Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā tikt ārā no customer service darba?

 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Virsrakstā jau uzdots galvenais jautājums
Mana situācija:
Esmu strādājusi zema līmeņa darbos līdz sāku studēt universitātē.
Pēc 2. kursa studijas pametu, jo smagi saslimu un ilgu laiku biju slimnīcā.
Beidzot izārstējos, atradu darbu, pirmo reizi mūžā dzīvoju vienu un maksāju savus rēķinus un priekš manis tas ir sasniegums.
BET pieņēmu darbu, ko varēju dabūt, alga ir vidēja, varu diezgan komfortabli dzīvot neskaitot katru centu, darba stundas ir standarta un pārstrādājusies neesmu, taču darbs saistīts 70% ar klientu servisu un liela daļa ir dusmīgi cilvēki, kas grib ar kādu pakasīties.
Es tiešām neesmu pelnījusi tādu attieksmi. Jūtu, ka tas sāk mani psiholoģiski ietekmēt, vismaz reizi nedēļā no darba mājās eju raudādama.
Man ir bail, ka tas sāks ietekmēt manu veselību un atkal smagi saslimšu.
Zinu, ka šis darbs nav priekš manis, esmu introverta un labprāt strādātu kā biroja žurka, bet, lai dabūtu pat iesācēja darbu prasa augstāko izglītību un vismaz gada pieredzi līdzīgā amatā (kā tādu dabūt, ja nekur nepieņem), bet es nevaru vienkārši aiziet un neko nedarīt.
Lūdzu varbūt jums ir kāds padoms?
P.S. Studēt šobrīd negribu iet, jo lielā mērā saslimu no tā, ka bija milzīgs stress, ar ko netiku galā. Pašreizējā darbā strādāju pāris mēnešus.
05.06.2023 22:09 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Strādāt esošajā un paralēli turpināt meklēt introvertu darbu. Tas, ka šobrīd vēl neesi to atradusi nenozīmē, ka tāds nepastāv.
05.06.2023 22:14 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Kādā jomā studēji, kur ir tik liels stress?
Un kādā sfērā ir tavs pašreizējais darbs, un ko dari tajos 30% darba, kas nav klientu serviss? Atkarībā no kompānijas, arī caur klientu konsultanta darbu pēc laika var tikt tālāk iekšā kompānijā uz kādu ofisa pozīciju.
Nepievērs tik lielu uzmanību tam, kas tiek rakstīts sludinājumos. Ja vien tās nav sfēras ar darbinieku pārprodukciju, kādu gan arī ne mazums, tad pieņems tevi kāds darbā arī ar dažiem neatbilstošiem kritērijiem. Bet jābūt gatavai iztērēt daudz laika, līdz tas notiks.
05.06.2023 22:27 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Nezinu, uz kādu pozīciju tu tieši tēmē, bet tā nav, ka visiem biroja darbiem vajag augstāko izglītību vai lielāko pieredzi. Pati esmu strādājusi birojā un tiku pieņemta darbā bez nevienas no šīm lietām.
Darbu meklējot, iesaku pieteikties uz izvēlēto vakanci, pat ja neatbilsti kādai no prasībām. Sludinājumos darba devēji apraksta ideālo darbinieku, bet tas nenozīmē, ka viņi neizskata arī citus variantus. Es esmu sūtījusi savu CV pat vakancēm, kur īsti neatbildu prasībām - ne tāda izglītība, ne tāda pieredze, utt. Un reizēm man ir piezvanījuši.
05.06.2023 23:01 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Sāc meklēt jaunas vakances paralēli esošajam darbiņam, centies pārlieku nekoncentrēties uz bailēm no izdegšanas, slimošanas, seko sajūtām.
05.06.2023 23:03 |
 
Reitings 733
Reģ: 29.05.2023
Iestāsti sev, ka viss dzīvē ir pārejoši (un tā tas tiešām ir attiecībā uz visu - visi darbi, visas attiecības utt. reiz beidzas) un šis ir tikai posms uz kaut ko citu (parunājies ar sevi, lai Tev nav psiholoģiski smagi esošajā darbā). Paralēli sūti CV uz pilnīgi visām vietām, kas Tevi kaut nedaudz uzrunā, nepievērs uzmanību prasībām, uztaisi labu CV, Tev būs iespēja sevi parādīt darba intervijā. Jo vairāk CV nosūtīsi, jo lielāka iespēja, ka Tev būs cits darbs.
05.06.2023 23:19 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Merilda @ 05.06.2023 23:19
Iestāsti sev, ka viss dzīvē ir pārejoši (un tā tas tiešām ir attiecībā uz visu - visi darbi, visas attiecības utt. reiz beidzas) un šis ir tikai posms uz kaut ko citu (parunājies ar sevi, lai Tev nav psiholoģiski smagi esošajā darbā). Paralēli sūti CV uz pilnīgi visām vietām, kas Tevi kaut nedaudz uzrunā, nepievērs uzmanību prasībām, uztaisi labu CV, Tev būs iespēja sevi parādīt darba intervijā. Jo vairāk CV nosūtīsi, jo lielāka iespēja, ka Tev būs cits darbs.

+++
Es arī ieteiktu neformulēt to tik negatīvi. Šāds darbs ir laba iespēja attīstīt savas komunikācijas prasmes emocionāli uzlādētās situācijās. Ja iegūsi šādas prasmes, tev tas ļoti noderēs dzīvē, jebkurā darbā, komunikācijā ar problemātiskiem kolēģiem un priekšniecību. Tādu ir daudz vairāk kā varētu gribēt.
05.06.2023 23:38 |
 
Reitings 871
Reģ: 23.04.2014
Jāsāk audzēt biezāku ādu. Nevar mūsdienās labi dzīvot, būdama sniegpārsliņa. Visur, kur maksā labu algu, ir jāpacieš stress. Iesaku strādāt ar to. Nevajag dramatizēt un uztvert personīgi klientu vārdus, tie ir vērsti uz uzņēmumu. Aiztaisi darbā durvis un vakarā sākas tava dzīve.
Ļoti labs padoms par to, ka viss ir pārejošs. Pati strādāju nemīlamu darbu tikai dēļ tā, ka paņēma un rēķini jāmaksā. Ņemu ko varu no esošās darba vietas un meklēju jaunu.
06.06.2023 00:53 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Es tiešām neesmu pelnījusi tādu attieksmi

Daudzi nav pelnijuši slimības un visu pārējo, kas pasaulē slikts notiek. Tas nav normāls arguments. Pelnijusi..🙄Pelnīt var naudu, nevis attieksmi. Sevi par upuri ir viegli pataisīt.
06.06.2023 01:09 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Piekrītu iepriekš teiktajam - ka sevi par upuri ir ļoti viegli pataisīt. 🙂
Kā tikt ārā no tāda darba? Elementāri. Atrodi ko citu.
Es arī sāku strādājot custumer service darbu. Bija briesmīgi. Pirmajās nedēļās gandrīz katru dienu gāju kaut kur raudāt. Bija cilvēki kas zvanīja tikai lai pakasītos un sabļautu uz kādu.
Sēdi cv.lv, visidarbi.lv, ss.com, un visos citos un skaties kas tur pieejams. Kārtīgi izej cauri visām kategorijām. Ir tik daudz vietas, kas ņem cilvēkus bez pieredzes. Gribi būt biroja žurka? Paskaties tādus darbus kā datu ievades speciālists vai kas tamlīdzīgs. Vēl bez pieredzes ņem apģērbu veikalos jaunas meitenes kā konsultantes-pārdevējas. Tas gan vairāk ir darbs ar cilvēkiem, bet tomēr. Iziet cilvēkos ir veselīgi.
Man ir draudzene kas ar nepabeigtu vidusskolu vienmēr ir atradusi vislabākos darbus. Viss ir tavā cv, tavā pieredzē un tajā kā sevi nostādīsi. Vairs izglītība nespēlē tik lielu lomu, bet gan pieredze un attieksme. Pat ja nav pieredzes attiecīgajā amatā - izvelc kaut ko no savas dzīves līdzīgu, kādu hobiju vai prasmi, izmanto to savā cv un/vai motivācijas vēstulē un uzraksti ka esi gatava mācīties un ātri apgūsti jaunas lietas.
Un ja atrodi sludinājumu kuru ļoti gribi, pat ja neprasa motivācijas vēstuli, uzraksti tādu. Es arī savu sapņu darbu dabūju tieši šādi. Un pieredze šajā sfērā man bija nulle.
06.06.2023 09:08 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Piekrītu, ka jāaudzē biezāka āda. Jo birojā, kas tu vari būt? Recepcijas darbiniece vai kāda asistente/sekretāre. Tur vajag BAIGOS nervus. Visi braukā pa smadzenēm, visi kaut ko prasa. Biroja darbs izklausās sapņaini mierīgs tikai uz papīra. Lielākoties ar izdegšanu cīnās tieši biroju darbinieki un tas nav tādēļ, ka ir pārāk daudz brīva laika (kā nereti dzird citus sakām).
Bez augstākās izglītības var meklēt darbu kā datu ievades operators kādā no SSC (Shared services center). Piemēram, SEB banka, Circle K Business Centre, Atea, Evolution. Un sūtīt pieteikumus arī tad, ja līdz galam neatbilsti prasībām. Šobrīd darba tirgus ir tāds, ka labi potenciālie darbinieki ilgi darbu nemeklē.
06.06.2023 09:52 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Sāc meklēt pavisam zemus amatus biroja darbam, lai iegūtu pieredzi un ierakstu cv par to, ka esi strādājusi biroja darbu, turklāt dažreiz ir iespējas izaugt paša uzņēmuma iekšienē.
Pirmais, kas nāk prātā, būtu kāds datu ievades speciālists vai kaut kas tamlīdzīgs. Vēl vari varbūt kādā praksē pieteikties, tas arī būs ieraksts cv, kas liecinās, ka nav jābaidās tevi ņemt darbā, jo nav bijusi līdzīga pieredze.
06.06.2023 13:04 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Paldies par atbildēm.
Tā arī šobrīd daru - sūtu CV uz vakancēm, kur varētu tikt biroja darbā. Cerams paveiksies.
06.06.2023 19:16 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Primrose @ 06.06.2023 19:16
Paldies par atbildēm.
Tā arī šobrīd daru - sūtu CV uz vakancēm, kur varētu tikt biroja darbā. Cerams paveiksies.
tu strada telemarketinga? 😀 es stradaju restorana maza pilseta um cilveki ir loti laipni. Esmu ari veikala stradajusi, ir ari riebigi cilveki bet ne 70%. Noteikti maini darbu
06.06.2023 19:23 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Sūti uz tiem darbiem, kur mazas algas un neviens baigi neraujās iet. Toties Tev būs pieredze. Piemēram, administratore mazā firmiņā vai lietvede bērnudārzā. Paralēli mācies to, kas noderēs labākam atspērienam - svešvaloda ļoti labā līmenī, datorprogrammas, grāmatvedības pamati utt.
06.06.2023 19:32 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Ofisa darbs nebūs paradīze - arī tur kāds uzkāps uz varžacīm un būs citas situāciju kas radīs stresu.
Par pieredzi piekrītu dāmām, ka daudz kas ir atkarīgs no Tevis. Izcel lielākos plusus, prasmes CV + noteikti intervijās nesaki, ka to ilgo laiku slimoji un,ka tas bija darba dēļ. Labs CV ir ļoti būtisks, un jā, var paņemt darbā,ja esi bez pieredzes. Nevajag kautrēties, novērtē savas prasmes!
06.06.2023 20:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits