Māsa un māsas dēls.

 
Reitings 26
Reģ: 04.11.2023
Gan mamma, gan tētis dzēra un veda savus draugus dzērājus mājās, kuri mēdza uzmākties man un māsai. Esmu 5 gadus vecāka par māsu. Kad man bija 18, es atradu dzīvokli tajā pašā pilsētā, kur jau dzīvojām un paņēmu māsu pie sevis dzīvot, lai viņa nepaliek starp alhokoliķiem. Palīdzēju viņai mācībās, devu viņai naudu, strādāju divos darbos un paralēli mācījos. 3 gadus vēlāk mana māsa palika stāvoklī un piedzemdēja dēlu. Puisis viņai, protams, nebija, viņš bija tikai tā saucamais spermas donors, kurš pazuda pēc seksa. Māsas dēlu pa lielam audzinu es un vēl uzturu arī māsu pašu, bet viņa dzīvē nevēlas darīt neko un par bērnu rūpēties arī nevēlas. Šobrīd man ir 24 un viņai 19. Viņa sēž mājās un nedara neko. Saprotu, ka pati pieradināju viņu pie tā, ka viņa vienmēr var paļauties uz mani, bet es nespēju veidot savu privāto dzīvi, jo man ir jāaudzina māsas dēls un jāuztur pati māsa. Esmu viņai minējusi šo, bet viņa apvainojas. Negribu aizskart arī, jo viņa man ir vistuvākais cilvēks. Ieteikumi?😉
05.11.2023 00:32 |
 
Reitings 719
Reģ: 03.11.2023
Miuce @ 05.11.2023 13:25

Nu paprasi autorei kontaktus un uzskaiti katru mēnesi viņas pieaugušajai māsai uz konta, empātiskā dura.
Vai nu tā māsa vācas strādāt vai lai lasās uz ielas. Bērns savukārt var palikt dzīvot pie autores, nez vai gauži raudās pēc māmules, ja jau māmules māsa galvenokārt audzina. Un vai vispār ir pieprasīti alimenti? Par alimentu naudu vismaz pārtika bērnam sanāktu mēnesim.

pretīgs cilvēks
05.11.2023 13:53 |
 
Reitings 2740
Reģ: 05.09.2023
Džinga @ 05.11.2023 13:53

pretīgs cilvēks

Tā sīkā māsa? Jā, piekrītu.
05.11.2023 14:54 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
Liec māsai saprast, ka pēdējais laiks atrast darbu un sākt uzturēt sevi pašai, ja nē tad būs jāizvācās un ņemsi puisīti sev pagaidu aizgādniecībā. Jo šobrīd viņa tikai uz tevis manipulē ar to apvainošanos un tevi izmanto. Pēdējais laiks viņai ir pieaugt un lai iet kaut vai veikalā strādā, tur ātri darbu dabūs.
Kas notiks, ja drīz atkal paliks stāvoklī no kāda piegulētāja? Vēlviens cilvēks uz kakla tev. Tāpēc ilgāk šo situāciju nevar ielaist.
05.11.2023 15:15 |
 
Reitings 719
Reģ: 03.11.2023
Autorei - es ieplānotu nopietnu sarunu par to, ka dzīvē ir izaugsmes iespējas, viņai tikai jāsāk kaut ko darīt. Var iedot termiņu dažus mēnešus, kuru laikā jābūt progresam, ja nē, būs jāmeklē dzīvesvienu citur.
Viņas bērnu tu būtu ar mieru paturēt un pati audzināt>?
05.11.2023 15:23 |
 
Reitings 1199
Reģ: 27.09.2023
Tev sava dzīve nav jādzīvo? Pati pieradināji, nav ko pārmest. Palīdzi viņai atrast darbu un pārvākties. Ja neko nedarīsi, viņas dēliņš arī ņems tādu pašu dzīves piemēru un pasaulē būs vēl viens vīrietis, kurš sēdēs sievietei uz kakla.
05.11.2023 15:49 |
 
Reitings 1199
Reģ: 27.09.2023
Minelūše @ 05.11.2023 11:32
Es autorei ieteiktu atcerēties, ka mums katram ir tikai viena dzīve. Ja visu laiku upurēsies māsas labā, pa kuru laiku veidosi pati savu dzīvi, savu ģimeni? Diez vai kāds vīrietis/potenciālais vīrs būs ar mieru, ka uz nenoteiktu laiku tev komplektā līdzi nāk vēl pieaugusi māsa ar mazu bērnu. Jaunība paiet ļoti ātri. Nepaspēsi ne attapties. Vai nenožēlosi, ka kārtojot māsas dzīvi, nebūsi dzīvojusi pati savējo? Vai laika gaitā šis fakts neradīs ienaidu starp jums? Pat vistuvākajiem cilvēkiem nedrīkst ļaut izmantot sevi par kājslauķi.

100% piekrītu Minelūšei. Konkrētāk pateikt nav iespējams.
Visu cieņu, ka esi uzņēmusies tādas rūpes, bet realitātē tu rūpējies par trīs cilvēkiem reizē, sevi ieskaitot. Kas notiek brīdī, kad pašai veselība nevelk? Mājās sēdošā māsa dzīs tevi slimu uz darbu? Lai sāk ar ko vienkāršu, pusslodzi kaut. Lai pierod pie darba un sāk saprast, kas ir atbildība. Ticu, ka neskatoties uz to, ka bērna tēvs ir noziedējis, viņai pastāv iespēja satikt kādu citu vīrieti, kurš viņu ar dēliņu pieņems. Ar nosacījumu, ka pati kaut ko cenšas.
05.11.2023 16:02 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Sarežģīta situācija. Māsa ir jāliek no dzīvokļa ārā, viņa ir pieaudzis cilvēks. Tu devi viņai daudz iespēju, viņa tās neizmantoja. Jautājums ir vairāk par viņas bērnu, vai viņu esi gatava tā vienkārši izmest uz ielas ar vienaldzīgu māti. Varbūt sākumā bērnu paturi, kamēr viņa daudz maz nenostabilizējas, bet ir zināms risks, ka viņa bērnu negribēs ņemt atpakaļ. Visdrīzāk jau tava māsa ātri atradīs kādu boyfrendu, pie kura dzīvot tāpat kā pie tevis, un nekur nepazudīs.
Esmu viņai minējusi šo, bet viņa apvainojas

Par ko viņa apvainojas? Par to, ka atstāsti viņai faktus no viņas pašas dzīves?
05.11.2023 17:08 |
 
Reitings 139
Reģ: 13.06.2022
Besī tā Sarma un Miuce,bet šoreiz piekrītu viņām,ka māsa sēž tev uz kakla,parazitē uz tevis,tev jāmet viņa ārā,kamēr nav atnesusi vēl vienu sīko uz tava kakla. Un tev nav jāskatās viņas sīkie
05.11.2023 19:17 |
 
Reitings 26
Reģ: 04.11.2023
Paldies par komentāriem. Jā, mana māsa nav mazs bērns un man viņa nav jāuztur. Viņai ir gan rokas, gan kājas, gan galva uz pleciem, var atrast darbu, tikai tādas vēlmes viņai nav. Bet bērns nav pie nekā vainīgs. Es zinu kā ir augt dzērāju ģimenē, kur 5x ir jāšuj zeķubikses, nevis var nopirkt jaunas, kur nav maizes utt., tāpēc māsas bērnam tādu dzīvi nevēlos. Un tas, ka es rūpējos par māsas bērnu nenozīmē, ka viņš izaugs par vīrieti, kurš sēž man uz kakla, tāpēc tam komentāram nepiekrītu. 😉
05.11.2023 19:23 |
 
Reitings 2740
Reģ: 05.09.2023
Te Monta @ 05.11.2023 19:23
Paldies par komentāriem. Jā, mana māsa nav mazs bērns un man viņa nav jāuztur. Viņai ir gan rokas, gan kājas, gan galva uz pleciem, var atrast darbu, tikai tādas vēlmes viņai nav. Bet bērns nav pie nekā vainīgs. Es zinu kā ir augt dzērāju ģimenē, kur 5x ir jāšuj zeķubikses, nevis var nopirkt jaunas, kur nav maizes utt., tāpēc māsas bērnam tādu dzīvi nevēlos. Un tas, ka es rūpējos par māsas bērnu nenozīmē, ka viņš izaugs par vīrieti, kurš sēž man uz kakla, tāpēc tam komentāram nepiekrītu. ?

Monta, reāli ir tā, ka tu šajā forumā neesi vienīgā, kura pie bada ir augusi un zeķubikses lāpijusi. Es tev saku konkrēti kā ir - no ieaudzinātas glābējas lomas var iziet ar egoismu. Ja māsa uztaisīs vel trīs, arī tos audzināsi nevēloties lai viņi piedzīvo tādu dzīvi? Es pilnībā saprotu tavu vēlmi palīdzēt nenotikt tām lietām, kuras piedzīvoji pati. Es vienkārši pēc gadiem pieciem ļoti negribētu lasīt par sievieti, kura ir izdegusi, palīdzot tiem, kuri šo palīdzību uzskata par pašsaprotamu. Gluži tāpat kā tava māsa šobrīd tavu sniegto palīdzību uzskata par normu, nav pilnībā nekādas garantijas, ka arī viņas dēls kādā brīdī tā neuzskatīs. Tas, ka tu esi trūkuma vadīta bijusi motivēta sev sniegt patstāvīgu dzīvi nenozīmē, ka visi destruktīvās ģimenēs augušie izaug līdzīgām domām un vērtībām. Un arī to es tev saku pēc savas dzīves pieredzē redzētā.
05.11.2023 19:32 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Minelūše @ 05.11.2023 11:32
Es autorei ieteiktu atcerēties, ka mums katram ir tikai viena dzīve. Ja visu laiku upurēsies māsas labā, pa kuru laiku veidosi pati savu dzīvi, savu ģimeni? Diez vai kāds vīrietis/potenciālais vīrs būs ar mieru, ka uz nenoteiktu laiku tev komplektā līdzi nāk vēl pieaugusi māsa ar mazu bērnu. Jaunība paiet ļoti ātri. Nepaspēsi ne attapties. Vai nenožēlosi, ka kārtojot māsas dzīvi, nebūsi dzīvojusi pati savējo? Vai laika gaitā šis fakts neradīs ienaidu starp jums? Pat vistuvākajiem cilvēkiem nedrīkst ļaut izmantot sevi par kājslauķi.

Lai nu kurš būtu šo rakstijis. 😃😃Minetuše dārgā tu ej pretrunās ar sevi. Untas labi atspoguļojas tavā kiviču tēmā. Kura tava viena dzīve jau maksimāli nodzīvota komentāru sadaļā. Laikam tu izjūti rūgtumu, iekšēju, bet citiem neizrādi. 😒 Vai nenožēlo, ka.dzīvo kivičieemm?
06.11.2023 05:27 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
SarmaD @ 05.11.2023 11:37

Es to arī nekvalificēju kā izvarošanu. Es to minēju kā faktu, ka māsa jau kopš 16 nav bijusi par sevi atbildīgs cilvēks, jo ir ar bērnu.

Tādi ir bēerni no alkoholiķu aprindām. Vairojas ka nesterelizēti kaķi uz ielas ar pirmo runci. No tādas sabiedrības šķiras jau neko labāku nevar gaidīt.. Kur meitenei prāts 16 gados apaugļoties? Kāpēc viņa neveica abortu, ja tas bija vienas nakts sakars. Būtībā tā ir liela vaina no autores, pilngadīga māsa 21 gadā, nevarēja labāk pieskatīt nepilgadīgo 15+ /16+ kura vazājas un iekrīt.
06.11.2023 05:32 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
SarmaD @ 05.11.2023 12:51

Kapēc gan? Jo neatbalstu to, ka mazā māsa uzsēžas uz kakla lielajai un viņai jāvelk vel divi cilvēki? Jo manuprāt uzsēsties uz kāda labsirdības nav norma?

Tā labsirdība aizies ātri prom. Ja tagad autore jau raksta, ka meklē padomus, kā risināt šo problēmu, tad viņai jau tas sež kaklā nedaudz un ir apriebies, māsas nekā nedarīšana. Cik ilgi viņai nervi izturēs tajā noskatīties? Cik ilgi autore būs pacietīga? Cik gadu ziedos no savas dzīves viņa deļ nepateicīgās masas, kas izmanto viņu. 🤮 Tas ir pretīgi, ĺaut sevi izmantot, pat ja tas ir radinieks, brālis vai māsa, tas nenozīmē, ka cilvekam japarverš sevi par pedejo idiotu otra rada gabala deļ.jāzieo savi resursi, laiks nauda. Ja autore būtu saprātīga viņa nepieļautu, ka viņu izmanto 19 gadīgs vesels, domājošs cilvēks, kuram ir kājas, rokas un galva uz pleciem.. Nav taču invalīde, kas nespēj parunāt, strādāt un dzīvot. Māsa par viņu rūpējas, ka par garīgu atpalikušu ar kāda dauna sindromu.
06.11.2023 05:44 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Neza000 @ 06.11.2023 05:44

Tā labsirdība aizies ātri prom. Ja tagad autore jau raksta, ka meklē padomus, kā risināt šo problēmu, tad viņai jau tas sež kaklā nedaudz un ir apriebies, māsas nekā nedarīšana. Cik ilgi viņai nervi izturēs tajā noskatīties? Cik ilgi autore būs pacietīga? Cik gadu ziedos no savas dzīves viņa deļ nepateicīgās masas, kas izmanto viņu. ? Tas ir pretīgi, ĺaut sevi izmantot, pat ja tas ir radinieks, brālis vai māsa, tas nenozīmē, ka cilvekam japarverš sevi par pedejo idiotu otra rada gabala deļ.jāzieo savi resursi, laiks nauda. Ja autore būtu saprātīga viņa nepieļautu, ka viņu izmanto 19 gadīgs vesels, domājošs cilvēks, kuram ir kājas, rokas un galva uz pleciem.. Nav taču invalīde, kas nespēj parunāt, strādāt un dzīvot. Māsa par viņu rūpējas, ka par garīgu atpalikušu ar kāda dauna sindromu.

Un sarma visu pareizi pateica, ka tādi radinieki bieži pārtop par audzēju, kas aug ar vien lielāks, un ēd no iekšpuses otru. Bet autori jau tas laikam apmierina, ka audzējs turpina baroties no viņas un plešas vairumā. Labdabīgais audzējs var pārvērsties arī ļaundabīgajā.🤢 Pieaudzis cilvēks ļauj kāpt uz galvas jaunākajam...māsa to redz un novērtē. Kas var būt labāks?
06.11.2023 05:58 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Džinga @ 05.11.2023 13:16

Kāpēc vispār ir jābūt empātiskam un izpalīdzīgam saviem līdzcilvēkiem?
Tu laikam dzīvo uz citas planētas.
Bārsties ar kaut kādiem minējumiem un apgalvojumiem tikai lai paspīdētu?

Empātijai un izpalīdzībai ir savas robežas. Kuras jau sen ir pārsniegtas maksimāli tālu šajā gadijumā.
Tur kur empātija beidzas, sākas kas cits. Palīdzība ir vēlama saprāta robežās, bet nejau auklēties ar veselu cilvēku, aprūpēt to no a- z, kā ar garīgi slimu.
06.11.2023 06:11 |
 
Reitings 2740
Reģ: 05.09.2023
Neza000 @ 06.11.2023 05:32

Tādi ir bēerni no alkoholiķu aprindām. Vairojas ka nesterelizēti kaķi uz ielas ar pirmo runci. No tādas sabiedrības šķiras jau neko labāku nevar gaidīt.. Kur meitenei prāts 16 gados apaugļoties? Kāpēc viņa neveica abortu, ja tas bija vienas nakts sakars. Būtībā tā ir liela vaina no autores, pilngadīga māsa 21 gadā, nevarēja labāk pieskatīt nepilgadīgo 15+ /16+ kura vazājas un iekrīt.

Autore jau nu gan nav vainīga, ka māsai vandīties apkārt ir gribējies. Pie kājas visus nepielīmēsi, zinot, ka viņa mācijusies un strādājusi paralēli. Otrkārt, lielā, cik nolasiju, ir bez bērna arī šobrīd. Tātad cilvēks var no alko ģimenes izaugt normāls. Ja vien to grib.
06.11.2023 06:17 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Džinga @ 05.11.2023 13:53

pretīgs cilvēks

Pretīgs, toties neļau sevi izmantot ar spēcīgu mugurkaulu. Tādus cilvēkus jāciena, nevis memļakus, kas sniedz palīdzīgu roku visiem, kuriem ir slinkums savu dzīvi veidot. Iedod palīdzīgu roku prerī, paņems arī tavu otru roku un visu pārējo.
06.11.2023 06:17 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
SarmaD @ 06.11.2023 06:17

Autore jau nu gan nav vainīga, ka māsai vandīties apkārt ir gribējies. Pie kājas visus nepielīmēsi, zinot, ka viņa mācijusies un strādājusi paralēli. Otrkārt, lielā, cik nolasiju, ir bez bērna arī šobrīd. Tātad cilvēks var no alko ģimenes izaugt normāls. Ja vien to grib.

Tā mazā izmantotāja ņem sev par paraugu savus alkoholiķus nevis normālo māsu zkas iet un cinās, jo cīnities ir grūtāk nekā nodzerties par alimentu naudu. Tādas izmantotājas vajag sūtīt uz krīzes centru, vai kur citur lai iet tur ēst brīvpusdienas uz valsts nodokļu maksataju rēķina, tad ātri apjautīs, ka jameklē darbs.principā tēmu varēja pieteikt kā māsa, (izmantotāja) (garīgi slima) un viņas dēls. Dēls kurš izaugs mātes nemīlēts, ar noslieci uz alkoholu, un radibieku izmantošanu(māte veiksmīgs piemērs, kā audzēt savu labumu uz cita cilvēka pleciem. Šajā gadijumā kur ir empātija, un pateicība no mazās māsas puses? Kā viņa izrāda pateicību lielajai māsai? Neko nedarot un ejot uz randiņiem?😃
06.11.2023 06:20 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Neza000 @ 06.11.2023 06:20

Tā mazā izmantotāja ņem sev par paraugu savus alkoholiķus nevis normālo māsu zkas iet un cinās, jo cīnities ir grūtāk nekā nodzerties par alimentu naudu. Tādas izmantotājas vajag sūtīt uz krīzes centru, vai kur citur lai iet tur ēst brīvpusdienas uz valsts nodokļu maksataju rēķina, tad ātri apjautīs, ka jameklē darbs.principā tēmu varēja pieteikt kā māsa, (izmantotāja) (garīgi slima) un viņas dēls. Dēls kurš izaugs mātes nemīlēts, ar noslieci uz alkoholu, un radibieku izmantošanu(māte veiksmīgs piemērs, kā audzēt savu labumu uz cita cilvēka pleciem. Šajā gadijumā kur ir empātija, un pateicība no mazās māsas puses? Kā viņa izrāda pateicību lielajai māsai? Neko nedarot un ejot uz randiņiem??

Tēmā tiek tikai pieprasīta empātija no autores pret mazo māsu. Lai gan mazā ute ir iemācijusies pat nepateikt paldies un uzkāpt vēl 3 reizes uz galvas pateicībā par palīdzību. Māsai būtu bijis kā minimums jaizjūt kauns un nožēla par to, ka viņa sež uz kakla viņai, turklāt ne vairs viena. Ras jau ir dubultā
Kur ir garantija ka tā vazanķe māsa neaiziet nesadzemdē nākamo bērniņu? Ar kādu spermas donoru! Ka vīņai prātiņs bija atteicis 16 gados. Tad kāpēc lai viņa nevarētu sagrūsnēt atkārtoti,šoreiz jau no cita tēviņa. 😃🥳Tik pat labi jau tagad viņa varēru būt stāvoklī un ieželināt savu māsu, ka viņi nav kur iet ar diviem bērniem jau, tā būs lielāka izdevība pasedēt vēl 4 gadus uz kakla. Labs plāns, kā neko nedarīt pašai, tikai dzemdēt un elpot. Uz neko citu nav jātērē enerģija vairs. Autore mums varēs svinīgi paziņot forumam grandiozos jaunumus par nākamā berniņa ienākšanu ģimenē.🤩 Vai autore nodrošina prezervatīvus arī viņiem?
06.11.2023 06:34 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Ragana @ 05.11.2023 15:49
Tev sava dzīve nav jādzīvo? Pati pieradināji, nav ko pārmest. Palīdzi viņai atrast darbu un pārvākties. Ja neko nedarīsi, viņas dēliņš arī ņems tādu pašu dzīves piemēru un pasaulē būs vēl viens vīrietis, kurš sēdēs sievietei uz kakla.

Ne tikai sedes uz kakla mamai vai māsai.bet apaugļos kādu 15- 17 gadīgu meiteni. Un iepsejams viņam ir alkoholiķu gēns aizies nodzersies.tad jūriņā un dzīve beigusies... Padomā, vai ras ir tā vērts ieguldīt pūles, tādos cilvēkos,kam viss ir pofig un neko dzīvē vairs negrib. Kāds autorei montai no tā labums? 🧠 Vai tava māsa tev dzīvē sniegs palidzibu un atbalstu, tad kad tev klāsies grūti? Visticamāk, ka nē, bus jau notinusies ar kādu jāklēnu piegulētaju prom.. Un pat aizmirsīs par māsas eksistenci un labajiem darbiem.klauvēs pie durvīm tikai tad kad vajadzēs palīdzību. Autore Monta - Skaties ka drīz neklauvēs pie durvīm ar lielu vēderu un kādu nodoru pie rokas uz labu dzīvi pie tevis. 😂
06.11.2023 07:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits