Politiskās piederības tests

 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
Ja nu kādam ir 10 liekas minūtes un samērā labas angļu valodas zināšanas, piedāvāju aizpildīt politiskās pārliecības testu šeit: https://www.politicalcompass.org/test.
Tajā piedāvātie jautājumi šķita interesanti, un pie dažiem es ilgāk pakavējos.
Mani rezultāti skatāmi šeit: https://www.politicalcompass.org/yourpoliticalcompass_js?ec=-1.13&soc=-0.31.
Pārsteidzoši, ka esmu pat nedaudz "centriskāka", nekā varētu šķist. Kādi ir jūsu rezultāti un vai atklājāt ko jaunu par saviem politiskajiem uzskatiem?
04.10.2023 10:00 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
Varbūt teorijā tas tā ir, bet praksē tas, kas šodien skaitās ''centrisms'' pirms 50 gadiem skaitījās ''liberālisms'' un vēl pirms 50 gadiem pat paši liberāļi to būtu uzskatījuši par pārāk ekstrēmu kreiso politiku, lai atbalstītu. Tas pats attiecas uz labējiem. Tas, kas šodien skaitās ''labējā'' politika, pirms 50 gadiem bija liberāļu pārstāvētas idejas. Tāpēc man vienmēr nāk smiekli, kad mūsdienu labējos pasniedz kā kaut kādus ekstrēmistus, jo ļoti lielā mērā tā nav labēja politika nekādā jēgpilnā šī vārda nozīmē, tikai vecmodīgs liberālisms.

Loģiski, ka idejas attīstās. Tomēr pamatprincipi nemainās. Mēs taču nenoliedzam, piemēram, fizikas pamatteoriju, ja tai rodas papildinājums.
05.10.2023 10:53 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.09.2023
Tas, ka šodienas labējie=vakardienas liberāļi neliecina par teoriju attīstību, bet par to, ka visa politika visu laiku nosveras arvien tālāk pa kreisi. Dalīt tur kaut ko labējos un kreisajos ir tik pat bezjēdzīgi kā saukt ''Progresīvos'' par labējiem, jo viņi ir pa labi no Ļeņina.
05.10.2023 14:54 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
krista01 @ 05.10.2023 14:54
Tas, ka šodienas labējie=vakardienas liberāļi neliecina par teoriju attīstību, bet par to, ka visa politika visu laiku nosveras arvien tālāk pa kreisi. Dalīt tur kaut ko labējos un kreisajos ir tik pat bezjēdzīgi kā saukt ''Progresīvos'' par labējiem, jo viņi ir pa labi no Ļeņina.

Ne ”visu laiku”, bet konkrēti šobrīd. Mēs jau arī apspriežam tagadni, nevis pagājušo gadsimtu, kā arī rietumvalstis. Par to, manuprāt, arī ir šis tests.
05.10.2023 20:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits