Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Slims kaķis

 
Reitings 57
Reģ: 13.05.2023
Sveiciens visiem!
Varbūt kādam ir pieredze ar šķirnes kaķiem un var ieteikt kā labāk rīkoties?
Pirkts pāris gadus atpakaļ no audzētavas, ir arī visi papīri cik saprotu (kaķis nedzīvo pie manis, vecāku mājas mīlulis) un tagad viņam parādījušās nopietnas veselības problēmas, ko vets ir apstiprinājis, ka tās ir iedzimtas, kaķīša māsa dēļ veselības kaitēm jau taisaulē (ne tas pats kas mūsējam, bet kā fakts, ka veselība ar nopietni sašķobījās un fiziski nebija citu variantu kā iemidzināt) Vetārsta kabinetā atstāti jau vairāki simti, lai vispār noskaidrotu kas kaiš un arī vesela zāļu buķete piešķirta, kas arī būs dārgs prieks un kā izskatās mincim uz mūžu.
Situācija neforša un nepatīkama, bet par cik šis mums ir pirmais tāds šķirnes dzīvnieks, domāju vai tā vispār drīkst pārdot "brāķētu" dzīvnieku? Ko šādā situācijā darīt, pieprasīt naudu atpakaļ/kompensēt veta pakalpojumus vai arī neko nevar iesākt kā tikai samierināties?
Saprotu kaķi no ielas paņemot nav nekādas garantijas kādas kaites var atklāties, bet ar šķirnes..izskatās arī tāpat sanāk nopirkt "kaķi maisā", jo visu šo laiku viss bija ok, tikai tagad pāris dienu laikā no foršā blēņdara un dauzoņas viņš ir palicis letarģisks un tāds nekāds.. ņemot vērā cik kaķi meistarīgi māk noslēpt kaites līdz pēdējam, labi nav.
Loģiski, ka tiks darīts viss, lai kaķītis dzīvo pēc iespējas ilgāk un cik nu labi vien var, bet tajā pašā laikā varbūt te ir kādi kaķīšu mīļi, kas orientējās šādos jautājumos.
Priecāšos par jebkādiem ieteikumiem, paldies!
09.06.2023 18:17 |
 
Patīk
Reitings 1752
Reģ: 24.05.2019
Par likumiem nezināšu pateikt, bet, ja tā ir oficiāla audzētava, ir vērts ar viņiem sazināties. Viņiem vajadzētu būt ieinteresētiem ar jums sadarboties, šādu kaķu pavairošanu ir jāapstādina, ja viņi atteiksies sadarboties, ar jūsu iesniegtajiem dokumentiem klubā ir iespējams atņemt viņiem licenci.
09.06.2023 19:01 |
 
Reitings 15827
Reģ: 16.04.2023
Drīkst jautāt kādas šķirnes kaķis un kāda ir veta diagnoze?
09.06.2023 19:09 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Tūkstošu, vairāku simtu zaudēšana, pārdzīvojumi stress, nervi čupā. Kam to vajag? Protams, vetārstiem! Viņiem, jau ir izdevīgi, ka siamnieki nāk un maksā nekontrolētos daudzumos. Kautkur dzirdēju stāstu, kad viena sieviete, kas manā uztverē nedraudzējās ar galvu uz bezšķirnes kaķi atdeva 20 tūkstošus apmēram., ja nemaldos bija tādas summas, par vizītėm. Beigās tur notika tiesa, par to, ka kaķim bija nepareizas diagnozes un zāles.
Kaķa gadiem ilgai ārstēšanai un diētām iztērē 20 000 eiro, bet vēlāk kaiti neatrod
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vide-un-dzivnieki/kaka-gadiem-ilgai-arstesanai-un-dietam-iztere-20-000-eiro-bet-velak-kaiti-neatrod.a438977/
09.06.2023 20:52 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Kaķim Lācim ilgstoši ārstēta sirdskaite, vairāku gadu laikā ārstēšanai, zālēm un īpašam diētām iztērējot teju 20 tūkstošus eiro. Vēlāk nonākot pie cita veterinārārsta, izrādījās – kaķim sirdskaites nav
Pēc šī sižeta es vairs neuzticos tiem vetārstiem.
09.06.2023 21:03 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Ir jēga apskatīties atsauksmes un aiziet pie vairākiem vetārstiem. Netrūkst arī tādu, kam daiļdiršana ir primārais un ārstēšana tikai, lai ievāktu banknotes
Liels red flag līdz šim ir bijis - runā ļoti abstrakti vai to, ko mīlula saimnieks grib dzirdēt - bieži vien vairāk ucinās ar saimnieku, nevis pievērš uzmanību pacientam. Apmeklējot vairākus, redzēs kurš ir kurš
09.06.2023 21:08 |
 
Reitings 3673
Reģ: 01.03.2022
Man, diemžēl, arī ir nācies piedzīvot, ka kaķis ir slims, briesmīgā satāvoklī. Tiešām tika simti izmesti gan ārstā, gan zālēs. Tik sastādīja diagnozes un tik pirkām zāles pēc zālēm. Vienīgais, kas palīdzēja - nomainījām 2 dažādus ārstus. Ar 3 ārstu ātri atlaba.
09.06.2023 22:48 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
domāju vai tā vispār drīkst pārdot "brāķētu" dzīvnieku?

Tu domā viņi zināja par tādu kaiti? Stipri šaubos. Bet pamēģināt sazināties varbūt ir vērts.
09.06.2023 23:25 |
 
Reitings 57
Reģ: 13.05.2023
Lucida @ 09.06.2023 23:25

Tu domā viņi zināja par tādu kaiti? Stipri šaubos. Bet pamēģināt sazināties varbūt ir vērts.

Nē, nepārproti, es nedomāju, ka tas tika darīts speciāli un apzināti, bet tas, ka stulbi sanāk, visi saka tikai nevajag taupīt uz dzīvnieku, pērc tikai ar visiem papīriem, ciltsrakstiem un no oficiālas audzētavas, taču beigās tāpat tas nav garants it nekam, jo šādā situācijā izskatās pat nav dižas nozīmes no kurienes kaķis ir ņemts, tik cik audzētavai padot ziņu, lai vairs nepavairo, bet ar visām izrietošajām sekām jādīlo pēc tam saimniekam, grozies kā gribi, regulāras veta vizītes, dzīvniekam stress, saimniekam arī, pat nerunājot par finansiālo ieguldījumu un nerviem, ko tas viss prasa. Zāles, piemēram, arī nevar mēģināt iepirkt vairumā, jo nezini vai mincis vsp dzīvos un cik ilgi.. saprastu, ja kaķītis jau gados un veselība sākt klibot, bet nu.. jā, ir kā ir. Par to arī škrobe. Interesējos tīri tāpēc, ka nezinu vai audzētava par to ir atbildīga vai nē, jo vismaz pēc manas loģikas vajadzētu it kā nest kaut kādu atbildību par iedzimtām kaitēm, ja var pierādīt iedzimtību. (Neesmu kaķu spečuks, nez vai to vispār var izdarīt)
10.06.2023 02:09 |
 
Reitings 44940
Reģ: 30.01.2023
Nova @ 10.06.2023 02:09

Nē, nepārproti, es nedomāju, ka tas tika darīts speciāli un apzināti, bet tas, ka stulbi sanāk, visi saka tikai nevajag taupīt uz dzīvnieku, pērc tikai ar visiem papīriem, ciltsrakstiem un no oficiālas audzētavas, taču beigās tāpat tas nav garants it nekam, jo šādā situācijā izskatās pat nav dižas nozīmes no kurienes kaķis ir ņemts, tik cik audzētavai padot ziņu, lai vairs nepavairo, bet ar visām izrietošajām sekām jādīlo pēc tam saimniekam, grozies kā gribi, regulāras veta vizītes, dzīvniekam stress, saimniekam arī, pat nerunājot par finansiālo ieguldījumu un nerviem, ko tas viss prasa. Zāles, piemēram, arī nevar mēģināt iepirkt vairumā, jo nezini vai mincis vsp dzīvos un cik ilgi.. saprastu, ja kaķītis jau gados un veselība sākt klibot, bet nu.. jā, ir kā ir. Par to arī škrobe. Interesējos tīri tāpēc, ka nezinu vai audzētava par to ir atbildīga vai nē, jo vismaz pēc manas loģikas vajadzētu it kā nest kaut kādu atbildību par iedzimtām kaitēm, ja var pierādīt iedzimtību. (Neesmu kaķu spečuks, nez vai to vispār var izdarīt)
Veseliem cilvēkiem arī dzimst bērni ar iedzimtām slimībām. Tā pat arī veseliem dzīvniekiem var piedzimt mazulis ar iedzimtu kaiti,kas nenozīmē,ka tāda bija vecākiem.
10.06.2023 02:24 |
 
Reitings 13
Reģ: 22.01.2023
Jautājums vispār ir nopietns? Vari pirkt dzīvnieku kaut no Romas Pāvesta, tas negarantēs, ka viņš nesaslims. Ja kādam cilvēkam, piemēram, ģimenes loceklis ir bijis super fit un veselīgs, bet saslimis ar vēzi arī, Tavuprāt, pienākas kāda izdevumu segšana un vēlama tālāka dzimtas nepavairošana? Saprotu, ka sāp, jo man pašai, nopērkot kucēnu ar Crakstiem jau pirmajā gadā viņam parādījās smagas problēmas, bet tā vietā, lai diskutētu kurš pie tā vainīgs, veltīju visus spēkus un laiku labākajiem ārstiem, lai šis ģimenes loceklis nodzīvotu super skaistu suņa mūžu, mūsu gadījumā 17 gadus.
10.06.2023 02:46 |
 
Reitings 57
Reģ: 13.05.2023
Padingtons @ 10.06.2023 02:46
Jautājums vispār ir nopietns? Vari pirkt dzīvnieku kaut no Romas Pāvesta, tas negarantēs, ka viņš nesaslims. Ja kādam cilvēkam, piemēram, ģimenes loceklis ir bijis super fit un veselīgs, bet saslimis ar vēzi arī, Tavuprāt, pienākas kāda izdevumu segšana un vēlama tālāka dzimtas nepavairošana? Saprotu, ka sāp, jo man pašai, nopērkot kucēnu ar Crakstiem jau pirmajā gadā viņam parādījās smagas problēmas, bet tā vietā, lai diskutētu kurš pie tā vainīgs, veltīju visus spēkus un laiku labākajiem ārstiem, lai šis ģimenes loceklis nodzīvotu super skaistu suņa mūžu, mūsu gadījumā 17 gadus.
aizsvīlies nevietā. Jā, jautājums nopietns un es nemeklēju vainīgo, vienkārši cenšos saprast kā tas viss notiek, jo, atkārtojos, man nav reāla pieredze ar dzīvniekiem, vēl jo vairāk šķirnes, lai beigās nav jautājumi “a kāpēc Tu nedarīji tā/šitā?” par lietām, kuras varbūt nemaz nezināju un gribēju arī vienkārši paklausīties citu pieredzes stāstos, bez nosodījuma.
Ko tad es Tavuprāt varu tādu izdarīt, ko es šobrīd jau nedaru, man aizdot kaķim savus orgānus? Ja lasīji diskusiju, es ar to kaķi nedzīvoju un arī minēju, ka tiek ārstēts un tiks ārstēts tik, cik būs nepieciešams.
10.06.2023 03:37 |
 
Reitings 788
Reģ: 16.01.2023
PIRMKART, jau tad kad kaķis sāka slimot bija jāpaziņo audzētajām.
Audzētajām ir jazin ka kaut kas noticis. Līgumu vai tad neparakstījāt pērkot un tur nav tāds punkts?
Audzētājs spēj dot rekomendācijas, ieteikt vet, jo ir ārsti, kuri no kādas šķirnes vairāk saprot un zin.
10.06.2023 07:04 |
 
Reitings 788
Reģ: 16.01.2023
Padingtons @ 10.06.2023 02:46
Jautājums vispār ir nopietns? Vari pirkt dzīvnieku kaut no Romas Pāvesta, tas negarantēs, ka viņš nesaslims. Ja kādam cilvēkam, piemēram, ģimenes loceklis ir bijis super fit un veselīgs, bet saslimis ar vēzi arī, Tavuprāt, pienākas kāda izdevumu segšana un vēlama tālāka dzimtas nepavairošana? Saprotu, ka sāp, jo man pašai, nopērkot kucēnu ar Crakstiem jau pirmajā gadā viņam parādījās smagas problēmas, bet tā vietā, lai diskutētu kurš pie tā vainīgs, veltīju visus spēkus un laiku labākajiem ārstiem, lai šis ģimenes loceklis nodzīvotu super skaistu suņa mūžu, mūsu gadījumā 17 gadus.

Ciltsrakstik neko nedod. Tos pa 18€ var uztaisīt :D
10.06.2023 07:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits