Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Akadēmiskais pārtraukums

 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2023
Sveikas. Šobrid studēju universitāte un jūtos pilnīgi izdegusi, izjūtu pasīvu agresiju, dusmas, bezmiegu, nogurumu, apātiju, iekšēju tukšumu, bezspēku. Studijas vairs nesagādā prieku, bet gan iepriekš aprakstītas emocijas un rada sajūtu, ka man tas obligāti ir jādara. Jaunajā semsetrī ievēroju, ka nevis studēju un izprotu tēmu, bet “tupa iezubros”, lai varētu pasniedzējiem atbildēt uz jautājumu, bet, ja kāds pajautātu, lai izskaidroju ar saviem vārdiem - nespētu. Visu šo laiku domāju par akadēmisko pārtraukumu, bet ļoti baidos, ka izdarīšu nepareizo izvēli. Teorētiski man izglītība ļauj iet strādāt arī nozarē, kurā šobrīd mācos, nekādus gan augstos amatus neieņemamu, bet tīri zināšanu uzturēšanai varetu gan.
Interesē pieredze? Kā bija vēlāk atsākt? Nenožēlojāt?
26.09.2023 18:27 |
 
Reitings 996
Reģ: 08.05.2014
Man ir bijuši vairāki akadēmiskie. Gan parādu, gan ģimenes apstākļu dēļ. Ir grūtāk atsākt jā, bet dažreiz ir jāizdara izvēles, kas nāk par labu veselībai
26.09.2023 19:43 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Cik vēl ir palicis mācīties? Es teiktu, ka akadēmiskas nav laba doma, pēc tam būs daudz grūtāk atsākt. Un iesaku sistemātiski plānot mācības. Piedod, bet man ir kombinācija nopietns darbs+ studijas+ plus bērni. Kkā uz priekšu tieku, ja man būtu tikai jāmācās liktos tāda haļava.
26.09.2023 20:40 |
 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2023
Inna86 @ 26.09.2023 20:40
Cik vēl ir palicis mācīties? Es teiktu, ka akadēmiskas nav laba doma, pēc tam būs daudz grūtāk atsākt. Un iesaku sistemātiski plānot mācības. Piedod, bet man ir kombinācija nopietns darbs+ studijas+ plus bērni. Kkā uz priekšu tieku, ja man būtu tikai jāmācās liktos tāda haļava.

1,5 gads. Man ir darbs, no pirmdienas līdz piektdienai ir universitāte un sestdienās, svētdienās darbs (nakts maiņas). Par haļavu to nesauktu.
26.09.2023 20:55 |
 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2023
*Cap @ 26.09.2023 19:43
Man ir bijuši vairāki akadēmiskie. Gan parādu, gan ģimenes apstākļu dēļ. Ir grūtāk atsākt jā, bet dažreiz ir jāizdara izvēles, kas nāk par labu veselībai

Vai akadēmisko var paņemt arī semestra vidū?
26.09.2023 20:56 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Veselības problēmu dēļ drīkst ņemt akadēmisko pārtraukumu arī semestra laikā, nevis tikai semestra sakumā.
Ja studē LU, varbūt Tev der šis variants:
Students ir tiesīgs veidot individuālo studiju plānu, atšķirīgu no studiju programmā piedāvātā, saskaņā ar Noteikumiem par individuālo plānu, ievērojot studiju kursu apguves priekšnoteikumus, kas noteikti kursa aprakstā. Individuālo studiju plānu atļauts veidot, sākot ar otro studiju semestri. Latvijas Universitātē individuālo studiju plānu piemēro: izvēloties individuālu - lēnāku studiju tempu vai individuālo studiju moduļu izveidei studiju programmas ierobežotās izvēles (B) daļā. Individuālo studiju plānu saskaņo ar studiju programmas direktoru. Studenti, kuri izvēlējušies lēnāku studiju tempu, slēdz papildvienošanos - pielikumu studiju līgumam un maksā par apgūtajiem studiju kursiem atbilstoši izvēlēto studiju kursu apjomam un maksas pakalpojumu izcenojumam atbilstošajā akadēmiskajā gadā. Šajā gadījumā kopējā maksa par studijām pārsniedz normatīvajā laikā noteikto maksu.
26.09.2023 21:14 |
 
Reitings 996
Reģ: 08.05.2014
Inna86 atkarīgs ko mācās! Jo nu sorry, bet medicīnas studijas (sevišķi pirmos gadus) gluži nepavilksi ar vairākiem bērniem, darbiem, etc
26.09.2023 21:14 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Cik zinu, ja RSU paņem akadēmisko, budžetā vairs tikt nevari un pēc tam jānomācās par savu naudu, varbūt kļudos, bet tā mums vienai meitenei no kursa bija, un kad atgriezās, lai pabeigtu, pateica ka būs jāmaksā, taka ja pati eso budzetā apdomā to.
27.09.2023 11:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits