Minelūše @ 17.07.2023 18:00Šim kolēģim es pajautātu, vai viņš būtu spējīgs šo pašu frāzi pateikt savai mātei. 99%, ka mute aizvērtos.
Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes.No vēstures skatoties.Mūsdienās arī ir šur tur japacinās,par to pašu atalgojumu vienādā darbā un tam līdzīgi.Sieviete un virietis ir atšķirīgi,bet ne diskriminējami tiesibās un pienākumosLauma Ruby @ 17.07.2023 18:25Domāju, ka sievietes eiropā ir priviliğētas un arī Latvijā sievietēm ir salīdzinoši droši. Latvija noteikti nav tā sliktākā vieta kur dzīvot sievietei.
Savukārt, tas kas šobrīd notiek Afganistānā ar sieviešu tiesībām ir zem katras kritikas un par to, ka sievietēm tur ir vergu statuss neviens nerunā.
sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu
Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes
Kenty @ 17.07.2023 18:33Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes.No vēstures skatoties.Mūsdienās arī ir šur tur japacinās,par to pašu atalgojumu vienādā darbā un tam līdzīgi.Sieviete un virietis ir atšķirīgi,bet ne diskriminējami tiesibās un pienākumos
probleemas @ 17.07.2023 17:33Pēc personīgiem novērojumiem esmu arī pamanījusi,ka tieši mazāk situēti vīrieši vissliktāk izsakās par sievietēm,kamēr ar materiāli nodrošinātiem vīriešiem var veikt saturīgākas sarunas,viņi vairāk ciena sievietes un neuzskata par mazāk intelektuālām.
akul12 @ 17.07.2023 18:48
Nepareizi, labs nesens piemērs Teits ?
greece @ 17.07.2023 18:44
Gadiem strādājot vīriešu sfērā un redzot vidusmēra ne ar ko ne īpašu vīriešu pieeju darbam un stresa noturību vs to dažu sieviešu, kas profesijā gadās, es teiktu, ka atalgojumu atšķirība nav bez iemesla. Ir arī normālas sievietes, protams, bet ja izvelk vidējo statistisko no abiem dzimumiem... Sieviešu sfērās varētu būt citādi, par to nezinu.
Tā ir tīra feministu propaganda. Sievietes Eiropā nekad nav bijušas tādā stāvoklī kā islāma valstīs vai Talibana Afganistāna. Kur nu vēl būtu šodien, ja vien ne feminisms. Latvija bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas sievietēm piešķīra balsstiesības, un no feminisma te tajā laikā nebija ne čiku, ne grabu (tāpat kā vēl arī ļoti ilgi pēc tam).
akul12 @ 17.07.2023 18:48
Nepareizi, labs nesens piemērs Teits ?
priekšroka ir baltam vīrietim.
Beverly Hilza @ 17.07.2023 19:11
Kuros dzīves gadijumos būs priekšroka baltam vīrietim?
Tad kad uz aktieru atlasi atnāks filmēties melnādains, ķinietis un japānis? ?Tas izvēlēsies baltādaino nevis dzeltenādaino ķīneti?
Un ja atnāk sieviete baltādaina un melnādaina, tad priekšroka būs joprojām virietim?
Manuprāt, sievietes ir pašas vainīgas vismaz daļēji pie tā, ka ļauj vecim diktēt noteikumus. Trūks stipru, nelokāmu sieviešu, tad nebūtu problēmas.
šajā jautājumā ir solis uz priekšu.Likumā ,lai izslegtu diskrimināciju,darba pārrunās drikst neatbildēt uz jautājumiem par gimenes statusu,bērniem,un reliģiju.Manā darbā arī nejautāja.Pirmo reizi pajautāja,kad Ziemassvētkos paciņas sutija uzņēmuma darbinieku bērniem.Ar šo arī vēl grēko,bet jebkura gadijumā.likuma ietvaros tas nav atļauts, potencionalo darbinieku novērtēt pec ģimenes stavokļa nevis pēc darba spējāmYaeMiko @ 17.07.2023 19:28
Jā uz interviju atnāks sieviete un vīrietis visticamāk paņems vīrieti. Kāpēc sievietei bieži darba intervijās prasa vai ir bērni? Tāpēc ka jā bērns būs slims slimības lapu(visticamāk) ņems sieviete, un tad darba devējam problēmas atrast aizstājēju utt. Nemaz nerunājot par iešanu dekrēta...
Es gan nezinu kā stipra, nelokāma sieviete var pierādīt darba devējam, ka bērni viņu neietekmēs, ja tur jau ir aizspriedumi pašā sabiedrībā. (piemēram tavi par bērniem un neseno tēmu)
probleemas @ 17.07.2023 19:09
Nedaudz mazāk nekā viena piektdaļa jeb 17,1% – par tik sieviešu algas Latvijā ir zemākas nekā vīriešu, atklāj Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskais datu aprēķins. Šī realitāte gadu no gada, lai arī nedaudz svārstīga, tomēr ierindo mūs starp nevienlīdzīgākajām valstīm Eiropas Savienībā.
Lai šo mainītu ir jāmainās sabiedrības attieksmei, kamēr būs uzskats, ka sievietes ir emocionāli vājākas, tikmēr nekas nemainīsies. Katrs cilvēks ir ar savu emocionālo izturību.
Iemesli sieviešu un vīriešu vidējā stundas atalgojuma atšķirībām ir vairāki un visnotaļ dažādi, tādēļ šo atšķirību nav iespējams raksturot tikai kā “nevienlīdzīga samaksa par vienlīdzīgu darbu”. Sievietes biežāk strādā nepilnu darba laiku, ietur pārtraukumus karjerā, lai uzņemtos rūpes par ģimenes locekļiem (bērnu kopšanas atvaļinājums, senioru aprūpe u.c.), nereti ir mazāk atalgotas vadītāju amatos, un kopumā sieviešu īpatsvars ir augsts zema atalgojuma nozarēs, liecina Eiropas Parlamenta apkopotā informācija.
šajā jautājumā ir solis uz priekšu.Likumā ,lai izslegtu diskrimināciju,darba pārrunās drikst neatbildēt uz jautājumiem par gimenes statusu,bērniem,un reliģiju.Manā darbā arī nejautāja.