Dzīves dārdzība

 
Reitings 17
Reģ: 05.10.2023
Sakarā ar dzīves dārdzību esmu sākusi apdomāt savus pirkšanas paradumus. 🙁Kā ir jums, vai izjūtat dzīves dārdzību, cenu palielināšanas uz savas ādas? Ir ietekmējusi jūsu paradumus un izvēli pērkot pārtiku un pārējās lietas? Sanāk ekonomēt uz noteiktām precēm un pakalpojumiem!? No kā atteicāties, dēļ cenām? Un kādus veikalus apmeklējat mazāk, kurus vairāk?
20.12.2023 03:58 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Tas, ka viss ir palicis ievērojami dārgāks gan veikalos, gan arī pasūtot ēdienu uz mājam ir nenoliedzami. Paradumus īsti mainījis neesmu, pērku un sūtu to pašu ko vienmēr, nav jau īsti citu variantu un atteikties no lietām, kuras gribās arī nevēlos.
Man ir tikai viena lieta, vai produkts, kuram es nekādīgi netieku gudrs, kāpēc ir tāda cena un tie ir čipsi. Nesaprotu kā kartupelis ar eļļu var maksāt gandrīz 4 eiro bez atlaidēm :D
21.12.2023 16:17 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
GhostGG @ 21.12.2023 16:17
Tas, ka viss ir palicis ievērojami dārgāks gan veikalos, gan arī pasūtot ēdienu uz mājam ir nenoliedzami. Paradumus īsti mainījis neesmu, pērku un sūtu to pašu ko vienmēr, nav jau īsti citu variantu un atteikties no lietām, kuras gribās arī nevēlos.
Man ir tikai viena lieta, vai produkts, kuram es nekādīgi netieku gudrs, kāpēc ir tāda cena un tie ir čipsi. Nesaprotu kā kartupelis ar eļļu var maksāt gandrīz 4 eiro bez atlaidēm :D

Ražošans process nesastāv no kartupeļa un eļļas vien, kam starp citu ir cēlušās cenas arī😁
21.12.2023 16:22 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ražošans process nesastāv no kartupeļa un eļļas vien, kam starp citu ir cēlušās cenas arī

To es saprotu, bet man vienalga liekas jocīgi, ka tāda cena. Tieši covid laikā tā cena uzleca gandrīz vai 2x :D
21.12.2023 16:29 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
GhostGG @ 21.12.2023 16:29

To es saprotu, bet man vienalga liekas jocīgi, ka tāda cena. Tieši covid laikā tā cena uzleca gandrīz vai 2x :D

Nu ko citu bija covid laikā darīt, sēdi darba sapulcē zoom un zem galda čipšu paka😁 (dzelzs jākaļ kamēr karsts).Bet nopietni, pat ja inflācija nekāps, tas nenozīmē, ka lietas paliks lētākas, tās cenas kas bija līdz 2021.g. vairs nebūs.
21.12.2023 16:32 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
mm. Jā. Tā kā dzīvoju mazpilsētā man nav te tāds Lidl. Tik cik Rimi, Maxima, Tops, mini Rimi, Beta. Cenšos neko lieku nepirkt. Tāpat jau sanāk ļoti daudz naudas aiziet uz pārtiku. Es neko nesaldēju un nepērku vairumā. Kādreiz tā darīju un sanāca ka vistas nomētājās pa saldētavu kādu pusgadu. Ārpus mājas neēdu vispār.Uz skaistumlietām arī baigi neterējos, nagus nelieku, matus nekrāsoju vairs. Ja sagribas nagus tad pielīmēju pati ar ļoti sen atpakaļ pirktiem nagiem/ sheina nagi, vai vienkārsi nolakoju. Apģērbu tikai humpalās. Kā reiz nesen biju Rīgā un nošokējos pa apģērbu cenām. Neuzskatu ka slikti ģērbjos. Grūti spriest, man nav stils kā visiem. Vairak uz gotisko / grunge
Uz degvielu ļoti daudz naudas aiziet. Bet tur nu neko nevar padarīt dzivojot regionos. Uz tuvāko veikalu arī ar mašīnu jabrauc 8 km, uz darbu 10 km turp un 10 atpakaļ un tad bieži braucam pie vecākiem palīdzēt tie jau ir 40 km uz vienu galu
21.12.2023 21:51 |
 
Reitings 1996
Reģ: 22.02.2023
Lorra @ 21.12.2023 15:58
Es iepērkos tā kā līdz šim, neesmu mainījusi savus iepirkšanās paradumus, ja nu vienīgi uz drēbēm. Biju pieradusi iet shopingā un pirkt drēbes pirkšanas pēc, bet tad sapratu, ka reāli es viņas visas nespēju uzvilkt un lielākoties man tie pirkumi ir spontāni nevis praktiski, tādēļ ieejot veikalā apdomāju vai man reāli tā drēbe tiešām ir vajadzīga. Kā piemēram, man ir divas ziemas jakas, biju veikalā, ieraudzīju smuku kurtku pa 100€, nu tik ļoti gribēju nopirkt, bet sapratu, ka man tas nav primārais, jo divas taču jau ir! Visbiežāk ieejot veikalā man gribas paķert to un šo, bet pārnākot mājās saprotu, ka tā bija tāda mirkļa vājība un labi vien ir , ka nenopirku. Veikalā mani laikam iespaido tā visa atmosfēra.
Vienīgi arī esmu atteikusies no subscription, ja to aplikāciju izmantoju 1-2 x mēnesi, tad atceļu pieslēgumu, jo tā nauda aiziet vnk vējā. Atcēlu Netflix, Amazon Prime, kaut kādām bilžu aplikācijām arī atcēlu, menesî kopā saskaitīju, ka ietaupu ~40€.
Lai nebūtu tā, ka ir 5 mēteļi un saproti, ka 6. pirkt būtu stulbi, lai gan ļoti gribās - tad es ik pa laikam revidēju skapi un pārdodu Andelē gan mēteļus, gan somas. Nav pārbāztu skapju un var nopirkt kaut ko aktuālāku.
21.12.2023 22:02 |
 
Reitings 138
Reģ: 04.08.2023
goodmorning @ 21.12.2023 21:51
mm. Jā. Tā kā dzīvoju mazpilsētā man nav te tāds Lidl. Tik cik Rimi, Maxima, Tops, mini Rimi, Beta. Cenšos neko lieku nepirkt. Tāpat jau sanāk ļoti daudz naudas aiziet uz pārtiku. Es neko nesaldēju un nepērku vairumā. Kādreiz tā darīju un sanāca ka vistas nomētājās pa saldētavu kādu pusgadu. Ārpus mājas neēdu vispār.Uz skaistumlietām arī baigi neterējos, nagus nelieku, matus nekrāsoju vairs. Ja sagribas nagus tad pielīmēju pati ar ļoti sen atpakaļ pirktiem nagiem/ sheina nagi, vai vienkārsi nolakoju. Apģērbu tikai humpalās. Kā reiz nesen biju Rīgā un nošokējos pa apģērbu cenām. Neuzskatu ka slikti ģērbjos. Grūti spriest, man nav stils kā visiem. Vairak uz gotisko / grunge
Uz degvielu ļoti daudz naudas aiziet. Bet tur nu neko nevar padarīt dzivojot regionos. Uz tuvāko veikalu arī ar mašīnu jabrauc 8 km, uz darbu 10 km turp un 10 atpakaļ un tad bieži braucam pie vecākiem palīdzēt tie jau ir 40 km uz vienu galu

Humpalu drēbes galīgi nav slikta lieta. :) Man pašai tas personīgi neiet pie sirds, jo kopumā man šoppings nepatīk un ir grūti piespiesties iet kaut ko meklēt, BET mana mamma atrod tādas pērles humpīšos, kādas veikalos nav. Viņai vairums garderobes nāk no humpīšiem un bieži vien izskatās daudz labāk ģērbta kā dāmas ar high end zīmoliem. Nav jau tik daudz nozīmes tam, no kurienes tās drēbes nāk - daudz ko tomēr izsaka gaume un spēja veiksmīgi sakombinēt apģērbu. Ja ir vēlme rakties cauri humpīšu klāstam, var atrast tiešām labas lietas par stipri lētāku naudiņu.
22.12.2023 18:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits