Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrietis parādos

 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
Sveiki,
Pašlaik esmu attiecībās ar vīrieti, kuram ir pamatīgas naudas problēmas. Kopā esam vairāk kā gadu.
Jau pašā sākumā jutu, ka viņam ir problēmas ar naudu, bet nekad neuzdevu atklātu jautājumu cik viņam ir nauda/ kāda alga, manuprāt, tas vienmēr ir sensitīvs jautājums. Redzēju, ka ir +- normāls auto, dzīvesvieta un mājās arī viss ir ok, kkad pašā sākumā viņš izmeta, ka pelņa ir ok, tapēc es arī īsti neiedziļinājos, pati pelnu pietiekoši, lai uzturētu sevi, savu auto utt. Ar laiku atklājās, ka viņam ir parādi par visu iespējamo, pat neuzskaitīšu. Atceros, ka pašā attiecību sākumā viņš no manis aizņēmās pieklājīgu naudas summu, atceros, ka mani tas ļoti samulsināja..
Nu lūk, esam nonākuši līdz situācijai, ka algas dienā pirmo jautājumu, ko viņam uzdodu - cik Tev uzskaitīt?
Viņš ļoti smagi uztver šo visu, es redzu, ka viņš netiek galā un viņam ir milzīgs kauns, bet mans entuziasms, kur sākumā es biju pārliecināta, ka visu var izrullēt, sāk izdziest.. Es nezinu, ko darīt. Viņš man ir ļoti tuvs un mīļš, bet man ļoti sāp, ka viņš nespēj izkāpt no parādiem un es apzinos, ka ilgi neizkāps. Baidos pazaudēt cieņu pret viņu.
Iesakiet, dodiet padomu. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija.
24.10.2023 16:38 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Ja neesat kopīgi tos parādus sataisījuši,tad viņam pašam ir jātiek ar to visu galā.
Kāpēc tu vispār aizdod viņam naudu,vēl pie tam attiecību pašā sākumā? Tev nav jābūt par glābēju un jādod viņam nauda,lai iet pelna un maksā savus parādus.
24.10.2023 16:49 |
 
Reitings 168
Reģ: 06.02.2023
Vai viņš ir atdevis tās naudas summas, ko ir aizņēmies no Tevis?
24.10.2023 16:54 |
 
Reitings 2720
Reģ: 05.09.2023
Ou mai gād, puisis prasa naudu šķukstēdams un stenēdams jo tas iedragā viņa ego, šī tik aiz maigas sirds dod nabaga puikam ar to smago kauna sajūtu. Skaties, drīz tev nebūs jautājums par to cik pārskaitīt bet kuras dārglietas viņš grib lai tu pārdod un pa cik. Velk cilpu kaklā bet baidās cieņu pazaudēt. Uzprasi kam viņam attiecības ja ir parādos? Normāls vīrietis atrisinās to un tad veidos attiecības.
24.10.2023 16:56 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Vai dzīvojat kopā? Protams,ka viņš izmantos situāciju un pateiks cik uzskaitīt(nedomāju,ka Tev kaut ko tādu vajadzēja piedāvāt), ja parādi ir tik daudz un lieli,tad tiešām apsvērtu domu par šķiršanos. Nav jau teikts,ka izkļūs no šiem parādiem un neparādīsies jauni.
24.10.2023 16:57 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Anna333 @ 24.10.2023 16:38
Sveiki,
Pašlaik esmu attiecībās ar vīrieti, kuram ir pamatīgas naudas problēmas. Kopā esam vairāk kā gadu.
Jau pašā sākumā jutu, ka viņam ir problēmas ar naudu, bet nekad neuzdevu atklātu jautājumu cik viņam ir nauda/ kāda alga, manuprāt, tas vienmēr ir sensitīvs jautājums. Redzēju, ka ir +- normāls auto, dzīvesvieta un mājās arī viss ir ok, kkad pašā sākumā viņš izmeta, ka pelņa ir ok, tapēc es arī īsti neiedziļinājos, pati pelnu pietiekoši, lai uzturētu sevi, savu auto utt. Ar laiku atklājās, ka viņam ir parādi par visu iespējamo, pat neuzskaitīšu. Atceros, ka pašā attiecību sākumā viņš no manis aizņēmās pieklājīgu naudas summu, atceros, ka mani tas ļoti samulsināja..
Nu lūk, esam nonākuši līdz situācijai, ka algas dienā pirmo jautājumu, ko viņam uzdodu - cik Tev uzskaitīt?
Viņš ļoti smagi uztver šo visu, es redzu, ka viņš netiek galā un viņam ir milzīgs kauns, bet mans entuziasms, kur sākumā es biju pārliecināta, ka visu var izrullēt, sāk izdziest.. Es nezinu, ko darīt. Viņš man ir ļoti tuvs un mīļš, bet man ļoti sāp, ka viņš nespēj izkāpt no parādiem un es apzinos, ka ilgi neizkāps. Baidos pazaudēt cieņu pret viņu.
Iesakiet, dodiet padomu. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija.

Idiote, bez komentāriem.
24.10.2023 16:58 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Tev noderētu psihoterapeits. Vai vismaz novirzi savu altruismu kādā sabiedriski noderīgā gultnē, bērnunamiem, patversmēm, slimnīcām utml.
Esi tik veca un neglīta, ka tev vajag alfonsu? Viņš vismaz ir labs gultā?
24.10.2023 17:01 |
 
Reitings 733
Reģ: 29.05.2023
Zini kā - attiecību laikā dzīvē var gadīties visādas situācijas un ir jāatbalsta otrs, bet uzskatu, ka normāls vīrietis neņems naudu no savas sievietes, lai risinātu savas problēmas.
Bet, ja attiecības tiek uzsāktas ar to, ka vīrietis grib aizņemties naudu no sievietes, tad ir jābēg no tāda pa gabalu.
24.10.2023 17:06 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
Merilda @ 24.10.2023 17:06
Zini kā - attiecību laikā dzīvē var gadīties visādas situācijas un ir jāatbalsta otrs, bet uzskatu, ka normāls vīrietis neņems naudu no savas sievietes, lai risinātu savas problēmas.
Bet, ja attiecības tiek uzsāktas ar to, ka vīrietis grib aizņemties naudu no sievietes, tad ir jābēg no tāda pa gabalu.
EveEve @ 24.10.2023 16:54
Vai viņš ir atdevis tās naudas summas, ko ir aizņēmies no Tevis?

Jā, naudu vienmēr atgriež. Ja viņam rodas aizdomas, ka man ir problēmas finansiāli, piedāvā palīdzību ar naudu.
24.10.2023 17:12 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
Motherofdragons @ 24.10.2023 17:01
Tev noderētu psihoterapeits. Vai vismaz novirzi savu altruismu kādā sabiedriski noderīgā gultnē, bērnunamiem, patversmēm, slimnīcām utml.
Esi tik veca un neglīta, ka tev vajag alfonsu? Viņš vismaz ir labs gultā?

Gultā viss ir labi :D
Un izskatāmies abi mēs labi :D
Šeit diemžēl nav klasiskais, ka mani grib noslaukt un es vecais tantuks neko neredzu.
24.10.2023 17:14 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Merilda @ 24.10.2023 17:06
Zini kā - attiecību laikā dzīvē var gadīties visādas situācijas un ir jāatbalsta otrs, bet uzskatu, ka normāls vīrietis neņems naudu no savas sievietes, lai risinātu savas problēmas.
Bet, ja attiecības tiek uzsāktas ar to, ka vīrietis grib aizņemties naudu no sievietes, tad ir jābēg no tāda pa gabalu.

Pilnibā piekrītu.
Ja attiecību laikā otram gadās finansiālās problēmas, atbalstīt var un vajag, pie pirmajām grūtībām viens otru jau nepamet, bet ja tas ir ilglaicīgi un kur nu vēl ja no paša attiecību sākuma tev jāatbalsta - tas izskatās pēc tā, ka viņš ērti iekārtojies un izmanto tevi. Tu jau nezini, kur viņš liek to naudu, ko tu ieskaiti. Varbūt iztērē vispār kur citur un nesedz parādus. Tad drīzāk tu varētu vairāk ieguldīt pārtikā un citās mājas lietās, lai vismaz zini, ka tava nauda neiet kaut kur vispār ne pa ķeksi. Bet arī tas nav ļoti labs variants, jo nav forši, ka tu visus kopīgos tēriņus uzņemies, kamēr viņš tikai savējos.
Vajadzētu viņam pateikt, ka tev šī situācija neapmierina un negribi vairs finansēt viņu. Viņam ir jāizvērtē, kā tērē savu nopelnīto naudu, jāpalasa par finanšu pratību, jāmeklē labāk apmaksāts darbs vai papildus darbam haltūras. Vēl paskatīties, vai kredītus nevar apvienot, samazināt % utt.
24.10.2023 17:19 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Anna333 @ 24.10.2023 17:14

Gultā viss ir labi :D
Un izskatāmies abi mēs labi :D
Šeit diemžēl nav klasiskais, ka mani grib noslaukt un es vecais tantuks neko neredzu.

Ja tevi viss apmierina, kāds ir šīs diskusijas mērķis?
24.10.2023 17:20 |
 
Reitings 877
Reģ: 19.08.2023
Ja tu viņam palīdzi visu laiku ar naudu, tā arī viņš neiemācīsies ar naudu rīkoties un tos parādus tā arī neatdos un taisīs tikai jaunus.Beigās jau būs tā, ka abi būsiet parādu jūgā. Nav tev jāatbild par cita cilvēka kredītiem, to ko pats ir sastrādājis ir viņam pašam jātiek galā.Šobrīd liekas, ka viņš tevi izmanto, jo atrada ko slaukt.
24.10.2023 17:20 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Un, protams, ka man cieņa pazustu, ja vīrietis šādi izturētos. Es uzskatu, ka viņam būtu aktīvāk jārīkojas, lai dzēstu parādus un ka man tajā nebūtu jāuzņemas tik liela loma. Ja tas nav īslaicīgi.
Bet cilvēki ir dažādi. Ir jau sievietes, kam patīk uzņemties galveno lomu finansēs un vispār dzīvē, tad viņām tas nebūtu svarīgi.
24.10.2023 17:23 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
AnnnaMannnna @ 24.10.2023 17:20

Ja tevi viss apmierina, kāds ir šīs diskusijas mērķis?

Nu gluži neapmierina. Es diskusijas sākumā rakstu, ka mans entuziasms noplok un, lai cilvēki padalās ar padomu vai pieredzes stāstu.
Redzi, kāds nosauc par idioti un kāds uzraksta savas domas :))
Jebkurā gadījumā- es jūtu, ka mani tas sāk traucēt. Un gribēju dzirdēt kādu citu viedokli par šo, pati šādā situācijā esmu pirmo reizi.
24.10.2023 17:33 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Tu zini kā šie parādi radusies? Varbūt viņam ir kādi noslēpumi par ko Tu nezini un naudas problēmas ir tikai sekas :)
24.10.2023 17:35 |
 
Reitings 2720
Reģ: 05.09.2023
Anna333 @ 24.10.2023 17:33

Nu gluži neapmierina. Es diskusijas sākumā rakstu, ka mans entuziasms noplok un, lai cilvēki padalās ar padomu vai pieredzes stāstu.
Redzi, kāds nosauc par idioti un kāds uzraksta savas domas :))
Jebkurā gadījumā- es jūtu, ka mani tas sāk traucēt. Un gribēju dzirdēt kādu citu viedokli par šo, pati šādā situācijā esmu pirmo reizi.

Es par muļķi tevi saucu tapēc, ka es reiz pati biju muļķe attiecībās, kur puisis nespēja nokārtot finanses. Un tur arī bija stāsts par to, ka puisim kauns un tā. Naudu sākumā neaizņēmās, bet mīlēja dzīvot pāri saviem ienākumiem, kā rezultātā tika pie aptuveni 5k liela parāda, ko nosedza vecāki kolīdz uzzināja, ka viņam ir parāds. Nosolijās manā un vecāku priekšā vairs nekādu krītu neņemt, arī man kā akmens novēlās no muguras, jo jutu, ka netiek galā ar finansēm un kopīgais budžets izplēn ļoti ātri, a vot pēc 2 mēnešiem solijumu aizmirsa un paņēma nākamo, tapēc ka vot tagad toč sagribējās kaut ko.
Un tur arī visa šitā cieņa izplēnēja. Kas viņš par vīrieti, ja nespēj pat pats sevi kontrolēt. Es nezinu ko tavējais iegrābies un kapēc, bet es saku uzreiz, ka pīties ar tādiem nevajag. Tu nemanot pati iekritīsi.
24.10.2023 17:40 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
Renaate301 @ 24.10.2023 17:35
Tu zini kā šie parādi radusies? Varbūt viņam ir kādi noslēpumi par ko Tu nezini un naudas problēmas ir tikai sekas :)

Jā, esam izrunājuši visu. Katru kredītu, katru parādu, zinu aptuvenās summas. Viņš īsti negrib par to runāt, negrib tajā mani iesaistīt.
Bet es pilnīgi izslēdzu, ka man tiek melots.
Ir pieņemti vieglprātīgi lēmumi/ blakus nav bijuši īstie cilvēki.
Es ļoti cilvēcīgi skatos uz to visu. Ja iesākumā skatījos uz to visu ar sapratni, tad tagad jūtu, ka izjūtu aizkaitinājumu pret viņu, teiksim kautvai tamdēļ, ka nespējam ieplānot kopēju ceļojumu, jo viņš finansiāli nespēj to atļauties. Bet es negribu nonākt situācijā, kur uzņemos visus maksājumus.
Attiecībās viss pārējais mani apmierina, bet jūtu, ka šis naudas jautājums mani sāk nomākt. Ciešam reizēm abi.
24.10.2023 17:46 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Man nav skaidrs par ko visu laiku var būt parāds? Auto līzingā, dzīvesvietu īrē? Sanāk,ka dzīvo pāri saviem līdzekļiem? Tie ir ātrie kredīti?
24.10.2023 17:46 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tu pati zini par ko ir tāds parāds?
24.10.2023 17:53 |
 
Reitings 877
Reģ: 19.08.2023
Anna333 @ 24.10.2023 17:46

Jā, esam izrunājuši visu. Katru kredītu, katru parādu, zinu aptuvenās summas. Viņš īsti negrib par to runāt, negrib tajā mani iesaistīt.
Bet es pilnīgi izslēdzu, ka man tiek melots.
Ir pieņemti vieglprātīgi lēmumi/ blakus nav bijuši īstie cilvēki.
Es ļoti cilvēcīgi skatos uz to visu. Ja iesākumā skatījos uz to visu ar sapratni, tad tagad jūtu, ka izjūtu aizkaitinājumu pret viņu, teiksim kautvai tamdēļ, ka nespējam ieplānot kopēju ceļojumu, jo viņš finansiāli nespēj to atļauties. Bet es negribu nonākt situācijā, kur uzņemos visus maksājumus.
Attiecībās viss pārējais mani apmierina, bet jūtu, ka šis naudas jautājums mani sāk nomākt. Ciešam reizēm abi.

Cik tūkstoši tie parādi ir, ka viņš nav pat daļu atdevis vairāk kā gada laikā? Kredītu devēji jau parasti skatās cilvēku ieņēmumus un izdevumus, pirms aizdod lielas summas.
24.10.2023 17:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!