Izvēle

 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Sveikas, kādi ir jūsuprāt iemesli, ka katru gadu pieaug skaits, ar tām sievietēm, kas nevēlas bērnus jeb vēlas būt "childfree".
Kādi varētu būt tie faktori, kas iespaido sievietes jau agrā jaunībā nolemt sevi dzīvei bez neviena bērna? Vai tās ir bērnības traumas? Sliktas attiecības ar vecākiem?
Un ja izlemj dzemdēt, tad tikai vienu bērnu. Vai pazīstat šādus cilvēkus, kas ir kategoriski nolēmuši, ka bērnu viņiem nebūs?
07.08.2023 08:00 |
 
Reitings 1004
Reģ: 20.06.2023
Inna86 @ 08.08.2023 13:14
Kāpēc bezbērnu sievietes šo tēmu vienmēr uztver tik agresīvi?
Man ir bērni un saprotu arī tās, kas negrib. Man apkārt vairāk ir tādi pāri, kuri grib, bet nesanāk.
Un nav tā, ka ar bērnu tu pēkšņi uz mūžiem pazaudē sevi, tāds saspringtāks brīdis ir ļoti, ļoti īss, man vecākajam bērnam tūlīt jau būs pusaudža gadi, tā vecāku iesaiste ir palikusi ļoti maza.

Varbūt arī uztveram nedaudz agresīvi..
Bet kā tu reaģētu, ja tev pazīstami, sveši bieži jautātu, kāpēc tev ir bērni? Kāpēc tu viņus gribi? Censtos pierādīt, ka bez viņiem tomēr bija labāk un tagad tava dzīve ir sabojāta. Bet tu taču vari viņus nodot bērnu namā un atgūt savu lielisko dzīvi. 😄 utml muļķības. Un tā ik pa laikam, un dažreiz tev tā uzkluptu vesels bariņš reizē. Jums visām kaut kad sāktu tas besīt, ja ne jau pašā pirmajā reizē.
08.08.2023 13:19 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Inna86 @ 08.08.2023 13:14
Kāpēc bezbērnu sievietes šo tēmu vienmēr uztver tik agresīvi?
Man ir bērni un saprotu arī tās, kas negrib. Man apkārt vairāk ir tādi pāri, kuri grib, bet nesanāk.
Un nav tā, ka ar bērnu tu pēkšņi uz mūžiem pazaudē sevi, tāds saspringtāks brīdis ir ļoti, ļoti īss, man vecākajam bērnam tūlīt jau būs pusaudža gadi, tā vecāku iesaiste ir palikusi ļoti maza.

Gan jau ir kādi sāpīgi iemesli childfree izvēlei, nevis planētas pārapdzīvotība.
08.08.2023 13:33 |
 
Reitings 781
Reģ: 14.03.2014
Autorei ir pareizs tēmas nosaukums - "Izvēle". Tieši tik vienkārša arī ir atbilde.
Tā ir katra personīgā izvēle kā izskatīties, ar ko precēties vai neprecēties, dzemdēt bērnus vai nedzemdēt.
Man vispār besī cilvēki šablonisti. Ja tu esi sieviete, tad tev ir jāuzvedās tā un šitā, savādāk tu esi nepareiza, ja tu esi vīrietis tad tev ir jādara un jāuzvedas tā un šitā, savādāk tu neesi īsts vīrietis. Nu cmoon, tā nav.. Pirmkārt mēs visi esam cilvēki, DAŽĀDI cilvēki un katram ir brīva izvēle un uz citiem tas neattiecas. Es vispār nesaprotu kāpēc daudziem tik ļoti gribas ielīst citu guļamistabās, attiecībās un dzīvēs kā tādās. Var būt, ka sievietei vai vīrietim vienkārši elementāri nevar būt bērni, lai gan ļoti vēlētos, bet nēē vienmēr atradīsies kāds, kurš pajautās "A kad jūs plānojat, kāpēc jums vēl nav bērnu?"
08.08.2023 13:37 |
 
Reitings 1569
Reģ: 06.10.2022
profile picture @ 07.08.2023 08:00
Sveikas, kādi ir jūsuprāt iemesli, ka katru gadu pieaug skaits, ar tām sievietēm, kas nevēlas bērnus jeb vēlas būt "childfree".
Kādi varētu būt tie faktori, kas iespaido sievietes jau agrā jaunībā nolemt sevi dzīvei bez neviena bērna? Vai tās ir bērnības traumas? Sliktas attiecības ar vecākiem?
Un ja izlemj dzemdēt, tad tikai vienu bērnu. Vai pazīstat šādus cilvēkus, kas ir kategoriski nolēmuši, ka bērnu viņiem nebūs?

Man ir viens bērns un ļoti iespējams būs vienīgais un tam ir vairāki iemesli:
1. Karjera - dekrēts ļoti slikti ietekmē karjeru
2. Finanses - ja ir laba alga tad tas pabalsts iznāk smieklīgs uz tā fona un uz ~2 gadiem samazināt ienākumus, ir īpaši inflācijas laikā nav gudri
3. Mentālā veselība - ar bērniem ir grūti un tas mentāli prasa daudz
4. Fiziskā veselība - te var iztikt bez komentāriem, jo grūtniecība un dzemdības ir smagas fiziski ķermenim
5. Pasaules notikumi - covid, karš
08.08.2023 13:39 |
 
Patīk
Reitings 2077
Reģ: 22.05.2019
akul12 @ 08.08.2023 13:33

Gan jau ir kādi sāpīgi iemesli childfree izvēlei, nevis planētas pārapdzīvotība.

Ir kas vnk nevēlas bērnu un tur nav nekādu citu iemeslu,katrai ir tiesības uz to,bet citiem apkārt to ir grūti saprast un lien ar n-tajiem jautājumiem kāpēc utt.,it kā katrai sievietei būtu obligāti jādzemdē bērns.
Man ir viens bērns,otru nevēlos,bet tāpat bij jādzird no radiem,draugiem-vajag taču otru utml.teksti.
08.08.2023 13:46 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Annija35 @ 08.08.2023 13:46

Ir kas vnk nevēlas bērnu un tur nav nekādu citu iemeslu,katrai ir tiesības uz to,bet citiem apkārt to ir grūti saprast un lien ar n-tajiem jautājumiem kāpēc utt.,it kā katrai sievietei būtu obligāti jādzemdē bērns.
Man ir viens bērns,otru nevēlos,bet tāpat bij jādzird no radiem,draugiem-vajag taču otru utml.teksti.

Radus neizvēlas un vienmēr no viņiem būs jautājumi, ja ne pa bērniem, tad par ko citu. Tā sākot jau ar bērnudārzu, kad jautājums par ko tu gribi kļūt izaugot.
draugus gan var izvēlēties, ja esošie nesaprot tavas robežas.
08.08.2023 13:51 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.08.2022
A jūs domājiet, ka tām, kam ir bērni, tādus jautājumus neuzdod? Pat, ja izdomāsiet piedzemdēt kaut vienu, tāpat jautās, kad būs otrais un trešais. Man nav problēmu uz šo atbildēt, tāpēc nav saprotama tā cepšanās par tādiem sīkumiem. Es saprotu, ka tas sāp, tām, kurām gribot nekas nesanāk, bet par ko Jums te ņemties?
08.08.2023 13:53 |
 
Reitings 1569
Reģ: 06.10.2022
Inna86 @ 08.08.2023 13:53
A jūs domājiet, ka tām, kam ir bērni, tādus jautājumus neuzdod? Pat, ja izdomāsiet piedzemdēt kaut vienu, tāpat jautās, kad būs otrais un trešais. Man nav problēmu uz šo atbildēt, tāpēc nav saprotama tā cepšanās par tādiem sīkumiem. Es saprotu, ka tas sāp, tām, kurām gribot nekas nesanāk, bet par ko Jums te ņemties?

Tieši tā, ir jautājumi visu laiku.un konkrēti, ka vajag māsiņu(mums ir puika). Diez kā to ir iespējams dabūt gatavu 🤦‍♂️ ja ir divi tad teksts - tad jau trešo, lai daudzbērnu ģimene un tā var turpinàt visu laiku. Visi gudri, kamēr pašiem nav jāaudzina. Arī visi lielie palīgi kaut kā pazūd tad, kad mazulis ir ieradies. Bet es skarbi atbildu uz šādiem jautājumiem jo 1. bērnu skaits ir tikai un vienīgi vecāku darīšana un 2. Ja nu pāris grib, bet nesanāk? Šie jautājumi šādà gadījumā ir ļoti sāpīgi.
08.08.2023 16:18 |
 
Reitings 1419
Reģ: 19.05.2016
Inna86 @ 08.08.2023 13:53
A jūs domājiet, ka tām, kam ir bērni, tādus jautājumus neuzdod? Pat, ja izdomāsiet piedzemdēt kaut vienu, tāpat jautās, kad būs otrais un trešais. Man nav problēmu uz šo atbildēt, tāpēc nav saprotama tā cepšanās par tādiem sīkumiem. Es saprotu, ka tas sāp, tām, kurām gribot nekas nesanāk, bet par ko Jums te ņemties?
Jā, bet tas ir tieši tas, par ko es runāju - kāpēc jāuzdod tādi jautājumi vispār? Kāpēc jāprasa tas svešiem cilvēkiem, kāpēc jāprasa radiniekiem? Kāpēc tā ir kāda cita darīšana cik bērnu kam ir? Jaukties svešās darīšanās ir nepieklājīgi nevis atteikties atbildēt uz tādiem jautājumiem. Un es tiešām nesaprotu, kāpēc tie jautājumi ir jāuzdod?
08.08.2023 17:02 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.08.2022
Jupiter @ 08.08.2023 17:02
Jā, bet tas ir tieši tas, par ko es runāju - kāpēc jāuzdod tādi jautājumi vispār? Kāpēc jāprasa tas svešiem cilvēkiem, kāpēc jāprasa radiniekiem? Kāpēc tā ir kāda cita darīšana cik bērnu kam ir? Jaukties svešās darīšanās ir nepieklājīgi nevis atteikties atbildēt uz tādiem jautājumiem. Un es tiešām nesaprotu, kāpēc tie jautājumi ir jāuzdod?

Jo cilvēki ir ziņkārīgi, tāda ir viņu daba, pieņem to. Ja tā ņem, tad otram teju neko nevar jautāt, jo katrs var apvainoties par kko savu.
08.08.2023 17:48 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jupiter @ 08.08.2023 17:02
Jā, bet tas ir tieši tas, par ko es runāju - kāpēc jāuzdod tādi jautājumi vispār? Kāpēc jāprasa tas svešiem cilvēkiem, kāpēc jāprasa radiniekiem? Kāpēc tā ir kāda cita darīšana cik bērnu kam ir? Jaukties svešās darīšanās ir nepieklājīgi nevis atteikties atbildēt uz tādiem jautājumiem. Un es tiešām nesaprotu, kāpēc tie jautājumi ir jāuzdod?

Jap, te jau runa nav tikai par pirmo bērnu jautājumu, tāpat pāriem jautā kad būs otrais, trešais bērns, cilvēkiem bez attiecībām jautā kāpēc nav otrā pusīte. Tie vienkārši ir stulbi jautājumi, punkts. 😀
08.08.2023 18:11 |
 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
man vecākajam bērnam tūlīt jau būs pusaudža gadi, tā vecāku iesaiste ir palikusi ļoti maza.

Vai tad pusaudžiem nevajag vecāku uzmanību un iesaisti, daudz jeb vairāk?
08.08.2023 21:06 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
profile picture @ 08.08.2023 21:06

Vai tad pusaudžiem nevajag vecāku uzmanību un iesaisti, daudz jeb vairāk?

Vairāk kā divgadniekam? 😀
08.08.2023 21:25 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3847
Reģ: 31.10.2010
Lula @ 08.08.2023 21:25

Vairāk kā divgadniekam? ?

Ne nu vairāk, bet pusaudžu vecums ir laiks, kad bērni ļoti viegli var noiet no pareizā ceļa un šī iemesla pēc vecāku iesaistei nevajadzētu būt ļoti mazai.
08.08.2023 21:40 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Esmu no tām, kas negrib bērnus, kopš sevi atceros, un 100% zinu, ka nekad arī negribēšu un man tādu nebūs.
Kāpēc? - Man nepatīk zīdaiņi, neko piemīlīgu viņos nesaskatu. Nevarētu pat iedomāties grūtniecību, kad nevar ne alko iedzert, ne smagumus nest, par izstaipītu vēderu nemaz nerunājot. Dzemdības vispār bez komentāriem, fui sāp un visādas problēmas var rasties, reti lkm bet var. Tad vēl zīdīt - galīgi nevarētu, atbaida tāda doma, plus vēl ja nevar ēst ko grib tajā laikā, brr. Pamperus mainīt, celties naktīs, nevarēt braukt kur grib un kad grib un cik ilgi grib, oi nee nekad.
Es dzīvoju sev un man tā ir labi, tādu, priekš manis lieku, atbildību nevēlos necik.
08.08.2023 22:33 |
 
Reitings 479
Reģ: 07.04.2022
Domāju tas tāpēc, ka mūsdienās ir vairāk atbalsta dažādiem dzīvesveidiem. Bet piekrītu, ka ar vecumu domas var arī mainīties. Vidusskolas gados arī domāju, ka bērnus negribu, bet tad ap gadiem 26 kā ar bomi dabūju. Bezgalīgi mīlu savas peciņas.
08.08.2023 22:34 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Iemesli, ko lielākoties sievietes izsaka šķiet visai muļķīgi. Nevēlos un viss vai ar nebūs brīvības... Šķiet, ka iemesli ir vairāk tādi, ka nav stabila partnera, nav atbalsta no vecākiem un nav arī valsts atbalsta.
Tad, kad es augu bērnu audzināšanā un ģimenes atbalstā iesaistījās visi. Vieni vecvecāki rūpējās par lauku labumiem, otri palīdzēja ar mitekli. Valsts vēl pa vidam ar mājokļiem, pabalstiem un bērnudārziem. Pa vasarām bērnus vēl pieskatīja vecvecāki, bet tagad no vecvecākiem es pilnīgi neko nevaru sagaidīt, tādēļ man arī nav bērnu. Savādāk man jau būtu ģimene no gadiem 20-25...Tagad ir tā, ka ja es par to izšķiros, tad pilnīgi viss būs jānodrošina man vienam un meitenei jābūt nu ļoti saldai, ko paliekot vecākam sanāk sastapt arvien retāk.
08.08.2023 22:38 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Jupiter @ 07.08.2023 09:35
Šī tēma jau nav izrunāta līdz vēmienam?

Man arī tā liekas, visās tēmās par attiecībām, arī šis tiek apspriests. Manliekas, ka pat tieši šādi noformulēta tēma jau bija pavisam nesen. Bezjēdzīga tēma- visiem tāpat skaidrs kāpēc, lai kāds negribētu dzemdēt bērnus.
08.08.2023 22:39 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
.Putns. @ 08.08.2023 22:38
Iemesli, ko lielākoties sievietes izsaka šķiet visai muļķīgi. Nevēlos un viss vai ar nebūs brīvības... Šķiet, ka iemesli ir vairāk tādi, ka nav stabila partnera, nav atbalsta no vecākiem un nav arī valsts atbalsta.
Tad, kad es augu bērnu audzināšanā un ģimenes atbalstā iesaistījās visi. Vieni vecvecāki rūpējās par lauku labumiem, otri palīdzēja ar mitekli. Valsts vēl pa vidam ar mājokļiem, pabalstiem un bērnudārziem. Pa vasarām bērnus vēl pieskatīja vecvecāki, bet tagad no vecvecākiem es pilnīgi neko nevaru sagaidīt, tādēļ man arī nav bērnu. Savādāk man jau būtu ģimene no gadiem 20-25...Tagad ir tā, ka ja es par to izšķiros, tad pilnīgi viss būs jānodrošina man vienam un meitenei jābūt nu ļoti saldai, ko paliekot vecākam sanāk sastapt arvien retāk.

Nu pastāsti, kāpēc nevar vienkārši negribēt un viss?
Es nekad neatļautos kādam paprasīt - kāda velna pēc viņš/viņa grib bērnus. Grib un viss, negrib un viss.
08.08.2023 22:51 |
 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Lula @ 08.08.2023 22:51

Nu pastāsti, kāpēc nevar vienkārši negribēt un viss?
Es nekad neatļautos kādam paprasīt - kāda velna pēc viņš/viņa grib bērnus. Grib un viss, negrib un viss.

Negribēšanai apakšā ir iemesli. Nav negribešanas bez iemesliem.😃
08.08.2023 22:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits