Cik agresīvā sabiedrībā mēs dzīvojam?

 
Reitings 9
Reģ: 05.12.2023
Sveiki. ❄Šoreiz tēma par agresiju mūsu pašu sabiedrībā. Kā jums liekas, vai agresija ir problēma mums Latvijā?
Kādi ir jūsu gadijumi no ikdienas, kur esat sastapušās ar agresiju,naidīgas runas, skatieni. Varbūt kāds jums ir draudējis..agresija uz ceļiem ir pamanīta daudz, kā kautkas nepatīk, tā pīpina, taurē, žestikulē ar rokām, rāda vidējo pirkstu daudzi šoferi.. Kādas agresijas izpausmes esi novērojis no līdzcilvēkiem
Kādi ir tavi secinājumi.
12.12.2023 01:46 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
kitijaarmazok @ 12.12.2023 14:19

Tieši tā, citi ar mašīnu brauc kā aptaurēti- skrien priekšā, nerāda pagriezienu, dzen garām,kad nevar apdzīt, jo nevelk mašīna vai nāk pretī, citi vispār pat pa apli neprot braukt, tad vēl velkās uz ceļa. Kā var uz tādiem nelamāties.??

Satiksmes kultūra Rīgā ir briesmīga, bet reti kāds atklāti izrāda savu neapmierinātību.
Braukāju diezgan daudz, un varbūt reizi pusgadā kāds uzpīpina, kad aizsapņojos pie stūres, es pati uzpīpinu kādam varbūt reizi pāris mēnešos, pa padsmit gadiem man nekad nav kāds taurējis, žestikulējis vai rādījis fakuci. Un tas ieskaitot visas avārijas situācijas un avārijas. Ja autorei tā gadās, turklāt nevis vienkārši gadās, bet tik bieži, ka jāveido diskusija par agresīvo sabiedrību, varbūt braukāšana pie stūres nav priekš viņas.
12.12.2023 20:20 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
gii_star @ 12.12.2023 12:51
Viena lieta ir nepamatota agresija, bet otra -cilvēki palikuši pārāk trausli, jūtīgi, ar plānu ādu. Ātri apvainojas, uztver visu personīgi un par daudz pārdzīvo par lietām, kas nav būtiskas.

Kā tu vari vērtēt kas ir būtiski un kas nav? Ja cilvēku kaut kas aizskar un sabēdina, tātad viņam tas ir būtiski un tas sāpināja viņu. Tā nav kaut kāda mērīšanās ar krāniņiem. "Mana problēma ir lielāka nekā tava, tāpēc tava problēma nav iemesls, lai pārdzīvotu, tikai mana problēma ir svarīga." Tas, kas tev nav problēma, citam ir problēma.
12.12.2023 20:30 |
 
Reitings 22
Reģ: 14.11.2023
krixis3 @ 12.12.2023 15:30
Es varu tikai piekrist par apkalpojošo sfēru. Tie, kas tur strādā, redz tādas lietas. Un es strādāju. Un strādāju ne Maximā vai vietējā mazpilsētas Latiņā. Bet uzņēmumā, kuru apmeklē gan vietējie, gan tūristi, gan prominences. Bagātie un nabagie. Un tas agresivitātes līmenis, dusmas, rupjība, cūkošanas ir vārdos neaprakstāma. Cilvēks tevi ir gatavs nograuzt par 5 centu nesakritību uz cenas. Par sīkāko nieku. Frāze,, klientam,, vienmēr taisnība ir izgājusi ārpus jebkādiem rāmjiem. Reizēm vienkārši ir sāpīgi un pretīgi kāda sabiedrība dzīvojam. Un šeit pat nav variants, kā tu pret citiem, tā pret tevi. Cilvēks vienkārši atļaujas visu, kas ienāk prātā un viņam pilnīgi pofig par visu. Jo tas taču ir viņa viedoklis un tiesības.

Cenas veikalos ir kosmosa. Katru menesi redzi ka kaut kam cenas ir pacelusas par eiro, pirktspeja lhoti samazinajusies. Cilveki censas iepirkties uz atlaidem un cenas biezi piemeram Maxima izsit bez atlaidem pie kases.
Es domaju cilveki nogurusi no tas dardzibas - daudzad lietad klust nepieejamas, medicina uzz.
13.12.2023 07:47 |
 
Reitings 78
Reģ: 02.12.2023
Poliklīnikā strādā agresīvas sievietes bieži ,kaut ko paprasi ,uzreiz atcērt
13.12.2023 10:10 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Libra. @ 13.12.2023 10:10
Poliklīnikā strādā agresīvas sievietes bieži ,kaut ko paprasi ,uzreiz atcērt

Piekrītu. Tas gan tiesa, 😪
13.12.2023 20:54 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Motherofdragons @ 12.12.2023 20:20

Satiksmes kultūra Rīgā ir briesmīga, bet reti kāds atklāti izrāda savu neapmierinātību.
Braukāju diezgan daudz, un varbūt reizi pusgadā kāds uzpīpina, kad aizsapņojos pie stūres, es pati uzpīpinu kādam varbūt reizi pāris mēnešos, pa padsmit gadiem man nekad nav kāds taurējis, žestikulējis vai rādījis fakuci. Un tas ieskaitot visas avārijas situācijas un avārijas. Ja autorei tā gadās, turklāt nevis vienkārši gadās, bet tik bieži, ka jāveido diskusija par agresīvo sabiedrību, varbūt braukāšana pie stūres nav priekš viņas.

Lielā balamute, un runātāja tu, tu vispār nestrādā esi mājās sēdētāja, un audzē pakaļu un pupus tikai lielākus. 😅 Nav māksla tērēt svešu naudu, vīra pelnīto naudu. Agrāk vai vēlāk tev nāksies iet uz darbu. Tas ka tu piedzemdēji bernuu vai divus bērnus nenozīmē, ka tagad tev ir nodrošinātā mājas sēdēšana līdz pensijai.. 🤣 Gatavojies agrāk vai vēlāk tavs vīrs sūtīs tevi uz darbu, jo viņam pieribesies slinka gove, kas tikai tērē viņa naudu. Neredzu līdzīgu pienesumu attiecības, kad sieviete tikai traukus mazgā un viss kamēr vecis vaiga sviedros, skrien, lec un dara un maksā, visus rēķinus, komunālos, elektrību, pērk benriem est un mantas, kamēr viena mātīte neko nedara tikai guļ, mājas un sēž forumā. Auto ar ko tu brauc ir virieša, un viņs sedz visus izdevumu, degvielu, remontu, un visu, tev naudas nav, ko to apmaksāt.Atvainojos, par leksiku, bet savādāk ir taisnība viss.
13.12.2023 20:59 |
 
Reitings 566
Reģ: 13.12.2023
Neza000 @ 13.12.2023 20:59

Lielā balamute, un runātāja tu, tu vispār nestrādā esi mājās sēdētāja, un audzē pakaļu un pupus tikai lielākus. ? Nav māksla tērēt svešu naudu, vīra pelnīto naudu. Agrāk vai vēlāk tev nāksies iet uz darbu. Tas ka tu piedzemdēji bernuu vai divus bērnus nenozīmē, ka tagad tev ir nodrošinātā mājas sēdēšana līdz pensijai.. ? Gatavojies agrāk vai vēlāk tavs vīrs sūtīs tevi uz darbu, jo viņam pieribesies slinka gove, kas tikai tērē viņa naudu. Neredzu līdzīgu pienesumu attiecības, kad sieviete tikai traukus mazgā un viss kamēr vecis vaiga sviedros, skrien, lec un dara un maksā, visus rēķinus, komunālos, elektrību, pērk benriem est un mantas, kamēr viena mātīte neko nedara tikai guļ, mājas un sēž forumā. Auto ar ko tu brauc ir virieša, un viņs sedz visus izdevumu, degvielu, remontu, un visu, tev naudas nav, ko to apmaksāt.Atvainojos, par leksiku, bet savādāk ir taisnība viss.

Kādam te empty egg carton sindroms 😀😀😀
13.12.2023 21:29 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Libra. @ 13.12.2023 10:10
Poliklīnikā strādā agresīvas sievietes bieži ,kaut ko paprasi ,uzreiz atcērt

Jā, man nesen uzkliedza, jo es nevarēju atrast kaut ko poliklīnikā un palūdzu palīdzību. :D
14.12.2023 01:08 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Medicīnas sfērā var sastapt diezgan agresīvus apmeklētājus,īpaši pa tālruni, nolamās tā ka maz neliekas, varbūt klātienē nav izteikti,bet tāpat visādi gadās. Pēdējā laikā arī lasīti atgadījumi,kad tiek piekauti ārsti. Arī valsts iestādēs ir bijusi pieredze ar agresīviem zvaniem, īpaši ja iesaistīta kāda valsts nodeva,kuru jāmaksā utt.😀
14.12.2023 07:28 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Libra. @ 13.12.2023 10:10
Poliklīnikā strādā agresīvas sievietes bieži ,kaut ko paprasi ,uzreiz atcērt

Man šķiet, ka agresija ir izplatīta visur, kur algas maksā valsts. Privātajā sektorā to redzu reti un parasti tas tieši arī ir dažādos pagrimušos uzņēmumos. Jo, protams, ne tādi cilvēki var darbiniekus labi vadīt, ne ar partneriem vai klientiem produktīvi komunicēt, un laika gaitā viss tikai iet uz leju. Bet ja alga nav tieši atkarīga no peļņas kā publiskajā sektorā - kāda starpība kā uzvedies un kādā kvalitātē darbs? Pati ar tiem cilvēkiem saskaros un ir kā ir.
14.12.2023 12:00 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Mēs dzīvojam gļēvā un ne pārāk izglītotā sabiedrībā, es teiktu tā.
16.12.2023 10:39 |
 
Reitings 20
Reģ: 07.01.2024
Jā, agresija var būt problēma Latvijā un citur pasaulē. Ikdienas dzīvē esmu saskārusies ar naidīgām runām un neērtiem skatieniem. Agresija uz ceļiem ir izplatīta, un dažreiz cilvēki reaģē nervozā veidā uz sīkām lietām.
07.01.2024 10:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits