Cik jāpelna lai būtu normāla ģimene?

 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Darbā viens kļuva par tēvu un es ar savu "negatīvismu" iesāku diskusiju par to cik būtu jāpelna lai būtu normāla funkcinējoša ģimene, un vecāki nevis būtu novergojušies pelēki dēļ bērna bet finances būtu gana lai pietiek gan bērnam gan savai labklājībai? Viņi man saka ka ar tā čaļa algu (pēc nodokļiem 700) pietiekot, Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja cilvēks vēlās veidot ģimeni viņam ir jābūt gana lieliem ienākumiem lai pietiktu tā bērna audzināšanai, barošanai, drēbem, saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanai, privātā auto uzturēšanai, visiem rēķiniem, un no tiem ienākumiem ir vēl jāpaliek pāri, protams ēdienam un kādiem neparedzētiem gadījumiem. 700 eiro pat 1000 eiro, pat 1500 eiro tam ir krietni par maz.
kā jūs uz to skataties?
05.12.2023 15:15 |
 
Reitings 39
Reģ: 24.09.2023
Tēmas autors ir Kristaps no Dobeles. 😂😅😂 Nu cik daudz tev ir Kristap iņ tie profili šeit saveidoti?
Chris083, KristapsM, tagad šis profils Luusis
05.12.2023 23:44 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
ZeltaZebra @ 05.12.2023 23:44
Tēmas autors ir Kristaps no Dobeles. ??? Nu cik daudz tev ir Kristap iņ tie profili šeit saveidoti?
Chris083, KristapsM, tagad šis profils Luusis

spikey arī viņa. Un bija vēl kaut kāds.
05.12.2023 23:52 |
 
Reitings 39
Reģ: 24.09.2023
RRebekkka @ 05.12.2023 23:52

spikey arī viņa. Un bija vēl kaut kāds.

Jā, tieši tā, sakrīt viņa domu gājiens, ka tikai bagātnieki var atļauties bērnus, un rakstība un tēmas arī nodod.. 😄
05.12.2023 23:54 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
usgburhgbnrth @ 05.12.2023 23:24
Lasu šo tēmu un no vienas puses brīnos, bet no otras man tomēr jāpiekrīt, ka cilvēkiem ar domāšanu "es bērna dēļ neatteikšos no savām kaprīzēm un neko neupurēšu" bērnus tiešām nevajag. Man gan šķiet, ka naudas daudzums tādā domāšanā neko neizlabos un bērns tā arī paliks pēdējā vietā, pat ja kādreiz parādīsies kopā ar to lielo naudu.

Ir lietas, kas bērnu dēļ jāupurē un ir lietas, kuras upurēt ne vienmēr vajag. Viss ir balansā. Un vienkārši ir galvai uz pleciem jābūt.
Runājot par pašu tematu, es arī uzskatu, ka ar 700€ mēnesī visai ģimenei ir par maz. Pat ja kaut kāda māmiņalga vēl plusā, tas tāpat ir maz. Māmiņalgas nav lielas. 700€ vienam cilvēkam ir knapa dzīvošana, kur nu vēl ar bērnu.
Manuprāt, visām ģimenes vajadzībām (pieņemot, ka ģimenē ir tikai 1 bērns) pietiktu sākot ar 1700€ - 2000€, kā viss ģimenes budžets kopā. Īre, komunālie, pārtika, apģērbs, degviela, higiēnas preces, medikamenti, skolas lietas vai dārziņa lietas, nu tas viss, tīri vajadzības, neaizejot nemaz uz “gribu” lietām, tās jau atsevišķi. Un nerunājot par kādām īpašām vajadzībām vai ja mašīna daudz degvielas ēd. Tas tīri tāds slieksnis, diezgan pieticīgi dzīvojot, es pat teiktu.
Jo nu LV dzīvojot jāiemācās šur tur būt “scrappy”, lai neaizietu bankrotā. Kādu mēnesi jāietaupa, lai citu mēnesi var patērēties. Pēc kartupeļiem jābrauc pie vecmammas un ja kabaci dod, tad jāņem. Arī humpalu drēbes nav sliktas, arī bērniem citreiz var ko atrast. Andelē vispār jaunās mammas pārdod pilnas zīdaiņu/bērnu garderobes, ar daudzām neuzvilktām lietām citreiz pa 10 - 15€. Man draudzene nopirka četrus milzīgus maisus ar jaunām vai vienreiz uzvilktām ļoti labām drēbītēm pa 10€, jo tā meitene vnk gribēja vietu atbrīvot. Tāpat arī ar mēbelēm, feisbuka grupa kur atdod mēbeles vispār zelts. Man viesistaba pilna ar Ikea mebelēm par kurām neesmu ne centu maksājusi.
Ja gribās ietaupīt, viss ir iespējams, un piepelnīties arī vienmēr var. Ja galva ir uz pleciem arī Latvijā var izdzīvot.
06.12.2023 00:31 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Firmas apģērbs neliecina, ka tu esi baigais bagātnieks un ka tavs apģērbs ir max kvalitatīvs, daudzi pat nemāk to apģērbu saskaņot. Man smieklīgi liekas tie skati - nike botes, adidas bikses, Tommy Hilfiger džemperis, gucci soma. Bezgaumība. :D
06.12.2023 00:52 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Ijaa @ 06.12.2023 00:52
Firmas apģērbs neliecina, ka tu esi baigais bagātnieks un ka tavs apģērbs ir max kvalitatīvs, daudzi pat nemāk to apģērbu saskaņot. Man smieklīgi liekas tie skati - nike botes, adidas bikses, Tommy Hilfiger džemperis, gucci soma. Bezgaumība. :D

Ļoti lieli bagātnieki var uzvilkt visparastākās drēbes mugurā, bet braukt ar auto 50 000 vērtībā un citas luksus preces izmantot. Apģērbs viņiem neko nenozīmē daudziem vismaz.
06.12.2023 01:35 |
 
Reitings 39
Reģ: 24.09.2023
Cik jāpelna lai būtu normāla ģimene?

Kāpec tevi tas satrauc Kristap no Dobeles? Tev tak ir labi tā kā ir, dzīvot ar mammu un omi vienā dzīvoklī un turēt močus garazā. Tev nevajag ne kāzas, ne ģimeni, ne bērnus!!!!!!! Ko nodarbojies ar domāšanu par ģimenes izmaksām.😄😂 Tu vari dzēst savus profilus cik tu gribi un taisīt jaunus, mēs tāpat zinām kā tu esi Dobeles Kristaps. 😉
06.12.2023 02:28 |
 
Reitings 885
Reģ: 19.08.2023
ZeltaZebra @ 05.12.2023 23:44
Tēmas autors ir Kristaps no Dobeles. ??? Nu cik daudz tev ir Kristap iņ tie profili šeit saveidoti?
Chris083, KristapsM, tagad šis profils Luusis

Sparkii un spikey.643 arī ir viņa profili. Nesaprotu jēgu veidot tik daudz profilus,jo uzreiz var saprast, ka tas ir viņš. 😄
06.12.2023 03:38 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
,
Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja

Kārtējo reizi dzirdami attaisnojumi no Kristapa, par to kāpēc nevar būt bērni. Beidz murgot vienreiz, ja tavi vecāki būtu uzstādījuši tādu prasību pelnīt pie 3000 vai kaut 2000 tu te neatrastos uz zemes, jo tu nebūtu piedzimis tāpēc padomā labi ko tu runā. pamuļķi. Kā ārī netika norādīts vai abiem vecākiem kopā jāpelna 3000 tātad katram pa 1500.vai arī vienam no vecākiem jau jāpelna 3000.😄 Diezvai kāda saprātīga, skaista meitene gribētu tādu kā tevi pat ja tev būtu makā tie 3000 katru mēnesi. Ar tavu domāšanu, nav labi draudziņ.
Un tas ir skaidri redzam kā tevi kautkas grauž, ka citiem ir ģimene ar 700 EUR, bet tev nav ģimenes ne ar 700, ne ar 1000 EUR. 32 gados atnāca apjausma, ka gribas bērnus tev, bet par cik nevari to realizēt, tagad izdomāsi pasaciņas pa 3000 algu. Tad te lielākā Latvijas daļā cilvēku nebűtu piedzimuši, ja būtu tāda prasība lai dzimtu. Ej ārstēties smadzeni. Garīgi... Varu tevi nomierināt, tev ģimenes nebūtu, pat tad ja u pelnītu 5000 mēnesī, jo nauda neatsver tavu plānprātības līmeni. Vaina nav naudā, vainu meklē sevī. 🙏 Nauda ko piemini (3000) ir tikai attaisnojums sev (tev) un sabiedrībai, kāpēc tev nav bērnu, sievietes, dzīvoklis utml. Neveiksminieks paliksi un viss. Pieņem to, ka neesi normālā sabiedrības daļa, un nebūsi. Nojūdzies no savas garāžas un tagad te centies ko pierādīt ar pasakām par naudu
06.12.2023 07:20 |
 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Neza000 @ 06.12.2023 07:20
,
Kārtējo reizi dzirdami attaisnojumi no Kristapa, par to kāpēc nevar būt bērni. Beidz murgot vienreiz, ja tavi vecāki būtu uzstādījuši tādu prasību pelnīt pie 3000 vai kaut 2000 tu te neatrastos uz zemes, jo tu nebūtu piedzimis tāpēc padomā labi ko tu runā. pamuļķi. Kā ārī netika norādīts vai abiem vecākiem kopā jāpelna 3000 tātad katram pa 1500.vai arī vienam no vecākiem jau jāpelna 3000.? Diezvai kāda saprātīga, skaista meitene gribētu tādu kā tevi pat ja tev būtu makā tie 3000 katru mēnesi. Ar tavu domāšanu, nav labi draudziņ.
Un tas ir skaidri redzam kā tevi kautkas grauž, ka citiem ir ģimene ar 700 EUR, bet tev nav ģimenes ne ar 700, ne ar 1000 EUR. 32 gados atnāca apjausma, ka gribas bērnus tev, bet par cik nevari to realizēt, tagad izdomāsi pasaciņas pa 3000 algu. Tad te lielākā Latvijas daļā cilvēku nebűtu piedzimuši, ja būtu tāda prasība lai dzimtu. Ej ārstēties smadzeni. Garīgi... Varu tevi nomierināt, tev ģimenes nebūtu, pat tad ja u pelnītu 5000 mēnesī, jo nauda neatsver tavu plānprātības līmeni. Vaina nav naudā, vainu meklē sevī. ? Nauda ko piemini (3000) ir tikai attaisnojums sev (tev) un sabiedrībai, kāpēc tev nav bērnu, sievietes, dzīvoklis utml. Neveiksminieks paliksi un viss. Pieņem to, ka neesi normālā sabiedrības daļa, un nebūsi. Nojūdzies no savas garāžas un tagad te centies ko pierādīt ar pasakām par naudu
kas par nah? Kads Kristaps? Bet man ari ir taisniba ka ģimenes jāveido tiem kas var to atļauties, nevis nabadzigais slānis sadzemde bērnus un tad internetā un pa tv ubago visādus ziedojumus un mēģina cilvēkus paķert uz žēlumu par savām neapdomātajām rīcībām. Nulle līdzjūtibas pret tādiem cilvēkiem. Es varētu vēl ziedot kauko cilvēkam ar veselības problēmām, nejau daudzbērnu mātēm kuras neprot kājas turēt kopā.
Un kāpēc to domā ka man skauž ka man nav maznodrošināta ģimene? Vispar es bērnus nekad neesmu vēlējies. Nekad nav bijuši tadi mērķi jo man nav tie instinkti par kādu rūpēties. Es pat nevēlos sev mājdzīvniekus.
06.12.2023 08:04 |
 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Luusis @ 06.12.2023 08:04
kas par nah? Kads Kristaps? Bet man ari ir taisniba ka ģimenes jāveido tiem kas var to atļauties, nevis nabadzigais slānis sadzemde bērnus un tad internetā un pa tv ubago visādus ziedojumus un mēģina cilvēkus paķert uz žēlumu par savām neapdomātajām rīcībām. Nulle līdzjūtibas pret tādiem cilvēkiem. Es varētu vēl ziedot kauko cilvēkam ar veselības problēmām, nejau daudzbērnu mātēm kuras neprot kājas turēt kopā.
Un kāpēc to domā ka man skauž ka man nav maznodrošināta ģimene? Vispar es bērnus nekad neesmu vēlējies. Nekad nav bijuši tadi mērķi jo man nav tie instinkti par kādu rūpēties. Es pat nevēlos sev mājdzīvniekus.
un tie kas saka "tad jau pusei latvijas nevajadzetu dzemdēt" tieši tā! Ja mez skatamies uz skaitļiem, cenu sadardzinājumiem pārtikai un pakalpojumiem attiecība pret algām, vismaz puse Latvijas nevar atļauties ģimeni. Tas taču nav normāli ka daudzi sevi dzen financiālās grutībās, kredītos un parādos, jo sabiedribas norma ir ka redz jābūt pēcnācējiem.
06.12.2023 08:10 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Luusis @ 06.12.2023 08:04
kas par nah? Kads Kristaps? Bet man ari ir taisniba ka ģimenes jāveido tiem kas var to atļauties, nevis nabadzigais slānis sadzemde bērnus un tad internetā un pa tv ubago visādus ziedojumus un mēģina cilvēkus paķert uz žēlumu par savām neapdomātajām rīcībām. Nulle līdzjūtibas pret tādiem cilvēkiem. Es varētu vēl ziedot kauko cilvēkam ar veselības problēmām, nejau daudzbērnu mātēm kuras neprot kājas turēt kopā.
Un kāpēc to domā ka man skauž ka man nav maznodrošināta ģimene? Vispar es bērnus nekad neesmu vēlējies. Nekad nav bijuši tadi mērķi jo man nav tie instinkti par kādu rūpēties. Es pat nevēlos sev mājdzīvniekus.

Beidz izlikties, ka nezini, ka Esi Kristaps! 🤣Pārāk daudzas lietotājas tevi šeit atpazīst. Tagad tevi kaitina un trigero arī ziedojumi nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Trigero daudzbērnu mammas, un nabadzīgais slānis. 😄👏Labs 👏 redzi, te nelīmējas kopā tavi stāsti, tad saki ka dēļ naudas trūkuma, te nevar būt ģimene,tagad saki ka nekad nemaz negribi. Pats sapinies savos melos. Mierini tik sevi, ka netiec pie ģimenes dēļ naudas, lai gan patiesībā esi neizglītots, puisis, kas slēpjas no mātes otrā istabā.
06.12.2023 08:14 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Luusis tavi vecāki bija turīgo slānis, kad tu dzimi? Ja jau esi tik kategorisks, ka nabagiem nevajag vairoties 😀
06.12.2023 08:39 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Luusis @ 06.12.2023 08:10
un tie kas saka "tad jau pusei latvijas nevajadzetu dzemdēt" tieši tā! Ja mez skatamies uz skaitļiem, cenu sadardzinājumiem pārtikai un pakalpojumiem attiecība pret algām, vismaz puse Latvijas nevar atļauties ģimeni. Tas taču nav normāli ka daudzi sevi dzen financiālās grutībās, kredītos un parādos, jo sabiedribas norma ir ka redz jābūt pēcnācējiem.

Izklausās, ka tevi sabiedrības normas vairāk traucē, kā nabadzībā dzīvojoši bērniņi.
06.12.2023 08:41 |
 
Reitings 1253
Reģ: 25.01.2023
Elizabeteputnos @ 05.12.2023 23:06
es uzaugu manis pašas aprakstītajā situācijā, man tā diemžēl ir pārāk labi pazīstama bērnības realitāte. Nevienam bērnam nenovēlu dāvanu vietā Ziemassvētkos ar brāli dalīt apelsīnu ,jo nekā cita nav. Pirmo jauno drēbi, ko mamma man nopirka nekad neaizmirsīšu un toreiz novalkāju līdz pēdējam - tās bija "kļošenes" džinsu bikses, kad man bija 16. Ar kādu naudu es kur lielos? Tas, ka tevi tas trigero ir tava problēma un parocies sevī un pameklē kāpēc tev tas kož acīs!
Skaties uz realitāti. Procentuāli visvairāk bērnus ražo tie, kas to nemaz nespēj finansiāli pavilkt. Ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē tas tā ir. Kādam iemeslam, lai ir, kas vecumdienās glāzi pienes? Tātad tas ir egoistiski.
Es nezinu cik tev gadu,un kad tev tāda bērnība bija,bet Lv neatkarības gados pirmajos,reti kurš dzivoja turīgi.Neaizmirsti par neveiksmīgajiem Repšiem,kas iznīcināja lielāko daļu cilvēku naudu,kad viņus devalvēja,2007-2008 gada lielo Krīzi,kad daudzi cilvēki zaudēja lielāko daļu savas dzīves veidoto,darbus,naudu.Ja mūsu vecāki dzivotu ar tadu principu "cik man vajag,lai nodrošinātu bērnu bagāti." Lielākā daļa mūsu paaudzes vienkārši nebūtu,ģimenes būtu tukšas.Es nedomāju,ka jasalidzina tā laika apelsins uz diviem ar mūsu tagadējā laika apelsīniem(tēlaini izsakoties).
06.12.2023 08:52 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Bērnu vispār nevar izaudzināt, jo lielas ekonomiskās krīzes ir biežāk, kā reizi 18 gados, drīz būs nākošā.
06.12.2023 09:08 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Pēc autora viedokļa Latvijā drīkst bērnus radīt tikai deputāti, biznesmeņi, jo neviens parasts mirstīgais nepelna mēnesī darbā vairāk par 2k Latvijā. Tie, kuri pelna 1k un mazāk, mēs esam pusubagi un nevaram veidot ģimeni. :D
06.12.2023 09:09 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Un bērnam dzīvi var izbojāt arī tad, ja ir kaudze naudas, bet man nav nekādas mīlestības pret viņu. Tas vēl vairāk viņa dzīvi izbojā nekā naudas daudzums ģimenē.
06.12.2023 09:12 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Un daudziem ir izveidojies nepareizs viedoklis par daudzbērnu ģimenēm. Es un daudzi mani pazīstamie nākam no daudzbērnu ģimenēm, bet mums nekas netrūka. Daudzbērnu ģimene≠nabadzība.
06.12.2023 09:15 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ļoti lieli bagātnieki var uzvilkt visparastākās drēbes mugurā, bet braukt ar auto 50 000 vērtībā un citas luksus preces izmantot. Apģērbs viņiem neko nenozīmē daudziem vismaz.

Nevajag runāt muļķības.
1. Ļoti bagāti cilvēki nebrauc ar 50k vērtiem auto, būs stipri par maz.
2. Tas ir liels mīts sabiedrībā, ka šie cilvēki staigā "parastās" drēbēs, jā, šiem apğērbiem nav "skaļi" logo, bet tas nebūt nenozīmē, ka šie abērbi ir "parasti" un, ka šiem cilvēkiem ir vienlga, ko viņi velk mugurā. To vnk sauc par quiet luxury.
Viens no piemēriem ir Zuckerbergs, ka cilvēki saka, ka viņš staigā "parastos" t-kreklos, tikai viņi aizmirst pieminēt to, ka šis T-krekls viņam ir "custom made", kā, piemēram, no firmas Brunello Cucinelli, kur šāds krekliņš maksā ap 650 dolāri. Tă kā nevajag to pasniegt tā, it kā šie apğērbi būtu pirkti pa 10 eiro Rimi. Ja nekas tālāk par "Guess" nav redzēts, tad varbūt tā varētu šķist.
06.12.2023 09:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits