Vai viegli būt sievietei?

 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Gaidu šajā diskusijā tikai sieviešu viedokļus
Pag.ned. darbā no kolēģa dzirdēju frāzi - "Sievietes tika izveidotas tikai priekš seksa un tas ir mīts, ka viņām ir jādod tam priekrišana.Tas būtu tas pats, kas prasīt cūkai vai tu viņu vari nokaut, lai to apēstu."Maigi sakot biju šokā, ka viņš to tik mierīgi un lepni pateica.
Šis lika aizdomāties par attieksmi kādu saņem sievietes mūsdienās, par to, lai gan ir jau 2023. gads sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu.Ja ir kāds preses raksts par sieviešu tiesībām, tad 99% komentāri, kas nāk no vīriešu puses ir nievājoši, izsmejoši.
No vīriešiem bieži vien tiek gaidīts arī pats minimums attiecībās. Piemēram, ja viņi darbojas ar saviem bērniem, ved pie ārsta utt., tad par viņu uzreiz teiks, kāds superīgs tētis,ka iesaistās, lai gan tie ir paša bērni un tam ir jābūt pašsaprotami.Vīrietis pēc darba var būt noguris, bet sieviete visu dienu esot ar bērniem nevarot nogurt, vai arī esot pašai pēc darba vēl uzgulstas visi mājas darbi.
Tāpat arī sievietes, bieži pat pusaudžu meitenes, katru dienu sastopas ar "catcalling",bet mēs sievietes tā,taču, neuzmācamies vīriešiem,bet viņiem tas liekas normāli un pieņemami.
Kad sievietes tiek izvarotas pārsvarā viņām netic, vai tiek apgalvots, ka viņa gan jau bija izaicinoši apģērbusies, tā itkā tas attaisnotu vīrieša rīcību.
Protams, nejau viss šis attiecas uz visiem vīriešiem, bet vairums pēc statistikas Latvijā un pasaulē uzskata, ka sievietes vieta ir virtuvē un viņām ir jāaprūpē bērni un vīrs, kamēr arī vēl jāstrādā darbā.
Kādas ir jūsu domas par šo visu? Vai arī jūs esat sastapušās ar dažādiem izteikumiem no vīriešiem? Kādas Jums domas par feminismu?
17.07.2023 17:32 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uvavy @ 17.07.2023 23:42

Es arī teiktu, ka neesmu feministe, ja man jautātu, jo mūsdienu Eiropas pasaules izpratnē es patiešām neesmu. Es loģiski esmu par to, ka sievietēm ir vienādas tiesības ar vīrieti, vienlaikus es nebūšu tā, kas gribēs maksāt 50/50, kurai nepatiks, ka vīrietis pietur durvis vai kura vēlēsies, lai darba vietās ievieš to, ka obligāti jāpieņem sievieti, kas nav tik kvalificēta. Manuprāt, šobrīd ir sasniegts tas līmenis, kad abi dzimumi var vienādi sevi izpaust, pierādīt un attiecīgi sasniegt to, ko vēlas.
Ja man jautātu, vai es atbalstu sieviešu tiesības Afganistānā utt, es atbildētu - jā, esmu par sievietēm, kas cīnās, izsakās, apbrīnoju drosmi.
T.i., pie tā, ka ir sievietes, kas saka, ka nav feministes, ir vainīga tā radikālu feministu kustība.

Nu, ja esi par to, ka sievietei ir vienādas tiesības kā vīrietim, tad esi feministe, pēc definīcijas.
Nav jāgrib pilnīgu līdzvērtību pilnīgi visās jomās, pietiek vien ar to, ka vēlies būt tiesīga vēlēt, pirkt īpašumu, pati pieņem lēmumu par medicīniskām procedūrām, strādāt vadošā amatā.
Sapratu tavu domu, bet jēdziens nozīmē to, ko nozīmē.
Ja godīgi, nav tā, ka man ļoti gribas lēkt no biksēm ārā, lai aizstāvētu feminisma jēdzienu, pati par to ikdienā daudz nedomāju un nerunāju, pietiek, ka apzinos savu nostāju ... vienkārši mazliet besī, kad sievietes apgalvo, ka tam netic. Liekas kā necieņa pret to, ko izdarījušas dāmas pirms mums, lai palīdzētu mums būt līdzvērtīgām sabiedrības dalībniecēm. Necieņa arī pret tām pašām Afganistānas sievietēm, viegli jau pateikt, ka neesi feministe, ja nav par to jādomā un jāiespringst katru dienu.
17.07.2023 23:48 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
goodmorning @ 17.07.2023 22:44
Oi kā esmu par šito cīnijusies. Viss kas notika- sabeidzu savu nervu sistēmu un neko tā arī nepanācu. Esmu cīnījusies par savām tiesībām darba vietā. Jo strādāju vīriešu kolektīvā jau kopš pirmās darba vietas. Nu ko lai saka, esmu galdniece. Paši zināt kā ir. Domāju ka vairs neko nav jāstāsta. Esmu izgājusi 100 un 1 vietu kamēr atradu savu īsto vietu.
Visu laiku- tu esi sieviete, iesi pie sievietēm. Un tu esi sieviete tāpēc darīsi to un šito vieglākos darbiņus. Tas pats stāsts par algām. Vīriešiem maksā vairāk. Un ne jau tāpēc ka esmu sieviete bet tāpēc ka mani nolika tur kur strādā sievietes un līdz ar to fiziski vieglāk --) mazāks atlagojums
Un nereti mans novērojums ir otrāds, saskrūvēt galdu kopā ir vieglāk nekā nedēļu kasīties ar kaut kādiem sīkumiem.
Ziniet ko man ir jau tas piegriezies. Es samierinājos. LV neeksistē tādas vietas kur nediskriminē. pat ja man būtu 40 gadu pieredze un pieci diplomi. Un 10 sertifikāti un doktora grāds. Strādāju tāpat galdniecībā, bet baigi vairs neiespringstu ko darīt. Jā es saņemu mazāk un mēs esam tikai divas sievietes kolektīvā, alga abām vienāda. +-
Es samierinājos ka mans dzīves biedrs saņem par 200% vairāk nekā es .
pāri 1.5k un pa lielam esmu atkarīga no viņa. Ok līdz galam neesmu samierinājies jo tas ir mans raksturs, visu +- izdalīt un vienmēr visur būt pirmajai un labākajai un vienmēr kko burkšķu ka viņam kko jāizmaksā
Bet jā, cīnīties par šito ir kā čurāt pret vēju viss atnāk atpakļ ar sabeigtiem nerviem. Kopš savu feminisma zobenu noliku plauktā- dzīve kļuva mierīgāka. 100%

Es domāju, ka ar tādiem aizspriedumiem kā tu no citiem sastaptos arī vīrietis, kurš grib veikt pēc sabiedrības ieskatiem sievišķīgu darbu. Piemēram, bērnudārza audzinātājs. Tie ir aizspriedumi pret dzimumu vai pat dzimuma diskriminācija, bet ne specifiski pret 1 dzimumu - sieviešu.
17.07.2023 23:52 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Labi, paldies meitenes, savu es pateicu, bet arī atcerējos ar ko es te runāju - foruma kori, kurš pastāv par vecajām vērībām un neatzīst vienlīdzīgu attiecību modeli. Vienkārši nav mums pa ceļam šajā jomā, un, lai arī es jūsu uzskatus cienu, saprotu, ka tādā politiskā līmenī mums nav par ko diskutēt, pārāk atšķirīga mentalitāte.
17.07.2023 23:57 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lula @ 17.07.2023 23:48

Nu, ja esi par to, ka sievietei ir vienādas tiesības kā vīrietim, tad esi feministe, pēc definīcijas.
Nav jāgrib pilnīgu līdzvērtību pilnīgi visās jomās, pietiek vien ar to, ka vēlies būt tiesīga vēlēt, pirkt īpašumu, pati pieņem lēmumu par medicīniskām procedūrām, strādāt vadošā amatā.
Sapratu tavu domu, bet jēdziens nozīmē to, ko nozīmē.
Ja godīgi, nav tā, ka man ļoti gribas lēkt no biksēm ārā, lai aizstāvētu feminisma jēdzienu, pati par to ikdienā daudz nedomāju un nerunāju, pietiek, ka apzinos savu nostāju ... vienkārši mazliet besī, kad sievietes apgalvo, ka tam netic. Liekas kā necieņa pret to, ko izdarījušas dāmas pirms mums, lai palīdzētu mums būt līdzvērtīgām sabiedrības dalībniecēm. Necieņa arī pret tām pašām Afganistānas sievietēm, viegli jau pateikt, ka neesi feministe, ja nav par to jādomā un jāiespringst katru dienu.

Gribi vēlēt, bet nekad mūžā nebalsotu par sievieti prezidenti? Feministe! Gribi taisīt abortu, jo uzskati, ka vērtība ir tikai dēliem, bet ne meitām? Feministe! Gribi strādāt vadošā amatā eigēnikas kompānijā, kas piespiedu kārtā sterilizē sievietes? Feministe!
Pēc šādas definīcijas pat Ghosts un Aldis un visi foruma troļļi ir feministi :D
18.07.2023 00:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 18.07.2023 00:00

Gribi vēlēt, bet nekad mūžā nebalsotu par sievieti prezidenti? Feministe! Gribi taisīt abortu, jo uzskati, ka vērtība ir tikai dēliem, bet ne meitām? Feministe! Gribi strādāt vadošā amatā eigēnikas kompānijā, kas piespiedu kārtā sterilizē sievietes? Feministe!
Pēc šādas definīcijas pat Ghosts un Aldis un visi foruma troļļi ir feministi :D

Jā, jo " Feminisms ir ideoloģiju un politiski sociālo kustību kopums, kuru mērķis ir panākt dzimumu līdztiesību, balstoties uz principu, ka sievietes un vīrieši ir tiesībās vienlīdzīgi cilvēki."
Tas nav kaut kāds sieviešu pielūgsmes klubiņš. Tā ir kustība par vienlīdzīgām tiesībām pieņemt lēmumus.
Tu taču saproti, ka tas Alda un Ghost piemērs ir "fufelis", ja? :D
Vienkārši, padomā mazliet, ieklausies, kāpēc uzreiz jāspirinās pretī?
18.07.2023 00:06 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lula @ 18.07.2023 00:06

Jā, jo " Feminisms ir ideoloģiju un politiski sociālo kustību kopums, kuru mērķis ir panākt dzimumu līdztiesību, balstoties uz principu, ka sievietes un vīrieši ir tiesībās vienlīdzīgi cilvēki."
Tas nav kaut kāds sieviešu pielūgsmes klubiņš. Tā ir kustība par vienlīdzīgām tiesībām pieņemt lēmumus.
Tu taču saproti, ka tas Alda un Ghost piemērs ir "fufelis", ja? :D
Vienkārši, padomā mazliet, ieklausies, kāpēc uzreiz jāspirinās pretī?

Es rakstu konkrētus piemērus, kādi cilvēki pēc tavas pirmās definīcijas skaitās feministi. Tagad jau tu piedāvā citu definīciju, kur feminisms ir ''ideoloģiju kopums''. Tad jau ir jābūt konkrētas ideoloģijas atbalstītājam, lai skaitītos feminists, vai ne? Kas arī ir faktiskā feminisma definīcija, nevis ''nu vienkārši ja tu gribi taisīt abortu, tad esi feministe!''
18.07.2023 00:15 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Jā, jo " Feminisms ir ideoloģiju un politiski sociālo kustību kopums, kuru mērķis ir panākt dzimumu līdztiesību, balstoties uz principu, ka sievietes un vīrieši ir tiesībās vienlīdzīgi cilvēki."

Da labi, sievietes galvās vienlīdzība nozīmē - pozitīvās lietas (kas strādātu par labu sievietēm), kas nāk vienlīdzībai līdz, bet tajā pašā laikā atmetot negatīvās. Karā feministes nav, un uz titānika arī nē, kas, portams, ir pašaprotami un normāli un es nemaz neatbalstītu ideju, ka sievietēm vajadzētu iet kaujas lauka pirmajās rindās, bet tajā pašā laikā kladzināt par kaut kādu vienlīdzību ir diezgan tupi.
18.07.2023 00:18 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 18.07.2023 00:15

Es rakstu konkrētus piemērus, kādi cilvēki pēc tavas pirmās definīcijas skaitās feministi. Tagad jau tu piedāvā citu definīciju, kur feminisms ir ''ideoloģiju kopums''. Tad jau ir jābūt konkrētas ideoloģijas atbalstītājam, lai skaitītos feminists, vai ne? Kas arī ir faktiskā feminisma definīcija, nevis ''nu vienkārši ja tu gribi taisīt abortu, tad esi feministe!''

Kaut kur tu baigi sapinies, turos pie vienas un tās pašas definīcijas
18.07.2023 00:48 |
 
10 gadi
Reitings 483
Reģ: 29.01.2009
Kur jūs satiekat šo indivīdus ar divciparu IQ? Man ne darbā, ne universitātē, ne video spēlēs nav sanācis tādus satikt. Un ja ir gadījies, tad vismaz viņi bija pietiekami gudri, lai zinātu, ka skaļi šādas lietas nesaka.
18.07.2023 01:26 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aldis30 @ 17.07.2023 20:07
Priecājos ka nēsmu sieviete, vīrieša dzimums ir pārāks.
No vīriešiem man ir gandrīz vispārākā rase, tīrs baltādainais ar zilām acīm - Hiltera puika.
Sievietēm ir savas priekšrocības, bet vīriešiem to ir krietni vairāk.

Pēc šiem komentāriem tu izklausies pēc narcistiskas personas(narcisa), un rasista.
Kāpēc vīrieša dzimums ir pāraks? Tāpec, ka jūs domājat ar apakšejo galvu nevis augšejo? 😃 Neviena sieviete nesajuks prātā deļ virieša skaistām kājām un muskuļiem. Toties vīrieši, gan paliek traki ieraugot plikumus un īsas kleitas.
Tev no citiem dumjiem vīriešiem laikam ir viss pārākie dumjie uzskati.

Piemēram, kādas priekšrocības ir vīriešiem,kas nav sievietēm ?
Nevienam vīrietim sievietes neizmaksās randiņus. Nepirks dārgas dāvanas, rotas. (izņemot miljonāres, un sugar mamas) Un neviena (gudra) sieviete neuzturēs savu vīrieti 100%. Neļaus vīrietim sedet mājas, būt bezdarbniekam.
18.07.2023 05:27 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Minelūše @ 17.07.2023 20:30
Man vispār riebjas cilvēki, vīrieši vai sievietes, kuri uzskata, ka ir pārāki par pretējo dzimumu, citām rasēm, nacionalitātēm, utt. un vēl dižojas ar to. Tas gandrīz vienmēr norāda uz seklu, nepatīkamu personību, ar ko nav vēlmes kontaktēties.

Šis komentārs ir veltīts Aldim30.
18.07.2023 05:39 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aldis30 @ 17.07.2023 20:07
Priecājos ka nēsmu sieviete, vīrieša dzimums ir pārāks.
No vīriešiem man ir gandrīz vispārākā rase, tīrs baltādainais ar zilām acīm - Hiltera puika.
Sievietēm ir savas priekšrocības, bet vīriešiem to ir krietni vairāk.

Ar rasi un vīrieša dzimumu, diemžel būs par maz un nepietiks, lai būtu veiksmīgs to G vecis, kurš sievietes maina kā tualetes apmeklējumus. 😂
18.07.2023 05:41 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Uvavy @ 17.07.2023 21:11
Visus diskusijas ierakstus nelasīju, tikai autores pirmo.
Tas, ko teica kolēģis, ir pretīgi. Es nepazīstu vīriešus, kas tā domā (vai varbūt ir kāds, bet neizsaka to skaļi, tādēļ nezinu).
Manuprāt, būt sievietei Latvijā ir viegli - tāpat kā būt vīrietim Latvijā. Es neesmu sastapusies un neesmu daudz dzirdējusi nepatīkamus gadījumus, kas nevarētu būt notikuši arī ar vīrieti. Tāpēc feministes Latvijā man reizēm šķiet pārspīlētas. Piemēram, ir grupa FB "Sievietei paveicās". Daudzus no tiem ierakstiem es neuztvēru tā, kā citas sievietes. Man šķiet, ka daudz kur tiek piešķirta pārāk liela loma dzimumam, piemēram, nesaņem lielu algu un vaino tajā savu dzimumu, nevis citas lietas.
Tāpēc feministes, kas cīnās par tādām problēmām, kas, manuprāt, nemaz nav problēmas, manuprāt, devalvē nopietnas problēmas, ar kurām sastopas sievietes kā tagad Irānā - tikumības policija, likšana valkāt hidžābus, neļauj izteikties sociālos tīklos, ieņemt amatus, pat izglītību iegūt.
Daudz saku "manuprāt", jo tā ir tik jūtīga tēma un negribas riskēt, lai nepareizi saprot.

Manuprāt, būt sievietei Latvijā ir viegli - tāpat kā būt vīrietim Latvijā.
Ko tu muldi te? 😱 Ja mēs skatāmies no sieviešu pozīcijas(vientuļā māte) , kur 70%-50% gadijumu, sievietei pašai ir jaaudzina bērni, jātiek galā ar problēmām, dakteriem utt, tad apgalvot, ka Sievietei LV ir viegli būt ir dumji. Vīrieši notinās bez atbildības, taisa nākamo ģimeni, kamēr sievietei jātiek galā ar viņu bērniem. Iegūt izglītības, iet stradār par minimumu, un tad lēnam tikties uz augšu. Kā tu vari salidzināt divus dažādus dzimumus,un teikt ka abiem vienlīdz viegli.vīrietim nav jāmocas ar toksikozi, nelabumiem. Jādzemdē, jaizksatās uz tip top. Jaaudzina. Vīrietis tikai uztaisa bērnu, un aizet nākamo ģimeni taisīt.un tas ir diezgan izplatīts scenārijs LV un te tagad tulit atnāks un kliegs, nu ja tev negatīva pieredze, tad citiem tā nav. , ir ļoti daudz sievietes, kas vienas tiek galā, bez vīrieša palidzibas.
18.07.2023 05:48 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Latvijā sievietes ir apspiestas?
18.07.2023 06:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 17.07.2023 21:31

Ja godīgi, es Latvijā nekur neesmu redzējusi, dzirdējusi vai lasījusi par tādām "trakām feministēm", kas cīnās par visu un neko. Nooteikti ir cilvēki, kas daudz ko pārspīlē, 100% ticu. Bet, tāpat kā neredzu krasas nevienlīdzības šeit starp sievietēm un vīriešiem, tā arī neredzu trakas, kliedzošas sievietes.
Mazliet no citas puses - lai arī mums tās problēmas nav tik kliedzošas kā Irānā utml, ir mums tomēr sava veida nevienlīdzības. Daudzi vīrieši joprojām sievietes uzskata par dumjākām, nepraktiskām, tādēļ arī labāk atstāj mājās, virtuvē ar bērniem nekā nopietni uztver darba vidē.
Nedomāju, ka par to tēmu ir jābļaustās, bet aizmirst un nolikt maliņā arī nevajag.

Mazliet no citas puses - lai arī mums tās problēmas nav tik kliedzošas kā Irānā utml, ir mums tomēr sava veida nevienlīdzības.

Man besī cilvēki, kas citu problēmas padara par mazām, sakot, tas jau nekas, ka tev nogrieza pirkstu, jo man nogrieza kāju nost. Nu nevienam nepaliks, labāk, ka pateiks tas jau nekas slikta, nav paskaties, kas istenība ir traki. 🙄 Nevar visu salīdzināt ar kautko trakāku, sliktāku, un tas rezultātu nedos. Tu tikai noliedz problēmu un izliecies, ka tās nav. Piemērs, es saku, ka gājējiem ir šauras ietves kur iet, man saka paskaties uz Dubaiju, tur vispār gajejiem ceļu nav.
Un ko man tas dod ka Dubaijā ceļu nav? 🙄
Daudzi vīrieši joprojām sievietes uzskata par dumjākām, nepraktiskām, tādēļ arī labāk atstāj mājās, virtuvē ar bērniem nekā nopietni uztver darba vidē.

Tam nav sakars ar dumjumu, tur var būt, tas ka vīrietis negrib, lai sieviete būtu pārāka jeb veiksmīgāka karjeras ziņa par pašu vırieri(lai nepelna vairāk) jeb grib lai sieviete būtu zem kontroles(bez naudas) lai varētu komandēt viņu, kā labpatīk.
9
Vīrietis nevēlas sievieti uztvert kā konkurentu, viņs vairāk par konkurentu uzskata citue vīriešus(kas dabūs viņa darbu, nocels sievietes) tāpec virietis negrib lai sieviete pelnītu un butu biznesa haizivs. Sievieti grib uztvert kâ matišķu, sievišķīgu, nevis biznesa vaditaju, veci, direktori.
18.07.2023 06:18 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
.Eksperte. @ 18.07.2023 06:14
Latvijā sievietes ir apspiestas?

Jā, paskaties kaut vai, uz sievietes izskatu. Visām jastaigā gariem matiem. Nedod dievs nogriezīsi ezīti, vai pixiju, tā viss sieveite ir lezbiete, transvestīts, biseksuāle. Viņu vairs vīrieši neuzskata par sievieti.
Stereotipi-istas sievietes nēsa kleitas un svarkus. Nenesā bikses. 😃Vai nedod dievs viņa būs ar "raksturu", valdonīga, un neļaus kapt sev uz galvas tā viss viņa ir "sieviete ar pautiem"
18.07.2023 06:24 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Vai nedod dievs viņa būs ar "raksturu", valdonīga, un neļaus kapt sev uz galvas tā viss viņa ir "sieviete ar pautiem"

Piekritīšu tikai par šo. Par visu pārējo minēto neesmu manijusi, ka sievietes tiktu no vīriešu puses smagi apspiestas. It īpaši izskata jautājumos, jo pa lielam, tos diktējam mēs pašas un tas, no kā mēs izvēlamies ietekmēties.
18.07.2023 07:01 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Ja paskatās uz Afganistānu, tad tā bija normāla valsts ar sievietēm tādas kā mēs bez jebkādām pārlieku nosedzošām drēbēm. Irānā noritēja

Kāpec tu salidzini LV, kas ir Eiropas savienībā ar 180°grādu savādāku kultūru. Tā ir ziema pret vasaru. 🤦🏼‍♀️Tev neapnīk pieminēt Tikai Afganistānu, Irāku? Citas valstīs un kontinentos nenotiek nekas?
18.07.2023 07:04 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Beverly Hilza @ 18.07.2023 05:48

Manuprāt, būt sievietei Latvijā ir viegli - tāpat kā būt vīrietim Latvijā.
Ko tu muldi te? ? Ja mēs skatāmies no sieviešu pozīcijas(vientuļā māte) , kur 70%-50% gadijumu, sievietei pašai ir jaaudzina bērni, jātiek galā ar problēmām, dakteriem utt, tad apgalvot, ka Sievietei LV ir viegli būt ir dumji. Vīrieši notinās bez atbildības, taisa nākamo ģimeni, kamēr sievietei jātiek galā ar viņu bērniem. Iegūt izglītības, iet stradār par minimumu, un tad lēnam tikties uz augšu. Kā tu vari salidzināt divus dažādus dzimumus,un teikt ka abiem vienlīdz viegli.vīrietim nav jāmocas ar toksikozi, nelabumiem. Jādzemdē, jaizksatās uz tip top. Jaaudzina. Vīrietis tikai uztaisa bērnu, un aizet nākamo ģimeni taisīt.un tas ir diezgan izplatīts scenārijs LV un te tagad tulit atnāks un kliegs, nu ja tev negatīva pieredze, tad citiem tā nav. , ir ļoti daudz sievietes, kas vienas tiek galā, bez vīrieša palidzibas.

Man tevi jāapbēdina - fizioloģiskās atšķirības sievietei un vīrietim visās pasaules malās ir vienādas, lai cik valsts būtu tikusi uz priekšu ar sieviešu tiesībām. Tas, ka dzimumi fizioloģiski atšķiras, nenozīmē, ka sievietes ir apspiestas.
Latvijā ir normāla sistēma ar uzturlīdzekļiem no vīrieša piedziņu, ja nemaksā - valsts maksā. Normāla situācija ar bērnu ārstiem, izglītību utt. Salīdzinot ar citām valstīm, ļoti laba bērnu kopšanas atvaļinājuma sistēma. Nav ideāli viss, bet nav nekas traģisks. Galu galā Latvijā atšķirībā no Polijas nav aizliegts veikt abortus. Vakar šo graujošo piemēru aizmirsu pieminēt.
Tāpat man pilnīgs sviests šķiet tavi apgalvojumi, ka kāds skatās uz sievieti ne tā, ja viņa velk bikses. Bet to, ka dzīvo aizvēsturē, to var redzēt pēc citām diskusijām.
Tajā Latvijā, kur es dzīvoju, meitenes var saņemt tādu pašu izglītību kā puiši, sievietes var griezt matus un vilkt bikses, strādāt un pelnīt bez ierobežojumiem, piedalīties valsts u.c. procesos, aizstāvēt savas tiesības tiesā, saņemt palīdzību no valsts utt.
18.07.2023 07:08 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Beverly Hilza @ 18.07.2023 07:04

Kāpec tu salidzini LV, kas ir Eiropas savienībā ar 180°grādu savādāku kultūru. Tā ir ziema pret vasaru. ??‍♀️Tev neapnīk pieminēt Tikai Afganistānu, Irāku? Citas valstīs un kontinentos nenotiek nekas?

Nepatīk Afganistāna, Irāna utt?
Varšava ir 677 km attālumā no Rīgas. Tur sievietes nedrīkst taisīt abortu un mirst no tā, ka viņām netiek sniegta medicīniskā palīdzība, piemēram, tad, ja ir izvēle starp nedzimušo bērnu un sievieti, ārsts izvēlēsies glābt nedzimušā bērna dzīvību.
18.07.2023 07:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!