ja, rupji runājot, studijas uzsāk 80 cilvēku. Es pa vasarām strādāju. Bet kas no manis iznāca? Ķīmiķis neiznāca.
Tavai zināšanai biologiem un ģeogrāfiem ir lauka kursi vasarās. Respektīvi, mācīšanās notiek ārpus universitātes telpām pa vasaru. Ir obligātie A daļas kursi un B daļas kursi. Un tos docē vasarā pēc Līgo svētkiem, pēc sesijas. Darba devēji uz diviem mēnešiem negrib redzēt cilvēku specialitātē. Protams, humanitārajiem studentiem, kas veido ap 60% visu studentu, dzīve ir vieglāka, jo nav eksakto priekšmetu, kas daudziem ir klupšanas akmens. Proti, unikāla iespēja izvairīties, no tā visa, kas skolā gāja slikti. CE matemātikā lieku reizi apliecina, ka vairums bērnu ir ar humanitāru ievirzi. Tāda epiģenētika.
Es arī ticēju, ka studenti strādā līdz nonācu RTU MLĶF. Beigās sanāk, ka studenti cīnās par sekmību. Toties ir labā vēsts. RTU neviens inženieris par studijām naudu nav maksājis. Bezmaksas studijas visiem, kuri iztur. Biezo bērni ir sīkstāki nekā trūcīgie. Un tiem skolā bija labāki panākumi, tāpēc trūcīgam bērnam stipendiju nedos. Priecājies, ka vispār tiki.
Maksas studentu starp inženierzinātņu studentiem nav. 1. kursā dažus paņem par maksu, kas pēc sesijas ir jau prom. Protams, ir prakse. Bet par to nemaksā naudu, ne visiem RTU Attīstības fonds pēc 3. kursa dod stipendiju (stipendija ir transporta un ēdiena pabalsta līmenī). Var arī atteikt.
Sacerēties, ka nu tik būs studijas, ka nu tik būs darbs, ir aplami. Augstākā izglītība nav vakarskola. Pilna laika klātiene. Laboratorijas darbi. Un mācību grāmatas angļu valodā. Vismaz man.
LU izmācīties ir vieglāk.
24.05.2024 09:23 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
novērotāja @ 23.05.2024 23:36
Es noteikti ieteiktu RSU

Es ņemtu to, kur vieglāk pabeigt. Kāpēc? Kaut kā sāpīgi ir uzrauties uz studiju programmas, kur no 80 cilvēkiem absolvē vien 20.
Beigās neklātienes Turības beidzējs ir konkurētspējīgāks par tevi, jo tam ir diploms. Bet viņiem nav grūto priekšmetu. Piemēram, augstākās matemātikas 13KP apjomā. Un citu kursu, kur lieto formulas ar augstākās matemātikas elementiem. A, matemātika teju visiem jauniešiem ir klupšanas akmens. Vidējais valstī rezultāts ir zems. Robs zināšanās jau pamatskolas kursā.
24.05.2024 09:28 |
 
Reitings 1010
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 24.05.2024 09:23

Tad kāpēc RTU MLĶF ķīmijas tehnologos jeb ķīmijas inženieros bakalauros ir ap 20 absolventu? Ja, rupji runājot, studijas uzsāk 80 cilvēku. Es pa vasarām strādāju. Bet kas no manis iznāca? Ķīmiķis neiznāca.
Tavai zināšanai biologiem un ģeogrāfiem ir lauka kursi vasarās. Respektīvi, mācīšanās notiek ārpus universitātes telpām pa vasaru. Ir obligātie A daļas kursi un B daļas kursi. Un tos docē vasarā pēc Līgo svētkiem, pēc sesijas. Darba devēji uz diviem mēnešiem negrib redzēt cilvēku specialitātē. Protams, humanitārajiem studentiem, kas veido ap 60% visu studentu, dzīve ir vieglāka, jo nav eksakto priekšmetu, kas daudziem ir klupšanas akmens. Proti, unikāla iespēja izvairīties, no tā visa, kas skolā gāja slikti. CE matemātikā lieku reizi apliecina, ka vairums bērnu ir ar humanitāru ievirzi. Tāda epiģenētika.
Es arī ticēju, ka studenti strādā līdz nonācu RTU MLĶF. Beigās sanāk, ka studenti cīnās par sekmību. Toties ir labā vēsts. RTU neviens inženieris par studijām naudu nav maksājis. Bezmaksas studijas visiem, kuri iztur. Biezo bērni ir sīkstāki nekā trūcīgie. Un tiem skolā bija labāki panākumi, tāpēc trūcīgam bērnam stipendiju nedos. Priecājies, ka vispār tiki.
Maksas studentu starp inženierzinātņu studentiem nav. 1. kursā dažus paņem par maksu, kas pēc sesijas ir jau prom. Protams, ir prakse. Bet par to nemaksā naudu, ne visiem RTU Attīstības fonds pēc 3. kursa dod stipendiju (stipendija ir transporta un ēdiena pabalsta līmenī). Var arī atteikt.
Sacerēties, ka nu tik būs studijas, ka nu tik būs darbs, ir aplami. Augstākā izglītība nav vakarskola. Pilna laika klātiene. Laboratorijas darbi. Un mācību grāmatas angļu valodā. Vismaz man.
LU izmācīties ir vieglāk.

Tev nav ienācis prātā, ka tu un viss tavs kurss vienkārši nebija tik spējīgi, kā sākotnēji šķita? 😂 Un par ko ir lielā sāpe, joprojām nevaru saprast, tak visiem ir budžeta vietas…?
Un no tevis nesanāks ne ķīmiķis, ne biologs, ne inženieris, ne elektriķis, ne valodnieks vai sekretārs, ja turpināsi gausties.
P.S. Tev ir daudz brīvā laika, varbūt izmanto to lietderīgi un palasi kādu grāmatu. Dostojevski, piemēram. 🫣
24.05.2024 09:35 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 24.05.2024 09:35

Tev nav ienācis prātā, ka tu un viss tavs kurss vienkārši nebija tik spējīgi, kā sākotnēji šķita? ? Un par ko ir lielā sāpe, joprojām nevaru saprast, tak visiem ir budžeta vietas…?
Un no tevis nesanāks ne ķīmiķis, ne biologs, ne inženieris, ne elektriķis, ne valodnieks vai sekretārs, ja turpināsi gausties.
P.S. Tev ir daudz brīvā laika, varbūt izmanto to lietderīgi un palasi kādu grāmatu. Dostojevski, piemēram. ?

Dostojevskis ir rašists. Un uz viņa daiļrades uzauga šodienas rašisti, kuri slepkavo cilvēkus Ukrainā. Lielkrievu šovinistiem un krievu pasaules imperiālistiem es saku: ''Atā!''.
Palasi, lūdzu, Paula Pumpēna 2020. gadā iznākušo grāmatu ''Single-stranded RNA phages : from molecular biology to nanotechnology''. LU bibliotēkās viņa ir. Pietam Pauls Pumpēns strādā Latvijā un ir BMC laboratorijas vadītājs un LU profesors. Uz BMC var aizbraukt ar 13. autobusu. 40 minūtes no Rīgas centra. Varbūt no tevis sanāks labāks mikrobiologs nekā no manis. Jo man tikai bakalaurs. Maģistram nav naudas.
24.05.2024 10:26 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 24.05.2024 09:35

Tev nav ienācis prātā, ka tu un viss tavs kurss vienkārši nebija tik spējīgi, kā sākotnēji šķita? ? Un par ko ir lielā sāpe, joprojām nevaru saprast, tak visiem ir budžeta vietas…?
Un no tevis nesanāks ne ķīmiķis, ne biologs, ne inženieris, ne elektriķis, ne valodnieks vai sekretārs, ja turpināsi gausties.
P.S. Tev ir daudz brīvā laika, varbūt izmanto to lietderīgi un palasi kādu grāmatu. Dostojevski, piemēram. ?

Cēsīs ir RTU filiāle. Ko Cēsīs RTU nedocē ķīmiju? Ir divas ģimnāzijas ar ģimnāzistiem. Tie pēcāk var studēt. Būs bakalaura inženierzinātņu diplomi cēsniekiem. Man sanāca materiālie zaudējumi, jo dzīvoju kojās Laimdotas ielā 2A. Filiālē ir pietiekami daudz telpas, lai docētu. Vel ir Kosmosa izziņas centrs ar plašām telpām, ko pārtaisīt par laboratorijām.
24.05.2024 10:31 |
 
Reitings 1010
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 24.05.2024 10:31

Cēsīs ir RTU filiāle. Ko Cēsīs RTU nedocē ķīmiju? Ir divas ģimnāzijas ar ģimnāzistiem. Tie pēcāk var studēt. Būs bakalaura inženierzinātņu diplomi cēsniekiem. Man sanāca materiālie zaudējumi, jo dzīvoju kojās Laimdotas ielā 2A. Filiālē ir pietiekami daudz telpas, lai docētu. Vel ir Kosmosa izziņas centrs ar plašām telpām, ko pārtaisīt par laboratorijām.

+ es vēl gaidu tavu komentāru par to depresijas pētījumu 😂😂
24.05.2024 10:52 |
 
Reitings 124
Reģ: 21.06.2017
Latvian pagan @ 23.05.2024 20:49

Lūdzu, diploma bildi! Pasakām par strādājošiem studentiem es neticu. Tālāk par lielveikalu studiju laikā neesmu ticis. Puspabeigtus ķīmiķus nekur negrib darbā redzēt kā ķīmiķus. Pēc 3 gadiem biologos ar ievirzi mikrobioloģijā esmu aizmirsis ķīmiju. DU docē ķīmiķus, un viņiem ir daudzi kursi kā biologiem. Bet es šaubos, ka brīdī, kad sakrāšu naudu, būšu spējīgs pabeigt 3 kursā ķīmiķus. Man pat maģistratūra nespīd biologos, jo nav naudas izdzīvošanai.

Vai budžeta vietu maģistratūrās nav?
25.05.2024 10:09 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Menora @ 25.05.2024 10:09

Vai budžeta vietu maģistratūrās nav?

Budžeta vieta ir daļa tēriņu. Vel ir dzīvošana. Uz vietas izglītību neiegūt. Un tā nav attālinātā izglītība. Pilna laika klātiene bez citiem variantiem. Manas finanšu problēmas ir atņēmušas man iespēju studēt maģistratūrā.
Studēšana nozīmē, ka vienlaikus nevar strādāt. Ja nav naudas, tad studēšana nesanāks.
25.05.2024 13:16 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Menora @ 25.05.2024 10:09

Vai budžeta vietu maģistratūrās nav?

Cilvēks nesaprot, ko nozīmē, ja nav naudas. Un es no studēšanas esmu morāli noguris, izsīcis. Paldies RTU, ka es dažus gadus tur zaudēju un kojās Laimdotas ielā 2A izmetu naudu. Neveiksmīga sākotnējā izvēle, skrienot pēc budžeta vietas.
25.05.2024 13:18 |
 
Reitings 2485
Reģ: 22.02.2023
Latvian pagan @ 25.05.2024 13:16

Budžeta vieta ir daļa tēriņu. Vel ir dzīvošana. Uz vietas izglītību neiegūt. Un tā nav attālinātā izglītība. Pilna laika klātiene bez citiem variantiem. Manas finanšu problēmas ir atņēmušas man iespēju studēt maģistratūrā.
Studēšana nozīmē, ka vienlaikus nevar strādāt. Ja nav naudas, tad studēšana nesanāks.
Biju nodaļas vadītāja un vienlaicīgi pabeidzu maģistrus LU. Jā, pirmais gads bija traks, bet pēc tam mierīgi raksta darbu. Darba devēji parasti ir atsaucīgi un laiž uz lekcijām, izglītība ir vērtība normālu vadītāju acīs.
Bet Tev nekas nesanāk.
25.05.2024 14:46 |
 
Patīk
Reitings 42034
Reģ: 12.10.2022
Latvian pagan @ 25.05.2024 13:16

Budžeta vieta ir daļa tēriņu. Vel ir dzīvošana. Uz vietas izglītību neiegūt. Un tā nav attālinātā izglītība. Pilna laika klātiene bez citiem variantiem. Manas finanšu problēmas ir atņēmušas man iespēju studēt maģistratūrā.
Studēšana nozīmē, ka vienlaikus nevar strādāt. Ja nav naudas, tad studēšana nesanāks.
Var gan studēt pilna laika maģistra studijas, apvienot ar pilna laika darbu un vēl atvēlēt laiku hobijiem.
Latvian pagan @ 23.05.2024 14:21

Kas ir tā lielākā daļa? Pa vasarām es esmu strādājis algotu darbu kā kasieris lielveikalā. Specialitātē darba devēji studentus neņem.
Ja tu studiju laikā strādā, tad tu izkrīti. Tu runā par nestrādāšanu ar tādu skaudību. Ir studiju jomas, kur visu laiku ir jāvelta studijām. Specializācijas ir dažādas. Līdz ar to profesijas un darba pielaides ir dažādas.
Tava negatīvā pieredze nenozīmē, ka citiem nesanāks. Ja dzīvo ar šādiem uzskatiem, tad nekur tālu neesi ticis un netiksi.
25.05.2024 15:50 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
LuckyStrike @ 25.05.2024 14:46
Biju nodaļas vadītāja un vienlaicīgi pabeidzu maģistrus LU. Jā, pirmais gads bija traks, bet pēc tam mierīgi raksta darbu. Darba devēji parasti ir atsaucīgi un laiž uz lekcijām, izglītība ir vērtība normālu vadītāju acīs.
Bet Tev nekas nesanāk.

Kāda bija studiju programma? Man ir pieejams "Primo" kopkatalogs. Es redzēju citu studentu bakalaura darbus un maģistra darbus, tos nevar nostrādāt vienā dienā. Tas ir praktisks pētijums. Pietam ir jāmāk izmantot biometrijas datu analīzes metodes R Studio vai SPSS. Biologiem šie darbi noris ilgi. Kā minimums katram eksperimentam vai novērojumam ir divi atkārtojumi.
Tā nav plika rakstīšana. Tas ir pētījums. Visas zinātniskās publikācijas, no kā ņem pētijumi metodes, ir angļu valodā. Tas ir liels darbs, to visu sataisīt latviešu valodā ar atbilstošu terminoloģiju. Varbūt humanitārajiem studentiem pietiek ar aptauju vai interviju. Bet man kā mikrobiologam, tas ir darbs laboratorijā. Es diplomdarbu nostrādāju. Ja man kar makaronus ausīs, es to intuitīvi jūtu.
25.05.2024 16:43 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
CallMeAnnika @ 25.05.2024 15:50
Var gan studēt pilna laika maģistra studijas, apvienot ar pilna laika darbu un vēl atvēlēt laiku hobijiem.
Tava negatīvā pieredze nenozīmē, ka citiem nesanāks. Ja dzīvo ar šādiem uzskatiem, tad nekur tālu neesi ticis un netiksi.

Par ko tu studēji maģistros? Lūdzu, mini konkrētu studiju programmu. Vai strādāji BMC ģenētikas jomā vai vīrusoloģijas ar bakteriofāgiem? Ja BMC ir atbilstošs Eiropas līmeņa projekts, kuram piešķir naudu, tad var nostrādāt visai ekskluzīvu kursa darbu, bakalaura darbu vai maģistra darbu. Par šo darbošanos it neko nemaksā. Vienkārši tev kā studentam noformē ieejas caurlaidi (e-kartiņu) un iedod darba vadītāju zem kā strādāt. Tu tur gūsti pieredzi. Maģistra darbs ir 20KP.
Humanitārajiem viss ir vieglāk. Bet mikrobiologs a priori nav neklātienes students. Ķīmiķiem vispār vakars uz ezera, jo to diplomdarbi atgādina fizmatu veikumu daļā gadījumu. Es tos skatījos.
25.05.2024 16:53 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
novērotāja @ 23.05.2024 23:30
Nevajag izdomāt pasakas, lai sevi mierinātu. Lielākā daļa studentu strādā un veiksmīgi pabeidz studijas, vajag tikai gribēšanu.

Humanitārie studenti. A, matemātiku nevelk. Viņiem tās nav. Ironija. Ja tu ej inženieros, tev uz galvas uzgāžas visi tie grūtie priekšmeti, kas daudziem skolās/ģināzijās neiet. Ja ej uz humanitārajiem, tev nav pat matemātikas. Daļa studentu tā izvairās no savām vājajām vietām. Bet būt humanitāram maksā naudu.
25.05.2024 16:59 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 23.05.2024 20:59

Tu atkal raksti par lietām, kuras neizproti.
Rekur pat tik mazā pētījumā 77% medicīnas studentu paralēli strādā, un vairums respondentu ir 18-25 vecuma grupā:
https://www.doctus.lv/raksts/medicina-un-farmacija/kliniska-prakse/depresija-stradajoso-medicinas-studentu-vidu.-petijums-latvija-6040/
Ir cilvēki, kuri atdod sevi visu, lai strādātu darbu, kam viņi ir dzimuši. Un tad ir tādi, kuri čīkst par to, cik pasaule negodīga ?

Cik no strādājošiem absolvē? Kādas darba slodzes un kur strādā? Ir taču mediķi otrajā, trešajā paaudzē, kas skolas gados neizbaudīja trūcīgo ģimeņu bērnu problēmas. Arī vecāki savu bērnu var pie ģimenes draugiem iekārtot.
25.05.2024 17:01 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
CallMeAnnika @ 25.05.2024 15:50
Var gan studēt pilna laika maģistra studijas, apvienot ar pilna laika darbu un vēl atvēlēt laiku hobijiem.
Tava negatīvā pieredze nenozīmē, ka citiem nesanāks. Ja dzīvo ar šādiem uzskatiem, tad nekur tālu neesi ticis un netiksi.

Es brīdinu tos, kas nāk no nabago šķiras. Citādi pasaku stāstnieki muld par darbu, stipendijām. Bet paši ir maksas humanitāriji, kam stipendija a priori nepienākas. Specializācijas ir dažādas. Ir savi zemūdens akmeņi.
25.05.2024 17:04 |
 
Reitings 1010
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 25.05.2024 17:01

Cik no strādājošiem absolvē? Kādas darba slodzes un kur strādā? Ir taču mediķi otrajā, trešajā paaudzē, kas skolas gados neizbaudīja trūcīgo ģimeņu bērnu problēmas. Arī vecāki savu bērnu var pie ģimenes draugiem iekārtot.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/medicinas-studijas-pirmaja-menesi-ipasi-krass-kontrasts-pec-skolas-rezultata-atbirums.a477806/
Oficiālu statistiku neatradu, bet ar šo pagaidām pietiks. Tātad LU MF 6 kursi laikā studijas pamet 10-15 %, RSU attiecīgi ap 12 % (studentu pārstāvis gan saka - ap 30). Bet 77 % procenti paralēli strādā, un tajā pētījumā tie 77 bija tikai medicīnas jomā strādājošie, slodzes arī tur bija minētas, tātad spried pats… 😂
Es domāju, ka mediķi vienkārši ir sīksti un nepadodas. Cik forši, ka ir arī tādi cilvēki 👍
25.05.2024 20:07 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 25.05.2024 20:07

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/medicinas-studijas-pirmaja-menesi-ipasi-krass-kontrasts-pec-skolas-rezultata-atbirums.a477806/
Oficiālu statistiku neatradu, bet ar šo pagaidām pietiks. Tātad LU MF 6 kursi laikā studijas pamet 10-15 %, RSU attiecīgi ap 12 % (studentu pārstāvis gan saka - ap 30). Bet 77 % procenti paralēli strādā, un tajā pētījumā tie 77 bija tikai medicīnas jomā strādājošie, slodzes arī tur bija minētas, tātad spried pats… ?
Es domāju, ka mediķi vienkārši ir sīksti un nepadodas. Cik forši, ka ir arī tādi cilvēki ?

Par LU MF visticamāk ir faktu kļūda. https://www.lu.lv/studijas/studiju-programmas/bakalaura-limena-studijas/maszinibas-latviesu/?_gl=1*1np02au*global_ga*MjkxMjM4NTcwLjE2OTQyNjY4NzA.*global_ga_4NPS3E6WF9*MTcxNjY1ODIxOC4zMS4xLjE3MTY2NTgzOTQuNDUuMC4w
3 gadu studiju programma ir koledžas programma, kur ir kvalifikācijas darbs un prakse, nevis kursa darbs un diplomdarbs. Un tās ir medmāsas, tie nav ārsti. Medmāsu bakalaurs ilgst 4 gadus. Un Zinātņu mājā ir liels studiju vietu skaits.
Tik pat labi var teikt, ka mikrobiologs ir mediķis, jo ir apguvis bioķīmiju 8KP apjomā un var strādāt par laborantu analīžu veikšanas laboratorijā darboties ar gatavajiem testu komplektiem (eng: biochemical assay kits) pēc apmācības un veikt dažādu paraugu uzsējumus analītiskajās barotnēs. Bet biologs nav mediķis, lai gan ir daļa to kursu, kas ir mediķiem.
Koledžā šā vai tā būs darbs. Jo prakse ir A daļas kredītpunkti. Un tur darbu Maximā pa vasaru gan jau neieskaita.
25.05.2024 20:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits