Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izvēle

 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Sveikas, kādi ir jūsuprāt iemesli, ka katru gadu pieaug skaits, ar tām sievietēm, kas nevēlas bērnus jeb vēlas būt "childfree".
Kādi varētu būt tie faktori, kas iespaido sievietes jau agrā jaunībā nolemt sevi dzīvei bez neviena bērna? Vai tās ir bērnības traumas? Sliktas attiecības ar vecākiem?
Un ja izlemj dzemdēt, tad tikai vienu bērnu. Vai pazīstat šādus cilvēkus, kas ir kategoriski nolēmuši, ka bērnu viņiem nebūs?
07.08.2023 08:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
profile picture @ 11.08.2023 19:52

Šo pašu es ievēroju, ar mājdzīvniekiem, ja ir viens suns vai cits dzīvnieks, tad prasa: nu un kad viņam būs draudziņš?

Ne jau tik bieži un nopietni kā par bērniem runājot.
11.08.2023 19:55 |
 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Joprojām nesaprotu, kādēļ Tevi un citas mammas uztrauc fakts, ka sievietes nedzemdē

Elementāri, tak Latvija lēnām izmirst, nebūs kas dzīvos, strādās vajadzēs ievest iedzīvotājus no citām valstīm, kas jau ir noticis.
Tas ne tikai satrauc mammas un sievietes, bet kopumā tas satrauc ārstus, valsti un pārejos iedzīvotājus.
11.08.2023 20:00 |
 
Reitings 846
Reģ: 18.01.2023
Globuss @ 11.08.2023 16:35
Mani pārsteidz, cik daudzi vecāki savus bērnus nogrūž vecvecākiem, lai viņi audzina. Un tad apvainojas un uzmet lūpu, ja vecvecāki atsakās pieskatīt mazbērnus. Ir daudz spriganu, aktīvu vecvecāku, kuri grib baudīt dzīvi divatā, nevis tupēt mājās ar mazbērniem. Tie vecvecāki jau daudz ieguldījuši, uzaudzinot bērnus. Vecumdienās taču ir pelnījuši vairāk pievērsties sev - ceļot, iet uz deju vakariem, teātri u.c. Ja vecvecāki paši piedāvā pieskatīt mazbērnus, tā ir cita lieta, bet tas NAV vecvecāku pienākums audzināt, pieskatīt mazbērnus. Ja vecāki izlēma radīt bērnus, lai paši audzina. Nu, iedomājieties, vecvecākus 40+. Paši vēl strādā, ir aktīvi, bet vēl bērni savus bērnus grib uzkraut uz kakla. Ak, nav laika audzināt savus bērnus!? Tā bija jūsu izvēle radīt bērnus. Tā ka, ja dzemdējat, tad paši arī audziniet, nevis uzkrāmējiet citiem savus sīčus, un neklūpiet virsū tiem, kuriem nav bērnu.

Nesaku, ka tā ir visiem, bet bieži vien tie, kas nogrūž savus bērnus audzināt vecvecākiem, ir tieši tie jaunie vecāki, kam ir jau pēc 30 un tuvojas 40. Jo nereti šajā vecuma grupā rada bērnus, jo kāds borē, ka ir pēdējais brīdis vai paši saprot, ka vilciens drīz aizbrauks. Un viņi jau ir pieraduši pie savas bezbērnu bezrūpīgās dzīves, kad jāiet uz darbu, bet viss laiks ārpus darba laika ir tikai sev pašiem, a tagad kāds cits pieprasa visu Tavu uzmanību šajā atlikušajā laikā.
Tādi, kam nesen pāri 20 nemaz nav izbaudījuši šādu dzīvi, tāpēc nečīkst, jo nezina, ka var būt citādāk.
Tie ir tikai mani novērojumi, es neko necenšos vispārināt un nesaku, ka tā ir absolūti visos gadījumos.
11.08.2023 20:03 |
 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Tieši tāpat ar bezbērnu sievietēm. Ne viņas muļķes, ne egoistes, ne liekas sarunu biedrenes.

Tieši, tā pēc maniem novērojumiem, tieši bezbērnu sievietes var apsrpiest ļoti daudz interesantu tēmu, kamēr jaunās mammas ir vērstsas runāt tikai par dzemdībam/bērniem un visu ap to saistītu.
11.08.2023 20:06 |
 
Reitings 846
Reģ: 18.01.2023
profile picture @ 11.08.2023 20:06

Tieši, tā pēc maniem novērojumiem, tieši bezbērnu sievietes var apsrpiest ļoti daudz interesantu tēmu, kamēr jaunās mammas ir vērstsas runāt tikai par dzemdībam/bērniem un visu ap to saistītu.

Ja kāda mamma ir sabiedrībā bez bērniem, bieži ir jautājumi: kur tad bērni? Kā bērniem iet? Cik tad tagad ir gadu? Kurā klasē iet? Utt un tad brīnās, ka runā tikai par bērniem.
11.08.2023 20:11 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
profile picture @ 11.08.2023 20:00

Elementāri, tak Latvija lēnām izmirst, nebūs kas dzīvos, strādās vajadzēs ievest iedzīvotājus no citām valstīm, kas jau ir noticis.
Tas ne tikai satrauc mammas un sievietes, bet kopumā tas satrauc ārstus, valsti un pārejos iedzīvotājus.

Jā jā, foruma mammas satraucas par Latvijas demogrāfiju un viesstrādniekiem, tāpēc piesienās citiem. Nesmīdini
11.08.2023 20:13 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Vispārīgi runājot, tikai Latvijā un A-Eiropā sastopos ar nosodījumu, ka esmu pāri 30 un neprecējusies, bez bērniem. R-Eiropā cilvēki līdz 30, 35 ne tikai nedomā par bērniem, bet precēties pirms 30 skaitās agri. Līdz tiem vidējiem 30 cilvēki ceļo, meklē sevi, būvē karjeras un bauda būšanu jaunam. Šeit normāli ir vecākiem, kam 40,45, kam bērni ir sākumskolā. Iespējams tāpēc, mans skatījums uz šo visu ir krasi mainījies un ja paskatos uz sevi atpakaļ - 25 gados biju vēl bērns, kas nu nekādi nebūtu gatava šiem lielajiem dzīves lēmumiem. Toreiz likās, ka jā esmu gatava, bet tagad skatoties atpakaļ - nē, nepavisam. Ir interesanti tā salīdzināt. Pēc pāris mēnešiem būšu Latvijā - jau bruņojos lēnām skaidror visām tantēm kāpēc man nav bērnu un neesmu precējusies 😁
11.08.2023 21:00 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
profile picture @ 11.08.2023 20:00

Elementāri, tak Latvija lēnām izmirst, nebūs kas dzīvos, strādās vajadzēs ievest iedzīvotājus no citām valstīm, kas jau ir noticis.
Tas ne tikai satrauc mammas un sievietes, bet kopumā tas satrauc ārstus, valsti un pārejos iedzīvotājus.

Ārstus gan nezinu kāpēc vajadzētu uztraukt Latviešu izmiršanai. 😂
Daudzas tautas izmirst, samaisas ar citām un izzūd. Tie paši Lībieši, Prūši utt. Izmirsim nu izmirsim, bet teikt, ka sievietēm jādzemdē lai turpinātu Latviju ir stulbi.
11.08.2023 22:56 |
 
Reitings 656
Reģ: 28.07.2023
Ausmas tante @ 11.08.2023 20:11

Ja kāda mamma ir sabiedrībā bez bērniem, bieži ir jautājumi: kur tad bērni? Kā bērniem iet? Cik tad tagad ir gadu? Kurā klasē iet? Utt un tad brīnās, ka runā tikai par bērniem.

Visticamāk tāpēc, ka redz ka ar to mammu nav īsti par ko citu runāt, nu tad uztaisa small talk par sīčiem, ne jau prasa, jo kādam tas patiesi interesē, vienkārši pieklājības pēc. Līdzīgi kā, ja nav par ko runāt, runā par laikapstākļiem.
12.08.2023 08:32 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Laikā, kad pieņemšana nozīmē klusēšanu, tad vienīgās small talk tikai par laika apstākļiem. 😁
12.08.2023 10:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3801
Reģ: 31.10.2010
Atceros, ka reiz strādāju maiņu darbu un vienai kolēģei bieži vajadzēja mainīties tieši bērna dēļ - bērns saslimis, bērnam pasākums dārziņā, utt. Es mēdzu cilvēcīgi izpalīdzēt līdz reizei, kad Ziemassvētkos viņai bija jāstrādā un man nē. Atkal gribēja mainīties, tikai šoreiz ar tekstu "Tev jau bērnu nav, tu vari strādāt arī svētkos." Fuck nē, dārgā, man arī Ziemassvētkos ir savi plāni, ko tevis dēļ neatcelšu!
Tā ir vēl viena lieta, kas man besī - tie, kuri uzskata, ka bezbērnu cilvēkiem nevar būt nekādu darīšanu, nekādu nodarbošanos un ja ir, tad vienmēr jābūt gataviem piekāpties vecāku labā.
12.08.2023 11:05 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Minelūše @ 12.08.2023 11:05
Atceros, ka reiz strādāju maiņu darbu un vienai kolēģei bieži vajadzēja mainīties tieši bērna dēļ - bērns saslimis, bērnam pasākums dārziņā, utt. Es mēdzu cilvēcīgi izpalīdzēt līdz reizei, kad Ziemassvētkos viņai bija jāstrādā un man nē. Atkal gribēja mainīties, tikai šoreiz ar tekstu "Tev jau bērnu nav, tu vari strādāt arī svētkos." Fuck nē, dārgā, man arī Ziemassvētkos ir savi plāni, ko tevis dēļ neatcelšu!
Tā ir vēl viena lieta, kas man besī - tie, kuri uzskata, ka bezbērnu cilvēkiem nevar būt nekādu darīšanu, nekādu nodarbošanos un ja ir, tad vienmēr jābūt gataviem piekāpties vecāku labā.

Oi, nu šis gan nesmuki. Tā, it kā citiem savas dzīves nebūtu ko dzīvot un jāpakārtojas cilvēkiem ar bērniem. Fuj.
12.08.2023 11:12 |
 
Reitings 644
Reģ: 07.09.2018
Ļoti dažādi iemesli - bail no dzemdībām, nevēlēšanās uzņemties atbildību, riebums pret bērniem, nevēlēšanās audzināt bērnus "ļaunuma pilnajā un greizajā pasaulē", nabadzība, un droši vien ir vēl visādi racionāli un ne tik racionāli iemesli.
Pazīstu tādu/-s.
12.08.2023 17:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits