Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Toksiska darba vide - pieredz

 
Reitings 28
Reģ: 23.06.2022
Vai esiet kādreiz strādājuši toksiskā darba vidē? Cik ilgi noturējāties un kādi ir jūsu secinājumi - varēja paciest vai vajadzēja iet ātrāk?
Man ir ļoti moderna darba vieta, bet vadība un daži koleģi savā uzvedībā ir tosisksi. Kolēģi aprunā viens otru, ceļ tikai sevi saulītē. Ir kolēģi, kas vadībai "stučī" par citiem kolēģiem un faktiski vadības domas par kādu no kolēģiem ir ļoti atkarīgas no tā stučītāja teiktā.
Vadības komunikācijas stils ar pārsvarā ir tāds uzbrūkošs un apvainojošs.
19.12.2023 13:25 |
 
Reitings 338
Reģ: 29.04.2021
Vai tad nav pa tādām kolēģim katrā darba vietā , kurš domā , ka iegūs to vadītāju labvēlību ar pielīšanu, citu aprunāšanu un stučīšanu?
19.12.2023 13:40 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Tad ir jāiet prom. Tādās vietās nav jēgas strādāt.
Man arī ir bijušas toksiskas darba vietas. Tad kad pirmo reizi tādā strādāju, tad pacietu cik vien ilgi varēju, jo vajadzēja darbu. Bet tad kad dzīve bija nokārtojusies un darba esamība vairs nebija pati svarīgākā un varēju atļauties strādāt savam priekam, tad gan meklēju darbu, kur nav ne stučītāju, ne toksisku kolēģu, ne menedžmenta kas skatās no augšas. Un pateikšu godīgi, grūti to bija atrast. Tā arī neatradu. Daudziem pārbaudes laika periodiem izgāju cauri, sapazinos ar cilvēkiem un beigās gāju prom, jo lielākajā daļā vietu kur strādāju kolēģi aprunāja, līda personīgajā dzīvē, atklāti meloja vadībai un stāstīja tīrus murgus.
Darbā mēs tomēr pavadam labu daļu savas dzīves, neredzu jēgu bojāt savus nervus, ja puse no kolēģiem uzvedās kā pamatskolnieces meiteņu tualetē.
19.12.2023 13:43 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3740
Reģ: 31.10.2010
Man ir bijis gadījums, kad pēc mēneša aizgāju no darba tikai vienas kolēģes dēļ, kura nez kāpēc izturējās pret mani ar tādu naidu, it kā es būtu viņas vīra mīļākā. Ir viegli pateikt "neņem galvā", bet kad katru darbadienu jāpavada kopā ar kādu, kurš tevi necieš, tad nemaz tik vienkārši tas nav.
To man arī ģimene mēģināja ieborēt, ka vajadzēja palikt, paciest, alga laba, blablabla. Nē, nevajadzēja. Mana mentālā veselība ir svarīgāka par jebkādu naudu. Tāpēc nesaprotu cilvēkus, kuri turas pie toksiskiem kolektīviem, kad tas ir tikai darbs un to vienmēr var nomainīt.
19.12.2023 13:50 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Minelūše @ 19.12.2023 13:50
Man ir bijis gadījums, kad pēc mēneša aizgāju no darba tikai vienas kolēģes dēļ, kura nez kāpēc izturējās pret mani ar tādu naidu, it kā es būtu viņas vīra mīļākā. Ir viegli pateikt "neņem galvā", bet kad katru darbadienu jāpavada kopā ar kādu, kurš tevi necieš, tad nemaz tik vienkārši tas nav.
To man arī ģimene mēģināja ieborēt, ka vajadzēja palikt, paciest, alga laba, blablabla. Nē, nevajadzēja. Mana mentālā veselība ir svarīgāka par jebkādu naudu. Tāpēc nesaprotu cilvēkus, kuri turas pie toksiskiem kolektīviem, kad tas ir tikai darbs un to vienmēr var nomainīt.

No vienas puses taisnība, bet no otras - nav nemaz tik viegli atrast jaunu darbu un tā mainīt darbus vienu pēc otra tikai tāpēc, ka tur ir kāds stulbs kolēģis. Katrā vietā var gadīties kāds, kuram tu nepatiksi. Un es nestrādātu darbu, kurā viss ir ideāli ar kolēģiem, bet maza alga. No labiem kolēģiem paēdis nebūsi.
19.12.2023 14:55 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.06.2022
Nu alga šeit ir ļoti laba, tas arī ir tas iemesls, kādēļ nebēgu.
Otra lieta, ka acīs jau smaida un ir jauki. Bet aiz muguras tur tādas lietas iet. Man gribas pārstāt ar šo cilvēku komunicēt, bet tad man vispār būs ļoti grūti uzturēties tādā darbā. Tas kolēģis ir ļoti ilgi šajā darbā un vadībai liekas baigi ok, ka tāda aprunāšana notiek, pati iesaistās. Trakākais ir tas, ka viņi klausa, ko saka tas kolēģis. Un tā kā es nepatīku tam kolēģim, par mani tiek nodota nepatiess info. To ko es uzzinu, es aizstāvos, bet nu jēga maza.
19.12.2023 15:09 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.06.2022
Ijaa @ 19.12.2023 14:55

No vienas puses taisnība, bet no otras - nav nemaz tik viegli atrast jaunu darbu un tā mainīt darbus vienu pēc otra tikai tāpēc, ka tur ir kāds stulbs kolēģis. Katrā vietā var gadīties kāds, kuram tu nepatiksi. Un es nestrādātu darbu, kurā viss ir ideāli ar kolēģiem, bet maza alga. No labiem kolēģiem paēdis nebūsi.

Man vispār vienalga par to, ka es kādam nepatīku. Tās ir tā cilvēka problēmas. Arī man nav tā, ka visi mani kolēģi man patīk, bet es uzvedos cieņpilni un neizdomāju pasakas, lai izēstu šo kolēģi.
19.12.2023 15:10 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Tāda bija mana pirmā darbavieta - nekāda nauda nevarēja mani tur noturēt tiklīdz radās iespēja citur strādāt. Pozitīva darba vide ir nenovērtējami svarīga.
19.12.2023 15:22 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Es tādā vietā nestrādātu. Nu ja nu vienīgi tiešām nav citu variantu. Neticas arī, ka vieta, kur priekšniece atklāti klačojas par darbiniekiem, ir kāda īpaši labā darba vieta.
19.12.2023 15:36 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.06.2022
Es tādā vietā nestrādātu. Nu ja nu vienīgi tiešām nav citu variantu. Neticas arī, ka vieta, kur priekšniece atklāti klačojas par darbiniekiem, ir kāda īpaši labā darba vieta.

Diemžēl, darba vieta ir ļoti laba un ir daudz citu bonusu, kas pagaidām notur.
19.12.2023 16:18 |
 
Reitings 8
Reģ: 23.07.2019
Viss tik slikti ? Ar vadību nav iespējams izrunāt situāciju ?
19.12.2023 16:57 |
 
Reitings 700
Reģ: 13.05.2022
usgburhgbnrth @ 19.12.2023 15:36
Es tādā vietā nestrādātu. Nu ja nu vienīgi tiešām nav citu variantu. Neticas arī, ka vieta, kur priekšniece atklāti klačojas par darbiniekiem, ir kāda īpaši labā darba vieta.
tā ir realitāte, zinu konkrētu valsts uzņēmumu, kur vienas struktūevienības vadītāja ar savu vietnieci-draudzeni aprunā padotos, pat sanāksmes laikā, kurā konkrētais padotais nepiedalās... Ļoti zināms, liels valsts uzņēmums, bet tieši tajā struktūrā ļoti liela kadru mainība... Bosings tur uz pilnu klapi un ziņu pienešana...
19.12.2023 17:55 |
 
Reitings 381
Reģ: 03.08.2022
No pieredzes, jo augstākā amatā strādāju, jo vairāk atbildības, stresa un diemžēl arī negāciju. Augstākā līmeņa vadītāji ir tie, pār kuru galvām nāk visi mēsli no priekšniecības, tā nu tas ir. Klačas ir visos sieviešu kolektīvos, bet nu tādas draudzīgas, bez negācijām.
19.12.2023 18:27 |
 
Reitings 381
Reģ: 03.08.2022
Bet es iesaku darbu mainīt. Man liekas, ka tik viegli kā tagad tas nekad nav bijis. Vismaz cik esmu sūtījusi cv, visi ar pirmo reizi ir gatavi ņemt darbā.
19.12.2023 18:28 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
The same. Es jau 10+ gadus strādāju un paciešu riebīgus kolēģus un stučītājus.
19.12.2023 18:41 |
 
Reitings 1
Reģ: 19.12.2023
Manam ex vīram bija pieredze ar emocionāli vardarbīgu kolēģi, kurš savu dzīves neapmierinātību izgāza uz citiem, gandrīz katru dienu darbā, viņš pacieta un strādāja tur 5 gadus, bet gribēja iet prom jau ātrāk. Negāja prom, jo alga apmierināja un priekšnieks normāls.
19.12.2023 19:13 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
Vai vispār ir kādi kolektīvi, kur nav klačas, runāšana aiz muguras un kāds kurš priekšniecībai cenšas ieziepēties? Es gan daudz dažādos uzņēmumos neesmu strādājusi, bet visur tā ir bijis. Tāpēc vienmēr jāatceras, ka kolēģi ir kolēģi un draugi darba vietā nav jāmeklē un ar personisku lietu stāstīšanu nevajag aizrauties.
Noteikti ja darbā visas citas lietas apmierina uzreiz skriet prom nevajag- vismaz kamēr nav atrasta laba alternatīva.
19.12.2023 19:17 |
 
Reitings 89
Reģ: 17.03.2023
Man tur ir diezgan traka vide.
Bet tas vēl nav pats trakākais.
Mums par priekšnieci uzmetusies uborščica...kā šito saprast???
Darbā nav hierarhijas...
19.12.2023 21:23 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Psicholoğijas zinātne mums māca dažas patiesi "jaukas" lietas par šādu personības tipu indivīdiem. Šādās vietās viss ir tik slikti, cik vien slikti var būt.
Bet zinot, cik sabiedrība ir gļēva, neredzu jēgu ieteikt konkrētas darbības, jo drosme tāpat nepietiks. 🙂
20.12.2023 05:28 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Kāpēc cilvēki iedomājas, ka vadības personālijām dzīves lietu uztvere mainās izejot pa darba vietas durvīm? Nē, tā tas nenotiek. Arī ikdienā vadās pēc tiem pašiem kanoniem, ar visām no tā izrietošām sekām.
20.12.2023 05:35 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Es ieteiktu palikt šajā vietā un paralēli meklēt labāku darbu. Uzreiz iet prom tikai tad, ja par naudu nav jāuztraucas. Jo man ir cita pieredze no šeit rakstītā - nesenā posmā darbu nebija viegli sameklēt.
Bet man personīgi nav izdevies sameklēt darbu, kur būtu veselīga atmosfēra. Kaut kur ir neciešamāk, kaut kur labāk, bet tāpat ne līdz galam. No pazīstamajiem arī neesmu dzirdējusi par tādu darba vietu, kur viss būtu labi - priekšnieki, kolektīvs, alga, pienākumi. Vienmēr ir kaut kas, kas neapmierinās. Tas, protams, nenozīmē, ka jāpaliek pavisam toksiskā vidē, jānovērtē pašai, kur ir tā robeža un kurus mīnusus esi gatava pieciest.
20.12.2023 15:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits