Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Work spouse

 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Nesen uzzināju, ka ir tāds jēdziens kā work spouse jeb darba vīrs/ darba sieva, kas nozīmē, ka cilvēkam darbā ir tāda veida attiecības ar kādu pretējā dzimuma pārstāvi, ko var pielīdzināt laulībai, tikai bez romantiskām jūtām - ēšana kopā, ēst gatavošana otram, ļoti tuva emocionālā saikne utt.
Kādas jums par šo domas? Kur būtu jānovelk līnija, kad tas aiziet jau par traku? Vai atbalstītu, ka jūsu partnerim ir šāda persona darbā?
Man iepriekšējā uzņēmumā, kurā strādāju, bija divi tādi kolēģi - abi bija precējušies (ne savā starpā), ar bērniem, bet visu laiku par viņiem klīda dažādas baumas. Tas bija aizgājis jau līdz tādam līmenim, ka sieviete gatavoja pusdienas priekš abiem, bet vīrietis viņu vadāja uz un no darba, lai gan darbs Rīgā, vīrietis no Rīgas, bet sieviete no Jūrmalas. Uz darba pasākumiem parasti devās kā viens otra +1, savus īstos partnerus neņēma. Dažreiz mēdza viens otram plecus pamasēt 😀
Man tas viss likās ļoti dīvaini, bet tagad nesen uzzināju par šo “work spouse” jēdzienu un aizdomājos - varbūt tā ir norma? 😅
19.10.2023 18:42 |
 
Reitings 1402
Reģ: 19.05.2016
"Norma" kam un kur? Jo tu dzirdēji, ka kādam pasaulē internetā tas tā ir? Man ir kolēģi ar kuriem es pavadu pīpauzes kopā un daudz runāju - ja es sāktu vest viņiem pusdienas, tas būtu ļoti dīvaini. Sliktākajā gadījumā ir bijis, ka atved kaut ko no veikala un es atdodu naudu. Un "tuva emocionāla skaikne" drīkst būt tikai ar vienu cilvēku? Tas ir skumji.
21.10.2023 11:57 |
 
Reitings 100
Reģ: 28.01.2022
Es ar kolēģiem pat nedraudzējos, kur nu vēl dibināt ciešas emocionālās saiknes 🤯
21.10.2023 12:33 |
 
Patīk
Reitings 10222
Reģ: 18.09.2021
Jupiter @ 21.10.2023 11:57
"Norma" kam un kur? Jo tu dzirdēji, ka kādam pasaulē internetā tas tā ir? Man ir kolēģi ar kuriem es pavadu pīpauzes kopā un daudz runāju - ja es sāktu vest viņiem pusdienas, tas būtu ļoti dīvaini. Sliktākajā gadījumā ir bijis, ka atved kaut ko no veikala un es atdodu naudu. Un "tuva emocionāla skaikne" drīkst būt tikai ar vienu cilvēku? Tas ir skumji.

Tieši gribēju pateikt, ka šis ir viens no modernajiem bullshitiem. Kāds to terminu izdomāja un uztaisīja par lietu, kas it kā eksistē. Un daudzi kā aitas atkārtoja
21.10.2023 12:43 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Man draugam vienu brīdi bija meiča, kas sauca sevi par viņa “darba sievu”. Pat pēc vairākiem atteikumiem, komentāriem un aizrādījumiem no viņa puses viņas atbilde bija “nu tas jau tikai jociņš”.
Viņš viņai rakstīja whatsappā darba sakarā - jāizdara tas un tas - viņa viņam vienmēr atbild kaut ko līdzīgu “ja tu man tā saki, tad protams 🥰” “obligāti ❤️” vienalga ko rakstīja visur sirsniņu smaidiņi un saldas atbildes.
Es to meiču zināju, jo pati biju diezgan tuva ar viņa kolēģiem. Arī pārējie kolēģi man teica, ka tas no viņas puses neizskatās īsti normāli. Un ka viņš izskatās fiziski nekomfortabli, kad viņa viņam pa dienu kafijas pienes, pienes dakšiņu, kad dzird ka viņš attaisa pusdienu trauciņu, iet pie viņa sēdēt pusdienu telpā, utt. Viņš viņai skaidri pasaka - tev to darīt nevajag, pats varu, viņa tikai atbild “nu man jau nav grūti”.
Galu beigās viņam pieriebās un viņš viņu atlaida. Jo bija sākusi izdomāt jau visādas muļķības, un prasīties lai viņu mājās aizved, palīdz viņai kaut ko ar mašīnu, utt.
Es jau vienu brīdi jautāju vai man aiziet un viņai pa galvu iedot vai kas pa lietu? 😂😅 vienreiz satiku to čiksi viņu darba pasākumā, viņa man acīs pasaka “es viņu ikdienā vairāk redzu un pazīstu nekā tu”
excuse me? 😂
Pēc tam viņa gāja mājās raudādama, jo man mute arī nav maza 😅 vēl pietika viņai drosmes manam draugam paprasīt lai viņu mājās aizved. Sviests vārdu sakot…
Citreiz tās meičas tiešām ir bez kauna un bez goda. Tāds mans uzskats. Darba vieta nav kur sev sievas un vīrus meklēt. Kolēģi ir kolēģi.
21.10.2023 14:16 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Nē,man tas nešķiet normāli. Malibu Steisijas aprakstītā situācija🙄 Ja kaut kas tāds notiek,tad neticu,ka tur apakšā nav romantisku jūtu vai nodomu.Ir bijis,ka sadraudzējos ar savu dzimuma pārstāvi un tad sākam pēc darba apmeklēt kopā pasākumus utt,bet ne jau pretējā dzimuma.
21.10.2023 14:34 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
Malibu Steisija @ 21.10.2023 14:16
Man draugam vienu brīdi bija meiča, kas sauca sevi par viņa “darba sievu”. Pat pēc vairākiem atteikumiem, komentāriem un aizrādījumiem no viņa puses viņas atbilde bija “nu tas jau tikai jociņš”.
Viņš viņai rakstīja whatsappā darba sakarā - jāizdara tas un tas - viņa viņam vienmēr atbild kaut ko līdzīgu “ja tu man tā saki, tad protams ?” “obligāti ❤️” vienalga ko rakstīja visur sirsniņu smaidiņi un saldas atbildes.
Es to meiču zināju, jo pati biju diezgan tuva ar viņa kolēģiem. Arī pārējie kolēģi man teica, ka tas no viņas puses neizskatās īsti normāli. Un ka viņš izskatās fiziski nekomfortabli, kad viņa viņam pa dienu kafijas pienes, pienes dakšiņu, kad dzird ka viņš attaisa pusdienu trauciņu, iet pie viņa sēdēt pusdienu telpā, utt. Viņš viņai skaidri pasaka - tev to darīt nevajag, pats varu, viņa tikai atbild “nu man jau nav grūti”.
Galu beigās viņam pieriebās un viņš viņu atlaida. Jo bija sākusi izdomāt jau visādas muļķības, un prasīties lai viņu mājās aizved, palīdz viņai kaut ko ar mašīnu, utt.
Es jau vienu brīdi jautāju vai man aiziet un viņai pa galvu iedot vai kas pa lietu? ?? vienreiz satiku to čiksi viņu darba pasākumā, viņa man acīs pasaka “es viņu ikdienā vairāk redzu un pazīstu nekā tu”
excuse me? ?
Pēc tam viņa gāja mājās raudādama, jo man mute arī nav maza ? vēl pietika viņai drosmes manam draugam paprasīt lai viņu mājās aizved. Sviests vārdu sakot…
Citreiz tās meičas tiešām ir bez kauna un bez goda. Tāds mans uzskats. Darba vieta nav kur sev sievas un vīrus meklēt. Kolēģi ir kolēģi.

Tavs stāsts ir ļoti labs priekš tīneidžeriem ap 17 - 19 gadiem. Cik tai meitenei gadu? Izklausas, ka knapi 18 palika. Pieauguši cilvēki, ar tadam lietām nenodarbojas.
21.10.2023 14:41 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Es arī ar kolēģiem nekad neesmu draudzējusies, par ar sava dzimuma ne. 😄
Bet esmu redzējusi no malas vienu tādu kolēģu pārīti, kas mēdza kopā braukt uz darbu, arī brīvdienās pavadīt laiku kopā, lai gan ir precēti ar citiem. 🤷🏻‍♀️ not my business, lai jau.
21.10.2023 15:36 |
 
Reitings 2725
Reģ: 05.09.2023
Steisijas gadijumā tur tas skuķis satrakojies bija uz to viņas draugu. Es kā otra pusīte varētu norādīt vietu pateicīgā situācijā, ko Steisija arī izdarija. Bet lai ietu un dotu pa ķebli, nu nezinu. Olas attiecībās pieklājas nēsāt tikai vienam no abiem.
Vispār zināju šādu terminu, bet nedomāju, ka tas ir tiktāl, ka gatavo ēst un appuišo. Ja man kāds šitā darbā iznestos, es izmantotu, nedodot nekādas cerības. Ja tā padomā, tā jau varbūt notiek, jo neatsaku pāris nopirktās sulas pudelītes un pļāpu šur tur kādā darba pauzē. Bet lai es pati kā muļķe nestos pēc dakšiņas vīrietim... nu tur baigām brillēm jābūt. Un stulbumam arī.
21.10.2023 16:48 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nu nez, neviens bez tālakejošeim mērķiem šitā neiztaisitos... Vadāt vienam otru apkārt, gatavot ēst utt. Kas tas par bullshitu. Tagad man darbā manā nodaļā ir tikai sievietes, nav par šādām lietām jāsatraucas :D bet tāpat esma tikai labas paziņas, neteiktu, ka draudzenes.
21.10.2023 21:30 |
 
Reitings 19
Reģ: 19.10.2023
Neza000 @ 21.10.2023 14:41

Tavs stāsts ir ļoti labs priekš tīneidžeriem ap 17 - 19 gadiem. Cik tai meitenei gadu? Izklausas, ka knapi 18 palika. Pieauguši cilvēki, ar tadam lietām nenodarbojas.
Tici man, nodarbojās, vienu brīdi manā darba vietā bija viena 40 gadīgā kas uzvedās kā tīne, sāka arī jau koļīties džekiem. , beigas pēc divu mēnešu strādāšanas viņu atlaida jo kā darbiniece nekam nederīga bija, tas pa smagu, šito viņa nedarīs utt..
21.10.2023 22:59 |
 
Reitings 76
Reģ: 31.10.2022
Jā, es arī biju reiz novērojusi tādu pārāk familiāru attieksmi 2 kolēģu starpā. Liekas mulsinoši, laikam te arī ir tas Red flag, ka tas nav īsti OK.
22.10.2023 09:37 |
 
Reitings 76
Reģ: 31.10.2022
Jā, es arī biju reiz novērojusi tādu pārāk familiāru attieksmi 2 kolēģu starpā. Liekas mulsinoši, laikam te arī ir tas Red flag, ka tas nav īsti OK.
22.10.2023 09:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits