Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kasjaks

 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Meitenes, nāku kratīt sirdi.
Šodien nopirku savu pirmo auto. Pirmo visādā ziņā. Arī tajā, ka stūre otrā pusē un pa kreiso joslu jābrauc. Braucu mājās, gandrīz jau ārā no pilsētas un dzirdu "TUK". Paskatos, spogulis nolocijies un karājas pats spogulis, saplaisājis. Karkass palicis vietā, nekas nav izbiris. Pirmie mani bļaujošie vārdi pa visu auto "EJ DIRST!". Pirms pus stundas nopirku un jau sačakarējos. Ar otro auto īpašnieku, pret kura spoguli atdauziju savējo novienojāmies, viss tiks atlīdzināts, pašai arī visu sariktēšu. Grūtākais ziniet kur? Piedot pašai sev. Jūtos kā pēdejā dura.
Nezinu, laikam gaidu kādu uzmundrinājumu, viss prieks par auto pagaisis.
13.06.2023 21:29 |
 
Reitings 2686
Reģ: 03.06.2023
Pofig, jo īpaši ja tas ir ikdienas auto, agri vai vēlu būs švīkas/buktes/rētas. (Pirmās ir sāpīgākās)
Cita lieta ja tas ir labi saglabāts vēsturiskais/svētdienas utml. auto.
Tu dzīvo Uuuukeyā?
Var kasko paņemt un tad labot visus šos kasjakus, pats nekad tā nēsmu darijis, jo nepērku ikdienas auto kas ir dārgāks par 3 mēnešalgām +- , tāpēc pofig uz kasko un vērtības kritumu u.c
13.06.2023 21:32 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Būs laaaabi, vari sev pajautāt vai pēc gada šis vēl būs būtiski. Ja ne, tad vari beigt sevi šaustīt jau tagad. 🙃
Nopirki pilnīgi jaunu vai lietotu?
Katrā ziņā spogulis ir sīkums, es ar stūri otrā pusē vispār braukt nemācētu. 😃
13.06.2023 22:13 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Iedomājies vai pēc pāris mēnešiem tevi joprojām šis tik ļoti uztrauks? Nē, tā tad nav vērts sevi šaustīt, jo pagriezt laiku atpakaļ nevar. Kā ir, tā ir. Saprotu cik tas var būt nepatīkami, bet tas ir tikai spogulis. Nākamreiz busi uzmanīgāka.
13.06.2023 22:20 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula @ 13.06.2023 22:13
Būs laaaabi, vari sev pajautāt vai pēc gada šis vēl būs būtiski. Ja ne, tad vari beigt sevi šaustīt jau tagad. ?
Nopirki pilnīgi jaunu vai lietotu?
Katrā ziņā spogulis ir sīkums, es ar stūri otrā pusē vispār braukt nemācētu. ?

Gan jau ka nebūs būtiski. Visi jau beigās ir dzīvi, veseli. Es tādā ziņā negruzos par to auto tik ļoti kā par savu tizlumu.
Nopirku lietotu, 16tā gada. Paldies Dievam, ka Volvo, tapēc jau arī tikai izleca pats spogulis, plastmasa daļai ne skrambas no mana atsitiena, un spogulis pats kā tāds darbojas, tik vien kā saplaisājis. Dārgākais būs otrajai mašīnai segt to aizmugurējo plastmasas daļu, bet par stulbumu ir jāmaksā.
Domā, ka man viegli gāja? 😆 Es braucu viņu pirkt uz citu pilsētu, kas 2h attālumā. Laikam labā ziņa tajā, ka manam draugam ir auto un es bieži esmu pašažieru krēslā, tapēc varbūt vairāk tā izjūta. Bet viņš teica, ka tāpat man tendence braukt joslai pa kreisi tā vairāk. Un pati piefiksēju, ka ātrumkārbu pāris reizes meklēju ar labo roku. 😀
Bet vispār šī diena kaut kāds kosmoss. Pusceļā mājās TĀ sāka līt, ka neko redzēt nevar. Reāli neko! Lēni visi čunčinājām.
Ārprāts kas pa dienu! 🤯
13.06.2023 22:26 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lorra @ 13.06.2023 22:20
Iedomājies vai pēc pāris mēnešiem tevi joprojām šis tik ļoti uztrauks? Nē, tā tad nav vērts sevi šaustīt, jo pagriezt laiku atpakaļ nevar. Kā ir, tā ir. Saprotu cik tas var būt nepatīkami, bet tas ir tikai spogulis. Nākamreiz busi uzmanīgāka.

Pareizi jau tu saki. Tas jau tikai spogulis, diezgan viegli būs arī nomainīt. Varbūt tā situācija tāda svaiga, tapēc vel kremt. Nomainīšu un aizmirsīšu. Tik šodien tā negaidīti, negribas pat tā īsti svinēt. Duāla sajūta. Prieks un tad reizē arī tāda kā vilšanās. Bet būs labi. Vismaz viens vesels spogulis man ir. 😅
13.06.2023 22:30 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
.Eksperte. @ 13.06.2023 22:26

Gan jau ka nebūs būtiski. Visi jau beigās ir dzīvi, veseli. Es tādā ziņā negruzos par to auto tik ļoti kā par savu tizlumu.
Nopirku lietotu, 16tā gada. Paldies Dievam, ka Volvo, tapēc jau arī tikai izleca pats spogulis, plastmasa daļai ne skrambas no mana atsitiena, un spogulis pats kā tāds darbojas, tik vien kā saplaisājis. Dārgākais būs otrajai mašīnai segt to aizmugurējo plastmasas daļu, bet par stulbumu ir jāmaksā.
Domā, ka man viegli gāja? ? Es braucu viņu pirkt uz citu pilsētu, kas 2h attālumā. Laikam labā ziņa tajā, ka manam draugam ir auto un es bieži esmu pašažieru krēslā, tapēc varbūt vairāk tā izjūta. Bet viņš teica, ka tāpat man tendence braukt joslai pa kreisi tā vairāk. Un pati piefiksēju, ka ātrumkārbu pāris reizes meklēju ar labo roku. ?
Bet vispār šī diena kaut kāds kosmoss. Pusceļā mājās TĀ sāka līt, ka neko redzēt nevar. Reāli neko! Lēni visi čunčinājām.
Ārprāts kas pa dienu! ?

Njaaa, man ari besī, ja sanāk notizloties. 😐 Bet nekas traks, tā gadās.
Zini kā, šī notikuma dēļ Tu jau intuitīvi turpmāk uzmanīsies turēties joslā, gadījās sīkums, lai vēlāk negadītos kaut kas lielāks.
13.06.2023 22:31 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Apsveicu ar auto iegādi 🥳 Spogulis tiešām sīkums, bet stress pamatīgs un galvenais nesabīties no tā visa.
Kad pirku savu pirmo auto,tad braucu kopā ar vīru un vīrs arī brauca mājas vairāk kā 100km. Šķiet,ka vienā dienā pietiekami daudz stresa.Sāku braukt pa savu dzimto pilsētu.
13.06.2023 22:44 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Viss ir kartība, nevajag pārdzīvot, mēs visi paļaujam kļūdas un mācamies no tām. Pat galvenais, ka arī tev izdevās visu atrisināt. ❤
13.06.2023 23:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Reizēm gadās dienas, kad viss iet šķērsām. Liekas, ka viens nelāgs notikums jau ir gana, bet tad seko vēl vismaz daži, kuri sačakarē dienu pilnībā. Tad liekas: "Dzīve, pietiek šodienai, beidz mani klapēt.". Bet čābīgākais ir tas, ka ne vienmēr tā ir.
Rīt būs daudz vieglāk un tu jau būsi vismaz daļēji aizmirsusi šīs dienas sajūtas. Bieži vien tas, kas vienā dienā liekas ārprāts un pasaules gals, nākamajā jau liekas gluži vienkārši atrisināma problēma.
Ok, saplēsi šodien spoguli, bet rīt jau būs vieglāk. Drīz vien par to aizmirsīsi un baudīsi dzīvi ar auto.
13.06.2023 23:11 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Pēc nosaukuma likās, ka runa būs par zāli, kad viņu uztin, tad arī sauc par “kasjaku” 😅
Starp citu man arī tā ir gadījies, braucu ārā ar aizmuguri no ļoti šauras stāvvietas un spogulis aizķēra stabu.
Tikai es atkal uz šāda veida situācijām skatos ar tādu viegluma sajūtu un pasmejos par savu stulbumu. Šaustīt sevi gan nevajadzētu.
Mani pirmie auto vispār ir pabijuši gan sētās, gan iestiguši dubļos un izvilkti ar traktoru un esmu pat lidojusi grāvī, kur es un mašīna tikām cauri ar vieglu izbīli un bez skrambiņām, par cik ielidojām kupenā 🤭
13.06.2023 23:28 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Meitenes, paldies jums par uzmundrinājumu un iedvesmu palūkot situāciju no citas puses. ❤️
Maķenīt vieglāk paliek, laikam brīžiem ir vajadzīgs izteikt to sāpi, lai tā neapaug.
Un labs veids kā iemācīties piedot sev.
13.06.2023 23:31 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Nopirki pilnīgi jaunu vai lietotu?

Smieklīgi ir prasīt jaunu vai lietotu. Man uzreiz ir skaidrs, ka lietotu, jo nabadzīgi cilvēki nevar atļauties pilnīgi jaunu no salona. 😄 Pati autore citā tēmā lepni apgalvoja, ka ir ļoti labi finasiāli nodrošināta. Tik ļoti labi, ka tikai tagad dabūja auto.
14.06.2023 01:08 |
 
Reitings 2686
Reģ: 03.06.2023
Beverly Hilza @ 14.06.2023 01:08

Smieklīgi ir prasīt jaunu vai lietotu. Man uzreiz ir skaidrs, ka lietotu, jo nabadzīgi cilvēki nevar atļauties pilnīgi jaunu no salona. ? Pati autore citā tēmā lepni apgalvoja, ka ir ļoti labi finasiāli nodrošināta. Tik ļoti labi, ka tikai tagad dabūja auto.
Mazlietots ir 5-7 gadus vecs (pēc garantijas beigām uzreiz)
Lietots ir 10-15 gadus vecs (LV visizplatītākie)
Gandrīz šrots ir 20+ gadīgs (mana mīļākā kategorija, max depreciation)
14.06.2023 01:19 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Beverly Hilza @ 14.06.2023 01:08

Smieklīgi ir prasīt jaunu vai lietotu. Man uzreiz ir skaidrs, ka lietotu, jo nabadzīgi cilvēki nevar atļauties pilnīgi jaunu no salona. ? Pati autore citā tēmā lepni apgalvoja, ka ir ļoti labi finasiāli nodrošināta. Tik ļoti labi, ka tikai tagad dabūja auto.

Es ar nešaubīgu pārliecību varu teikt, ka par savu finansiālo situāciju nekad neesmu lielijusies, jo te nauda ir, un te viņas nav. Tas tā, lai būtu skaidrs visiem.
14.06.2023 06:14 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
TuunEs @ 13.06.2023 23:28
Pēc nosaukuma likās, ka runa būs par zāli, kad viņu uztin, tad arī sauc par “kasjaku” ?
Starp citu man arī tā ir gadījies, braucu ārā ar aizmuguri no ļoti šauras stāvvietas un spogulis aizķēra stabu.
Tikai es atkal uz šāda veida situācijām skatos ar tādu viegluma sajūtu un pasmejos par savu stulbumu. Šaustīt sevi gan nevajadzētu.
Mani pirmie auto vispār ir pabijuši gan sētās, gan iestiguši dubļos un izvilkti ar traktoru un esmu pat lidojusi grāvī, kur es un mašīna tikām cauri ar vieglu izbīli un bez skrambiņām, par cik ielidojām kupenā ?

Tas mans spogulis taviem auto pastāstiem nemaz netiek līdzi. 😆
14.06.2023 06:55 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Nepārdzzīvo, ne tas vien būs😄 es braucu atpakaļ gaitā un nepaskatījos spogulī un iebraucu citā mašīnā un tas notika citā valstī , kur bija valodas barjera, un nekāda saprašana vai jasauc policija, vai saskaņotais vai kas😂
Nav par ko satraukties, tas tikai spogulis
14.06.2023 07:10 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Man liekas, ka nav cilvēka, kam pirmais izbrauciens ar pirmo mašīnu nebūtu bijis bez kasjakiem 😁 Es pirmajā braucienā atpakaļgaitā braucu ārā no sētas un tā pa smuko ar labās puses aizmugurējo lukturi iedevu žogā. Zaļā žoga svītra stāv uz luktura vēl šodien 😁
Tā kā nav ko sevi šaustīt, kā saka - kam negadās.
14.06.2023 07:15 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Es laikam vispār nespētu otrādi pabraukt.
Tā kā tu jau sevi vari uzskatīt par malaci, ka uzdrošinājies 💪 drīz pieradīsi un braukāsi kā vietējā.
14.06.2023 08:00 |
 
Reitings 1576
Reģ: 11.04.2023
Kas tas par kasjaku un veiksmīgi vienojies bez apdrošinātāju iesaistes vispār laime.
Latvijā, ja ievelc mazu švīku bamperī stāvvietā, tā tracis. Sāk saukt nereālas summas vairākos tūkstošos no pirksta izzīstas un izdevīgāk visu kārtot caur apdrošinātāju.
14.06.2023 08:08 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Vel jau nav garantija, ka izies cauri tāpat, neiesaistot apdrošināšanu, otra puse jau var vienmēr izdomāt sazināties ar savējiem, lai gan mēs notikuma vietā runājām, lai aizbrauc uz servisu, iztāmē un es apmaksāšu.
Laikam tas papildus šoks bija pēc tam, kad apstājos, tas šoferis izkāpj un sāk taurēt uz mani, fočēt, saka ka ir videoreģistrators. Paskatijās uz manu spoguli priecīgs nosaka ka mans sašķīdis, tipa sliktāka stāvoklī kā viņa. Manējais atbrauca, izskaidroja ka pirmo reizi braucu ar stūri labajā pusē, nesen to auto nopirkām, tas ar tādu pašapmietinātu seju saka "its a shame, its a shame". Es varu uzņemties savu vainu, pastrādāšu pāris overtime, salabošu savu un viņa auto, bet uzvilka mazliet tas viņa ego arī, ne tikai manis radīta problēma. Kamēr nenokārtošu šito abās pusēs, tikmēr miera nebūs, laikam.
Es vispār sākumā skatijos uz automātu, tieši tapēc, lai būtu vieglāk iesākt braukt, paņēmām manuāli. Bet ir kā ir, atrisināsim. Cerams, bez insurance iesaistīšanas, lai nākamreiz nav dārgāka.
14.06.2023 09:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits