Kāpēc?

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveikas!
Kāpēc jaunas, nepieredzējušas, nenobriedušas meitenes ap 19-23 gadu vecumu, nolemj kļūt par mātēm. Citas protams agrāk nolemj, un citas nedaudz vēlāk. Šeit es nerunāju, par "iekrišanu", kad meitene nejauši paliek stāvoklī, un nevēlas abortu taisīt. Es runāju par apzinātu izvēli, plānošanu. Kādi ir iemesli, tik ātri steigties palikt stāvoklī un dzemdēt? Man tas ir neizprotami, un liekas dīvaini. Kur tā jasteidzas?
Man liekas normāli ap 24-25 gadiem.
Tad jautājums jums, kādēļ sievietes izvēlas tik agrā vecumā kļūt par mātēm. Vai jums ir iekšejais instinkts, kurš jums saka, tagad japaliek stāvoklī (pēc iespējas atrak) un saka jādzemdē? Kas jums "iesēj" galvā šo domu?
26.07.2023 08:35 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
*mīnuss, ka pašam bērnam pieaugot līdz 30-40 gadiem, viņu vecāki var sastapties ar veselības problēmām vai sagaidīt nāvi, tomēr tas atkarīgs no daudziem apstākļiem, jo ir daudzi ilgdzīvotāji un ir daudzi, kas sastopas ar nopietnām slimībām vai aiziet samērā jaunā vecumā. Nemaz nerunājot par traģiskiem notikumiem, auto avārijām utt, tādēļ šo kā minūsu tieši vēlajai grūtniecībai, manuprāt, nevar pārāk izcelt.
27.07.2023 10:41 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Lula @ 27.07.2023 10:27

Nu, es sportoju un ēdu daudz labāk kā savos 20 un jūtos diezgan līdzīgi tad un tagad.
Katram savs, zinu zinu. Vnk nevajag uzspiest visiem to jauno māmiņu būšanu. ?

Kurā vietā es uzspiežu? Maksimums es nenosodu un spēju saprast tādu lēmumu.
Būt par mammu nav viegli un ir cienījami jebkurā vecumā un nosodīt par dzemdēšanu "pārāk ātri" vai "pārāk vēlu" ir neveselīgi visai sabiedrībai.
27.07.2023 10:44 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 27.07.2023 10:44

Kurā vietā es uzspiežu? Maksimums es nenosodu un spēju saprast tādu lēmumu.
Būt par mammu nav viegli un ir cienījami jebkurā vecumā un nosodīt par dzemdēšanu "pārāk ātri" vai "pārāk vēlu" ir neveselīgi visai sabiedrībai.

Jā, nu tās meitenes, kuras te itkā nenosoda, tāpat liek noprast, ka būt jaunai mammai tiek uzskatīts par pareizo izvēli. No tava komentāra man arī tas nolasījās.
Bet okei, tagad sapratu tavu nostāju, viss čiki. :)
27.07.2023 10:47 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Ko jūs piesējāties tai negulēšanai 3 dienas, es to minēju kā piemēru ko mans organisms spēja 20 gados. Noteikti spēja vairāk, nekā tagad.
Apsveicu tos, kas ar vecumu paliek tikai veselāki, tomēr parasti ir otrādi. Kaut kā olimpiskie čempioni ar vecumu savus rezultātus neuzlabo. Un tā 1 reize, kad es negulēju 3 dienas, noteikti nesabeidza manu organismu ilgtermiņā. Atšķirībā no gadiem ilgas "sevis nodrošināšanas ar nepieciešamo finansiālo un materiālo bāzi" bērnu dzemdēšanai.
27.07.2023 10:49 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Lula @ 27.07.2023 10:47

Jā, nu tās meitenes, kuras te itkā nenosoda, tāpat liek noprast, ka būt jaunai mammai tiek uzskatīts par pareizo izvēli. No tava komentāra man arī tas nolasījās.
Bet okei, tagad sapratu tavu nostāju, viss čiki. :)

Jā, tā ir pareiza izvēle kādam, šai izvēlei noteikti ir savi nenoliedzami plusi. Tas nepadara tavu izvēli nedzemdēt par nepareizu.
27.07.2023 10:51 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
*uzskatu, ka var optimizēt daudzas lietas vai deleģēt tās citiem. Piemēram, var nebarot tik ilgi ar krūti, atslaukt pienu vai vispār nebarot ar krūti, bet ar maisījumiem (neuzskatu to par sliktu), jo tad negulētās naktis var sadalīt ar bērna tēvu (un vispār bērna tēvu iesaistīt vairāk visās jomās). Var algot cilvēkus, kas palīdz mājās uzkopšanai, vai sapirkt visus jaunākos tehnoloģijas brīnumus, kas palīdzēs. Nedaudz vecākā vecumā var izmantot aukli, lai atpūstos, ir bērnudārzs, pulciņi, nometnes, kur bērns arī dabū savu aktīvo laiku. Ar to es domāju, ka nav viss smagums jāuzņemas tikai sievietei.
P.s. par iepriekš rakstīto uzgrūšanu uz vecvecākiem - man tas nešķiet forši, ja paši viņi to nevēlas, tas vairāk bija domāts, ka bērns piedzimst jaunietim, bet reālo audzināšanu vai rūpes par finansēm veic jaunieša vecāki. Bet, ja bērna vecvecāki vēlas iesaistīties un it īpaši, ja bērna vecāki atalgo šo laiku (citādi, ja tas notiek bieži, uzskatu to par izmantošanu..), tad viss forši.
27.07.2023 10:54 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Motherofdragons @ 27.07.2023 09:44
]Lula teksts @ 26.07.2023 23:01
Rūpējies cik gribi, pašsajūta nav tāda pati. Izturēt jau var, jo nav izvēles ?
Katram vecumam ir savi plusi un mīnusi. Ar vīra un vecāku atbalstu var dzemdēt arī 20 gados. Ne visas 20 gados ir plikas un nabagas, ir kam vecāki/vīrs visu nodrošina, un tad nav jāgaida karjeras augstumi, lai dzemdētu bērnus. Omītes arī jaunākas nepaliek, un būtu varējušas man daudz vairāk palīdzēt, ja es dzemdētu agrāk ?

Uz to, ka palīdzēs ar finansēm bērna tēvs vai pašu vecāki, nevar ļoti paļauties. Normāli tam būtu jādara bērna vecākiem, bet ne bērna vecvecākiem.
Bērna vecvecāki arī vēlas izbaudīt savu dzīvi, viņi tobrīd noteikti vēl strādā algotu darbu un pat ja nestrādātu, izmantot viņu labvēlību, lai būvētu savu jaunās ģimenes dzīvi, man šķiet nekrietni. Protams, ir bērna vecvecāki, kam tā nešķiet un šī palīdzība tiek uztverta kā pašsaprotama un bērna vecvecāki uztver palīdzēt savam mazbērnam tik lielā apmērā kā savu misiju. Tā kā nav tādas vietas pareizās receptes, tomēr paļauties uz to, ka vienmēr var saņemt naudu vai bezmaksas aukli nedrīkst.
Bērna tēvs - ir labi ticēt, zināt, ka viņš uzņemsies finansiālo pusi, jo tas ir tikai normāli, tas ir viņa bērns tikpat ļoti, cik bērna mātes bērns. Tomēr dzīvē notiek dažādi un, ja bērna māte ir pirms tam dabūjusi profesiju vai darba pieredzi, tad izrāpties no sliktas situācijas ir vieglāk. Un arī BKA pabalsts lielāks.
27.07.2023 11:13 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Uvavy, tev ir bērni?
Jo teorijā tas viss ko tu raksti ir loģiski, bet praksē daudz kas no tevis minētā nestrādā 😄
27.07.2023 11:15 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Optimizēt var ļoti daudz, īpaši ievietojot bērnu internātskolā, arī pieaugušā vecumā barojot ar roltoniem un citu ātri pagatavojamu pārtiku, bet varbūt tad vienkārši nevajag to bērnu.
Uz to, ka palīdzēs ar finansēm bērna tēvs vai pašu vecāki, nevar ļoti paļauties.

Ahhh... kāpēc jūs precat vīriešus, kuriem neuzticaties? Un jo īpaši taisāt ar viņiem bērnus. Tas ir taisns ceļš uz vientuļajām mātēm.
27.07.2023 11:15 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Motherofdragons @ 27.07.2023 11:15
Uvavy, tev ir bērni?
Jo teorijā tas viss ko tu raksti ir loģiski, bet praksē daudz kas no tevis minētā nestrādā ?

Man nav. Esmu vēlais (pēdējais) bērns saviem vecākiem un mana māsa ir vēlā māte saviem diviem bērniem. Savu viedokli būvēju uz to, kā pati jutos un pavadīju laiku bērnībā, kā tagad jūtos, un kā mana māsa audzina tagad 6 gadus un 9 gadus jaunus bērnus. Es arī būšu māte 30+. Mēs ar māsu nepaļaujamies uz mūsu vecākiem, jo uzskatām, ka viņi nav bezmaksas aukles. Labāk būvējam savas dzīves stabilitāti. Tāpat arī es augu bez vecvecākiem (ne tāpēc, ka negribēja iesaistīties).
27.07.2023 11:18 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
greece @ 27.07.2023 11:15
Optimizēt var ļoti daudz, īpaši ievietojot bērnu internātskolā, arī pieaugušā vecumā barojot ar roltoniem un citu ātri pagatavojamu pārtiku, bet varbūt tad vienkārši nevajag to bērnu.
Ahhh... kāpēc jūs precat vīriešus, kuriem neuzticaties? Un jo īpaši taisāt ar viņiem bērnus. Tas ir taisns ceļš uz vientuļajām mātēm.

Pirmkārt, runa bija par to, ka viena lietotāja uzrakstīja, ka ome nepaliek jaunāka, ar to es saprotu, ka viņa uzskata, ka, dzemdējot jaunā vecumā, viņa par pašsaprotamu domā omes iesaisti.
Otrkārt, man ir loģiski, ka bērns veidojams laulībā (lai ir lielākas visas šīs mantiskās garantijas) un ar tādu cilvēku, par kuru esi pārliecināts (tāpēc priecājos, ka par bērnu nedomāju 20 gados), tomēr vienmēr ir jāpatur prātā, ka visos gadījumos ir jābūt plānam B, un šajā gadījumā tā ir izglītība un darba pieredze.
Bet, kā jau teicu, visi ģimenes modeļi ir labi, ja visi no šīs ģimenes ir apmierināti. Zināmi daudz dažādi gadījumi, nav tikai viena veida pozitīvie vai negatīvie.
Tava komunikācija par optimizēšanu gan tāda agresīva. Es optimizējot esmu gatava ieguldīt līdzekļus, nevis vienkārši kādam savu bērnu "uzgrūst" vai pasliktināt bērna dzīvošanas apstākļus.
27.07.2023 11:22 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Motherofdragons @ 27.07.2023 10:49
Ko jūs piesējāties tai negulēšanai 3 dienas, es to minēju kā piemēru ko mans organisms spēja 20 gados. Noteikti spēja vairāk, nekā tagad.
Apsveicu tos, kas ar vecumu paliek tikai veselāki, tomēr parasti ir otrādi. Kaut kā olimpiskie čempioni ar vecumu savus rezultātus neuzlabo. Un tā 1 reize, kad es negulēju 3 dienas, noteikti nesabeidza manu organismu ilgtermiņā. Atšķirībā no gadiem ilgas "sevis nodrošināšanas ar nepieciešamo finansiālo un materiālo bāzi" bērnu dzemdēšanai.

Profesionāls sports vispār ir cita tēma. Viņi parasti sāk nodarboties ar sportu pirmsskolas vecumā vai vēlākais līdz kaut kādai 3.klasei. Visu dzīvi ir fiziski smagi treniņi un daudz iespēju iegūt traumas. Loģiski, ka pie attiecīgā vecuma viņiem ir jābeidz karjera.
Normāli cilvēks nenodarbojas ar tādu slodzi un nav tik ļoti pakļauts traumām.
Ja es te jau sāku minēt personīgo pieredzi, tad mana māsa - vēlā dzemdētāja - uzplauka ap 27 gadiem un šobrīd ir ļoti labā fiziskā formā. Pirms tam tā nerūpējas par savu veselību un līdz ar to tajos 20 gados varēja mazāk. Nu jā, tusēties vairākas dienas noteikti varēja, bet vai tas baigais rādītājs:) Bet, ja cilvēks visu mūžu sporto (ne profesionāli) un ēd veselīgi, tad vēl jo vairāk nedomāju, ka uz 30-40 gadiem viņš pārvēršas par nespējīgu. Tomēr jāsaprot, ka cilvēki ir dažādi un nav tā, ka uz visiem darbojas viena formula, ka 20 gados vieglāk tikt ar bērnu nekā vēlākos gados. Tas pats par jebko dzīvē.
27.07.2023 11:43 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 27.07.2023 11:15
Optimizēt var ļoti daudz, īpaši ievietojot bērnu internātskolā, arī pieaugušā vecumā barojot ar roltoniem un citu ātri pagatavojamu pārtiku, bet varbūt tad vienkārši nevajag to bērnu.
Ahhh... kāpēc jūs precat vīriešus, kuriem neuzticaties? Un jo īpaši taisāt ar viņiem bērnus. Tas ir taisns ceļš uz vientuļajām mātēm.

Zini, te ir pietiekami daudz ierakstu par to, ka sieviete nezin kā aiziet no attiecībām, jo nav kur iet, nav darba vai arī tas ir slikti apmaksāts, viss attiecībās ir slikti, bet vīrs tomēr uztur un tā.
To palasot vien tomēr gribas sevi nodrošināt vispirms pašai. Nedomāju, ka kāda no to ierakstu autorēm lēca iekšā attiecībās domājot, ka tas vīrietis nav uzticams.
Tā kā neko sliktu nesaskatu domājot, ka 100% paļauties uz citiem vienēr, iespējams, nevarēs.
Labots - vispār nožēloju, ka atkal papildināju šo mūžseno uzturēšanas/uzticēšanās tēmu. Tālāk komentēt atsakos, lai saglabātu mentālo veselību. :D
27.07.2023 11:48 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Kādam pašsaprotami ir iesaistīt omes, citam svešus cilvēkus, katram sava pieeja, īpaši daudz var spriest, ja tā ir teorētiska 😄
27.07.2023 11:52 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 27.07.2023 11:52
Kādam pašsaprotami ir iesaistīt omes, citam svešus cilvēkus, katram sava pieeja, īpaši daudz var spriest, ja tā ir teorētiska ?

atkal slēptais/ne tik slēptais uzbrauciens par tiem svešajiem cilvēkiem. :D nu saki atklāti, ko domā
27.07.2023 12:02 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Lula @ 27.07.2023 12:02

atkal slēptais/ne tik slēptais uzbrauciens par tiem svešajiem cilvēkiem. :D nu saki atklāti, ko domā

Tas nav slēpti. Man šķiet svarīgas tuvas bērna attiecības ar vecvecākiem, vecvecāki arī mīl un lolo mazbērnus, man tas šķiet daudz vērtīgāk, nekā principa pēc veidot pilnīgi nevajadzīgu bērna piesaisti svešiem cilvēkiem, jo vecākam ir kaut kāds neatkarības komplekss. Man saliedēta ģimene ir vērtība.
27.07.2023 12:05 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Motherofdragons @ 27.07.2023 11:52
Kādam pašsaprotami ir iesaistīt omes, citam svešus cilvēkus, katram sava pieeja, īpaši daudz var spriest, ja tā ir teorētiska ?

Ooo yes, sākam atkal šito "Tev nav bērnu, ko tu vispār saproti?". 😀
Lets go girl! 👏
27.07.2023 12:09 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nu, es sportoju un ēdu daudz labāk kā savos 20 un jūtos diezgan līdzīgi tad un tagad.

Kā vispār tādu salīdzinājumu var dot. Ja tu 20 gados būtu ēdusi veselīgi un sportojusi, tad tu redzētu patieso atškirību. Tas ir tā pat kā sievietes saka, ka viņas 30+ gados izskatās labāk nekā 20 gados, jo tagad viņas rūpējas par sevi, ir nometušas svaru, piekopj veselīgu dzīves veidu utt, ko viņas nedarīja jaunībā. Ja to visu, ko dara tagad, būtu darījušas jaunībā, tad redzētu to patieso atškirību cik "labāk" viņas izskatās 30+, nekā 20 gados.
27.07.2023 12:12 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Pirmo bērnu pēc 40 nemaz tik viegli piedzemdēt nav. Nevajag salīdzināt savas mātes, kurām jūs 40 gados dzimāt, kā otrie, trešie vai desmitie bērni, tas ir pavisam cits.
Tāpat vīriešu potence pēc 40 krītas dramatiski un peldētāju arī vairs nav pietiekami.
Arī cerēt, ka pēc 40 būs pilns komplekts māja pierīgā, volvo džips un bankā uzkrājums ir naivi. Daudz 40 gadnieki dzīvo mazos dzīvokļos no vienas algas līdz otrai.
27.07.2023 12:12 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 27.07.2023 12:05

Tas nav slēpti. Man šķiet svarīgas tuvas bērna attiecības ar vecvecākiem, vecvecāki arī mīl un lolo mazbērnus, man tas šķiet daudz vērtīgāk, nekā principa pēc veidot pilnīgi nevajadzīgu bērna piesaisti svešiem cilvēkiem, jo vecākam ir kaut kāds neatkarības komplekss. Man saliedēta ģimene ir vērtība.

Nu tad skaidrs, varēji arī pirms tam neizlikties, ka nenosodi nevienu gadījumu un katram ir savi plusi un mīnusi.
27.07.2023 12:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits