Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas aizņemšanās, naudas aizdošana.

 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Gribējās parunāt par šo tēmu. Vai jūs aizņemāties naudu no draugiem ,radiem? Es personīgi nu ļoti reti , ja arī aizņēmos, tad vienmēr laicīgi atdodu. Manuprāt katram ir paziņu lokā kāds, kas vienmēr grib aizņemties un pēc tam tev viņam bez maz vai jālūdzas, lai naudu dabūtu atpakaļ, tad nav , tad būs, tad atkal nav . Ne par velti laikam saka , ka dēļ naudas viegli var sabojāt attiecības ar draugiem vai radiem. Vai aizdodat naudu ? Es līdz šim aizdevu , kad sāku saprast, ka laikam sāk jau kāpt uz galvas , aizņemas, taču atdot nesteidzas.
28.10.2023 15:46 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Aizdodu tikai pāris cilvēkiem , jo 100% zinu, ka viņi vienmēr atdos.
28.10.2023 15:51 |
 
10 gadi
Reitings 2656
Reģ: 29.01.2009
Neesmu gadiem ne aizņēmusies, ne atdevusi. Nu tur gadās, ka kaut kādā bārā, restorānā vai ceļojumā kāds samaksā un tad vēlāk jāatdod, bet tas viss.
28.10.2023 15:55 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Esmu aizņēmusies 1x dzīvē,jo nozaga maku un vajadzēja braukt uz mājām ar sabiedrisko 😀
Esmu aizdevusi tikai ģimenes locekļiem,jo man riebjas tā sajūta,ka jāprasa atpakaļ un pēc tam jūties neērti, pats aizdevi un pats streso vai atdos laikā vai nē. Esmu pret naudas aizdošanu un aizņemšanos.
28.10.2023 16:01 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Visos laikos bijuši cilvēki, kas veģetē uz citu cilvēku labestības.
Pati aizņemos ļoti reti un pašai arī prasa ļoti reti. Neaizdodu randomā, tikai tiem, kuriem tiešām uzticos.
28.10.2023 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 2656
Reģ: 29.01.2009
*aizdevusi 😃
28.10.2023 16:14 |
 
Reitings 21708
Reģ: 18.08.2022
Man bija viens ex agrā jaunĩbā ,pat ar visu to ka tiem laikiem vinam bija laba alga ,visu vienmēr notusėja,kad alga beidzas vienmēr aiznēmās naudu priekš nākošajiem tusiniem ,beigās jau bija loti traki aiznēmās no viena ,ja nebija ko laikā atdot,tad aiznēmās no otra ,lai atdotu pirmajam un tā pa kēdĩti nereti bija vairākiem cilvēkiem parādā!
Es naudu neaizdodu ,jo esmu pateikusi ,ka man nepatik ,ka pēc tam ir jaatgadina ,ka vajag atdot,beigas bez maz vai neērti paliek jautāt savu naudu atpakalj,jo nereti cilveki uzliek ignoru!
Protams ir bijušas paris reizes ,kad esmu aizdevusi,bet tie ir cilveki kas uzreiz momentā pie pirmās iepejas atdod!
28.10.2023 16:25 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Esmu aizņēmusies no citiem priekšmetus, bet nekad neesmu aizņēmusies naudu. Nav bijusi vajadzība, bet zinu, pie kā varu vērsties, ja tāda rastos.
Aizdošana atkarīga no prasītās summas. Ja varu atļauties un aizdošanas dēļ man nebūs pašai uz maizes un ūdens jāsēž, tad aizdodu.
Bet šajā ziņā man ir vienkāršs princips, neatkarīgi no tā, kam esmu aizdevusi - ja mani uzmet un neatdod, es par to nepēršos un vainīgo pie stūra negaidīšu, bet uztaisīšu sev mental note un vairs šis cilvēks no manis nekad neko nedabūs.
28.10.2023 17:36 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Radiniekiem naudu atdodu nevis aizdodu. Draudzenei vienreiz izlīdzēju ar palielu summu, kad viņai vajadzēja savākt savas pilnīgi sabojātās finanses kopā. Nekad neesmu redzējusi to naudu atpakaļ un es jūtos ļoti aizvainota par to joprojām - tā attieksme šķiet tāda kā "tev jau nav bērnu, kam tev to naudu atpakaļ vajag, Tev viss ir tik viegli, man ir tik grūti" - tas man traucē vairāk nekā tā nauda. Tas bija vienīgais cilvēks pasaulē, kam es biju ar mieru aizdot un arī tas beidzās ar drāmu - vairs nekad. Risiniet savas finansiālas problēmas paši.
28.10.2023 17:56 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
SantaBarbara @ 28.10.2023 16:25
Man bija viens ex agrā jaunĩbā ,pat ar visu to ka tiem laikiem vinam bija laba alga ,visu vienmēr notusėja,kad alga beidzas vienmēr aiznēmās naudu priekš nākošajiem tusiniem ,beigās jau bija loti traki aiznēmās no viena ,ja nebija ko laikā atdot,tad aiznēmās no otra ,lai atdotu pirmajam un tā pa kēdĩti nereti bija vairākiem cilvēkiem parādā!
Es naudu neaizdodu ,jo esmu pateikusi ,ka man nepatik ,ka pēc tam ir jaatgadina ,ka vajag atdot,beigas bez maz vai neērti paliek jautāt savu naudu atpakalj,jo nereti cilveki uzliek ignoru!
Protams ir bijušas paris reizes ,kad esmu aizdevusi,bet tie ir cilveki kas uzreiz momentā pie pirmās iepejas atdod!

Šitāda finanšu nepratība piemīt daudziem vīriešiem. Mans viens no ekšiem arī iekrita parādos un kaut kādos kredītos. Aizbrauca uz ārzemēm un tā vietā lai atdotu nokurija visu naudu zaļajā. Pēc gadiem rakstija man un sūdzējās, ka manis dēļ esot kredītproblēmas un banka nedod hipotēku dzīvoklim. Teicu ka tā vairs nav mana problēma, es savus kredītus esmu atmaksājusi, nevajadzēja notrallināt nopelnīto pērkot sūdus. 😀
28.10.2023 18:04 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.11.2023
Neaizņemos. Neaizdodu.
Tuvs cilvēks divreiz ir aizdevis summas līdz zem tūkstoša. No viena cilvēka knapi dabūja atpakaļ - iesaistījās viņa sieva. Otrs (brālēns) pazuda kā ar galiem. Ieteiktu neaizdot, jo skatot citu pieredzes tā sanāk, attiecības tas krietni sabojā.
30.11.2023 14:59 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Es aizņemos.10-20 eiro maksimums.citreiz sanāk noglukot ar naudām ,kautkas neparedzēts u.t.t.parasti 3 dienas pirms algas pietrukst.ja kautkas noiet greizi.man ir 3 cilvēki,kuri man aizdod.un viņi zin ,ka es atdodu tajā datumā kurā pasaku.Pati esmu aizdevusi krietni lielākas summus par 20 eiro,bet no tām esmu sagaidijusi atpakaļ tikai no viena cilvēka😁Man vel nav latos atdots parāds 😂😂😂
30.11.2023 15:05 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Jupiter @ 28.10.2023 17:56
Radiniekiem naudu atdodu nevis aizdodu. Draudzenei vienreiz izlīdzēju ar palielu summu, kad viņai vajadzēja savākt savas pilnīgi sabojātās finanses kopā. Nekad neesmu redzējusi to naudu atpakaļ un es jūtos ļoti aizvainota par to joprojām - tā attieksme šķiet tāda kā "tev jau nav bērnu, kam tev to naudu atpakaļ vajag, Tev viss ir tik viegli, man ir tik grūti" - tas man traucē vairāk nekā tā nauda. Tas bija vienīgais cilvēks pasaulē, kam es biju ar mieru aizdot un arī tas beidzās ar drāmu - vairs nekad. Risiniet savas finansiālas problēmas paši.
😳 ne pa tēmu, bet arī citās situācijās cilvēkiem liekas, ka ja tev nav bērnu, tad tevi var čakarēt un nerēķināties. Riebjas.
30.11.2023 15:55 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Ir tikai kādi 5 cilvēki, kuriem es būtu gatava aizdot.
Pati naudu esmu aizdevusi tikai vienu reizi, savam bijušajam. Man no viņa pēc tam visu laiku bija tā nauda jāvelk ārā un jāatgādina. Beigās viņu pametu, bet pēdējos 100€ tāpat nedabūju atpakaļ.
Pati esmu divreiz aizņēmusies no māsas - vienu reizi, lai tiktu ārā no finansiālās bedres (biju tikko pārvākusies, depozīts, īre un vēl šis tas pamatīgi iedeva pa maku), otru, lai nomaksātu kredītam pēdējo maksājumu. Visu pēc tam ātri atdevu jau nākamajos divos mēnešos, un viss skaisti.
Nesaprotu tos, kam nav kauna prasīt naudu paziņām. Vēl jo vairāk tādām, ar kurām gadiem nav kontakts bijis.
30.11.2023 17:07 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Man ik pa laikam parādās kāds kurš prasa naudu. Agrāk aizdevu, bet cilvēki ir ļoti bezkaunīgi. Pēc tam man jājūtas bez maz vainīgai kad prasu savu naudu atpakaļ. Aizdevu tiem kuri man atdeva, bet beigās vienmer kāds sāka pazust vai izgudrot mulķīgus melus. Lidz ko vienreiz cilvēks man nav atdevis naudu, vai ir novilcis laiku līdz pēdējam, otro reizi cilvēks var necerēt no manīm ko dabūt. Vienmēr ar savu labo sirdi aizdevu, bet nu sorry, visam ir robežas, ja pēc tam man jāskrien pakaļ un jālūdzas pēc savas naudas, tas nav vajadzīgs. Tagad neaizdodu vairs nevienam, vienīgi ģimenei, jo tiem man nebūs žēl to naudu vnk atdot.
Unikums kad uzraksta kaut kāds attāls paziņa, ar kuru neesmu sazinājusies 10 gadus, ko tie cilvēki domā? Sanāk visi tuvie draugi, paziņas vairs neizdod, ka jājautā gandrīz svešiniekiem?
30.11.2023 17:52 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Un cik smieklīgi. Bija “draudzene” kura no manīm aizņēmās vairākas reizes. Pēdējās divās reizēs kaut kur nozuda, kaut kādas atrunas, meli, knapi dabūju naudu atpakaļ. Prasīja atkal, atteicu un šeku reku apvainojās un ir pazudusi no mana kontaktu loka, par ko nebēdājos. 😂
30.11.2023 17:59 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Neaizņemos. Un “aizdodu” tikai tiem, no kuriem negaidu atpakaļ, ar tekstu, es iedodu nevis aizdodu. Protams ja būtu summas ar vairākām nullēm tad būtu savādāk, bet tādas nav neviens prasijis.
30.11.2023 18:39 |
 
Reitings 55
Reģ: 18.07.2023
Nesaprotu tos, kam nav kauna prasīt naudu paziņām. Vēl jo vairāk tādām, ar kurām gadiem nav kontakts bijis.

Man bija gadijums, kad manas draudzenes draugs prasija manam tētim naudu aizņemties no mana tēva, lai gan tas cilvēks nekad mūžā nav manu tēvu redzējis, vai runājis ar viņu. Pilnīgi random svešam cilvēkam paprasija naudu. Bet mani tas galīgi it nemaz nepārsteidza, jo pazīstu tā cilvēka uzvedību, un nekaunība spiežas arā pa visām vilēm. Viņam neaizdeva neviens naudu visi atteica, un tad kā pedejo salmiņu domāja izmantot manu tēvu. Protams, ka ne es ne tēvs neaizdevām viņam, pat ja es būtu starp bagātākajiem pasaules iedzīvotājiem es to nedarītu,zinot tā cilvēka nekaunību.
01.12.2023 04:50 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Neaizdodu un arī neaizņemos.
01.12.2023 05:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits