Vīrietis dzīvo ar vecākiem?

 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
Kā mums māca mēdijos un TV, kopē ko dara attīstītās valstīs un ASV. Tad nu attīstītās valstīs ir pieņemts ka 18 gados vecāki met ārā savus bērnus no mājam lai tie iet uz visām 4 debespusēm dzīvot savu dzīvi. Bet vai Latvijā tas ir iespējams parastam vidusmēra latvietim nevis "upper class"? Es personīgi vīrietis 32 gadi dzīvoju kopā ar vecākiem un esmu saņēmis no sievietēm komentārus ka tas nav normāli ka man tajā vecumā vajadzēja sen jau īrēt dzīvokli un ka es braucu ar vecu auto, normāli veči paņem Mogo kredītā jaunāku, vajagot "attistities" bet es to nedaru.
Jautājums tiešām pēc sieviešu domām tie čaļi kas ir kredītos un parādos lai celtu savu tēlu ir tie attīstītie un 21 gadsimta norma?
Es personīgi uzskatu ka mana dzive ar vecākiem un vecu auto nav lielaks murgs par tiem "patstāvīgajiem" kas saņemušies kredītus un kādam liek kabatā 400 eiro par to ka tā persona ļauj uz laiku dzīvot savā CCCP laiku bloku mājā.
Un nē es nēesmu stereotips kas sēž uz muteres kakla un spēlē datorspēles caurām dienām. Strādāju, pēdējās nedēļas pat pa 10h dienā, pelnu pats savu naudu.
14.10.2023 13:44 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
fifinators @ 14.10.2023 15:44

Kur Latvijā kāds rajons ir “kriminālais”? ? nav jau vairs 90tie. Ja kāds kādu sadurs, tad sadurs arī pilsētas centrā.
Bet nu labāk jau ir attaisnoties, kāpēc esi diezgan nederīgs cilvēks. ?
Varbūt piesakies armijā - izaudzinās no tevis kārtīgu vīru + Ādažos kazarmās varēsi arī par velti dzīvot. Nebūsi vismaz vecākiem uz kakla.
Nu drošī aizbrauc uz gardeni, ekskursijā atcerēsies kā bij 90tajos, redzēsi policijas ekipāžu kautkur stāvot ar zilajām mirgalkām, gan ar dēļiem aiznaglotus dzīvokļu logus, uz soliņiem gulošu dzērājus, un ja saģerbsies kā tipiska rīgas caciņa, tiksi pat pie seksa, protams nelabprātīga, un ar trijiem vienlaicīgi, bet tomēr...
Un kur es teicu ka uz kakla sēžu? Tak minēju ka strādāju un pats sev naudu pelnu.
14.10.2023 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Un tādi memļaki vecāku paspārnē bez mērķa uzkrāt savam (jo iespēja ir, saņem algu kā kabatsnaudu) ir pa pilno.
14.10.2023 16:01 |
 
Reitings 1003
Reģ: 20.06.2023
KristapsM @ 14.10.2023 15:59
Nu drošī aizbrauc uz gardeni, ekskursijā atcerēsies kā bij 90tajos, redzēsi policijas ekipāžu kautkur stāvot ar zilajām mirgalkām, gan ar dēļiem aiznaglotus dzīvokļu logus, uz soliņiem gulošu dzērājus, un ja saģerbsies kā tipiska rīgas caciņa, tiksi pat pie seksa, protams nelabprātīga, un ar trijiem vienlaicīgi, bet tomēr...
Un kur es teicu ka uz kakla sēžu? Tak minēju ka strādāju un pats sev naudu pelnu.

Esmu braukusi cauri Gardenei, izskatās pēc parastas mazpilsētas. 😄
Bet, jā, aktuāls jautājums - kur tad tu to savu algu notrallini? 😄
14.10.2023 16:03 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
KristapsM @ 14.10.2023 15:59
Nu drošī aizbrauc uz gardeni, ekskursijā atcerēsies kā bij 90tajos, redzēsi policijas ekipāžu kautkur stāvot ar zilajām mirgalkām, gan ar dēļiem aiznaglotus dzīvokļu logus, uz soliņiem gulošu dzērājus, un ja saģerbsies kā tipiska rīgas caciņa, tiksi pat pie seksa, protams nelabprātīga, un ar trijiem vienlaicīgi, bet tomēr...
Un kur es teicu ka uz kakla sēžu? Tak minēju ka strādāju un pats sev naudu pelnu.

Man Gardenē dzīvo radinieki. Neesmu gan dzirdējusi, ka viņi teiktu, ka kriminālā vietā dzīvo.
14.10.2023 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Pa kapeikām Dobelē un tā vieta ir laba, draugi dzīvo tajā pusē
https://m.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/dobele-and-reg/dobele/fbcbx.html
Lai Dobelē nesakrātu 2 istabu dzīvoklim 1.iemaksu ir jābūt izcili neprasmīgam vai jāsaņem alga ķešā
14.10.2023 16:04 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Ar virs 1000 algu nedod krediitu aphomaa 20-30 tk? Vaideetaajs nozheelojamais. Plus mehaanikji var haltuureet uz nebeedu aarpus darba laika. Un tos 1000 tu apeed vai nodzer vai katru meenedi peerc Gucci krosenju paari? Tur jau bez krediita, ja dziivo pie vecaakiem, 3-4 gadu laikaa kraajot var nopirkt dziivokli. Citi mazpilseetaas ar taadu algu iiree un paaris beernus uztur, te tik vaid. Klauns gatavais.
14.10.2023 16:06 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
sinddyy @ 14.10.2023 15:58
Kaut kas nav līdz galam ar motivāciju un prioritātēm. Man liekas, ka varētu tik ilgi dzīvot vecāku mājās, ja vien paralēli tu krātu naudu savam - vienalga, dzīvoklim vai mājai. Tad kā pagaidu variants vēl pieņemami, jo pat, lai nopirktu kaut ko savu, tas nav 1 mēneša jautājums. Miljonāriem varbūt, bet parasti cilvēki gaida izdevīgāko cenu sev vēlamā projektā, stāvā, rajonā utt. Un tas var aizņemt dažus gadus. Es arī esmu pret stereotipiem un aizspriedumiem, ka jāsperas ārā no vecāku mājām pārlieku agri. Bet tev sanāk nav nemaz nolūka atdalīties un tas ir dīvaini. Vēl kā izņēmums var būt privātmāja, tad ir tā, ka pāris paaudzes dzīvo kopā un saimnieko. Tādas īstenas tradicionālas nacionālas ģimenes. Pazīstu pati personīgi pāris tādas. Bet tas arī nav tavs gadījums. Otru pusīti nevēlies nemaz, ka vispār nav vīzijas par atdalīšanos?
nevar iekrāt ja to naudu ir jātērē savām vajadzībām, Tas ka es dzīvoju kopā ar vecākiem nenozimē ka es savu algu likšu nost un prasīšu visu mātei, kopš skolas pabeigšanas neesmu ne centa prasijis, viņai sava alga savām vajadzībām, man sava alga savām vajadzībām.
14.10.2023 16:11 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Nesaprotu šādām diskusijām jēgu.
Kārtējā nabagi vs pseidobagātnieki diskusija par to cik viegli vai grūti nopirkt dzīvokli, māju 😁
Dzīvot ar vecākiem arī ir ok un dzīvot atsevišķi arī ir ok. Pie tam labāk dzīvot kopā ar vecākiem, kā kādam svešiniekam 200 un vairāk eiro atdot par īri.
14.10.2023 16:16 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
akul12 @ 14.10.2023 16:16
Nesaprotu šādām diskusijām jēgu.
Kārtējā nabagi vs pseidobagātnieki diskusija par to cik viegli vai grūti nopirkt dzīvokli, māju ?
Dzīvot ar vecākiem arī ir ok un dzīvot atsevišķi arī ir ok. Pie tam labāk dzīvot kopā ar vecākiem, kā kādam svešiniekam 200 un vairāk eiro atdot par īri.
tas ari ir tas ko es centos pateikt ka labāk ar vecākiem dzīvot nekā maksāt svešiniekam, bet nu tapēc es esmu lohs un nah es vispār piedzimu 😀 vienkārši ir cilvēki kas strādā ofisos un viņi nesaprot parasto strādnieku šķiru, tapēc ari te ir diskusijas cik viegli visu nopirkt.
14.10.2023 16:29 |
 
Reitings 88
Reģ: 13.10.2023
KristapsM @ 14.10.2023 16:11
nevar iekrāt ja to naudu ir jātērē savām vajadzībām, Tas ka es dzīvoju kopā ar vecākiem nenozimē ka es savu algu likšu nost un prasīšu visu mātei, kopš skolas pabeigšanas neesmu ne centa prasijis, viņai sava alga savām vajadzībām, man sava alga savām vajadzībām.

Neatklāji, vai mātei jeb kā palīdzi papildus vietas aizņemšanai dzīvoklī. Tu šeit vēl viens foruma krājējs savām vajadzībām trans-operācijai?
14.10.2023 16:32 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
KristapsM @ 14.10.2023 16:29
tas ari ir tas ko es centos pateikt ka labāk ar vecākiem dzīvot nekā maksāt svešiniekam, bet nu tapēc es esmu lohs un nah es vispār piedzimu ? vienkārši ir cilvēki kas strādā ofisos un viņi nesaprot parasto strādnieku šķiru, tapēc ari te ir diskusijas cik viegli visu nopirkt.

Ko Tu te piiksti, labi melnstraadnieki (traktoristi, celtnieki, elektrikji, mehaanikji utt) nopelna daudz vairaak nekaa videejais ofisa darbinieks. Aciimredzot esi slinks vaideetaajs.
14.10.2023 17:10 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
Miuce @ 14.10.2023 16:06
Ar virs 1000 algu nedod krediitu aphomaa 20-30 tk? Vaideetaajs nozheelojamais. Plus mehaanikji var haltuureet uz nebeedu aarpus darba laika. Un tos 1000 tu apeed vai nodzer vai katru meenedi peerc Gucci krosenju paari? Tur jau bez krediita, ja dziivo pie vecaakiem, 3-4 gadu laikaa kraajot var nopirkt dziivokli. Citi mazpilseetaas ar taadu algu iiree un paaris beernus uztur, te tik vaid. Klauns gatavais.
pēc 10h fiziska darba ej un pameģini vēl pahaltūrēt, jā un tie citi skaita kapeikas, es tā nevēlos. tāpēc es vispar nevēlos kopdzīvi un bērnus skatoties uz dažiem labiem kolēģiem, kas tā dzīvo. Es viens par savu algu vismaz varu atļauties sevi uzturēt, un savus hobijus uzturēt. un man nav iebildumi pret kredītiem bankās, man ir iebildumi pret īrēšanu.
14.10.2023 17:21 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
KristapsM @ 14.10.2023 17:21
pēc 10h fiziska darba ej un pameģini vēl pahaltūrēt, jā un tie citi skaita kapeikas, es tā nevēlos. tāpēc es vispar nevēlos kopdzīvi un bērnus skatoties uz dažiem labiem kolēģiem, kas tā dzīvo. Es viens par savu algu vismaz varu atļauties sevi uzturēt, un savus hobijus uzturēt. un man nav iebildumi pret kredītiem bankās, man ir iebildumi pret īrēšanu.

A kursh Tev saka preceeties un vairoties? Pats nezini, ko gribi. Ja viss apmierina, kaapeec jaavaid forumaa.
14.10.2023 17:28 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Miuce @ 14.10.2023 17:10

Ko Tu te piiksti, labi melnstraadnieki (traktoristi, celtnieki, elektrikji, mehaanikji utt) nopelna daudz vairaak nekaa videejais ofisa darbinieks. Aciimredzot esi slinks vaideetaajs.

Labs "melnstrādnieks" max 1.5tk nopelna, kuros ofisos izņemot valsts iestādes mazākas algas?
Tāpat bankas pavisam savādāk skatās uz cilvēku ar augstāko izglītību un tiem 1.5tk un kādu ar proftehniskās skolas izglītību.
Cik ilgā laikā var pats sakrāt 50tk nemaz neņemos spriest, pat nosacītiem bagātniekiem tādas naudas kontos nestāv.
14.10.2023 17:33 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
KristapsM @ 14.10.2023 16:11
nevar iekrāt ja to naudu ir jātērē savām vajadzībām, Tas ka es dzīvoju kopā ar vecākiem nenozimē ka es savu algu likšu nost un prasīšu visu mātei, kopš skolas pabeigšanas neesmu ne centa prasijis, viņai sava alga savām vajadzībām, man sava alga savām vajadzībām.

Tu gribi teikt, ka tev nekas nepaliek pāri? Nekādu uzkrājumu? Visu līdz pēdējam centam notērē?! 3-6 mēnešu drošības spilvena nav? Par pirmo iemaksu SAVAM dzīvoklim nemaz nerunājot.
Ja tā, tad čīksti tik tālāk forumā, jo ārpus vecāku ligzdas diez vai esi spējīgs funkcionēt.
14.10.2023 17:38 |
 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Bet var hipotēku paņemt, Dobelē 2 istabu dzīvokli var iegādāties ap 30 tūkstoši eiro, maksājums mēnesī 200eur, ja galīgi nevar samaksāt(krīze, darba zaudējums utt.), tad izīrēt var Dobelē savu dzīvokli un kredītmaksājumu nosegt. Jebkurā gadījumā šī ir investīcija, kaut vai pēc 5 gadi nekustamā vērtība tikai augs un būsi caur nekustamo īpašumi ieguldījis naudu ko varēsi pārdodot atgūt
14.10.2023 17:39 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Chikitita @ 14.10.2023 17:39
Bet var hipotēku paņemt, Dobelē 2 istabu dzīvokli var iegādāties ap 30 tūkstoši eiro, maksājums mēnesī 200eur, ja galīgi nevar samaksāt(krīze, darba zaudējums utt.), tad izīrēt var Dobelē savu dzīvokli un kredītmaksājumu nosegt. Jebkurā gadījumā šī ir investīcija, kaut vai pēc 5 gadi nekustamā vērtība tikai augs un būsi caur nekustamo īpašumi ieguldījis naudu ko varēsi pārdodot atgūt

Pašai ir Dobelē hipoteka uz 30tk? Jo visiem zināms, ka bankām ir reģioni, kuros cenšas neko nefinansēt.
Krīzē nevienam nevajadzēs uz īri dzīvokli, jo būs kārtējā emigrācija. Lieliski atceros 09. gada krīzi, kad cilvēkiem pat par komunālajiem neizdevās atrast normālus cilvēkus tukšam dzīvoklim. Tikai uztaisīja parādus
14.10.2023 17:43 |
 
Reitings 1003
Reģ: 20.06.2023
KristapsM @ 14.10.2023 17:21
pēc 10h fiziska darba ej un pameģini vēl pahaltūrēt, jā un tie citi skaita kapeikas, es tā nevēlos. tāpēc es vispar nevēlos kopdzīvi un bērnus skatoties uz dažiem labiem kolēģiem, kas tā dzīvo. Es viens par savu algu vismaz varu atļauties sevi uzturēt, un savus hobijus uzturēt. un man nav iebildumi pret kredītiem bankās, man ir iebildumi pret īrēšanu.

Ja jau vari sevi uzturēt, tad kāpēc dzīvo pie mammas? 😄 sevis uzturēšanā iekļaujas arī izmaksas par dzīves vietu.
14.10.2023 17:54 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
mazaaduuda @ 14.10.2023 17:38

Tu gribi teikt, ka tev nekas nepaliek pāri? Nekādu uzkrājumu? Visu līdz pēdējam centam notērē?! 3-6 mēnešu drošības spilvena nav? Par pirmo iemaksu SAVAM dzīvoklim nemaz nerunājot.
Ja tā, tad čīksti tik tālāk forumā, jo ārpus vecāku ligzdas diez vai esi spējīgs funkcionēt.
Es par degvielu vien 300 eiro iztērēju, tad vēl telefons, internets, mocim kautkas japieromntē, mašīnai kautkas jāpieremontē, šomēnes kurināmais garažai bij jānopērk, visu laiku sanāk tērēt, kautkur. un nē es pat nepērku nekādas drēbes un aksesuārus sev, kā šeit domāja ka es pērku. es tērēju vienkāršās lietas kas vajadzigas lai ikdienā funkcionētu. un tad vēl tie brīži ka nolem pataupīt naudu un pēkšņi telefons nobeidzās vai dators nodeg... Šitā bija kad vēl strādāju iepriekšējā darba vietā kur alga bija vispar 700 eiro. Saņēmu algu, domāju viss, šomenes man neko nevajag, atlikšu, un še tev aizeju mājas kompim mātes plate nobeidzas. Nopirku datoru jaunu 3 dienas pagaja telefons nomira. Algas vairs nav.
14.10.2023 18:01 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.09.2023
fifinators @ 14.10.2023 17:54

Ja jau vari sevi uzturēt, tad kāpēc dzīvo pie mammas? ? sevis uzturēšanā iekļaujas arī izmaksas par dzīves vietu.
nu tad nevaru jotvai, bomzis esmu, priecājaties ka jums vīri un draugi mājās 3k nes.
14.10.2023 18:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits