Vīrietis parādos

 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
Sveiki,
Pašlaik esmu attiecībās ar vīrieti, kuram ir pamatīgas naudas problēmas. Kopā esam vairāk kā gadu.
Jau pašā sākumā jutu, ka viņam ir problēmas ar naudu, bet nekad neuzdevu atklātu jautājumu cik viņam ir nauda/ kāda alga, manuprāt, tas vienmēr ir sensitīvs jautājums. Redzēju, ka ir +- normāls auto, dzīvesvieta un mājās arī viss ir ok, kkad pašā sākumā viņš izmeta, ka pelņa ir ok, tapēc es arī īsti neiedziļinājos, pati pelnu pietiekoši, lai uzturētu sevi, savu auto utt. Ar laiku atklājās, ka viņam ir parādi par visu iespējamo, pat neuzskaitīšu. Atceros, ka pašā attiecību sākumā viņš no manis aizņēmās pieklājīgu naudas summu, atceros, ka mani tas ļoti samulsināja..
Nu lūk, esam nonākuši līdz situācijai, ka algas dienā pirmo jautājumu, ko viņam uzdodu - cik Tev uzskaitīt?
Viņš ļoti smagi uztver šo visu, es redzu, ka viņš netiek galā un viņam ir milzīgs kauns, bet mans entuziasms, kur sākumā es biju pārliecināta, ka visu var izrullēt, sāk izdziest.. Es nezinu, ko darīt. Viņš man ir ļoti tuvs un mīļš, bet man ļoti sāp, ka viņš nespēj izkāpt no parādiem un es apzinos, ka ilgi neizkāps. Baidos pazaudēt cieņu pret viņu.
Iesakiet, dodiet padomu. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija.
24.10.2023 16:38 |
 
Reitings 88
Reģ: 13.10.2023
Atceros, ka pašā attiecību sākumā viņš no manis aizņēmās pieklājīgu naudas summu, atceros, ka mani tas ļoti samulsināja..

Kāpēc aizdevi?
24.10.2023 17:58 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Es domāju te jāliek priekšā cipari, iespējamās opcijas kā to izrullēt viņam pašam attiecībā pret to, cik ilgu laiku tas prasīs un tad pašai saprast, vai tās attiecības ir tā vērtas, lai šo laika periodu gaidītu līdz izrullējas, jo pati jau minēji, ka tev besī ka nevar ieplānot ceļojumu, piemēram. Domāju, nepaies ilgs laiks kad arī uz dāvanām skatīsies ar domu, ka to naudu varēja labāk ieguldīt kredītam un beigās noziedosies vairāk nekā tev vispār vajadzētu. Man te plīvo red flag, sākot kopš brīža, kad attiecību sākumā esot prasijis palielu naudas summu. Nezinu, varbūt viņam zelta diks vai smuki spēj aizrunāt ausis, bet ir jābūt tomēr kaut kādai kritiskajai domāšanai, lai vīrietim aizdotu naudu jau pašā sākumā. Tas tonis nav labs.
Vel man interesētu par kādu vecuma kategoriju mēs runājam.
24.10.2023 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 2777
Reģ: 25.05.2009
Nuuuuu diemžēl šajā situācijā tev būs jāpaņem tas savs vecis aiz olām un jāpalūdz viņam izstrādāt konkrēts rīcības plāns, kā viņš plāno atmaksāt kredītus. Šobrīd izskatās, ka viņam dzīve ir baigi labi iegrozījusies- pašam ir parādi, bet tu iedod šim naudu, dzīvoklis arī ir, mašīna arī ir, droši vien parādu piedzinēji un tiesu izpildītājs arī pakausī neelpo vēl, tapēc arī pašreizējā dzīves situācija viņu apmierina un nav iemesla kaut ko risināt.
Vai tu zini par ko ir šie parādi? Auto līzings? Ātrie kredīti? Hipotekārais kredīts? Uzturlīdzekļu parāds? Un vai šie kredīti vispār tiek maksāti? Vai jau ir nodoti parādu piedziņai? Atkarībā no tā, varam arī varbūt nedaudz vairāk ieteikt kā tikt galā ar šo situāciju. Jo man arī īsti nav skaidrs, ja šis strādā, saņem darba algu, tu dod viņam papildus finanses, tad kā var visu laiku būt parādos.
24.10.2023 18:12 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
lasamviela @ 24.10.2023 17:58

Kāpēc aizdevi?

Zini kā. Es uzreiz uz viņu sāku skatīties aizdomīgi un bija nepatīkami, bet nostrādāja kkāds gut feeling, ka var.
Pēc tam pats atzina, ka rīkojies stulbi. Naudu atdeva.
24.10.2023 18:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3781
Reģ: 31.10.2010
Piedod, bet maksāt cita cilvēka parādus ir ārkārtīgi muļķīga rīcība. Tev naudu nav kur likt? Baigi labi vecis iekārtojies. Kāpēc viņam pašam būtu kaut kas jārisina šajā ziņā, ja ir sieviete, kura to risina viņa vietā. Es nemūžam nemaksātu vīrieša parādus. Ja tie vēl ir saņemti vieglprātīgi, tad tas daudz ko par cilvēku pasaka. Ir liela atšķirība, vai cilvēks aizņemas naudu tāpēc, ka dzīvē ir kāda nelaime notikusi vai tāpēc, ka gribas šikāk padzīvot.
24.10.2023 18:20 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
SarmaD @ 24.10.2023 17:58
Es domāju te jāliek priekšā cipari, iespējamās opcijas kā to izrullēt viņam pašam attiecībā pret to, cik ilgu laiku tas prasīs un tad pašai saprast, vai tās attiecības ir tā vērtas, lai šo laika periodu gaidītu līdz izrullējas, jo pati jau minēji, ka tev besī ka nevar ieplānot ceļojumu, piemēram. Domāju, nepaies ilgs laiks kad arī uz dāvanām skatīsies ar domu, ka to naudu varēja labāk ieguldīt kredītam un beigās noziedosies vairāk nekā tev vispār vajadzētu. Man te plīvo red flag, sākot kopš brīža, kad attiecību sākumā esot prasijis palielu naudas summu. Nezinu, varbūt viņam zelta diks vai smuki spēj aizrunāt ausis, bet ir jābūt tomēr kaut kādai kritiskajai domāšanai, lai vīrietim aizdotu naudu jau pašā sākumā. Tas tonis nav labs.
Vel man interesētu par kādu vecuma kategoriju mēs runājam.

Man 29, viņam 30.
Esmu atradusi savu nišu, kurā strādāt un pietiekami nopelnīt.
Es negribu teikt, ka viņš pelna mazāk, bet drīzāk pēc visiem maksājumiem brīvie līdzekļi praktiski nepaliek.
24.10.2023 18:20 |
 
10 gadi
Reitings 2777
Reģ: 25.05.2009
Anna333 @ 24.10.2023 18:20

Man 29, viņam 30.
Esmu atradusi savu nišu, kurā strādāt un pietiekami nopelnīt.
Es negribu teikt, ka viņš pelna mazāk, bet drīzāk pēc visiem maksājumiem brīvie līdzekļi praktiski nepaliek.

Cik ir tas "pietiekami", ko jūs pelnāt? Tas arī daudz ko var izteikt par situāciju. Ja čalis pelna 800 EUR uz rokas, tad varētu arī saprast, ka nauda nepaliek nekam pāri pēc parādu maksājumiem, bet ja ar "pietiekami" tiek domāti piem. 2500 EUR uz rokas un vēl uz katru no jums un vēl joprojām nevar atmaksāt parādus, tad uz šo situāciju ir jāskatās pavisam savādāk.
24.10.2023 18:27 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Anna333 @ 24.10.2023 18:20

Man 29, viņam 30.
Esmu atradusi savu nišu, kurā strādāt un pietiekami nopelnīt.
Es negribu teikt, ka viņš pelna mazāk, bet drīzāk pēc visiem maksājumiem brīvie līdzekļi praktiski nepaliek.

Un tā brīvo līdzekļu nepalikšana ir tava problēma, jo…? Vīrietis labi iekārtojies. Ja viņam šī problēma sāpētu, viņš meklētu papildu darbus, papildu ienākumus, lai ar visu tiktu galā. 2010-tajos gados cilvēki vasarās pat uz ārzemēm brauca rukāt, lai nopelnītu.
Bet te vecis labi iekārtojies - sirdsdāma iedos! ❤️
24.10.2023 18:31 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Anna333 @ 24.10.2023 18:20

Man 29, viņam 30.
Esmu atradusi savu nišu, kurā strādāt un pietiekami nopelnīt.
Es negribu teikt, ka viņš pelna mazāk, bet drīzāk pēc visiem maksājumiem brīvie līdzekļi praktiski nepaliek.

Nu pieauguši cilvēki. Saprotu, ka tu esi sieviete un neatkarīgi no tā, ka spēj pati par sevi parūpēties, vēlētos zināt, ka tavs vīrietis spēj būt stiprs plecs arī finansiālajā aspektā, pat pats priekš sevis. Manuprāt šāda finanšu nepratība nozog daudz no vīrišķības.
Es tavā vietā neko neskaitītu, lai cilvēks ķepurojas. Un piekrītu, ka nesaprotu, kā šie parādi radušies un kapēc joprojām tik ilgi. Man liekas, ka tev kaut kādā ziņā gribas viņu attaisnot, jo mīļš, bet reāli saproti, ka tas attiecību tonis nav labs. Par kādiem cipariem mēs runājam? Un cik mēnesī viņs no šī cipara spēj nosegt?
24.10.2023 18:32 |
 
Reitings 1199
Reģ: 27.09.2023
Ir atšķirība, vai tie parādi ir vairākos simtos vai tūkstošos un kā radušies.
24.10.2023 18:35 |
 
Reitings 1199
Reģ: 27.09.2023
''Nu lūk, esam nonākuši līdz situācijai, ka algas dienā pirmo jautājumu, ko viņam uzdodu - cik Tev uzskaitīt?''
Es teiktu, ka tu pati viņu ar savu mīksto sirdi un vājumu tagad esi pieradinājusi pie tā, ka viņam nav jādomā jauns variants, kā tikt ar visu galā pašam. Vienmēr būs no kā aizņemties vēl un vēl mazliet.
24.10.2023 18:36 |
 
10 gadi
Reitings 2777
Reģ: 25.05.2009
Manuprāt 29.gadi sievietei ir tas vecums, kad vajadzētu baudīt sava darba augļus, t.i. savu nopelnīto naudu investēt sevī, savā labsajūtā un domāt par savu nākotni, piem. iegādājoties nekustamo īpašumu vai liekot brīvās finanses investīcijās. Kapēc tev ir jādzīvo no algas līdz algai tikai tāpēc, ka tas tavs saucamais vīrietis netiek galā ar savām finansēm un neizrāda nekādu iniciatīvu to darīt? Turklāt tu neesi viņam ne sieva, ne jums ir kopīgi bērni (tā vismaz izklausās pēc tav rakstītā). Saprotu, ka varbūt viņš tev ir mīļš, bet tad, kad piem. pēc pieciem gadiem attapsies pie sasistas siles, tad varbūt sāksi nožēlot to, ka neaizbrauci tajā Itālijas ceļojumā vai nenopirki to dzīvokli Rīgā, jo tev tam "vīrietim", kas reāli izklausās pēc situācijas izmantotāja, bija jāatdod savi brīvie finanšu līdzekļi.
24.10.2023 18:40 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
Pilnīgi nopietni, lai kārto maksātnespēju kā privātpersona. Līdz pilnīgai brīvībai paies pāris gadi, bet ja viņam ir oficiāls darbs, tas var būt risinājums.
24.10.2023 18:41 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aptuveni cik ilgi viņam parādus vēl jāatmaksā?
Cik liela daļa no algas ir ikmēneša summa?
Kā tieši parādi radušies, kam tiek atmaksāti?
Ja pastāstīsi konkrētāk varēsim parēķināt un dot reālistiskākus padomus. Citādi viss, ko var pateikt ir - nu stulbi, ieberziens.
24.10.2023 18:42 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Turklāt tu neesi viņam ne sieva, ne jums ir kopīgi bērni

Te taisni jāpriecājas, ka nav bērni un es autores vietā arī aizdomātos par to ikreiz kad seksoju, jo varbūtība pastāv. Vai viņai savos 29 vajag vīrieti - bērna tēvu ar parādu jūgu?
24.10.2023 18:43 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
SarmaD @ 24.10.2023 18:32

Nu pieauguši cilvēki. Saprotu, ka tu esi sieviete un neatkarīgi no tā, ka spēj pati par sevi parūpēties, vēlētos zināt, ka tavs vīrietis spēj būt stiprs plecs arī finansiālajā aspektā, pat pats priekš sevis. Manuprāt šāda finanšu nepratība nozog daudz no vīrišķības.
Es tavā vietā neko neskaitītu, lai cilvēks ķepurojas. Un piekrītu, ka nesaprotu, kā šie parādi radušies un kapēc joprojām tik ilgi. Man liekas, ka tev kaut kādā ziņā gribas viņu attaisnot, jo mīļš, bet reāli saproti, ka tas attiecību tonis nav labs. Par kādiem cipariem mēs runājam? Un cik mēnesī viņs no šī cipara spēj nosegt?

Gribu Tev pilnībā it visam piekrist, ko saki. Arī tam, ka attaisnoju viņu. Tas drīzāk neapzināti.
Piekrītu, ka pareizāk neko neskaitīt.
Bet ir grūti nerīkoties, ja ir iespēja palīdzēt sev tuvam cilvēkam.
Par kredītiem un cipariem- šeit pat nav runa par to cik liels ir kredīts, bet par to, ka viņi ir vairāki.
Kāds kredīts ir 5-6k, kāds pāris simti, studiju kredīts un mašīnas kredīts. Nav uzturlīdzekļu parāds, bet maksā alimentus, tajā pašā laikā bērnu audzina pusi nedēļas, otra puse pie mammas un tas arī prasa ieguldījumus.
Vārdu sakot tēriņu ir pietiekami.
Zinu, ka ir mēģinājis apvienot kredītus, bet saņēmis atteikumu.
P.s.- šeit izrādās ir ierobežojumi attiecībā uz atbildēm. Nevaru stundas laikā atbildēt vairāk kā uz četriem komentāriem.
24.10.2023 18:43 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Anna333 @ 24.10.2023 18:43

Gribu Tev pilnībā it visam piekrist, ko saki. Arī tam, ka attaisnoju viņu. Tas drīzāk neapzināti.
Piekrītu, ka pareizāk neko neskaitīt.
Bet ir grūti nerīkoties, ja ir iespēja palīdzēt sev tuvam cilvēkam.
Par kredītiem un cipariem- šeit pat nav runa par to cik liels ir kredīts, bet par to, ka viņi ir vairāki.
Kāds kredīts ir 5-6k, kāds pāris simti, studiju kredīts un mašīnas kredīts. Nav uzturlīdzekļu parāds, bet maksā alimentus, tajā pašā laikā bērnu audzina pusi nedēļas, otra puse pie mammas un tas arī prasa ieguldījumus.
Vārdu sakot tēriņu ir pietiekami.
Zinu, ka ir mēģinājis apvienot kredītus, bet saņēmis atteikumu.
P.s.- šeit izrādās ir ierobežojumi attiecībā uz atbildēm. Nevaru stundas laikā atbildēt vairāk kā uz četriem komentāriem.

Ja uz to skatās no attiecību perspektīvas, tad pati jau saproti, ka bilde pelēka.
Bērns un alimenti nepazudīs arī pat ja nodzēsīsies kredīts. Tas, vai tevi apmierinātu šāds attiecību modelis arī bez zināmajām saistībām, to tu vari atbildēt tikai pati sev.
Reālistiskais pienesums no viņa attiecībās ir ar mīnus zīmi. Viņš finansiāli nespēj parūpēties par sevi, tapēc vari necerēt uz spēju parūpēties par jūsu pēcnācējiem, ja tiktāl nonāksit. Un arī tad, es domāju, būs gana liela ēna viņa virzienā un šaubas, ja nu atkal kāds kredīts.
Noteikti grūti loģiski izsvērt, jo viņš ir bijis atklāts un patiess. Tapēc liekas, ka viss labojams un ka vari palīdzēt. Realitātē tev pašai nemaz to nevajag. Ja gribi attiecības saglabāt, tad ievēro extra izsargāšanos, lai neesi nākamā, kura saņem alimentus, jo viņš reāli nespēj uzturēt ģimeni un arī neko neskaiti, nepalīdzi finanšu jautājumā. Tas nav tavs, kā labās draudzenes pienākums. Nav. Reāli nav.
24.10.2023 18:54 |
 
10 gadi
Reitings 2777
Reģ: 25.05.2009
Anna333 @ 24.10.2023 18:43

Gribu Tev pilnībā it visam piekrist, ko saki. Arī tam, ka attaisnoju viņu. Tas drīzāk neapzināti.
Piekrītu, ka pareizāk neko neskaitīt.
Bet ir grūti nerīkoties, ja ir iespēja palīdzēt sev tuvam cilvēkam.
Par kredītiem un cipariem- šeit pat nav runa par to cik liels ir kredīts, bet par to, ka viņi ir vairāki.
Kāds kredīts ir 5-6k, kāds pāris simti, studiju kredīts un mašīnas kredīts. Nav uzturlīdzekļu parāds, bet maksā alimentus, tajā pašā laikā bērnu audzina pusi nedēļas, otra puse pie mammas un tas arī prasa ieguldījumus.
Vārdu sakot tēriņu ir pietiekami.
Zinu, ka ir mēģinājis apvienot kredītus, bet saņēmis atteikumu.
P.s.- šeit izrādās ir ierobežojumi attiecībā uz atbildēm. Nevaru stundas laikā atbildēt vairāk kā uz četriem komentāriem.

Ir variants maksātnespēja, bet var mēģināt arī tikt galā ar kredītiem. Te pāris ieteikumi:
-Auto kredīts: jāizvērtē tas vai pārdodot auto var atbrīvoties no šī kredīta. Piem. auto var pārdot pa 5 tūkstošiem, bet līzings piem. ir palicis tikai 6 tūkstoši. Nāksies "apēst" atlikušo daļu zaudējumos, bet ilgtermiņā tas var būt izdevīg'ak. Turklāt nebūs papildus izdevumi par auto, t.i. degviela, apkopes utt. Jums izklausās, ka uz abiem ir divi auto. Gan jau varat tikt galā ar vienu auto, būs varbūt neērti, bet vajag padomāt, kas ir svarīgāks- divi auto vai brīvie līdzekļi.
- Par uzturlīdzekļiem. Plusiņš tavam vīrietim par to, ka rūpējas par bērnu. Bet te arī ir nianses vai uzturlīdzekļi tiek maksāti labprātīgi vai tos jau maksā UGF? Bet dīvaini, ja bērns tiek uzturēts no abu vecāku puses un vēl dzīvo pie jums pusi laika, tad kāpēc tiek maksāti vēl papildus uzturlīdzekļi?
-Pārējie kredīti: maksimāli ātri jāatmaksā tie, kam ir vislielākā % likme un pārējiem jācenšas maksāt minimālās mēneša summas.
24.10.2023 18:59 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Izklausās pēc slīpēta alfonsa, kurš dzīvo uz sieviešu rēķina. 😁
Gan jau māja īrēta (kā daudziem pašmāju influenceriem) auto mogo un lielie plāni "makaroni"
24.10.2023 19:04 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Es joprojām, atklāti sakot, esmu šokā, ka sievietes tā dāļā naudu jau attiecību sākumā un labprāt saistās attiecībās ar kādu, kuram finanšu sakārtošana rada lielas problēmas. Labi, attiecību laikā var rasties finanšu problēmas, un arī tad izsver, vai aizdot vai nē. Bet jā, šāds scenārijs jau pašā sākumā liekas pilnīgi ačgārns.
24.10.2023 19:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits