Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ielūgums uz kāzām - bērni

 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Esmu tikai 1x dzīvē bijusi uz kāzām, kad bērnu vēl nebija (tās nebija manas kāzas :D ). Rudenī precēsies brālēns, kuram ir 2 bērni. Ielūgumu saņēmu adresētu sev (man pašai viens bērns brālēna jaunākā vecumā un būs otrs mazulis ap 1 mēnesi vecs, kad būs kāzas).
Tātad - nezinu etiķeti un nezinu, kā parasti dara - vai bērni, ja ielūgumā nav pieminēti, netiek uzaicināti? Vecāko bērnu es varētu kāda auklītei atstāt, bet pavisam maziņo nevarētu atstāt nekādā veidā. Tad nu domāju, kā vispār ir ierasts, un vai tomēr varbūt svinības man kopā ar bērniem jālizlaiž.
Atbilstošā brīdi pajautāšu arī viņiem, kā viņi domā, bet līdz tam gribu saprast, kāda ir prakse :D Jo māmiņu forumos esmu lasījusi, ka kāzas nav bērnu pasākums, un jaunlaulātie bērnus īsti negaida, ko es it kā arī labi saprotu, vienīgi šajā gadījumā viņiem pašiem ir bērni, kuri noteikti šajā piedalīsies. :)
29.06.2023 00:40 |
 
Reitings 6227
Reģ: 14.12.2022
Nezinu īsti par etiķeti drīzāk jau noteikti nav gaidīti īpaši kāzās sīči nevaldāmi gadās un var pabojāt pasākumu. Ja godīgi mani tracina kad pie mammas aicinātā draudzene uz dzimšanas dienām savāc savus abus mazbērnus kaut meitai brīvdiena un katru gadu tādā kompānijā nāk uz viņas dzimšanas dienu. Es ilgāk par stundu to izturēt nevaru, bet citos pasākumos kad viņas nav ar mazbērniem varu palikt līdz rītam! Tracina jo nav iespēju apsveikt pat gaviļnieci visa uzmanība sīčiem un tie to pieprot izmantot😔
29.06.2023 01:29 |
 
Reitings 69
Reģ: 18.03.2023
Es uz savām kāzām ielūgumu pielāgoju katram. Tiem kuriem ir bērni: Ozolu ģimene, būsiet ļoti gaidīti manās kāzās. Tātad aicinu viņus visus ar bērniem. Tie, kuriem nav bērnu, saņēma uzaicinājumu: Kaspar un Liāna, būsiet ļoti gaidīti manās kāzās.
Mana draudzene, kura viena audzina 5 gadīgu bērnu, saņēma uzaicinājumu: Liene un Markuss, būsiet ļoti gaidīti manās kāzās.
Man personīgi radinieku bērnu klātbūtne ir ļoti svarīga, nevaru iedomāties savu īpašo dienu bez tiem zēniem prātvēderiem un mazajām dāmām, kuras tik ļoti gaida sapucēties un ieraudzīt līgavu kleitā, pašas jau sapņo, ka precēs kādu no kaimiņpuikām :) Bet labi, viņi man tādi 5 - 10 gadu vecumā.
Ja ir šaubas vai aicina arī bērnus, manuprāt, uzraksti watsapp un pajautā, vai mazos vari ņemt līdzi. Bet tajā pašā laikā, ja Tev būs 1 mēnesi vecs bērns, kurš ir principā zīdainis, es nedomāju, ka būtu racionāli ierasties, un ar tādu lielu un skaļu beeeee iztraucēt maģisko “jā” vārdas teikšanas brīdi. Viss atkarīgs, cik Tev mierīgs būs mazais, un kā pati sabiedrībā jutīsies ar viņu tik agrīnā vecumposmā. To neviens nevar paredzēt. Saprotu Tevi un saprotu Tavu brālēnu.
29.06.2023 01:56 |
 
Reitings 14713
Reģ: 30.05.2022
Pajautāt? Tik vienkārši!
29.06.2023 02:12 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Esmu bijusi gan kāzās, kur bērni nebija lūgti. Gan kāzās kur bija ierīkots stūrītis bērniem ar spēlēm, noalgota auklīte un bērnu galds ar ēdieniem. Bet tur tiešām bija kādi 15mit bērni no 2 mēneša vecuma līdz pat pilngadībai.
Jājautā brālēnam, kā viņš ir domājis. Ja saki, ka mazo nevar vēl atstāt kādam pieskatīt, tad domāju ka brālēns saprot, ka būsi ar abiem mazajiem. Jautājums vēl ir vai tev pašai nebūs vieglāk un svētkus nevarēsi vairāk izbaudīt, ja lielo atstāti pieskatīt kādam un ņemsi tik mazo līdzi.
29.06.2023 05:21 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Nav tādas etiķetes, jo to nosaka jaunlaulātie. Uzraksti, pajautā.Ātrāk zināsi ātrāk varēsi meklēt kam bērnu atstāt, ja būs nepieciešamība.
29.06.2023 06:25 |
 
Patīk
Reitings 1751
Reģ: 24.05.2019
Ja reiz tu prasi viedokli forumā, tad es ar 1 mēnesi vecu mazuli neapmeklētu publiskus pasākumus. Es negribētu, lai viņš saslimst pat ar iesnām. Paliktu mājās tavā vietā.
29.06.2023 06:59 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Dažas gan te runā muļķības 😄 Ir gan etiķete - ja ielūgums ir adresēts tikai tev (ielūgumā ir tavs vārds, ne “Ozolu ģimenei”), bērni nav aicināti. Tas ir pieklājīgākais veids, kā to pateikt.
29.06.2023 07:29 |
 
Reitings 10723
Reģ: 05.03.2020
vai tu pati varēsi izbaudīt pasākumu ar 1 mēnesi vecu bērnu? man šķiet kāzas šajā gadījumā paies fonā, jo tu visu laiku būsi aizņemta ar mazo. vai ir jēga tādā gadījumā iet uz kāzām?
29.06.2023 08:46 |
 
Reitings 871
Reģ: 23.04.2014
Būtu jocīgi, ja ielugumaa minētu vēl nedzimušu bērnu. Mēnesi vecs zīdainis ir mātes turpinājums. Es tādu ņemtu līdzi.
Par vecāko bērnu. Cik vecs? Varbūt nemaz nav interesanti tādam kāzās būt.
29.06.2023 08:47 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Arabesq @ 29.06.2023 07:29
Dažas gan te runā muļķības ? Ir gan etiķete - ja ielūgums ir adresēts tikai tev (ielūgumā ir tavs vārds, ne “Ozolu ģimenei”), bērni nav aicināti. Tas ir pieklājīgākais veids, kā to pateikt.

Mans puisis nesen saņēma uzaicinājumu uz kāzām, kur bija tikai viņa vārds virsū, tad nu nedaudz saskumu, ka neesmu uzaicināta, bet neko. Pēc kāda laika līgavainis viņam raksta - ceru, ka ir skaidrs, ka arī tava meitene ir uzaicināta 😀
Tā kā ir arī cilvēki, kas tā baigi par to neaizdomājas, taisot ielūgumus.
29.06.2023 08:49 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Var izdomāt 100 versijas par ielūguma tekstu,izskatās,ka būs jājautā pašam brālēnam. Ar tik mazu zīdaini es neietu uz kāzām.
29.06.2023 09:10 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Man šķiet, ka ja norādīts tikai tavs vārds, tas nozīmē, ka vari ņemt līdzi savu partneri, nevis visu ģimeni. Un pat ja jaunais pāris piekrīt, tev tas rūpīgi jāizvērtē, vai tiešām ņemt tik mazu bērnu uz kāzām. Tas var izklausīties nejauki, bet mazuļa brēkšana ir kaitinoša un bojās omu gan jaunlaulātajiem, gan citiem kāzu viesiem.
29.06.2023 09:20 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 25.04.2010
Mans pirmais pieņēmums būtu, ka esmu aicināta tikai es, jo ielūgums adresēts tikai man. JO parasti jau tā ir, ka ja aicina visu ģimeni - adresē ģimenei. Ja pāri, tad abu vārdi minēti. Ja vnk pieļauj, ka aicinātais var ņemt kādu līdz, tad pieliek piezīmi, ka ar +1. Bet vienkārši pajautā jaunajam pārim - tad viss būs skaidrs.
Es saprotu jaunos pārus, kas nevēlas bērnus savās kāzās. Tas tomēr ir traki. Es arī negribētu, jo viņiem ir tieksme ar savu uzvedību sabojāt visu pasākumu. Baznīcā, ceremonijā mācītājs saka aizkustinoši runu, fonā pilnā rīklē brēc sīkais. Ļoti patīkami.
Vai tā mūžīgā skriešana, brēkšana, ārdīšanās, traucēšana, cūkošanās ar ēdienu svinēšanas laikā. Un no malas jau tādiem arī nevar pateikt vai aizrādīt, jo mātes-sniegpārsliņas momentā sarīkos skandālu, ka kāds kaut ko pateicis viņu perfektajiem eņģelīšiem.
29.06.2023 09:26 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Minelūše @ 29.06.2023 09:20
Man šķiet, ka ja norādīts tikai tavs vārds, tas nozīmē, ka vari ņemt līdzi savu partneri, nevis visu ģimeni. Un pat ja jaunais pāris piekrīt, tev tas rūpīgi jāizvērtē, vai tiešām ņemt tik mazu bērnu uz kāzām. Tas var izklausīties nejauki, bet mazuļa brēkšana ir kaitinoša un bojās omu gan jaunlaulātajiem, gan citiem kāzu viesiem.

WHAT? 😂 Ielūgumā norādīts tikai uzaicinātā vārds “Mīļā Baiba”, nevis “Mīļā Baiba un Pēteri”, un cilvēki saprot, ka Baiba var ņemt savu Pēteri līdzi? 😂 Ak vai, ierasties uz kāzām ar neielūgtu pieaugušu +1 ir vēl lielāks cirks nekā ar 1 mēnesi vecu zīdaini.
29.06.2023 10:05 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Dažām labām gribētos atgādināt - ielūgums uz kāzām nav pavēle iesaukšanai armijā. Ierašanās nav obligāta. Ja jūs neapmierina jaunā pāra izteiktā vēlme - ierodas tie cilvēki, kas ir uzaicināti, bez bērniem, vecmammas māsas vīra, suņiem vai kaimiņiem, jūs pasākumu droši varat neapmeklēt 😉
29.06.2023 10:07 |
 
Reitings 848
Reģ: 02.02.2020
Vajadzētu noskaidrot no brālēna, vai bērni ir gaidīti šajā pasākumā. Var būt visādi - bērnus kāzās izklaidēs animators utt., jaunais pāris negrib bērnus savās kāzās, varbūt tev pašai ērtāk, ja līdzi ir tikai mazais. Man jau šķiet, ka vairāk "traucē" tie bērni, kas skrien un dauzās apkārt, nevis zīdaiņi. Mūsu draugu un radu lokā parasti arī lielākus bērnus neņem uz kāzām, jo vecāki saprot, ka tas īsti nav pasākums bērniem.
29.06.2023 10:33 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Standby @ 29.06.2023 08:47
Būtu jocīgi, ja ielugumaa minētu vēl nedzimušu bērnu. Mēnesi vecs zīdainis ir mātes turpinājums. Es tādu ņemtu līdzi.
Par vecāko bērnu. Cik vecs? Varbūt nemaz nav interesanti tādam kāzās būt.

Mātes turpinājums? ..
Ja man šī māte nebūtu ļoti tuva, kā tas varētu būt šajā gadījumā, ja autore prasa viedokli forumā, nevis uzreiz brālēnam, un, iespējams, brālēna sieva arī nav ļoti tuva, un ja nebūtu salūgti visu viesu bērni, kuri gribētu ierasties, es negribētu šo māti ar turpinājumu.
Iesaku pajautāt līgavainim un līgavai, vai būs citi bērni. Ierasties vienīgajai ar mazuli, manuprāt, ir nepieklājīgi.
29.06.2023 10:36 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Es esmu bijusi uz kāzām, kur piedalās bērni, jo līgavai bija savi bērni un tad visi tika aicināti. Protams, tieši īpašais moments tika iztraucēts, bet tas bija pašas līgavas bēbis, kuru izveda no zāles līgavas mamma. Rezultātā līgavas mamma neredzēja Jā vārdu, bet es arī nezinu, vai tas viņai bija tik svarīgi. Tomēr, ja šāda situācija notiktu ar svešu bērnu un ja citi bērni, tai skaitā līgavas bērni, nebūtu aicināti, es domāju, ka tas noteikti nebūtu OK. Līdz ar ko viss atkarīgs, manuprāt, vai viņi paši savus bērnus ņems un citus aicina. Ja tu sāksi teikt, ka "mazulis ir mans turpinājums un es bez viņa neiešu", man liekas, brālēns miera labad varētu pateikt, ka nākat visi, tomēr diez vai viņa topošā sieva un citi justos apmierināti.
29.06.2023 10:45 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Esmu bijusi šādā situācijā, uz kāzām nebraucu, jo man tajā mirklī tas likās nereāli+ vēl sakrita veselības problēmas. Nespēju iedomāties visas tās barošanas, pamperu maiņas apvienot ar kāzu baudīšanu. Kā optimālu variantu izskatītu varbūt tikai atbraukšanu uz laulību ceremoniju un arī ja nav tālu jābrauc, man mazulis pirmos mēnešus mašīnā tikai brēca, lai gan būtu taču jāguļ.
29.06.2023 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 25.04.2010
Vispār, ir jau vēl tā, ka ja visiem ir pateikts, ka bērni nav aicināti, bet viena ierodas ar savu sīko tikai tāpēc, ka viņš zīdainis un nevar atstāt... tur var sanākt drāma no citām mātēm. Jo viņām teica, ka bērnus neņemam, viņas savus neņēma, bet rekur, viena ieradusies ar savējo.
Cilvēki ir dažādi un apvainoties var par visu. Īpaši ja runa par kāzām. Cik nav dzirdētas apvainošanās no visādām tantēm un vecmātēm par to, ka tās nav aicinātas uz kāzām, kuras bijušas tikai un vienīgi kopā ar vecākiem(līdz ar to vispār neviens cits radinieks, kā tikai vecāki nebija aicināti). Vai drāmas par viesu kleitām, izvēlēto ēdienkarti (kādam nepatīk gaļa, kādam nepatīk zivis, kādam nepatīk, ka nav viss tikai vegāns utt), izvēlētajām krāsām utt utjp.
Līdz ar to, ierasties vnk ar sīko bez jautāšanas noteikti nevajadzētu un ja pajautājot jaunais pāris saka, ka nu bērni nav aicināti nevienam, tad to vajag respektēt. Jo nu nevajag jaunajam pārim viņu dienā drāmas no citām mātēm, ''kāpēc šitai ir sīkais, bet man savus vajadzēja atstāt mājās''. Tas izklausās stulbi, ka kāda tādu sarīkotu, bet... ir rīkotas drāmas par mazākām lietām.
29.06.2023 11:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits