Turība

 
Reitings 988
Reģ: 06.01.2020
Sveiki!
Varbūt ir kāds/kāda, kas pēdējos gados ir mācījies tiesību zinātni Cēsīs? Kāds tur ir līmenis un vai apmierināja mācību kvalitāte? Es vairāk par neklātieni. Vai nav grūti neklātienē apgūt šo jomu? Un ko iesaki,ko nē :) ?
Taču,ja neesi mācījies Cēsīs- bet citur- bet interesē tieši Turība, tad pastāsti + un-? Paldies liels. 🤍
05.02.2024 15:01 |
 
Reitings 1227
Reģ: 13.11.2023
Globuss @ 07.02.2024 02:45

Ir ieguvuši jurista kvalifikāciju gan LU, gan RSU, gan Turības studenti. Arī kādas reģionālās augstskolas studenti. Protams, būtu interesanti uzzināt, kurā augstskolā viņi pabeidza bakalaura programmu.

Piemēram, 2023.g. ieguvuši kvalifikāciju tikai no LU un RSU. Es arī neatceros, ka citos gados būtu citādāki rezultāti (bija vēl gadi, kad tikai LU studenti, bet domāju, ka neatceros, ka no citām augstskolām bija), bet uz 100% negalvošu. Zinu to, ka Turība 1.kvalifikācijas eksāmenu vispār boikotēja.
Es gan nesaku, ka tas kvalifikācijas eksāmens ir baigais rādītājs, jo man ir iespaids, ka to var bez problēmām nolikt tikai tad, ja uzreiz pēc bakalaura ej uz maģistriem un to visu dari LU. :D
07.02.2024 12:24 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
LU ir objektīvi labākā izvēle, ja ir mērķis nopietni iet jurisprudences ceļu. Kvalifikācijas eksāmena rezultāti to apliecina. Šis diploms kotējas visaugstāk.Tas, protams, nenozīmē, ka jebkurš cits diploms tev padarīs nekonkurētspējīgu. Viss atkarīgs no paša apņēmības un darba ētikas. Arī Turibas un Rsu absolventi ir dažādos labos amatos.
Ja vienīgā opcija ir attālinātās studijas, par Turību esmu dzirdējusi labas atsauksmes - mācies savā tempā, savā nodabā. Skaties video, pildi testus. Tomēr, godīgi sakot, es apšaubu šādu metodi. Nevar salīdzināt kursikus ar testiem, un LU klātienes seminārus, tiesu izspēles, ikdienas kāzusus, studentu mācību komunikāciju, bibliotekas pieejamību utt.
Un tomēr - ar Turības izglītību var droši strādāt par uzņēmuma korporativo juristu, juristu birojā vai valsts iestādē. Ja ir mērķis iet uz advokatūru vai tiesneša amatu, var sanākt, ka pēc 5 mācību gadiem sagaida nepatīkams pārsteigums pie kvalifikācijas eksāmena...
07.02.2024 14:43 |
 
Reitings 988
Reģ: 06.01.2020
SALOMEJA @ 07.02.2024 14:43
LU ir objektīvi labākā izvēle, ja ir mērķis nopietni iet jurisprudences ceļu. Kvalifikācijas eksāmena rezultāti to apliecina. Šis diploms kotējas visaugstāk.Tas, protams, nenozīmē, ka jebkurš cits diploms tev padarīs nekonkurētspējīgu. Viss atkarīgs no paša apņēmības un darba ētikas. Arī Turibas un Rsu absolventi ir dažādos labos amatos.
Ja vienīgā opcija ir attālinātās studijas, par Turību esmu dzirdējusi labas atsauksmes - mācies savā tempā, savā nodabā. Skaties video, pildi testus. Tomēr, godīgi sakot, es apšaubu šādu metodi. Nevar salīdzināt kursikus ar testiem, un LU klātienes seminārus, tiesu izspēles, ikdienas kāzusus, studentu mācību komunikāciju, bibliotekas pieejamību utt.
Un tomēr - ar Turības izglītību var droši strādāt par uzņēmuma korporativo juristu, juristu birojā vai valsts iestādē. Ja ir mērķis iet uz advokatūru vai tiesneša amatu, var sanākt, ka pēc 5 mācību gadiem sagaida nepatīkams pārsteigums pie kvalifikācijas eksāmena...

Paldies par izsmeļošu atbildi. 🙏🏼
07.02.2024 21:27 |
 
Moderators
Reitings 3707
Reģ: 13.11.2016
Elizabeteeee @ 07.02.2024 01:12
Kādas ir perspektīvas strādāt ārzemēs ar tādu izglītību? Kāds var apgaismot?

Kādēļ būtu jāstrādā ārzemēs? Vai domā, ka labam juristam slikti klājas, nemaz nerunājot par izcilniekiem?
Nē nu, protams, latvju juristi strādā gan Briselē, gan daži sevi vispirms nacionālajā līmenī apliecinājuši, augstu vērtēti, juristi strādā starptautiskajās tiesās. Tāds bija, piemēram, prezidents Levits, pirms prezidenta darba.
07.02.2024 22:54 |
 
Moderators
Reitings 3707
Reģ: 13.11.2016
Savulaik LU bija no VID dabūjusi savu absolventu vidējos ienākumus vairākus gadus pēc absolvēšanas sadalījumā pa specialitātēm.
Izrādījās, ka juristi ir otri labāk pelnošie pēc IT studiju programmas absolventiem, turklāt minimāli atpaliekot.
Ja zināms, ka no Latvijas cilvēki emigrē pamatā atalgojuma dēļ, tad būtu dīvaini, ja masveidīgi emigrētu labāk atalgoto nozaru speciālisti. Tas tā nenotiek.
07.02.2024 23:00 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
law7 @ 07.02.2024 22:54

Kādēļ būtu jāstrādā ārzemēs? Vai domā, ka labam juristam slikti klājas, nemaz nerunājot par izcilniekiem?
Nē nu, protams, latvju juristi strādā gan Briselē, gan daži sevi vispirms nacionālajā līmenī apliecinājuši, augstu vērtēti, juristi strādā starptautiskajās tiesās. Tāds bija, piemēram, prezidents Levits, pirms prezidenta darba.

Pilnīgi pareizi! Labs jurists vienmēr atradīs darbu! Viens ir tas, ka it kā esot juristu pārprodukcija, bet otrs, ka tad, kad jāizvēlas jauns darbinieks, nav ko izvēlēties.
Autore rakstīja, ka nevēlas strādāt par juristi. Tad arī Turība der, pat attālinātas studijas.
Juristu kvalifikācijas eksāmenā izkrīt apmēram puse LU studentu, tā ka ne jau tikai skola nosaka, cik gudrs būsi. Ar karoti galvā gudrību nevienam nesalies.
07.02.2024 23:01 |
 
Reitings 988
Reģ: 06.01.2020
Globuss @ 07.02.2024 23:01

Pilnīgi pareizi! Labs jurists vienmēr atradīs darbu! Viens ir tas, ka it kā esot juristu pārprodukcija, bet otrs, ka tad, kad jāizvēlas jauns darbinieks, nav ko izvēlēties.
Autore rakstīja, ka nevēlas strādāt par juristi. Tad arī Turība der, pat attālinātas studijas.
Juristu kvalifikācijas eksāmenā izkrīt apmēram puse LU studentu, tā ka ne jau tikai skola nosaka, cik gudrs būsi. Ar karoti galvā gudrību nevienam nesalies.

Paldies par ieteikumiem! Tagad tiešām sāku apsvērt tālmācību. Tas sanāk, ka varēšu mācīties jebkurā laikā kad man būs laiks? Neesmu sīkāk pētījusi to tālmācību. Vienīgi - neklātiene jau liekas grūti- tādā ziņā,ka daudz jāmācās un jālasa pašam (nekā pilna laika klātiene) un vai tik nav tā, ka tālmācībā pilnīgi pats tur mācies👀 Un beigās neiemācies neko :D
08.02.2024 13:53 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Daisey @ 08.02.2024 13:53

Paldies par ieteikumiem! Tagad tiešām sāku apsvērt tālmācību. Tas sanāk, ka varēšu mācīties jebkurā laikā kad man būs laiks? Neesmu sīkāk pētījusi to tālmācību. Vienīgi - neklātiene jau liekas grūti- tādā ziņā,ka daudz jāmācās un jālasa pašam (nekā pilna laika klātiene) un vai tik nav tā, ka tālmācībā pilnīgi pats tur mācies? Un beigās neiemācies neko :D

Turībā tālmācībā mācās katrs savā tempā. Var pieteikties kā klausītājs uz atsevišķu studiju kursu (mācību priekšmetu) un izmēģināt, vai vispār patīk tāds studiju variants.
Arī RSU ir studijas tālmācībā, bet tās sāksies rudenī. Neklātienē RSU ir arī ziemas uzņemšana (noteikts skaits lekciju sestdienās augstskolā).
Atšķirībā no Turības tālmācības, RSU nepilna laika tālmācībā lekcijas notiek sestdienās tiešsaistē. Tur tad būs iespēja uzreiz pajautāt pasniedzējiem, ja kaut kas nav skaidrs.
Nu, jā, kad mācās savā nodabā, var gadīties, ka būs kārdinājums atlikt un atlikt mācīšanos. Daudz jālasa jebkurā gadījumā. Ideāli būtu mācīties pilna laika klātienē, ja vien ir tāda iespēja.
08.02.2024 21:43 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
chihiro @ 06.02.2024 15:29

Protams, ka Turībā būs 9, jo tur maģistros māca to, ko LU bakalauros 1.kursā.
Prokurors - tas tāds interesants gadījums, jo maģistra darbu rakstīja pats, prokurora darba pieredze iegūta pašam. Protams, baigā laža, ka neatklāja bakalaura darba plaģiātu vērtēšanas laikā vai kaut pāris gadus pēc, bet tagad tam jau vairs nav īsti nozīmes tieši turpmāk iegūto zināšanu un pieredzes dēļ. Protams, reputāciju pabojā.

Tu spēj salikt kopā pašas minētos apstākļus ar izteikumiem ğeibī? Kopsakarības nesavelc, jeb vienkārši izliecies??
Tālāk citos komentāros šedevri "lu jf" un "neĒsmu" arī priecē šajā vakarā vēlā.
09.02.2024 01:30 |
 
Reitings 1227
Reģ: 13.11.2023
Artūrs77 @ 09.02.2024 01:30

Tu spēj salikt kopā pašas minētos apstākļus ar izteikumiem ğeibī? Kopsakarības nesavelc, jeb vienkārši izliecies??
Tālāk citos komentāros šedevri "lu jf" un "neĒsmu" arī priecē šajā vakarā vēlā.

Es nesapratu, kas ir ģeibī, bet savilkt savus izteikumus protu. Tevi interesē, lai pastāstu vairāk par 1.rindkopu (Turību) vai 2. (prokuroru)?
LU JF ir abreviatūra, nezinu, kas tev tur nepatīk, ja nu vienīgi mazo burtu izmantošana (un ja tā vispār šeit kāds rakstīja), bet tā šobrīd būtu matu skaldīšana.
09.02.2024 06:49 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Neesmu sīkāk pētījusi to tālmācību. Vienīgi - neklātiene jau liekas grūti- tādā ziņā,ka daudz jāmācās un jālasa pašam (nekā pilna laika klātiene) un vai tik nav tā, ka tālmācībā pilnīgi pats tur mācies👀 Un beigās neiemācies neko

Tieši tā arī ir ar tālmācību. Pašam jāsēž, jāskatās video, patstāvīgi jālasa. Ja nav ļoti nopietna apņēmība, tad rezultāts arī nebūs. Ja vajag pātagu mācību laikā, tad šis nebūs piemērots variants.
Juristiem patstāvīgi jālasa daudz jebkurā gadījumā. Kad studēju LU, katru nedēļu izlasīju 200/300+ lpp, kas bija nepieciešams, lai vispār sagatavotos semināriem. Jebkura lekcija, vienalga vai klātienē vai e-studijās, iedos tikai virspusēju ieskatu tēmā.
09.02.2024 17:13 |
 
Reitings 7
Reģ: 05.02.2023
Šobrīd studēju Turībā. Tiesību zinības, bakalaura posms, e- studiju formātā. Ja viss saies, tad novembrī vajadzētu aizstavēties.
Nepiekritīšu par kvalitāti, testiņiem un kas te vēl tik nicīgi izskanēja.
Vienīgais, kam piekritīšu, ja pirms tam nav bijusi saistība ar jurisprudenci, tad šādā formātā, IMHO, tas ir visai neiespējami.
Pietiekoši ilgi, vairāku desmit gadu garumā, strādāju tiesību aizsardzības iestādēs. Tāpēc ir milzīga praktiskā darba pieredze. Un sapratne par studiju kursiem.
Jā, varbūt mulsinoši sākumā liekas, ka nav lekciju. Ir liels patstāvīgs darbs. Ir jakārto daudz pārbaudes darbu pirms eksāmeniem. Un tie nav tikai testiņi. Ir konkrēti jautājumi. Daudz kāzusu jārisina.
Un tā kā darbā ir bijusi sadarbība gan ar LU, gan RSU beidzējiem, nu neteikšu, ka šo diplomu ieguvēji būtu kaut kā gudrāki vai pārāki. Viss ir atkarīgs no cilvēka un vai jurisprudence ir viņa joma.
Tā kā, ja tiesību zinātne interesē pašizglītošanās dēļ, tad noteikti iesaku.
Tikai, ja studēsi neklātienē vai attālināti, tad rēķinies, ka būs jāiegulda liels pašizglītošanās darbs. Ne vienmēr varēsi ātri saņemt atbildes uz neskaidrajamiem jautājumiem.
15.03.2024 17:46 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Students jaunais @ 15.03.2024 17:46
Šobrīd studēju Turībā. Tiesību zinības, bakalaura posms, e- studiju formātā. Ja viss saies, tad novembrī vajadzētu aizstavēties.
Nepiekritīšu par kvalitāti, testiņiem un kas te vēl tik nicīgi izskanēja.
Vienīgais, kam piekritīšu, ja pirms tam nav bijusi saistība ar jurisprudenci, tad šādā formātā, IMHO, tas ir visai neiespējami.
Pietiekoši ilgi, vairāku desmit gadu garumā, strādāju tiesību aizsardzības iestādēs. Tāpēc ir milzīga praktiskā darba pieredze. Un sapratne par studiju kursiem.
Jā, varbūt mulsinoši sākumā liekas, ka nav lekciju. Ir liels patstāvīgs darbs. Ir jakārto daudz pārbaudes darbu pirms eksāmeniem. Un tie nav tikai testiņi. Ir konkrēti jautājumi. Daudz kāzusu jārisina.
Un tā kā darbā ir bijusi sadarbība gan ar LU, gan RSU beidzējiem, nu neteikšu, ka šo diplomu ieguvēji būtu kaut kā gudrāki vai pārāki. Viss ir atkarīgs no cilvēka un vai jurisprudence ir viņa joma.
Tā kā, ja tiesību zinātne interesē pašizglītošanās dēļ, tad noteikti iesaku.
Tikai, ja studēsi neklātienē vai attālināti, tad rēķinies, ka būs jāiegulda liels pašizglītošanās darbs. Ne vienmēr varēsi ātri saņemt atbildes uz neskaidrajamiem jautājumiem.

Nu re, ir arī adekvāts viedoklis par tēmu.
16.03.2024 15:48 |
 
Reitings 1898
Reģ: 27.12.2019
Šobrīd studēju Turībā, arī e-studijās, paralēli studijām strādāju, 1.līmeni ieguvu Talsu filiālē, bakalauru apgūstu e-studijās, iesaku! Neteiktu, kā šeit tiek minēts, ka ir viegli.. Ir dažādi pārbaudes darbi, eksāmeni, teiktu, ka pašam ir jābūt ieinteresētam studijās, jāatrod, tas savs “virziens”, jo nozare ir dažāda un pietiekami plaša. Par RSU, biju pastudējusi tur, es neiesaku, man nepatika RSU studiju organizācija, neapmierināja lektori, diezgan vispusēji kursi, likās vēl vājāks līmenis nekā Turībā, cik man zināms, arī kolēģi, kas studējuši RSU, neteiktu, ka ir gudrāki, laikam jau viss atkarīgs, cik pats vēlies apgūt, uzzināt. Tas ir mīts, ka LU, ir tikai jāmācās tiesību zinātne, es tam nepiekritīšu! Lai izdodās!
29.03.2024 18:04 |
 
Reitings 1898
Reģ: 27.12.2019
SVikija @ 29.03.2024 18:04
Šobrīd studēju Turībā, arī e-studijās, paralēli studijām strādāju, 1.līmeni ieguvu Talsu filiālē, bakalauru apgūstu e-studijās, iesaku! Neteiktu, kā šeit tiek minēts, ka ir viegli.. Ir dažādi pārbaudes darbi, eksāmeni, teiktu, ka pašam ir jābūt ieinteresētam studijās, jāatrod, tas savs “virziens”, jo nozare ir dažāda un pietiekami plaša. Par RSU, biju pastudējusi tur, es neiesaku, man nepatika RSU studiju organizācija, neapmierināja lektori, diezgan vispusēji kursi, likās vēl vājāks līmenis nekā Turībā, cik man zināms, arī kolēģi, kas studējuši RSU, neteiktu, ka ir gudrāki, laikam jau viss atkarīgs, cik pats vēlies apgūt, uzzināt. Tas ir mīts, ka LU, ir tikai jāmācās tiesību zinātne, es tam nepiekritīšu! Lai izdodās!

Zinu, arī ka kolēģe, kas studēja LU, 4 reizes kārtoja juristu kvalifikācijas eksāmenu, neuzskatu, ka skola ir tā, kas nosaka Tavu izglītības līmeni, bet gan paša iesaiste, galu galā, beigās jau visi liek vienu un to pašu eksāmenu. :)
29.03.2024 18:06 |
 
Reitings 1227
Reģ: 13.11.2023
Diez vai cilvēks, kurš studējis tikai Turībā, var spriest, ka tur ir laba studiju kvalitāte, jo gluži vienkārši viņš nemaz nezina, ko iemācās studenti attiecīgajās studijās citās augstskolās. Iespējams, ja Turība būtu vienīgais, ko es būtu redzējusi no juristu studijām, man arī tā šķistu laba augstskola. :D
Par kvalifikācijas eksāmenu - jā, visiem viens, tikai kāda statistika, vai kāds no Turības ir nokārtojis un cik bieži nokārto no RSU salīdzinot ar LU?
29.03.2024 18:12 |
 
Reitings 988
Reģ: 06.01.2020
SVikija @ 29.03.2024 18:04
Šobrīd studēju Turībā, arī e-studijās, paralēli studijām strādāju, 1.līmeni ieguvu Talsu filiālē, bakalauru apgūstu e-studijās, iesaku! Neteiktu, kā šeit tiek minēts, ka ir viegli.. Ir dažādi pārbaudes darbi, eksāmeni, teiktu, ka pašam ir jābūt ieinteresētam studijās, jāatrod, tas savs “virziens”, jo nozare ir dažāda un pietiekami plaša. Par RSU, biju pastudējusi tur, es neiesaku, man nepatika RSU studiju organizācija, neapmierināja lektori, diezgan vispusēji kursi, likās vēl vājāks līmenis nekā Turībā, cik man zināms, arī kolēģi, kas studējuši RSU, neteiktu, ka ir gudrāki, laikam jau viss atkarīgs, cik pats vēlies apgūt, uzzināt. Tas ir mīts, ka LU, ir tikai jāmācās tiesību zinātne, es tam nepiekritīšu! Lai izdodās!

Sveika. Vai apmierināja 1.līmenis filiālē?:) klātienē studēji vai neklātienē? Mazliet baidos par neklātieni, jo ir mazi, enerģiski bērni mājās un tiesību zinātne būs kas jauns priekš manis. Būs daudz daudz jāmācās. Bet ļoti gribas.
13.04.2024 21:25 |
 
Reitings 97
Reģ: 31.10.2022
Ieteiktu izvēlēties kaut ko Rīgā - LU, RSU, Turība.
Mazpilsētās, kur nu vēl neklātienē, šajā jomā nu nav tā kvalitāte grozi kā gribi.
30.04.2024 12:19 |
 
Reitings 1898
Reģ: 27.12.2019
law7 @ 05.02.2024 17:17
Šo jomu noteikti neiesaku neklātienē. Turība arī nav ieteicamākais variants.
Nepiekritīšu, man personīgi Turībā līmenis patika daudz labāk, nekā RSU! Turībā arī studiju process ir daudz saprotamāks. Autorei, gan ieteiktu uzreiz iet uz bakalaura studijām.
30.04.2024 17:34 |
 
Reitings 1898
Reģ: 27.12.2019
Daisey @ 13.04.2024 21:25

Sveika. Vai apmierināja 1.līmenis filiālē?:) klātienē studēji vai neklātienē? Mazliet baidos par neklātieni, jo ir mazi, enerģiski bērni mājās un tiesību zinātne būs kas jauns priekš manis. Būs daudz daudz jāmācās. Bet ļoti gribas.
Sveika, nosūtīju Jums ziņu šeit.
30.04.2024 17:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits