Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Soc.tīkli

 
Reitings 69
Reģ: 19.01.2023
Vai daudz laika pavadat soc.tīklos? Vai soc.tīkli jūsuprāt jums nav radījuši atkarību? Varbūt kādu cilvēku bieži vērojat soc.tīklos vai salīdzinat savu dzīvi ar citiem redzot citu bildes no attiecībām, ceļojumiem utt.? Vai jūs neiespaido tas toksiskums kas ir bieži soc.tīklos?
Es pamanīju, ka man bija izveidojusies atkarība no facebooka un instagrama, tāpēc kaut kādā brīdī kaut kāds klikšķis notika, ka sāku mēģināt tajos neiet iekšā. Neesmu bijusi jau 1 mēnesi un šķiet, ka kaut kāds toksiskums no manas dzīves ir izzudis
26.10.2023 06:31 |
 
Reitings 16
Reģ: 04.10.2023
Oj un kaa ir atkariigi.man kolegi katru pipauzi sez tur un vusur kur.
26.10.2023 08:03 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Es soctīklos pārsvarā paskatos draugu bildes un smieklīgus video. Savu dzīvi ar neko nesalīdzinu, tikai dažreiz pašausminos, kā kāds var publicēt tādu sūdu. 😄
26.10.2023 08:07 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Protams, ka soc tīkli ietekmē! Es pati pastalkoju savus klasesbiedrus šad tad, kā viņiem iet, ko dara, kurš precēts, kurš ar bērniem. Ir tā tāda sava veida salīdzināšana ar citiem, vērtības noteikšana sabiedrībā.
Pēdējā laikā jūtu, ka pavadu daudz laika soc vidē. Ne postojot, bet uzņemot to visu info. Bet nav arī īsti kā attiet. Pārtraukumos darbā ar kolēģiem īsti runāt negribas, jau ikdienā ir atrunāts krustu šķērsu. Atnāc mājās, izdari savas lietas un atkal tajā brīvajā laikā vai nu ar telefonu, vai kādu filmu. Brīžiem liekas bezjēdzīga ierīce.
26.10.2023 08:50 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Paskatījos savu screen time, daily avarage darba dienās ir 2h. Uzskatu, ka daudz laika soc.tīklos nepavadu. Protams, ir dienas, kad gadās telefons rokās arī daudz vairākas stundas dienā. Par atkarīgu neuzskatu, ieeju Facebook, ātri pāršķirstu, paskatos kas jauns feedā, max 15min, kad uznāk, tad skatos kādus garos crime video. Ig arī ilgi nesēžu, palūru, paspiežu sirsniņas un viss. Pedejā laikā arī cenšos vienkārši to telefonu tik bieži neņemt rokās. Bija laiks kad filmu nevarēju noskatīties nepārbaudot kas jauns telefonā. Internets samazina koncentrēšanās spējas un tādēļ daudziem vairs neliekas neviena filma interesanta un aizraujoša, jo elementāri nevar pieslēgties tikai filmai, telefons ir notrullinājis un izlutinājis uztveršanas spējas, daļa vienkārši ir pieradusi pie īsajiem video tk, ko ātri vien var pārslēgt. . Arī radošumu telefons nogalina, agrāk brīvajā laikā cilvēks domāja ko padarīt, kā to laiku aizpildīt, bet tagad elementāri paņem telefonu rokās un nosit savu laiku tā. Liela un milzīga problēma bērnu vidū.
26.10.2023 08:59 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Forums arī skaitās soctīkls? 😅
26.10.2023 09:46 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Lula @ 26.10.2023 09:46
Forums arī skaitās soctīkls? ?

Skaitās, bet, protams, ir lielas atšķirības ar fb vai instagram
26.10.2023 10:20 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.06.2022
es katrā brīvā brīdī sēžu telefonā sociālajos tīklos . es pati apzinos , cik slikti tas ir , bet tāpat to daru . tiktoks , facebooks, instagrams .
bet lepojos vismaz ar to , ka neesmu nonākusi līdz tādam līmenim , ka neklausos cilvēku , kurš blakus ar mani runā , bet sēžu telefonā . tas ir skumji redzēt ka divi cilvēki sēž viens otram blakus , bet spaida telefonu vai viens runā , bet otrs iebūries telefonā.
26.10.2023 10:23 |
 
Reitings 877
Reģ: 19.08.2023
Es personīgi facebook un instagram nelietoju regulāri jau kādu gadu, tiešām retu reizi tur ieeju.
Tik toku gan pašķirstu katru dienu,bet ne ilgi. Man vairāk ir problēma ar seriālu un filmu skatīšanos,tas tomēr arī skaitās pie screen time un varu ilgi aizsēdeties pie seriāla.😁
Man vienai kolēģei ir reāla problēma ar telefonu ,ar viņu nav vērts pat runāt, jo vienmēr telefons rokās un regulāri pārtraukumā aizsēžas un nemaz nepamana cik laiks ir pagājis. Nebrīnītos ja arī tualetē ar visu telefonu sēdētu.
26.10.2023 10:32 |
 
Reitings 23
Reģ: 13.05.2022
Sociālie tīkli ir baigie attiecību bojātāji,manuprāt. Un sīkie jau bezmazvai piedzimstot tikko māk jau visu pa telefonu un tā pazūd prasme komunicēt un pamanīt reālo dzīvi sev apkārt. Ir arī vecāki,kuri mazajam iedot telefonu,lai tikai nebūtu pašiem jāvelta laiks bērnam un tad sūdzas,ka bērns ir atkarīgs un mazkustīgs. Un telefons rada lielas veselības problēmas.
Un piemēram mana draudzene fotografē, bet facebookā un instā kad ieliek postus par to,tad reti kurš pazīstamais padalīsies. Parasti padalās svešāki. Un piemēram man instā seko 600 cilvēki, bildes laikos 70-90 cilvēki tikai,bet tajā pašā laikā storijus skatās 200 cilvēki. Tāpēc liekas nesaprotami,priekš kam cilvēki tev seko,ja nelaiko bildes utt. :D
26.10.2023 11:47 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
kitijaarmazok @ 26.10.2023 10:32
Es personīgi facebook un instagram nelietoju regulāri jau kādu gadu, tiešām retu reizi tur ieeju.
Tik toku gan pašķirstu katru dienu,bet ne ilgi. Man vairāk ir problēma ar seriālu un filmu skatīšanos,tas tomēr arī skaitās pie screen time un varu ilgi aizsēdeties pie seriāla.?
Man vienai kolēģei ir reāla problēma ar telefonu ,ar viņu nav vērts pat runāt, jo vienmēr telefons rokās un regulāri pārtraukumā aizsēžas un nemaz nepamana cik laiks ir pagājis. Nebrīnītos ja arī tualetē ar visu telefonu sēdētu.

Manas draudzenes meita pazūd pa pusstundai tualetē, jo spaida telefonu. Un pat vannā sēžot ir līdzi telefons. 😁😁😁
26.10.2023 11:49 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.06.2022
video par šo tēmu: https://vm.tiktok.com/ZGJKBe1HR/
26.10.2023 11:54 |
 
Reitings 84
Reģ: 04.09.2023
Kāpēc visām atbildēm saspiesti daudz dislike šajā tēmā? 🤔
Bet jā, es arī kādu laiku esmu mēģinājusi atturēties no sērfošanas sociālajos tīklos un sajutos labāk, kaut kā brīvāk, daudz vairāk pa dienu izdarīju.
26.10.2023 12:01 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Meldra23 @ 26.10.2023 12:01
Kāpēc visām atbildēm saspiesti daudz dislike šajā tēmā? ?
Bet jā, es arī kādu laiku esmu mēģinājusi atturēties no sērfošanas sociālajos tīklos un sajutos labāk, kaut kā brīvāk, daudz vairāk pa dienu izdarīju.

Kāds kurš pavada visu laiku pie telefona, ņēma šo pie sirds.
26.10.2023 12:22 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
Pavadu pie telefona ļoti ļoti daudz laika. Tikai tādēļ, ka sēdēšana telefonā atnes man naudu. (Tāda nozare)
Līdz ar to nepietiek pat vairs spēka skatīties citu bildes un profilus. Esmu no tiem cilvēkiem, kas var ēst bez telefona. 🤣
26.10.2023 14:14 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Brīvos brīžos, kafijas pauzēs, vakarā pirms miega utml šķirstu fb, apskatu sev interesējošo grupu jaunumus, palasu kko smieklīgu, noskatos dažiem paziņām story, utml. Konkrētus cilvēkus nestalkoju katru dienu, bet esmu arī kautkad meklējusi vecos klasesbiedrus, bērnības draugus, arī tādus, par ko agrāk varēja šausmināties. Pati ar postiem ļoti reti dalos, bildes arī pēdējā laikā reti lieku. Ja ir aizņemta diena, kautkas interesants ko darīt, varu mierīgi neiet tajā fb visu dienu.
Instagram lab ja reizi dienā ieeju uzmest aci story, vienu laiku vsp kādu mēnesi nebiju gājusi.
Tiktok arī reti eju, sāksies ziemas gari vakari, varbūt būs biežāk.
26.10.2023 14:19 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Runājot par toksiskumu, domāju, ka neiespaido mani necik. Nesalīdzinu savi ar citiem, neiesaistos bezjēdzīgās diskusijās komentāros utt.
26.10.2023 14:21 |
 
Reitings 111
Reģ: 31.10.2022
Jā, protams, ka ietekmē. Tas taču pierādīts, ka tā ir un nevajag spītēties pretī, ka viss čikiniekā. Ik pa laikam taisu soc.tīklu detoksu, sākumā iet grūti, jo ir nereāls pieradums, atkarība. Pamodies - pirmais, ko izdari vēl gultā, iečeko mīļākās lapas un tikai tad celies... Brokastis, arī ieskatoties soc.tīklos. Labi, darbs paņem savu, tāpat kā ikdienas darbi, savi hobiji, bet tāpat tā atkarība ir piesūkusies. Un tad, kad paiet jau nedēļa detoksā, tad pamazām jūti, cik patiesībā uzlabojas pilnībā viss! Kad paiet 2 nedēļas,. tad ielienot pēc tam iekšā, liekas, ka esi pabijusi kādā citā pasaulē, jo liekas, ka reāli atpaliki no notikumiem, bet patiesībā pagāja 2 nedēļas. :D
27.10.2023 00:54 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Nu...ir traki, lai neteiktu vairāk. 😬
Par tiktoku vispār nerunāsim. Tas ir "visbriesmīgākais". Tieši tajā cenšos pēc iespējas retāk iet iekšā, jo tas i tāds vells - ja sāc šķirstīt, tad vari aizšķirstīties līdz pat 5 stundām...
27.10.2023 12:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits