Omes

 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Esat pamanījuši, ka vecmāmiņas paliek arvien modernākas? Nesaku, ka būtu noteikts vecums, kurā būtu jāpārstāj sevi kopt un jājūtas vecai. Tas ir labi, ja pat 70 gados kopj sevi, ir aktīvs dzīvesveids, laba figūra utt. Runa ir par to, ka, piemēram, manā bērnībā ome adīja zeķes, gatavoja visādus ziemas gardumus, vienmēr sagaidīja mani ar ēdienu. Tagad mana bērna ome sēž telefonā, ne ada, ne gatavo kaut ko, pat ar lielu lūgšanos piekrīt pieskatīt mazbērnu.
30.12.2023 11:37 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Švīka @ 30.12.2023 22:29
Sīkums ar to mazbērnu pieskatīšanu, bet tā telefonos sēdēšana tiešam par daudz skārusi gan jaunus, gan arī vecus. Diemžēl. Man tas neliekas moderni, gudrāks neviens nepaliek no tiktokiem un japāņu čāpstināšanas video.
Samaksāt rēķinus un pasūtīt lietas tāpat neprot, bet candy crush spēlēt un rīlus gan prot skrollēt.
Incanti palasīt kāda kuram pret ģimeni pretenzija .Traki tev klau !
Mums ģimenē pat 75 gados cilvēki māk maksāt rēķinus internetā! Tev mamma kai garīgi atpalikusi!
Drausmīgi ja mūsdienās jauna sieviete,vecmāmiņa, jau 50-60 gados jūtas ka simtgadniece!!!
DRAUSMĪGI
30.12.2023 22:49 |
 
Reitings 1275
Reģ: 13.11.2023
Diabolus @ 30.12.2023 20:17

Nē. Normālās, stiprās ģimenēs VISI iesaistās bērna audzināšanā, un dara to labprātīgi, lai ģimenē būtu vēl viens stiprs un ģimenisks cilvēks. Tas IR ģimenes pienākums un arī patiesībā ģimenes jēga.
Un pirms kāds iebilst, es nerunāju par kritiskiem gadījumiem, kad vecāki katru dienu blandās apkārt. Bet normāli vecvecāki GRIB satikt un reizi pa reizei pieskatīt savus mazbērnus.
Nekad cilvēces vēsturē nav bijis normāli vienatnē/divatā uzaudzināt bērnu, nezinu, kāpēc mūsdienās jāizdomā jauns divritenis.

Salīdzināt ar vecumdienām nav korekti. Senākos laikos visa saime dzīvoja kopā vienā mājā vai viensētā. Visi darīja visu, lai izdzīvotu, kopa lopus un visu pārējo. Nejau prieka pēc visi tur kopā dzīvoja. Savukārt par padomju savienību biežāk dzirdēts tas, ka bērnu nepieskatīja neviens, jo visas sievietes kolhozā strādāja un bērns, ja ratiņos, turpat gulēja neviena neievērots vai tādi trīsgadnieki paši skraidīja, kur gribēja, arī gar upēm, varbūt skatam kāds cilvēks pa gabalu uzmeta aci.
Nesaku, ka tā bijis visos gadījumos, bet kaut kādi idealizēti priekšstati, ka agrāk bija labāk. Agrāk nebija labāk, bija sarežģītāk. Mūsdienās cilvēki grib dzīvot labāk, ērtāk, vienkāršāk, baudīt vairāk visas iespējas. Ja grib dzīvot seno laiku stilā, var pievienoties sektām kā, piemēram, amīšiem - īpaši tiem ļoti konservatīvajiem (ir arī modernāki amīši).
30.12.2023 23:18 |
 
10 gadi
Reitings 4938
Reģ: 29.01.2009
Smieklīgākais ar tām omēm ir tas, ka pašas savos laikos savus bērnus bija nogrūdušas vecākiem audzināšanai - a tagad redz pasēdēt kādu studiņu vai divas ar mazbērniem ir grūti. 😀 principā viņas var saukt par dekoratīvajām omītēm. 😀👍
31.12.2023 00:03 |
 
Reitings 1275
Reģ: 13.11.2023
Anggggst @ 31.12.2023 00:03
Smieklīgākais ar tām omēm ir tas, ka pašas savos laikos savus bērnus bija nogrūdušas vecākiem audzināšanai - a tagad redz pasēdēt kādu studiņu vai divas ar mazbērniem ir grūti. ? principā viņas var saukt par dekoratīvajām omītēm. ??

Ja tava mamma tā darīja ar tevi, tad nespried to par visām mammām. Nezinu nekādas masveidīgas manas mammas vecuma sieviešu savu bērnu nogrūšanas vecākiem.
Ja es būtu šo diskutētāju (kuras kritizē omes) mamma, es nevēlētos pieskatīt mazbērnus, jo tāda attieksme ir necienīga. Protams, es aizdomātos, vai tā ir mana audzināšanas vaina vai mūsdienu kaut kāda izlaidība "man viss pienākas" un "jažemaķ". Tā var necienīt savu mammu, ja viņa bija alkoholiķe, vardarbīga vai pameta pavisam, bet nevis mammu, kas var būt nebija ideāla (jūs pašas nebūsiet ideālas mammas, jo ideāla nepastāv) un šobrīd grib laiku sev, nevis pieskatīt jūsu bērnus.
31.12.2023 00:22 |
 
Reitings 574
Reģ: 13.12.2023
chihiro @ 30.12.2023 23:18

Salīdzināt ar vecumdienām nav korekti. Senākos laikos visa saime dzīvoja kopā vienā mājā vai viensētā. Visi darīja visu, lai izdzīvotu, kopa lopus un visu pārējo. Nejau prieka pēc visi tur kopā dzīvoja. Savukārt par padomju savienību biežāk dzirdēts tas, ka bērnu nepieskatīja neviens, jo visas sievietes kolhozā strādāja un bērns, ja ratiņos, turpat gulēja neviena neievērots vai tādi trīsgadnieki paši skraidīja, kur gribēja, arī gar upēm, varbūt skatam kāds cilvēks pa gabalu uzmeta aci.
Nesaku, ka tā bijis visos gadījumos, bet kaut kādi idealizēti priekšstati, ka agrāk bija labāk. Agrāk nebija labāk, bija sarežģītāk. Mūsdienās cilvēki grib dzīvot labāk, ērtāk, vienkāršāk, baudīt vairāk visas iespējas. Ja grib dzīvot seno laiku stilā, var pievienoties sektām kā, piemēram, amīšiem - īpaši tiem ļoti konservatīvajiem (ir arī modernāki amīši).

Ko tu tur murgo, kāda dzīvošana kopā, kāds seno laiku stils? 😂 Lol, nav jādzīvo visiem vienā istabā, lai kopā audzinātu bērnu. 😂😂
Anywho, tak audzini savus bērnus izolācijā (ja vien tev tādi ir). Es stāstu, kā notiek labās ģimenēs, jo reti kurš ir lietas kursā.
Un btw, nepaļauties uz ģimeni nav “dzīvot labāk, ērtāk, vienkāršāk” 🤡🤡
31.12.2023 02:17 |
 
Reitings 1275
Reģ: 13.11.2023
Diabolus @ 31.12.2023 02:17

Ko tu tur murgo, kāda dzīvošana kopā, kāds seno laiku stils? ? Lol, nav jādzīvo visiem vienā istabā, lai kopā audzinātu bērnu. ??
Anywho, tak audzini savus bērnus izolācijā (ja vien tev tādi ir). Es stāstu, kā notiek labās ģimenēs, jo reti kurš ir lietas kursā.
Un btw, nepaļauties uz ģimeni nav “dzīvot labāk, ērtāk, vienkāršāk” ??

Es atbildēju precīzi uz to, ko tu uzrakstīji. Citēju:
"Nekad cilvēces vēsturē nav bijis normāli vienatnē/divatā uzaudzināt bērnu, nezinu, kāpēc mūsdienās jāizdomā jauns divritenis"
Tu runā par cilvēces vēsturi, bet tam, ka cilvēki audzināja kopā bērnus, bija pavisam cits iemesls - praktisks, izdzīvošanas jautājums. Varbūt jau toreiz visi būtu aizgājuši savos ceļos un nereaģētu uz kādas mamzeles lūgumu pieskatīt bērnu, ja cilvēces vēsturē būtu tādi brīvi apstākļi, kādi ir šobrīd.
31.12.2023 02:25 |
 
Reitings 1275
Reģ: 13.11.2023
Diabolus @ 31.12.2023 02:17

Ko tu tur murgo, kāda dzīvošana kopā, kāds seno laiku stils? ? Lol, nav jādzīvo visiem vienā istabā, lai kopā audzinātu bērnu. ??
Anywho, tak audzini savus bērnus izolācijā (ja vien tev tādi ir). Es stāstu, kā notiek labās ģimenēs, jo reti kurš ir lietas kursā.
Un btw, nepaļauties uz ģimeni nav “dzīvot labāk, ērtāk, vienkāršāk” ??

Cerams vismaz, ka palīdzi finansiāli tai vecmammai, kas pieskata tavus bērnus. Senajos laikos, kuru vērtības tev tuvas, ģimene dalījās ne tikai ar pienākumiem. :)
31.12.2023 02:28 |
 
Reitings 574
Reģ: 13.12.2023
chihiro @ 31.12.2023 02:28

Cerams vismaz, ka palīdzi finansiāli tai vecmammai, kas pieskata tavus bērnus. Senajos laikos, kuru vērtības tev tuvas, ģimene dalījās ne tikai ar pienākumiem. :)

Mūsu bērna vecvecāki apvainotos, ja dotu viņiem naudu par tik pašsaprotamu lietu, tāpēc iemānām kā savādāk. Pērkam ceļojumus, spa utt. Vai tagad man ir tavs atbalsts? Tas man ir ļoti svarīgi 😂😂😂
31.12.2023 09:51 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Nu nezinu gan, mana mamma (kas ir ome maniem berniem) ir pilnīga klasika :) Āda zeķes un ne tikai. Vienmēr sagaida ar pankūkām un visiem citiem gardumiem. Pa vasaru taisa ievārījumus un citus konservus, ko mums dot rudenī un ziemā. Bērnus pieskata ar prieka, kad vien nepieciešams.
01.01.2024 12:21 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Viņai Tavi kverpļi nav jāpieskata ne divreiz gadā, ne reizi gadā, ne reizi desmit gados. Viss. Bet dažām “ja že mats” tas kaut kā nepielec. Nav naudas auklei, nedzemdē.
02.01.2024 11:14 |
 
10 gadi
Reitings 967
Reģ: 21.10.2009
Tas reāli nav viņas pienākums. Un kam Tev nepieciešama bērnā neieinteresēta auklētāja.
Ja nav, tad nav, un ar varu nevar piespiest ko darīt pēc tam ar prieku.
02.01.2024 11:21 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Par tēmu kopumā, es neteiktu, ka tas ir baigi saistīta ar "moderni", nē, vnk ir cits laikmets, kas ierastajai sliedei, kas vilkusies ntās paaudzes, var noraut rokasbremzi. Tagad cilvēki sāk reāli izvērtēt vai viņiem būs bērni vai tomēr ne, un paliek vairāk childfree cilvēku, nekā jebkad agrāk, manu, tavu un kaimiņu vecākiem, tie kas dzimuši PSRS un pilngadību sasnieguši PSRS laikos, īsti jau tādas mega izvēles nebija, jo tā vnk darīja un arī citu opciju ko dzīvē darīt arī nebija, bet tgd.....tgd ir, ļoti labam procenentam šīs paaudzes cilvēku, domājams, tos bērnus tā īsti nemaz negribējās, vnk tā bijs pieņemts ka bērni bija un viss. Viņi savu ir izdarījuši, atsitušies, tevi izaudzinājuši, kaut kā un viss, ekstra nebūs, jo viņiem vnk nav vēlmes ņemties.
02.01.2024 12:27 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Un par senajiem laikiem te dazhi pokemoni pljerkst. Senajos laikos piecgadiigie ganiija zosis un 10-12 gadiigie govis. Pusaudzhi rukaaja uz lauka. Divgadniekus pieseeja pie galda kaajas ar saitinju, ja gluzhi nebij, kur likt un ziidainjiem iebaaza mutee viinaa sameerceetu sakodiitu maizes kumosu, ja shie breeca un neguleeja. Ja kaads nosliika upee, taisiija jaunu, nevis kriminaalpolicija brauca aresteet 🤣🤣🤣 WOW, droshi atpakalj uz senajiem laikiem, plus tamponu vietaa jums buus lupatas, ko mazgaasiet ar rokaam paraleeli autinju kalniem 🤣🤣🤣 Senos laikus princeses sagribeeja, jo tur vecmaaminja zekjes adot 🤣🤣🤣 Tikai praatinjsh par iisu, lai atjeegtu, kas reaali bij fonaa zekjes adoshajai vecmaaminjai.
02.01.2024 14:22 |
 
Reitings 2750
Reģ: 05.09.2023
Miuce @ 02.01.2024 11:14
Viņai Tavi kverpļi nav jāpieskata ne divreiz gadā, ne reizi gadā, ne reizi desmit gados. Viss. Bet dažām “ja že mats” tas kaut kā nepielec. Nav naudas auklei, nedzemdē.

Pienākums tas viņai nav. Tomēr cilvēks, kas mīl savus mazbērnus labprāt laiku pa laikam pieskatīs un priecāsies par apciemojumu vai labprāt izpalīdzēs.
02.01.2024 15:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits