Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zobu taisnošana

 
Reitings 20
Reģ: 19.02.2020
Sveikas! Varbūt varat padalīties ar labām atsauksmēm pie kura ortodenta esat taisnojušas zobus? Esmu laba ortodenta meklējumos.🙂
17.06.2023 14:59 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Zobarstnieciba Perle. Labas cenas, loti profesionala apkalposana.
17.06.2023 15:03 |
 
Reitings 5206
Reģ: 25.07.2022
RSU Stomatoloģijas institūts - dr. Andris Ābeltiņš 👍🏻
17.06.2023 21:01 |
 
Reitings 788
Reģ: 16.01.2023
Adentā Dr Alīna Gončarova
17.06.2023 21:58 |
 
Reitings 8700
Reģ: 06.07.2022
Zobu feja, dr. Aleksandra Borzole - jauna, jauka, ļoti profesionāla. Zobu feja it kā skaitās specializēta zobārstniecība bērniem, bet nē, viņa jebkuram uztaisa perfektu pērlīšu rindu.
17.06.2023 22:35 |
 
Reitings 196
Reģ: 21.05.2023
Pirms gadiem 10 bija ļoti laba pieredze RSU Stomatoloģijas institūtā ar Dr. Daci Gulīti. Rindas gan pie viņiem garas: jārēķinās ar 3-6 mēnešu gaidīšanu līdz pirmajai vizītei, bet ir tā vērts
18.06.2023 15:18 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.07.2018
Ar ortodontiem gan pie mums, gan citur pasaulē ir pilnīgs vāks. Lielais vairums praktizē uz novecojušu ideju pamata un par to kāš lielu naudu.
Taisniem zobiem nevajadzētu būt pašmērķim, bet gan pareizi izaugušu žokļu rezultātam. Dažādu apstākļu dēļ (nepietiekama krūts barošana, alerģijas, mīksta pārtika, utt.) mūsdienās daudziem nav ideāli.
Es teiktu tā - zobu taisnošana ir pietiekoši dārgs/laikietilpīgs process. Ja zobi ir nedaudz šķībi, tad nav īpaša jēga no taisnošanas. Ja zobi ir ļoti šķībi, tad tikai taisnošana nav pareizais risinājums (vajag arī papliašināt aukšžokli un/vai bimaxillary surgery).
Lai nu kā, nekādā gadījumā nevajadzētu amputēt gudrības zobus.
18.06.2023 16:23 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
aphoria @ 18.06.2023 16:23
Ar ortodontiem gan pie mums, gan citur pasaulē ir pilnīgs vāks. Lielais vairums praktizē uz novecojušu ideju pamata un par to kāš lielu naudu.
Taisniem zobiem nevajadzētu būt pašmērķim, bet gan pareizi izaugušu žokļu rezultātam. Dažādu apstākļu dēļ (nepietiekama krūts barošana, alerģijas, mīksta pārtika, utt.) mūsdienās daudziem nav ideāli.
Es teiktu tā - zobu taisnošana ir pietiekoši dārgs/laikietilpīgs process. Ja zobi ir nedaudz šķībi, tad nav īpaša jēga no taisnošanas. Ja zobi ir ļoti šķībi, tad tikai taisnošana nav pareizais risinājums (vajag arī papliašināt aukšžokli un/vai bimaxillary surgery).
Lai nu kā, nekādā gadījumā nevajadzētu amputēt gudrības zobus.

Visi cilvēki nav vienādi.
Man tikai iztaisnoja (ar vairākām metodēm) un viss. Nekādas operācijas. Gudrības zobu nav. Ok, man pēc tam, kad jau noņēma uzpariktes, vēlāk izauga viens zobs - protams, šķībs, bet to vienu jau tagad vairs netaisnos, plus man netraucē.
18.06.2023 16:45 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Dr. Inta Zepa "Stomatoloģijas institūtā"
18.06.2023 16:48 |
 
Reitings 8700
Reģ: 06.07.2022
aphoria @ 18.06.2023 16:23
Ar ortodontiem gan pie mums, gan citur pasaulē ir pilnīgs vāks. Lielais vairums praktizē uz novecojušu ideju pamata un par to kāš lielu naudu.
Taisniem zobiem nevajadzētu būt pašmērķim, bet gan pareizi izaugušu žokļu rezultātam. Dažādu apstākļu dēļ (nepietiekama krūts barošana, alerģijas, mīksta pārtika, utt.) mūsdienās daudziem nav ideāli.
Es teiktu tā - zobu taisnošana ir pietiekoši dārgs/laikietilpīgs process. Ja zobi ir nedaudz šķībi, tad nav īpaša jēga no taisnošanas. Ja zobi ir ļoti šķībi, tad tikai taisnošana nav pareizais risinājums (vajag arī papliašināt aukšžokli un/vai bimaxillary surgery).
Lai nu kā, nekādā gadījumā nevajadzētu amputēt gudrības zobus.

Tu nu gan muļķības runā. Tieši tad, ja zobi ir nedaudz šķībi, no taisnošanas ir vislielākā jēga estētiski. Un arī šķību žokļu gadījumā tas ir labākais, ko darīt savas veselības labad. Uz zobiem turas viss mūsu sejas ovāls, ja kaut viens zobs izkritis un vieta stāv tukša, gravitācija darbojas straujāk. Taisnošana zobus pusgada laikā sabīda tā, ka spraugu nav. Otrs - žokļi ir visneizpētītākā un grūtākā medicīnas nozare, domāju, ka kādiem 80% populācijas žokļi nestāv pareizi (to viegli var pārbaudīt: vairākas reizes lēnām atver un aizver muti, ja dzird skaņu, tātad žoklis šķībs), operācijas tam taisa reti, bet cenšas sakodienu koriģēt ar taisnošanu. Un arī gudrības zobus var un vajag raut, ja tie cilvēkam traucē.
18.06.2023 17:32 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Dental Art , Dr. Karims.
18.06.2023 18:08 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Arī iesaku Daci Gulīti
18.06.2023 18:10 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.07.2018
Tieši tad, ja zobi ir nedaudz šķībi, no taisnošanas ir vislielākā jēga estētiski.

Pirmkārt, nē, izstaisnojot ļoti šķībus zobus būtu lielāks relatīvais ieguvums.
Otrkārt es teiktu, ka nedaudz šķībi zobi neatstāj īpašu ietekmi uz cilvēka ārējo izskatu. Adrianai Limai bija nedaudz šķībi zobi un tas viņai netraucēja būt par vienu (ja ne pašu) no skaistākajām sievietēm cilvēces vēsturē.
Treškārt breketēm ir arī mīnusi - tās maina sejas vaibstus un ne uz to labo pusi. Tā ka arī ar brekešu iztaisnotiem zobiem kopējais estētiskais ieguvums ilgtermiņā var būt negatīvs.
Un arī gudrības zobus var un vajag raut, ja tie cilvēkam traucē.

Ja traucē (teiksim pericorīts), bet ne priekš tam, lai varētu izstaisnot zobus, ja savādāk mutē nepietiek vietas.
18.06.2023 18:36 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
aphoria @ 18.06.2023 18:36

Pirmkārt, nē, izstaisnojot ļoti šķībus zobus būtu lielāks relatīvais ieguvums.
Otrkārt es teiktu, ka nedaudz šķībi zobi neatstāj īpašu ietekmi uz cilvēka ārējo izskatu. Adrianai Limai bija nedaudz šķībi zobi un tas viņai netraucēja būt par vienu (ja ne pašu) no skaistākajām sievietēm cilvēces vēsturē.
Treškārt breketēm ir arī mīnusi - tās maina sejas vaibstus un ne uz to labo pusi. Tā ka arī ar brekešu iztaisnotiem zobiem kopējais estētiskais ieguvums ilgtermiņā var būt negatīvs.
Ja traucē (teiksim pericorīts), bet ne priekš tam, lai varētu izstaisnot zobus, ja savādāk mutē nepietiek vietas.

Kā breketes maina sejas vaibstus? Kas tu galīgi...???
18.06.2023 19:10 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Lasot iepriekšējos komentārus vēlējos piebilst, ka viena svarīga lieta ir tā, ka brekešu uzlikšana ne vienmēr garantē taisnu zobu palikšanu pēc to noņemšanas. Iesaku izvēlēties ļoti labu speciāliztu, kurš izvērtēs vislabāko variantu zobu taisnošanai. Man pēc brekešu noņemšanas nevis lika nēsāk kapi, bet uzlikta retaineru, kurš piestiprinās zobu aizmugurei jo bija aizdomas ka zobi varētu turpināt kustību. Nezinu gan kā to var noteikt. Kā arī zinu vairākus cilvekus kuriem zobi pēc laika lēnām ieņēmuši savu iepriekšējo pozīciju.
18.06.2023 22:18 |
 
Reitings 8700
Reģ: 06.07.2022
mollia @ 18.06.2023 22:18
Lasot iepriekšējos komentārus vēlējos piebilst, ka viena svarīga lieta ir tā, ka brekešu uzlikšana ne vienmēr garantē taisnu zobu palikšanu pēc to noņemšanas. Iesaku izvēlēties ļoti labu speciāliztu, kurš izvērtēs vislabāko variantu zobu taisnošanai. Man pēc brekešu noņemšanas nevis lika nēsāk kapi, bet uzlikta retaineru, kurš piestiprinās zobu aizmugurei jo bija aizdomas ka zobi varētu turpināt kustību. Nezinu gan kā to var noteikt. Kā arī zinu vairākus cilvekus kuriem zobi pēc laika lēnām ieņēmuši savu iepriekšējo pozīciju.

Tam pat nav vajadzīgs laiks, jau pirmajā nedēļā pēc brekešu/kapju noņemšanas zobi sāk ceļu atpakaļ. Pilnīgi visiem, kam taisnoti zobi, liek vai nu reteineru, vai nakts kapes jālieto.
18.06.2023 22:50 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
mollia @ 18.06.2023 22:18
Lasot iepriekšējos komentārus vēlējos piebilst, ka viena svarīga lieta ir tā, ka brekešu uzlikšana ne vienmēr garantē taisnu zobu palikšanu pēc to noņemšanas. Iesaku izvēlēties ļoti labu speciāliztu, kurš izvērtēs vislabāko variantu zobu taisnošanai. Man pēc brekešu noņemšanas nevis lika nēsāk kapi, bet uzlikta retaineru, kurš piestiprinās zobu aizmugurei jo bija aizdomas ka zobi varētu turpināt kustību. Nezinu gan kā to var noteikt. Kā arī zinu vairākus cilvekus kuriem zobi pēc laika lēnām ieņēmuši savu iepriekšējo pozīciju.

Cik ilgi tev jau ir/cik ilgi bija jānēsā retainers?
19.06.2023 15:00 |
 
Reitings 196
Reģ: 21.05.2023
Tigeriene @ 19.06.2023 15:00

Cik ilgi tev jau ir/cik ilgi bija jānēsā retainers?

Gan reteineris, gan nakts kapes parasti ir uz visu mūžu. Reteineri nevar redzēt, tā ir smalka metāla stieplīte, ko piecementē zobu aizmugurē. Mazliet gan apgrūtina zobu tīrīšanu (jālieto speciāls zobu diegs un/vai mazās birstītes), kā arī jāuzmanās, lai tur nekrājas aplikums - 2x gadā vēlams apmeklēt higiēnistu.
19.06.2023 17:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits